Ev hizmetleri pazarı ne kadar büyük?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Ev hizmetleri pazarı ne kadar büyük?

Ev hizmeti profesyonelleri için, ev hizmeti sektörü istatistiklerinin bazılarını anlamak, reklam ve pazarlama kampanyalarına rehberlik etmeye yardımcı olur. Özellikle pazarın büyümesi için bir dizi fırsat var. Ev hizmetleri pazarındaki mevcut işletme sahipleri ve yeni bir iş kurmayı düşünenler için veriler, bilinçli kararlar alınmasına yardımcı olur.

Ev Hizmetleri Pazarındaki Büyüme

Ev hizmetleri pazarı büyük ve büyüyen bir pazardır. Amerika Birleşik Devletleri’nde ev hizmetleri pazarının 506 milyar dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor. Pazarın 2019’dan 2026’ya kadar %35,81’lik bileşik yıllık büyüme oranında (CAGR) büyümesi bekleniyor. Bu büyümeyi yönlendiren bir dizi faktör var ve ev hizmetleri pazarının önemli bir avantajı, hizmetlerin aynı yerde veya aynı yerde sunulması gerektiğidir. Ev. Yerel işletmeler için uygun bir yer bulmak, ev hizmetleri pazarında büyük bir paya sahip olmanızı sağlayabilir.

Ev hizmetleri pazarındaki büyümenin bazı nedenleri şunlardır:

Yaşlanan nüfus

Küresel pazarı bir kenara bırakırsak, ABD’deki ev hizmetleri pazarı yaşlanan Amerikalılar tarafından oldukça değerlidir. Yaşlanan nüfus, evde sağlık bakımı ve ev onarımı gibi ev hizmetlerine olan talebin artmasına neden oluyor. Birçok ev sahibi, bir evin günlük bakımını ve bakımını üstlenmek yerine profesyonel hizmetler planlamayı tercih ediyor. Bu, yaşlı Amerikalıların emekliliğe kadar bağımsız olarak yaşamalarına olanak tanıyor.

Sıhhi tesisat, HVAC, elektrikçiler, çim bakımı ve temizlik gibi önemli bir büyüme kaydeden birçok geleneksel ev hizmetleri pazarı var. Yaşlı Amerikalılar için yeni ortaya çıkan birçok ev hizmetleri iş modeli var. Bu hizmetlerin birçoğu sağlam bir müşteri tabanına kişisel hizmetler sunmaktadır. Evde sağlık hizmetleri, yemek hazırlama, market alışverişi teslimatı, kişisel alışveriş ve hatta fitness ve yoga eğitimi gibi bu hizmetler hızlı bir büyüme yaşıyor. Ev hizmetleri pazarı nüfusun taleplerine uyacak şekilde değişiyor.

Çift Gelirli Haneler

Çalışan Amerikalıların genellikle ev bakımı için sınırlı zamanları olması nedeniyle çevrimiçi ev hizmetleri sektörü dikkate değer bir yükseliş yaşıyor. Çift gelirli hanelerin ev onarımı ve bakımı için daha az zamanı vardır, dolayısıyla bu hizmetleri kiralama olasılıkları daha yüksektir. Bu haneler genellikle tek gelirli evlere göre daha fazla harcanabilir gelire sahiptir. Reklam ve pazarlama kampanyaları özellikle bu pazar büyümesini hedefler. Ev hizmetleri pazarı talep tarafından yönlendirildiğinden, işletme sahipleri ve işletmeciler çift gelirli hanelere odaklanabiliyor.

Çevrimiçi Pazaryerleri

Ev hizmetleri pazarında önemli bir pazar bölümlendirmesi ve geniş bir hizmet yelpazesi bulunmaktadır. Bazı ev hizmetleri büyük ölçüde küçük ve orta ölçekli işletmeler tarafından yönlendirilmeye devam etmektedir. Geleneksel olarak, bir işletmenin coğrafi sınırlamaları sınırlı rekabete ve yerel pazar büyüklüğüne sahiptir. Angie’s List, Amazon Home Services ve HomeAdvisor gibi çevrimiçi pazarlar, ev sahiplerinin ev hizmeti sağlayıcılarını bulmasını ve işe almasını kolaylaştırır. Bunlar, ev sahiplerini mevcut ev hizmetleri pazarıyla eşleştiren bir e-ticaret platformuna benzer.

