Etkili Bir İçerik Stratejisinin 8 Temel Unsuru

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Etkili Bir İçerik Stratejisinin 8 Temel Unsuru

Bu optimizasyon ipuçlarıyla yalnızca yedi dakikada kapsamlı bir içerik planı oluşturmak için içerik stratejisinin unsurlarını öğrenin. Konulara öncelik vermek ve içeriğinizin kalitesini artırmak için rekabetçi araştırmayı, anahtar kelime boşluğu ve genel bakış araçlarını ve SEO Yazma Asistanını kullanın.

Alıcının yolculuğunu nasıl iyileştireceğinizi, daha fazla içerik fikri üreteceğinizi, kendinizi köklü oyunculardan nasıl farklılaştıracağınızı, UX girişimleri için güçlü bir içerik stratejisi temeli oluşturmayı ve öncü yetiştirmek için organik içerikten nasıl yararlanacağınızı keşfedin. Ayrıca kirpi stratejisini kullanarak en iyi bildiğiniz şeye odaklanarak nasıl düşünce lideri olabileceğinizi öğrenin.

7 Dakikada İçerik Pazarlama Stratejisi Nasıl Oluşturulur?

 1. İlgi çekici içerik, modern pazarlama stratejileri için önemlidir.
 2. İşletmelerin %50’sinden fazlası içerik pazarlamaya yatırım yapıyor ve her gün yeni materyaller yayınlıyor.
 3. Rekabetçi araştırma, bir içerik planı oluştururken başlamak için harika bir yerdir.
 4. Anahtar Kelime Boşluğu aracı, sitenizi rakiplerle karşılaştırır ve eksik anahtar kelimeleri gösterir.
 5. Trafik hacmine göre filtreleme, içerik konularının önceliklendirilmesine yardımcı olabilir.
 6. Anahtar Kelimeye Genel Bakış aracı, insanların onlar hakkında sorduğu sorular da dahil olmak üzere, belirli anahtar kelimeler hakkında yararlı istatistikler sağlar.
 7. Anahtar Kelime Yöneticisi aracı, tıklama potansiyeli gibi farklı ölçümlere dayalı olarak ilk önce hangi konuların takip edileceğini düzenlemeye ve önceliklendirmeye yardımcı olur.
 8. SEO Yazma Asistanı, içeriğinizi en iyi uygulamalara göre kontrol eder ve anahtar kelime kullanımı ve ses tonu önerileri de dahil olmak üzere en iyi içeriğin yazılmasını önerir.
 9. Bu adımlar, yalnızca yedi dakika içinde hızlı ve kolay bir şekilde kapsamlı bir içerik planı oluşturmanıza yardımcı olacaktır.
 10. Çevrimiçi pazarlamadan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizle ilgili daha fazla video için kanala abone olun ve gelecekteki video konularını öneren yorumlarınızı bırakın

2023 İçin İçerik Pazarlama Stratejisi Nasıl Oluşturulur?

 1. Konuşmacı, blog yazma ve organik trafik oluşturma yoluyla başarılı şirketler kurmuş deneyimli bir içerik pazarlamacısıdır.
 2. Google’dan ayda 2 milyondan fazla ziyaretçi alıyor ve İngilizce içeriğini birden fazla dile çeviriyor.
 3. İçerik fikirleri üretmek onun için kolay ve blogunun içeriğini önümüzdeki dört yıl için planlayabiliyor.
 4. Birkaç gün içinde altı aylık içerik oluşturmak için web sitenizin gücünden yararlanmak, Ubersuggest’i kullanarak anahtar kelimeleri çoğaltmak, insanların sorduğu soruları bulmak, anahtar kelimeleri temalar halinde gruplamak ve Frase.io/tools ile başlık fikirleri bulmak gibi hileleri kullanmanızı öneriyor. .
 5. Web sitenizde hangi anahtar kelimelerin halihazırda gösterim aldığını görmek ve bu konular etrafında daha fazla içerik oluşturmaya başlamak için Google Search Console’u yükleyin.
 6. SEO zorluk puanlarına göre sıralaması kolay olan ilgili anahtar kelimeleri bulmak için Ubersuggest’i kullanın.
 7. Daha fazla çekirdek anahtar kelime görmek ve bunlarla ilgili içerik oluşturmak için Ubersuggest’in anahtar kelime fikirleri raporundaki Sorular sekmesine bakın.
 8. Yeni içerik parçaları oluştururken yalnızca tek tek içeriklere odaklanmak yerine benzer anahtar kelimeleri konu kümeleri halinde gruplandırın.
 9. Google gibi arama motorlarından tıklama çekmek amacıyla alakalı anahtar kelimeler ve meta açıklamalar içeren akılda kalıcı başlıklar geliştirmek için Frase.io/tools’un blog başlığı oluşturucusunu kullanın.
 10. Sıralaması daha zor olanlara geçmeden önce, yüksek trafikli/düşük rekabetli TBM (tıklama başına maliyet) anahtar kelimelerini hedefleyerek başlayın.
Tavsiye Edilen:  Sonuçları Yönlendirmek İçin En Son İçerik Pazarlama Trendlerinden Yararlanma

