Ev Hizmetlerini Pazarlamaya İlişkin Kapsamlı Bir Kılavuz

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Ev Hizmetlerini Pazarlamaya İlişkin Kapsamlı Bir Kılavuz

Bütçenizi zorlamadan bu dijital pazarlama çabalarını benimseyebilirsiniz! Ev hizmeti işletmeniz, yerel müşterilerinizi korumayı ve yeni kitlelere ulaşacak şekilde genişlemeyi amaçlamaktadır. Valve+Meter Performans Pazarlama’da birçok uzmanlık alanından ev hizmeti profesyonelleriyle çalışıyoruz. Ev hizmetleri pazarlama uzmanları olarak, pazardaki varlığınızı en üst düzeye çıkarmak için kapsamlı bir çevrimiçi pazarlama kılavuzu tasarladık.

Kimin Ev Hizmetleri Dijital Pazarlamaya İhtiyacı Var?

Ev hizmetleri terimi, konut mülklerinin bakımı, onarımı ve iyileştirilmesini kapsayan geniş bir hizmet yelpazesini kapsayan kısa, hoş ve konuya odaklı bir başlıktır. Ev hizmetleri, elektrikçiler, HVAC, evde sağlık uzmanları, ev temizliği, çevre düzenlemesi, sıhhi tesisat ve onlarca başka işletme gibi alanları ifade edebilir. Bu işletmelerin tümü ortak bir konuyu paylaşıyor: belirli bir coğrafi konumdaki müşterilere evlerinde hizmet vermek.

Ev hizmetleri pazarlama stratejiniz tipik bir işletmeye benzememelidir. Aslında pek çok ev hizmeti pazarlama şirketi işletmenizin ihtiyaçlarını ve hedeflerini anlamıyor. Neyse ki, ev hizmetleri endüstrisi Amerika Birleşik Devletleri’nde çok geniştir.

Yerel ev hizmeti işinizi büyütmek istiyorsanız, kesinlikle yerel arama sonuçlarına ve yerel kitlelere ulaşan ücretli reklamlara odaklanmanız gerekir. Ücretli arama reklamcılığının ve hatta organik gelen pazarlamanın büyük çoğunluğu büyük ölçüde ulusal markalar, e-ticaret işletmeleri ve fiziksel işletmeler için tasarlanmış taktiklere dayanır.

Ev hizmetleri sağlayıcıları için tasarlanmamış pazarlama ve reklam harcamalarından sıkıldıysanız, yalnız değilsiniz. Valve+Meter Performans Pazarlama profesyonellerinden oluşan ekip, her seviyedeki ev hizmet sağlayıcılarına dijital pazarlama çözümleri sunmak üzerine kurulmuştur.

Ev Hizmetleri Sektörünün Temel Bileşenleri

Ev hizmetleri şemsiyesi altındaki işletmelerin özel tekliflerinizin nüanslarını yönlendirmesi gerekirken Valve+Meter’in araştırması, temel pazarlama analizimizi formüle eden ev hizmetleri sektörünün 3 önemli yönünü belirledi.

Yüksek talep

COVİD-19 salgınından bu yana ev sahipleri, konutlarının bakımına ve iyileştirilmesine daha fazla odaklandılar. Ev hizmetlerine her zamankinden daha fazla talep var ve yeni müşteri trafiğinin büyük bir kısmı, yerel sağlayıcılar için internet arama yapanlardan başlıyor.

Çözüm

Google reklamlarında, organik arama sonuçlarında ve sosyal medyada keşfedilen ev hizmetleri işletmeleri, bu potansiyel müşterileri ödeme yapan müşterilere dönüştürmek için potansiyel müşteri üreten web sitelerine ihtiyaç duyar.

Rekabetçi Endüstri

Ev hizmeti şirketlerine talep yüksek olsa da sağlayıcıların sayısı da oldukça fazla. Bu durum, ev hizmeti sağlayıcılarının fiyatlarına, hizmet kalitesine ve müşteri hizmetlerine verdikleri öneme göre müşterilerin işlerini kazandıkları oldukça rekabetçi bir sektör yarattı.