Artan internet penetrasyonu, ev hizmetleri pazarı için ilgi çekici bir trend. Artık web siteleri ve uygulamalar aracılığıyla sunulan isteğe bağlı ev hizmetleri, yerel işletmelerin yeni müşterilere ulaşmasına yardımcı olabilir. Bu platformlardan bazıları, ücretli sarı sayfa telefon reklamlarının ve doğrudan posta pazarlama kampanyalarının olduğu günlere kadar uzanıyor. İsteğe bağlı ev hizmetleri platformlarıyla ortaklık kurmak, yeni oluşan işletmenizin büyümesine yardımcı olabilir, ancak müşteri memnuniyeti ve sadakati platform için önemli olabilir. Ev hizmetleri pazarı tamamen çevrimiçi pazarlara dayanacak şekilde dönüşürse, ev sahipleri ile yerel ev hizmetleri sağlayıcıları arasındaki kişisel ilişkiler çözülme riskiyle karşı karşıya kalacaktır.

Tavsiye Edilen:  Çevrimiçi Potansiyel Müşteriler Oluşturmak için mi Çalışıyorsunuz? Alıcı Kişileri Ne Kadar Önemli?

Bu nedenle ev hizmetleri işletmesi sahipleri doğrulanmış pazar araştırmalarını takip etmeli ve birden fazla stratejik pazarlama aracı kullanmalıdır. Ev hizmetleri pazarındaki büyüme, çevrimiçi pazarları ve yalnızca işletmenizin yararına yürütülen güçlü dijital pazarlama kampanyalarını içerebilir.

Ev Tadilatı Gösterileri ve Sosyal Medya Etkileyicileri

Ev hizmetleri pazarı, ev geliştirme programlarının popülaritesinden büyük ölçüde yararlanıyor. Televizyon, YouTube’daki çevrimiçi ev hizmetleri kanalları, sosyal medya fenomenleri ve yayın hizmetlerinde yer alan isteğe bağlı ev hizmetleri aracılığıyla ev sahipleri, evlerinde iyileştirmeler yapma konusunda ilham alıyor. Bu artan talep Kendin Yap projeleri tarafından başlatılabilir ancak çoğu zaman profesyonel ev hizmeti sağlayıcıları gerektirir.

Hangi Ev Hizmetleri Pazarı Hızla Büyüyor?

Ev hizmetleri pazarı, çok çeşitli hizmetleri içeren çeşitli bir pazardır. En hızlı büyüyen işletmelerden bazıları, evlerin temel ihtiyaçlarına ve hane halkına zaman kazandıran hizmetlere hizmet ediyor. Bu hizmetlerden birkaçı şunlardır:

 • Temizlik ve hizmetçi hizmetleri
 • Sıhhi tesisat
 • Elektrik işi
 • HVAC
 • Tablo
 • Marangozluk
 • Çatı kaplama
 • Peyzaj
 • Evde bakım
 • Evcil Hayvan bakımı

Ev hizmetleri pazarı rekabetçi bir pazardır ancak yüksek kaliteli hizmetler sunabilen ve ev hizmetleri pazarında benzersiz bir alan bulabilen işletmeler için çok sayıda fırsat vardır.

Ev Hizmetleri İşi Nasıl Kurulur?

Bir ev hizmeti işi kurmayı veya satın almayı planladığınızda izlemeniz gereken birkaç adım vardır. Ev hizmetleri pazarında pek çok farklı işletme yer alırken, bu adımlar doğrudan ev sahiplerine hizmet veren her işletme için değerlidir.