İçerik Pazarlama Stratejisi Nasıl Oluşturulur?

 1. Alıcının yolculuğu, “pazarlama makinesini” oluşturan bir pazarlama hunisine karşılık gelir.
 2. Alıcının yolculuğunun her aşaması, pazarlama hunisinde karşılık gelen bir aşamayla ilgilidir.
 3. Amaç, potansiyel müşterilere alıcı yolculuğunun her aşamasında rehberlik etmek ve ilerlemeyi ölçmektir.
 4. Uzun vadeli içerik planlaması, AKILLI hedeflerin belirlenmesini, mevcut varlıkların denetlenmesini ve alıcı kişilerin yolculuklarının belirlenmesini içerir.
 5. Pazarlama hedeflerinin belirlenmesi, etkili içerik oluşturma çabaları için zaman ve kaynakların düzenlenmesine yardımcı olur.
 6. Mevcut varlıkların denetlenmesi, tekrarlanan çabalardan kaçınmak için bunların başlığa, kişi hedeflemeye, içerik biçimi/türüne vb. göre sınıflandırılmasını içerir.
 7. Etkinliğe dayalı girişimler üzerinde bir denetim yapmak, temalara veya önceliklere bağlı gelen pazarlama kampanyaları için fırsatların belirlenmesine yardımcı olabilir.
 8. Her bir kişi için alıcının yolculuğunu belirlemek, onları cezbeden ve yolculuklarının her aşamasında onlara rehberlik eden özel içerik oluşturulmasına yardımcı olur.
 9. Eksiksiz bir alıcının yolculuğu, sorunun tanımlanmasını (farkındalık), çözümün değerlendirilmesini (değerlendirme) ve karar vermeyi (karar verme) içerir.
 10. Alıcının yolculuğunu zaman içinde iyileştirmek, bir yandan bir yıl boyunca planlama yaparak uzun vadeli içerik oluşturmayı sürdürülebilir tutarken, diğer yandan da kişilerinizin ihtiyaçlarını ve tercihlerini öğrenmeyi gerektirir.

Girişimciler için Sosyal Medya İçerik Stratejisi

 1. İçerik paylaşmadan önce insanların neden sizi dinlemesi gerektiğine dair söylenmemiş soruyu yanıtlamanın önemi.
 2. Spor salonu açma ve satın alma.com da dahil olmak üzere başarılı işletmeler kurma konusunda kişisel deneyim.
 3. Üç hedefle bir YouTube kanalı başlatıyorlar: İnternet işletme sahiplerinin ilgisini çekmek, işletmelerin büyümesine yardımcı olmak ve en iyi uygulamaları belgelemek.
 4. Grant Cardone’dan içerik oluşturmada hacmin önemi hakkında öğrenilen dersler.
 5. Birden fazla platformda oluşturulan içerik miktarını haftada 7 parçadan haftada 80 makaleye önemli ölçüde artırıyorlar.
 6. Sonuçlar arasında YouTube’da 300 bin abonenin eklenmesi, sosyal medya takiplerinin artması ve ücretli reklam maliyetleri olmaksızın milyonlarca değerinde web trafiği ve görünürlük oluşturulması yer alıyor.
 7. İş sonuçları arasında, her ay gain.com’a yüzlerce başvuru alınması ve gelirin altı ay içinde 7 milyon dolardan 13 milyon dolara çıkması yer alıyor.
 8. İçeriğin yalnızca görünümü veya sunumundan ziyade içinde ne olduğuna odaklanmanın önemi
 9. Hedeflerine ulaşmak için gereken çaba miktarının birçok kişi tarafından hafife alınması
 10. Başkalarının bu dersleri kendi çabalarına nasıl uygulayabilecekleri konusunda tavsiyeler
Tavsiye Edilen:  Her Blogger'ın Kurması Gereken 8 Temel Web Sitesi Sayfası