Çözüm

Ev hizmeti işletmeniz potansiyel müşterileri yakalamalı ve hızlı bir şekilde dönüşüm sağlamalıdır. Çevrimiçi pazarlama, satışlarınız ve operasyonlarınız dışındaki potansiyel müşterileri yakalayabilir ancak istekleri yerine getirmek ve müşteriyi elde tutmayı en üst düzeye çıkarmak için hıza öncelik verir.

Müşteri servisi

Tutarlı yüksek kaliteli müşteri hizmetleri, şirketinizin ev hizmetleri sektöründeki başarısını artırabilir veya bozabilir. Tatmin edici müşteri hizmeti sunmak, tekrarlanan müşterilere yol açacak, kulaktan kulağa tavsiyeler oluşturacak ve markanızın itibarına ve başarısına katkıda bulunacaktır.

Çözüm

Bir ev hizmetleri sağlayıcısı olarak itibar yönetimi başarı için hayati öneme sahiptir. Müşteri referansları, olumlu yorumlar, web sitenizdeki müşteri geri bildirimlerini sergilemek ve sosyal medya gönderileri, mükemmel müşteri hizmetinizin sosyal kanıtını sağlar.

Yerel Ev Hizmetleri Şirketinin Avantajları

Genel olarak, yerel işletmenizin ev hizmetleri sektöründe başarılı olmak için eşsiz bir fırsatı var çünkü yerel pazarı ve komşularınızın ihtiyaçlarını anlıyorsunuz. Hizmet bölgenizdeki ev sahiplerini etkileyen mahallelere, sakinlerin değerlerine, hatta hava koşullarına, yerel inşaat kurallarına ve yaygın ev bakım sorunlarına aşinasınız.

Yerel şirketiniz potansiyel müşterilere hızla ulaşabilir ve ev sahipleri, tedarikçiler ve diğer yüklenicilerle sürekli ilişkiler geliştirebilir. Bu faktörler, yerel bir ev hizmeti şirketinin en kaliteli müşteri hizmetini sunmasına ve ev hizmeti çözümlerine yönelik artan talepleri daha zamanında karşılamasına olanak tanır.

Ev hizmeti sektörünün bu 2 temel yönünü anlamak, yerel şirketinizi rekabetin üstüne ve ötesine taşıyacaktır. Sektörün aşırı kalabalık dijital varlığında başarı konusundaki itibarınızın kaybolmasına izin vermeyin. Valve+Meter Performance’ın yenilikçi ekibi tarafından geliştirilen ve yürütülen dijital pazarlama stratejisi, yerel ev hizmetleri şirketiniz için somut sonuçlar sağlayacaktır.

Dijital Pazarlama Stratejileriyle Başarıyı Artırın

Hizmetlere yönelik yüksek talep ve son derece rekabetçi bir pazar, bir arada var olması gereken iki senaryo gibi görünmüyor. Ev hizmetleri sektöründe bu iki bileşen el ele gider. Artan talep, tüketicileri ev hizmeti sağlayıcılarını belirlemenin yeni yollarını bulmaya yöneltti. Dijital dünyaya doğru ilerledikçe, internet aramalarının ev sahiplerinin kendi kriterlerini karşılayan ev hizmeti şirketlerini bulmaları için en yaygın araç haline gelmesi şaşırtıcı değil. Bu taktik, müşterileri sonuç sayfasının en üstünde yer alan ilk ev hizmeti şirketine bağladığı için ev hizmetleri sektörlerinde rekabeti artırdı. Tam potansiyeline ulaşmak için şirketinizin bu listenin başında olması gerekir.

Valve+Meter Performans Pazarlamadan Dijital Pazarlama, ev hizmetleri işletmenizin ideal müşterilerinizi geleneksel pazarlama yöntemlerinden daha verimli bir şekilde hedeflemesine yardımcı olarak bu hedefe ulaşabilir. Dijital pazarlama stratejileri, web sitesi sohbet robotları gibi modern dijital araçların uygulanmasından, olası satışlarda artışa ve bunun sonucunda da gelirde artışa yol açan veri odaklı kampanyalar tasarlamak ve kolaylaştırmak için veri analitiğini parçalara ayırmaya kadar uzanır.