 1. Bir ev hizmeti nişi seçin: Ev hizmetleri pazarında en tecrübeli olduğunuz sektörü mutlaka seçeceksiniz. Bu işletmelerin birçoğu rekabetçi olduğundan, belirli bir niş alanı düşünebilirsiniz. Örneğin, peyzaj sektöründe çim biçme hizmetlerinin ötesinde sert peyzaj kurulumları da sunarak kendinizi farklılaştırabilirsiniz. HVAC sektöründe, iç mekan hava kalitesi hizmetleri ve sıhhi tesisat hizmetleri sunmak, sürekli müşterileri çekebilir.
 2. Araştırmanı yap: Bir niş seçtikten sonra, pazar araştırmanızı yerel talebinize göre yapmanız önemlidir. Ev hizmetlerine yönelik pazarlama, ideal bir alıcı kişiliğinin geliştirilmesiyle başlar. Ne yaptığınızı ve hizmetlerinize kimin ihtiyaç duyduğunu bilerek, etkili iş planlamasının yanı sıra reklam ve pazarlama kampanyaları da şekillenir.
 3. Gerekli izinleri, lisansları ve ortakları alın: Başlattığınız ev hizmetleri işinin türüne bağlı olarak belirli izin ve lisansları almanız gerekebilir. Birçok işletme için tedarikçiler ve satıcılar da dahil olmak üzere iş ortakları bulmanız gerekecektir.
 4. Bir iş planı oluşturun. İş planı işletmenizin yol haritasıdır. Hedeflerinizi, stratejilerinizi ve bunlara nasıl ulaşmayı planladığınızı içermelidir. Bir plan oluşturmak için pek çok harika kaynak vardır ancak her zaman yerel kaynakları aramalısınız.
 5. Finansman alın: Bazı işletmeler çok az finansmanla başlayabilir. Boş zamanlarınızda ekstra para kazanmak için ev hizmetleri pazarına giriyorsanız, ev sahiplerine hizmet verecek araç ve ekipmanlara zaten sahipsiniz demektir. Çoğu durumda, araçlar, araçlar, personel ve çalışma alanı dahil olmak üzere iş planınızı finanse etmenin bir yolunu bulmanız gerekecektir. Krediler, hibeler ve yatırımcılar da dahil olmak üzere fon almanın birçok farklı yolu vardır.
 6. İşletmenizi pazarlayın: Bu adım genellikle ilk kez işletme sahipleri tarafından gözden kaçırılır. Aslında pazarlama çoğu işletme sahibi tarafından yanlış anlaşılıyor. Ev hizmetleri sektöründe pazarlama, yeni müşteriler için güçlü bir jeneratör olabilir. Güçlü bir dijital pazarlama kampanyası, işletmenizin arama motorlarında, sosyal medyada ve popüler ev hizmetleri web sitelerinde öne çıkmasına yardımcı olabilir. Sadece ağızdan ağza veya geleneksel reklamlara güvenmek büyümeyi azaltabilir ve kar marjlarını düşürebilir.
 7. Mükemmel müşteri hizmeti sağlayın: Ev hizmetleri pazarında ev sahiplerine hizmet verme isteğinizin olması gerekir. Beceri, yetenek ve bilgi değerlidir ancak ev sahipleri sevdikleri kişileri işe alacak ve almaya devam edecektir. İşletmenizin başarılı olması için hizmet verdiğiniz her yeni ev sahibine mükemmel müşteri hizmeti sunmalısınız.
 8. Trendlerden haberdar olun: Ev hizmetleri sektörü sürekli olarak gelişmektedir, bu nedenle en son trendlerden haberdar olmak önemlidir. Bu, müşterilerinize mümkün olan en iyi hizmeti sunmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca sizi mevcut rakiplerinizin ve gelişen teknolojinin önünde tutar. Örneğin elektrikli araçlarda yaklaşmakta olan artışı gören elektrikçiler, ev sahiplerine şarj ekipmanı kurulumu sunmaya başladı. Erken benimseyenler artık pazar talebine yanıt veren diğer yerel rakiplere liderlik ediyor. Dalgayı yukarı taşıyabilirseniz işletmeniz lider ve yenilikçi olarak görülür.
 9. Sabırlı ol: Bir iş kurmak zaman ve sabır gerektirir. Profesyonel bir pazarlama ajansıyla çalışmak, büyümeyi planlamanıza, strateji oluşturmanıza ve bütçelemenize yardımcı olabilir. Bir gecede zengin olmayı veya işiniz durağanlaştığında pes etmeyi beklemeyin. Sadece mükemmel müşteri hizmeti sağlamaya ve işinizi yavaş yavaş büyütmeye odaklanın.
Tavsiye Edilen:  Dijital Pazarlama Karmanızda PPC Ne Kadar Önemli?