İçerik Stratejisi 101: İçerik Stratejisi Nedir?

 1. İçerik stratejisi, etkili içeriğin oluşturulmasını, sunulmasını ve sürdürülmesini planlamayı içerir.
 2. İçeriğe stratejik bir yaklaşım, her parçanın meşru bir amaca hizmet etmesini sağlar.
 3. İçerik stratejisi, içeriğin desteklediği iş hedeflerini ve kullanıcı ihtiyaçlarını belirtir.
 4. İçerik stratejisi süreci dört kavramsal aşamadan oluşur: planlama, oluşturma, bakım ve kaldırma.
 5. Planlama aşamasında envanter ve denetim süreçleri aracılığıyla kullanıcı deneyimindeki mevcut içeriği inceleyin.
 6. Planlama sırasında kullanıcı araştırması yapmak, kullanıcıların öne çıkan sorularını ve yeni veya güncellenmiş içeriğe nerede ihtiyaç duyulduğunu belirlemenize yardımcı olabilir.
 7. Lorem ipsum gibi yer tutucu metinlerle son dakika değişikliklerini önlemek için içerik tasarımı en baştan yapılmalıdır.
 8. Bakım ve yönetişim, içeriğin zaman içinde kalite açısından ne zaman ve ne sıklıkla inceleneceğini belirler; Dikkati ilgili bilgilere yönlendirmek için düşük performans gösteren veya gereksiz parçaları kaldırın.
 9. Devam eden incelemeler, gelir artışları veya görev tamamlama oranları gibi başarı ölçütleriyle ilgili riski azaltır.
 10. Öncelikle güçlü bir içerik stratejisine öncelik vererek UX girişiminize sağlam bir temelle başlayın

Sıfırdan İçerik Pazarlama Stratejisini Nasıl Oluşturursunuz?

 1. Blog dünyası benzer içeriklerle dolu ve daha fazla kelime yazmak sizi öne çıkarmayacaktır.
 2. Yerleşik bloglar, yeni blogcuların rekabet edemeyeceği devasa hendeklere (geri bağlantılar, alan adı otoritesi, marka) sahiptir.
 3. Bugün içerik stratejisinde başarılı olmak için benzersiz veya başkaları tarafından kötü yapılmış bir şey yapın.
 4. Başarılı niş bloglara örnek olarak User Onboarding’in katılıma ilişkin incelemeleri ve Price Intelligently’nin SaaS şirketlerine yönelik fiyatlandırma incelemeleri verilebilir.
 5. Orijinal UX araştırma çalışmaları yürütmek, kendinizi diğer blogculardan farklılaştırmanın bir yoludur ancak uzmanlık ve para gerektirir.
 6. Orijinal araştırma çalışmaları viral hale gelmeyebilir ancak vaka çalışmaları ve istatistikler için güvenilir kaynaklar olarak zaman içinde geri bağlantıları çekebilir.
 7. CRO istatistiklerini düzenlemek, makalelerinde alıntı yapacak veri arayan muhabirlerden geri bağlantı çekmenin başka bir yoludur.
 8. Brian Dean, UX’e odaklanarak ve diğer SEO blogcularının içerik formatlarından öne çıkan orijinal görsel çalışmalar yaparak SEO dünyasında kendisini farklılaştırdı.
 9. Benzersiz formatlar veya derin cepler yoluyla yüksek bir giriş bariyeri oluşturmak, rakiplerin kolayca kopyalayamayacağı bir hendek oluşturabilir.
 10. İçerik stratejinizi yerleşik oyunculardan farklılaştırmak, günümüzün kalabalık blog dünyasında başarının anahtarıdır.