Ev hizmeti işletmenizin karmaşık bir pazarlama stratejisine ihtiyacı yok; yüksek kaliteli potansiyel müşterilere ve daha fazla müşteriyi elde tutmaya ihtiyacınız var.

Yeni müşteriler kazanmanın ve elde tutmanın anahtarı onlarla kendi sahalarında buluşmaktır. Tüketiciler ev hizmeti sağlayıcıları bulmak için dijital stratejilere akın ederken, sektördeki profesyonellerin de müşteri hizmetleri sürecinin her aşamasında bu potansiyel müşterilerle etkileşim kurmak için dijital pazarlama gibi modern araçlara yönelmesi gerekiyor. Valve+Meter Performans Pazarlama, ev hizmetleri sektöründeki sağlayıcılara yönelik dijital pazarlama konusunda oldukça yeteneklidir.

Tavsiye Edilen:  Başlangıç ​​Başarısı İçin Farklı Bir Ekip Oluşturmanın Faydaları

Artık dijital pazarlamanın ev hizmetleri işinizin başarısı için neden bu kadar önemli olduğunu anladığınıza göre Valve+Meter Performans Pazarlama uzmanları, en iyi şekilde yararlanmak için bilmeniz gereken bazı önemli bilgileri derledi. kişiselleştirilmiş dijital pazarlama çözümlerimiz.

Dijital Pazarlama Potansiyel Müşterileri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Dijital pazarlamanın amacı potansiyel müşteriler yaratmaktır. Ev hizmetleri sektörü bağlamında potansiyel müşteri yaratmak, potansiyel müşterileri şirketinizin dijital platformuna ve ev hizmeti tekliflerine çekmek için dijital stratejiler uygulamak anlamına gelir. Amaç, yeni müşterilerin ilgisini çekmek, çevrimiçi platformlarınıza gelen trafiği artırmak ve sonuçta sadık müşterilere dönüşecek yeni müşteriler elde etmektir.

Ancak tüm potansiyel müşteriler aynı şekilde oluşturulmaz. Dijital pazarlama söz konusu olduğunda 2 tür potansiyel müşteri vardır: satın alınan potansiyel müşteriler ve kazanılmış potansiyel müşteriler. Bu 2 tür potansiyel müşteriyi anlamak, ev hizmetleri işletmeniz için hangi dijital pazarlama stratejileri kombinasyonunun en iyi olacağını bilmenin ilk adımıdır.

Satın alma talebi

Potansiyel müşteri satın alma süreci göründüğü kadar basit değildir. Ev hizmetleri işletmeniz aslında üçüncü bir taraftan potansiyel müşteri satın almıyor. Potansiyel müşteri satın alma, tıklama başına ödeme (PPC), Google Yerel Hizmetler (GLS), üçüncü taraf web siteleri, sosyal medya reklamları ve diğer tüm reklamlar dahil olmak üzere ücretli reklamları ifade eder. Bu potansiyel müşteriler, organik potansiyel müşteri üretimine değerli zaman ayırmadan hızlı bir şekilde elde edilebilir. Ev hizmetleri şirketleri, maliyet önceden belirlendiğinden satın alınan potansiyel müşteriler için kolayca bütçe ayırabilir.

TBÖ

Yerel reklamcılığın en verimli biçimi Tıklama Başına Ödeme veya PPC’dir. Bu stratejide şirketiniz öncelikle hedef kitlenizi en iyi şekilde kapsayacak belirli anahtar kelimelere teklif verecektir. Daha sonra, potansiyel bir müşteri anahtar kelimeleri bir arama motoruna yazdığında, reklamınız sonuç sayfalarında (SERP’ler) görünecek ve şirketiniz, birisi dijital reklamınıza her tıkladığında ödeme yapacaktır.