Kaç tane ev hizmeti işletmesi var?

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ev hizmetleri işletmesi sayısının 2,5 milyon civarında olduğu tahmin edilmektedir. Bu sayı kesin değildir çünkü bazı ev hizmeti işletmeleri çok küçüktür ve rapor edilmemektedir. Evcil hayvan gezdirme, ev bakımı, ev temizliği, kar temizleme, tatil dekoratörlüğü gibi yarı zamanlı ve mevsimlik hizmetler, ev hizmetleri pazarının çok küçük sektörleridir. Yine de bu yarı zamanlı işler genellikle tam kariyere dönüşüyor.

Tahmini 2,5 milyon işletme arasında 6 milyondan fazla kişi ev hizmetleri pazarında çalışıyor. Sektör her yıl 500 milyar doların üzerinde gelir elde ediyor. Ev hizmetleri sektörünün önümüzdeki yıllarda da büyümeye devam etmesi bekleniyor. Pazarın 2019’dan 2026’ya kadar %35,81’lik bileşik yıllık büyüme oranında (CAGR) büyümesi bekleniyor.

Ev Hizmetleri Pazarının Geleceği İçin Temel Eğilimler

Açıkçası çok sayıda işletme ve büyüme için çok fazla alan var. Daha eski işletmeler halihazırda pazar payı talep edebilirken, çevik ve gelecek odaklı işletme sahipleri sektörü altüst edebilir. Önümüzdeki yıllarda ev hizmetleri sektörünü şekillendirmesi beklenen temel trendlerden bazıları şunlardır:

Yeni Nesil Ev Sahipleri

Y kuşağı ev sahibinin yükselişi sürüyor. Y kuşağı artık Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük nesildir ve giderek daha fazla ev satın alıyorlar. Ebeveynlerinin ve önceki nesillerin aksine, bu ev sahipleri internet konusunda bilgilidir. Y kuşağının neredeyse tüm satın alma kararları internet aramasıyla başlıyor. Güncelliğini yitirmiş ev hizmeti sağlayıcılarını etkileyen çok önemli faktörler vardır. Y kuşağının yerel ev hizmeti sağlayıcılarını bulmak ve işe almak için çevrimiçi pazarları kullanma olasılıkları daha yüksek ve sürdürülebilir ve çevre dostu ev hizmetlerine ilgi duyma olasılıkları da daha yüksek.

Mobil Rezervasyon Hizmetleri

Talep üzerine ev hizmetleri pazarının üçüncü taraf satıcılara bağlı olması gerekmiyor. Teknoloji devleri agresif bir şekilde yerel işletmeleri kendi platformlarına erişim için ödeme yapmaya zorlarken, iyi tasarlanmış ve pazarlanmış bir web sitesi size binlerce tasarruf sağlayabilir ve değerli müşteri bilgilerini yakalayabilir. Genç ev sahipleri web siteleri ve uygulamalar konusunda rahattır. Mobil rezervasyon hizmetleri, genç ev sahiplerine kendi şartlarınıza göre erişmenizi sağlar.

Akıllı Evler

Akıllı evlerin yeniden modellenmesi, yeniden kablolanması, kurulumu ve hazırlanması büyük bir büyüme fırsatıdır. Bugün piyasadaki neredeyse her cihaz nesnelerin internetini dikkate alıyor. Y kuşağı evlerinin akıllı telefonlarına entegre olmasını bekliyor. Buna aydınlatma, termostatlar, televizyonlar, hoparlörler ve güvenlik sistemleri gibi çeşitli ev sistemlerinin kontrolü de dahildir. Ev hizmeti sağlayıcıları, ev sahiplerinin akıllı ev cihazlarını kurmalarına ve bakımlarını yapmalarına yardımcı olabilir.

Tavsiye Edilen:  Danışmanlık Hizmetleri Sayesinde Serbest Yazarlık Kazancınızı En Üst Düzeye Çıkarma

Yeşil Ev

Y kuşağı ve gelecek nesil ev sahipleri karbon ayak izini azaltma konusunda tutkulu. Pek çok Amerikalı hâlâ ev sahibi olma hayaliyle hareket ederken, yeşil ev hizmetleri oldukça değerli. Ev sahipleri çevre konusunda giderek daha fazla endişe duyuyor ve giderek daha fazla yeşil ev hizmetleri arıyorlar. Yeşil ev hizmetleri, geleneksel ev hizmetlerinden daha çevre dostu olacak şekilde tasarlanmıştır.