İçerik Pazarlama Stratejisine Örnek Nedir?

 1. Acquisition.com’un sahibi Autry Mosey, içerik pazarlamasına ve bunun bir işletme içindeki rolüne ilişkin bakış açısındaki değişimi tartışıyor.
 2. Bir içerik pazarlama makinesi oluşturmanın beş aşamasını özetliyor: bir şeyler yapmak ve yayınlamak; tutarlı bir şekilde yayınlama; tüm platformlarda güvenilir bir şekilde paylaşım yapmak; her forumun alabileceği miktarı en üst düzeye çıkarmak; Aktif olarak içerik oluşturmak ve yakalamak.
 3. Aşamalarda ilerledikçe hedef, potansiyel müşteri yetiştirmekten yeni müşteriler yaratmaya doğru değişir.
 4. Organik içerik, satın almadan önce sosyal profillerinize veya web sitenize bakabilecek potansiyel müşterilerle müşteri adayını beslemek ve meşruiyet oluşturmak için önemlidir.
 5. Satış ekipleri, potansiyel müşterileri kapatmak için iyi performans gösteren içeriği kullanabilir veya bunları ücretli reklamlara kanca veya başlık olarak dahil edebilir.
 6. İçerik pazarlamanın sonuçlarını görmenin zaman ve para gerektireceğini bekleyebilirsiniz ancak bu uzun vadeli oyunda sabır bir avantajdır.
 7. Kaldıraç emekle gelir; insanlara platformlar arasında oluşturma, yakalama, düzenleme ve dağıtıma yardımcı olmaları için ödeme yapmak veya belirli platformlarda uzmanlaşmış satıcılar.
 8. Değerlere/mesajlara/hedef kitleye odaklanmak yerine daha fazla veri odaklı (tıklamalar/görüntülemeler/gösterimler/aboneler konusunda takıntılı) olması gereken satıcılara karşı dikkatli olun.
 9. Ücretli reklamlar yerine organik içerik kullanılarak maliyet tasarrufu sağlanabilir ancak başarılı olmak için yüksek kaliteli çıktı gerekir.
 10. Çözdüğünüz problemi dar bir şekilde tanımlamak, iş sektörünüz/alanınız/vs. ile ilgili her konuda uzman olmaya çalışmaktan ziyade, o havuzda kral olmanızı sağlar.
Tavsiye Edilen:  2023'te İnternetten Para Kazanmak İçin En Yenilikçi 6 E-Ticaret Fikri

Markanız İçin İçerik Oluşturmak İçin En İyi Stratejiler Nelerdir?

 1. İçerik pazarlaması birçok şirketin pazarlama stratejilerinin merkezi bir parçasıdır.
 2. Ancak pazarlamacıların %45’i hedef kitlesinde yankı uyandıracak içerik oluşturmak için yardıma ihtiyaç duyuyor.
 3. Kirpi stratejisi bildiğiniz şeye odaklanmayı ve onu iyi yapmayı içerir.
 4. Birinci adım, çevrimiçi olarak mevcut ücretsiz şablonları kullanarak ayrıntılı bir alıcı kişiliği oluşturmaktır.
 5. İkinci adım, daha etkili kampanyalar için kitlenizi bölümlere ayırmayı içerir.
 6. LinkedIn çalışmalarına göre düşünce lideri olmak, doğru şekilde yapılırsa güçlü olabilir.
 7. Google, web sitelerini arama sonuçlarında daha üst sıralarda sıralamak için uzmanlığa, otoriteye ve güvene (EAT) değer verir.
 8. Değerli içerik sunmak, sosyal medyada ve diğer kanallarda paylaşımı teşvik eder.
 9. Markanızın sunduğu en karlı ürün veya hizmete odaklanırken aynı zamanda yukarı satış veya aşağı satış gibi tamamlayıcı ürünler sunmaya devam ederek gelir motorunuzu bulun.
 10. Pazarlama konusunda yardım almak için NP Digital reklam ajansına göz atın ve dijital pazarlama stratejilerine ilişkin daha fazla ipucu ve bilgi için Neil Patel’in kanalına abone olun.