Birçok ev hizmetleri işletmesi, yanlış anahtar kelimeler, hedef kitleler ve teklif stratejileri kullanıldığından PPC ile mücadele ediyor. Eksiksiz bir ev hizmetleri pazarlama stratejisi, işletmenizi inceler, yerel anahtar kelimeleri uygular, rakipleri analiz eder ve yatırım getirinizi en üst düzeye çıkarmak için en etkili stratejileri belirler.

Google ve Bing, kampanyalarınızın olağanüstü derecede hassas olabilmesi için kullanıcılar hakkında veri sağlar. Potansiyel müşterilerin kaynağını izlemek ve dönüşüm oranlarını ölçmek için potansiyel müşterileri web sitenize ve genellikle bir açılış sayfasına yönlendirmeniz gerekecektir.

Google Yerel Hizmetler reklamları

Google, yerel işletmelere sertifikalı olma fırsatı sunuyor. Bu, Google aramalarında, haritalarda ve Google Yerel’deki işletme girişlerinizde görüntülenir. Bu reklam, ev hizmetleri pazarlaması açısından oldukça etkilidir çünkü reklamlar yalnızca bölgenizdeki kullanıcılara sunulmaktadır. İşletme girişleriniz, marka olarak Google’a güvenen ev sahiplerinin dikkatini çekecektir.

Üçüncü Taraf web siteleri

Ev hizmetleri işletmelerinin karlarını silip süpüren birçok teknoloji şirketi var. Giderek artan sayıda web sitesi, ev sahiplerini ev hizmetleri işinizle buluşturuyor. İşletme girişleriniz ücretsiz olabilir ancak potansiyel müşteriler değildir. Üçüncü taraf web sitelerine belirli bir yüzde ödemenin yanı sıra işletmenize çok az faydası vardır. Çevrimiçi incelemeler üçüncü taraflarca kontrol edilir. Marka bilinirliği minimum düzeydedir. Sonuçta, ev sahipleri yerel ev hizmeti işletmeleri yerine üçüncü taraf platformunu tanıdıkları için müşteriyi elde tutma kaybı yaşanıyor.

ÜCRETLİ SOSYAL medya platformları

Birçok ev sahibi, yerel hizmet sağlayıcılarını keşfetmek için sosyal medya kanallarını kullanıyor. Tıpkı PPC gibi, sosyal medya şirketlerinde saklanan kişisel veriler de son derece kapsamlıdır. Ücretli sosyal reklamcılık, markanızı yerel hedef kitlenizin önüne yerleştirir ve dönüşümler web sitenizde veya telefonla satış desteğiniz aracılığıyla gerçekleşir.

en iyi ücretli reklamlar

Hemen daha fazla potansiyel müşteri kazanmak için PPC, GLS ve ücretli sosyal medyayı kullanarak reklam vermek harikadır çünkü yerel hizmet reklamlarını hedef kitlenizin önüne koyarlar. Uzun vadeli faydalar arasında marka bilinirliği, hizmet verdiğiniz müşterilerle ilişki kurma ve potansiyel müşteri başına edinme maliyetlerini azaltmak için gelecekteki kampanyalarda ince ayarlamalar yer alır.

Ücretli arama reklamlarının ve sosyal medya reklamlarının dezavantajı her türlü olası satış maliyetidir. Bu nedenlerden dolayı, ev hizmeti profesyonelleri hem satın alma potansiyel satışları hem de potansiyel satış kazançları arasında denge kurmalıdır.

Potansiyel Müşteri Kazanma

Kazanılmış veya organik potansiyel müşteriler, potansiyel bir müşterinin çeşitli pazarlama kanalları aracılığıyla bir işletmenin dijital platformlarına çekilmesiyle doğal olarak gelişen potansiyel müşterilerdir. Bu kanallar arasında arama motoru optimizasyonu (SEO), web sitesi geliştirme/tasarımı, e-posta pazarlaması, organik sosyal medya ve içerik pazarlaması yer alır.