Bu fikirleri ve genç ev sahiplerinin ortaya çıkan diğer isteklerini benimseyen ev hizmeti sağlayıcıları başarıya hazır.

Gazsız teknolojiyi kullanan peyzaj mimarları buna bir örnektir. Elektrikli kamyonlar, ticari çim biçme makineleri, motorlu testereler, çit kesme makineleri, tel kesme makineleri ve diğer çim ekipmanları gerçeğe dönüşüyor. Genç ev sahipleri yeşile geçiş için daha fazla para ödemeye hazır.

Son yıllarda ortaya çıkan bir diğer iş modeli ise güneş enerjisiyle HVAC’dir. Bu sistemler bir evin enerji kullanımının %30-50’sini oluşturur. Yenilikçi HVAC şirketleri, bu cihazları şebekeden çıkarıp tamamen yenilenebilir bir enerjiye dönüştüren güneş enerjisi kurulumu sunuyor. Isı pompaları hızla geleneksel HVAC’a alternatif olarak ortaya çıktı.

Enerji denetçileri de dahil olmak üzere, sadece birkaç yıl önce mevcut olmayan yeni ev hizmeti işleri var. Enerji denetçileri, sistemlerin verimliliğini artırarak ve enerji kullanımını azaltarak ev sahiplerinin karbon ayak izlerini dengelemelerine yardımcı olur. Bu, akıllı termostatların ve yalıtımın kurulumu kadar basit veya yaşanabilir çatıların kurulumu kadar karmaşık olabilir.

Ev hizmetleri sektörü dinamik ve büyüyen bir sektördür. Rekabetçi bir fiyata yüksek kaliteli hizmet sunabilen işletmeler için çok sayıda fırsat vardır.

Özet

Ev hizmetleri pazarında girişimciler için inanılmaz fırsatlar var. İşte bu makaledeki 5 bilgilendirici ev hizmetleri sektörü istatistikleri:

1. Ev hizmetleri sektörü büyük ve büyüyen bir sektördür. Amerika Birleşik Devletleri’nde ev hizmetleri sektörünün değerinin 500 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. Pazarın 2019’dan 2026’ya kadar %35,81’lik bileşik yıllık büyüme oranında (CAGR) büyümesi bekleniyor.

2. Yaşlanan nüfus, ev hizmetleri sektörünün büyümesine neden oluyor. Yaşlı Amerikalılar, evde sağlık bakımı ve artık yerine getiremedikleri ev hizmetleri gibi ev hizmetlerine olan talebin artmasına neden oluyor.

3. Çift gelirli hanelerin sayısının artması aynı zamanda ev hizmetleri sektörünün de büyümesini tetikliyor. Çift gelirli hanelerin ev onarımı ve bakımı için daha az zamanı vardır, dolayısıyla bu hizmetleri kiralama olasılıkları daha yüksektir.

4. Çevrimiçi pazarların yükselişi, ev sahiplerinin ev hizmeti sağlayıcılarını bulmasını ve işe almasını kolaylaştırıyor. Angie’s List ve HomeAdvisor gibi çevrimiçi pazarlar, ev sahiplerinin farklı ev hizmeti sağlayıcılarının fiyatlarını ve yorumlarını karşılaştırmasını kolaylaştırır.

5. Yeni nesil ev sahipleri ortaya çıktı. Y kuşağının ev sahipliğinin ne olabileceğine dair benzersiz vizyonları var. Birçoğu ev tadilatından ilham alıyor. Çoğu, enerji kullanımını ve karbon emisyonlarını azaltmaya çalışıyor. Neredeyse hepsi evdeki akıllı teknolojiye odaklanıyor.

Özetle ev hizmetleri sektörü dinamik ve büyüyen bir sektördür. Önümüzdeki yıllarda ev hizmetleri sektörünü şekillendirmesi beklenen bir dizi trend var. En başarılı yeni ev hizmeti işletme sahipleri, hizmetlerini buna göre planlamak ve pazarlamak için verileri kullanacak.