Satın alınan potansiyel müşterilerin aksine, kazanılan potansiyel müşteriler tek seferlik değildir. Ev hizmetleri web sitenizdeki kaliteli içerik, sürekli olarak tekrar tekrar yeni potansiyel müşteriler oluşturabilir. Bu yalnızca oluşturduğunuz olası satış miktarını artırmakla kalmaz, aynı zamanda oldukça uygun maliyetlidir. Kazanılan potansiyel müşterilerin bir başka avantajı da, bunların hepsinin halihazırda ev hizmetleri çözümlerine ihtiyaç duyan ve aktif olarak bu çözümleri arayan potansiyel müşterilerle bağlantılı olmasıdır. Sonuç olarak, şirketinizin hizmetleriyle ilgilenmeleri ve iletişiminize ulaşma veya yanıt verme olasılıkları daha yüksektir.

Arama motoru optimizasyonu

SEO, arama motorlarında görünürlüğünüzü artırmanıza yardımcı olacak bir dizi teknik içerir. Ev hizmeti profesyonelleri için önemli olan yerel aramaya odaklanmaktır. Ev hizmetleri pazarlaması, sunduğunuz hizmetleri ve hizmet verdiğiniz alanları açıkça belirtmelidir. Buna, ev hizmetleri işinizle alakalı yerel anahtar kelime araştırmaları da dahildir.

Tavsiye Edilen:  Capté'ın Transkripsiyon Düzenleyicisi ile Video Altyazılarını Düzenleyin

Web Sitesi Tasarımı ve Geliştirme

Bazı ücretli reklamlar potansiyel müşteri yaratan bir web sitesi gerektirmese de, çağdaş bir web sitesine yatırım yaptığınızda ev hizmetleri pazarlama stratejisi her biçimde büyük fayda sağlar. Web siteniz SEO ve mobil cihazlar için optimize edilmeli ve kullanıcı deneyimine odaklanılmalıdır. Potansiyel müşteri yaratan bir web sitesi, ev sahiplerinin iletişim formları, sohbet robotları ve diğer net harekete geçirici mesajlar aracılığıyla sizinle hızlı bir şekilde bağlantı kurmasına yardımcı olur.

eposta pazarlama

Yerel hizmet reklamları, SEO tarafından yönlendirilen organik arama sonuçları ve sosyal medya aracılığıyla çevrimiçi bir itibar kazandıkça, ev hizmetleri pazarlamanız da e-postayı kapsamalıdır. Ev hizmetleri için e-posta pazarlaması farklıdır. Müşteriyi elde tutmaya odaklanmak çok önemlidir. E-posta pazarlaması keyifli ve paylaşılabilir içerik içermeli, çevrimiçi incelemeleri teşvik etmeli ve yönlendirmeleri davet etmelidir. Ev hizmetleri e-posta pazarlaması işlemsel bir dil kullanmamalı, bunun yerine akılda kalmalıdır. En başarılı e-posta pazarlaması, markanızı müşterileriniz ve yerel bölgeniz nezdinde otorite haline getiren tam zamanında haber bültenleridir.

Sosyal medya

Organik sosyal medya işletme profilinizi ifade eder. Bu profil, arama motorları tarafından keşfedilebilir ve Google İşletme girişinizde öne çıkarılabilir. E-posta pazarlaması gibi, müşteri memnuniyetine odaklanan ev hizmeti işletmelerinin de sosyal medyada büyüyen kitlelere ulaşma olasılığı yüksektir. İpuçları, tavsiyeler ve şirket kültürü, daha fazla müşterinin markanızla bağlantı kurmasına yardımcı olur. Ev hizmeti işletmeniz sosyal medya aracılığıyla içerik pazarlaması da sağlayabilir.

İçerik pazarlama

Web sitenizdeki bloglardaki, haber bültenlerindeki, videolardaki ve sosyal medya gönderilerindeki tüm içerik, SEO’nuzu, marka itibarınızı ve genel ev hizmeti pazarlama stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olur. Web sitenizde, sosyal medyada ve Google İşletme Profilinizde ne kadar paylaşılabilir ve bilgilendirici içerik öne çıkarsa, işletmeniz arama motorları nezdinde o kadar güvenilir ve yetkili hale gelir.

En İyi Gelen Pazarlama

Valve+Meter Performans Pazarlama’daki içerik uzmanlarından oluşan ekibimiz, ev hizmeti müşterileri için başarıyla kazanılmış potansiyel müşteriler oluşturan özelleştirilmiş, kaliteli içerik oluşturma konusunda bir üne sahiptir. En iyi kazanılmış içerik, kitleleri çeker, etkileşime geçirir ve dönüştürür. Kazanılan ev hizmetleri dijital pazarlamanız ne kadar güçlü olursa, Google reklamlarına o kadar az güvenmeniz gerekir.

Ev Hizmetleri Pazarlama Ajansıyla Öne Çıkın

Valve+Meter Performans Pazarlamasında ekibimiz, yerel ev hizmetleri şirketlerinin, hizmet verdikleri pazara ulaşıp onlarla etkileşime girebildiklerinde avantajlı olduklarını biliyor. Ev hizmetleri pazarlama stratejileriniz söz konusu olduğunda uzmanlarımız, daha fazla sıklık ve kalitede potansiyel müşteri oluşturmak için içeriği yerel pazarınıza odaklayacaktır. SEO ve ücretli reklam ekibimiz, ev hizmetleri şirketinizin hedef kitlenizin arama sonuçlarında görünmesine yardımcı olmak için bir dizi strateji kullanır.

Organik SEO İçeriği

İçerik uzmanlarımız, ev hizmetleri web sitenizdeki mevcut içeriği optimize etmenin yanı sıra, pazardaki mevcut konumunuzu güçlendirmenize ve daha fazla potansiyel müşteri dönüştürmenize yardımcı olacak yeni SEO içeriği oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Özel içerik yazarlarımız, dijital platformlarınız için insan odaklı, son derece uzmanlaşmış içerik oluşturmak için yerel anahtar kelime araştırmasını, yapay zekayı, makine öğrenimini ve analitiği kullanacak.

Yerel Anahtar Kelime Araştırması

Yerel anahtar kelime denetimi gerçekleştirmek, ekibimizin yerel pazarınızda en çok görünen anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini belirlemesine yardımcı olacaktır. Bu anahtar kelimeler daha sonra hedef kitlenizi çekmek ve potansiyel müşteriler bölgenizdeki benzer ev hizmeti çözümlerini aradığında şirketinizin arama motoru görünürlüğünü artırmak için işletmenizin web sayfalarına uygulanabilir.

Web Sitesi Mimarisini Optimize Etme

Bir web sitesinin kullanıcı dostu olması gerekirken aynı zamanda SEO içeriğinizi etkili bir şekilde artıracak şekilde oluşturulması da gerekir. Web sitesi mimarisinde, yerel arama motoru görünürlüğüne odaklanmayı artırabilecek 5 temel faktör vardır:

 • Konuma özgü açılış sayfaları
 • Site yapısı
 • Mobil Optimizasyon
 • Şema İşaretlemesi
 • Yerel dizin listeleri

Valve+Meter Performans Pazarlama uzmanları, ev hizmetleri içeriğinizden en iyi şekilde yararlanmak için kasıtlı bir web sitesi tasarımı oluşturabilir.

Google İşletme Profili

Eskiden Google Benim İşletmem olarak bilinen Google İşletme Profili, özellikle Google Arama ve Google Haritalar gibi Google platformlarına odaklanan, çevrimiçi varlık yönetimine yönelik ücretsiz bir araçtır. Bir Google İşletme Profili oluşturduğunuzda ve düzgün bir şekilde yönettiğinizde, arama motorunun konumunuza, hizmetlerinize ve diğer yaygın anahtar kelimelere erişimi arttığı için ev hizmetleri şirketiniz SEO stratejilerinde daha başarılı olacaktır.

Yerel Bağlantı Oluşturma

Yerel bağlantı kurmanın temeli, bir web sitesinden diğerine giden bir bağlantı türüne dayanır. Geri bağlantı olarak adlandırılan bunlar, şirketinizin sitesine bağlanan diğer web sitelerinden gelen bağlantılardır. Yerel bağlantı kurma için ekibimiz, hizmet bölgenizde web sitesi olan işletmelere ulaşacak ve onlardan geri bağlantı alacaktır. Bu, dijital platformlarınız ve ev hizmetleri teklifleriniz konusunda bu ilgili web sitelerinden alınan bir güven oyu görevi görür. Ne kadar çok geri bağlantınız olursa, şirketiniz arama motoru sonuçlarında o kadar üst sıralarda yer alır.

Yerel Atıf Yönetimi

Yerel SEO’nun en önemli ve en çok gözden kaçan yönlerinden biri, işletmenizin bilgilerinin tüm dijital platformlarda aynı olmasını sağlamaktır. Yeterince basit gibi görünse de adınız, adresiniz, telefon numaranız ve web sitesi bilgilerinizde uygun yönetim olmadığında hatalar meydana gelebilir. Valve+Meter Performans Pazarlama ekibinin şirketinizin tüm bilgilerinin çevrimiçi olarak tutarlı olmasını sağlamasına izin vermek, potansiyel müşterilerin ve arama motorlarının benzer şekilde ev hizmetleri çözümlerinizi bulmasını ve bunlarla etkileşime geçmesini sağlayacaktır.

Tavsiye Edilen:  SEO Potansiyelinizin Kilidini Açmak: Anahtar Kelime Araştırması İçin En İyi Araçlar

Tüm bu alanlarda yardım almak için Valve+Meter Performans Pazarlama ile çalışın ve yerel SEO içeriğinizin, bugün web sitesi trafiğini ve işletmenizin gelirini artırmak için olabilecek en yüksek kalitede olduğundan emin olun.

Yerel Reklamcılık Hala Başarı İçin Bir Araçtır

Geleneksel olarak, ev hizmetleri şirketleri için yerel reklamcılığın gerçekleştirilmesi kolay olmuştur. Reklam panoları asıyorlar, yerel radyo istasyonlarında reklamlar oynatıyorlar ve popüler yerel sitelere el ilanları asıyorlar. Dijital pazarlama söz konusu olduğunda, işletmenizin yerel reklam varlığını sürdürmek de aynı derecede önemlidir. Dijital pazarlama uzmanlarımız, ev hizmetleri şirketinizi pazarlamanıza yardımcı olacak bu 5 yerel reklam stratejisini belirlemenize ve uygulamanıza yardımcı olabilir.

Tıklama başına ödeme

PPC (Tıklama Başına Ödeme) reklamcılığı, dijital platformlarınıza trafik oluşturmak için hızlı bir araçtır. Potansiyel müşteriler hizmet bölgenizde ev hizmetleri çözümleri ve ürünleri ararken, reklamınız işletmelerini sitenize ve hizmetlerinize çekmenize yardımcı olabilir.

Google Yerel Hizmetleri

Yerel SEO ve yerel reklamcılık stratejilerinde pek çok Google Ürünü kullanılabilirken, Google Yerel Hizmetler özellikle yerel işletmeler için tasarlanmıştır. Şirketiniz Google Arama sonuçlarının en üstünde reklam verebilir ve yalnızca reklam sayesinde geçerli bir potansiyel müşteri elde edildiğinde ödeme yapabilir. PPC’ye benzer şekilde, bu platform yerel aramalara daha fazla önem veriyor ve her bir tıklama yerine yalnızca nitelikli potansiyel müşteriler için ücret alıyor.

Ücretli Sosyal Reklamcılık

Sosyal medya zamanımızın çoğuna hakim. Facebook, Twitter ve Instagram gibi platformlar da dijital pazarlama için en iyi platformlardan bazıları haline geliyor. Ücretli sosyal reklamcılık, işletmenizin bu platformlarda görüntülenecek reklamlar için ödeme yapmasına olanak tanır. Bu reklamlar, belirlenmiş bir coğrafi bölgedeki belirlediğiniz kitleyi veya hizmetleri hedeflemek için seçilmiştir. Ücretli sosyal reklamlar, sponsorlu gönderilerden video içeriğine kadar birçok ortamda görüntülenebilmektedir.

E-posta Reklamcılığı

Ev hizmetleri şirketinizin zaten sadık bir müşteri tabanı varsa, belirli bir abone listesine e-posta yoluyla gönderilen promosyon mesajları, özel teklifler ve hizmet güncellemeleri gibi reklamlarla bu grubu oluşturabilirsiniz.

Görüntülü Reklamlar

Görüntülü reklamlar, yerel pazarlama için özelleştirilebilen daha geleneksel bir dijital reklam türüdür. Bu reklamlar web siteleri, sosyal medya platformları ve diğer dijital kanallarda sunulan görselliği oldukça yüksek görüntülerdir.

Yeniden Hedefleme Reklamları

Bilinen ilgi alanlarınıza göre size gönderiler gösteren bir sosyal medya algoritmasına benzer şekilde, yeniden hedefleme reklamları, işletmenizin benzer ürünler ve bilgilerle ilgili görüntülü reklamlarını onlara göstermek için bir kişinin önceki web etkinliğinden elde edilen bilgileri kullanır.

Bu tür yerel reklamların tümü, ev hizmetleri şirketinizi tanıtmak için etkili araçlardır. Valve+Meter Performans Pazarlama ekibi, işletmenizin dijital varlığını ve SEO başarısını korumak ve geliştirmek için bu reklam stratejilerini kullanabilir.

Evergreen Kurallarını Unutmayın

Evergreen kuralları, bir kampanyanın başarısı için zaman içinde doğru ve gerekli olan pazarlama ilkelerinin bir listesidir. Bu kurallar değişen teknolojiden, tüketici davranışlarından veya pazar trendlerinden etkilenmez ve internet öncesi zamanlarda olduğu gibi bugün de geçerlidir. Valve+Marketing’deki profesyoneller, aşağıdaki değişmez kuralları pazarlama stratejinizin temelini oluşturarak şirketinizi başarıya hazırlayacaklardır:

 • Potansiyel Müşterilere Anında Yanıt Verin
 • Mükemmel Hizmete Odaklanın
 • İşletmenizi Markalaştırın
 • Potansiyel müşterilerinizin nereden geldiğini bilin
 • En etkili stratejilere yatırım yapın

Daima Yeni Fikirleri Kucaklayın

Dijital Pazarlama sürekli gelişen bir canavardır. Ev hizmetleri sektörü hızla artan talep gördüğünden, en etkili pazarlama teknikleri devam ediyor. uyum sağlamak ve ortaya çıkmak. Uzmanlardan oluşan ekibimiz bunu nasıl evcilleştireceğini biliyor olsa da, şirketinizin kendisini modern dünyaya uyacak yeni fikirlere ve modern stratejilere açması gerekiyor. Bu stratejiler şunları içerir:

 • Ev hizmetleri web sitenize sohbet robotları ekleme
 • Müşteri yönlendirme programlarını tanıtın
 • Mevcut müşterilere üye programları sunun
 • YouTube eğitimleri gibi video pazarlaması oluşturun
 • Yerel topluluğunuzdaki ağ oluşturma fırsatlarına katılın.

Kontak Vana+Sayaç Performans Pazarlaması

Tüm ev hizmetleri pazarlama ihtiyaçlarınız için Valve+Meter Performans Pazarlama ekibine ulaşın. Kapsamlı ev hizmetleri pazarlama kılavuzumuzda yer alan her adımda size yol göstermek için buradayız:

 • Ev Hizmetleri Sektörünün Durumunu Anlamak
 • Dijital Pazarlama Stratejileri
 • Satın Alınan ve Kazanılan Potansiyel Müşteriler arasındaki fark
 • Yerel SEO
 • Yerel Reklamcılık
 • Evergreen Kuralları
 • Gelecek vaat eden pazarlama stratejileri

Valve+Meter Performans Pazarlaması, yeni potansiyel müşteriler yaratmaya ve pazarlama harcamalarından yüksek getiriye (ROM’lar) öncelik veren ev hizmetleri endüstrisini pazarlamak için kapsamlı, veri odaklı bir yaklaşım benimsiyor. Bugün Valve+Meter Performans Pazarlama ile iletişime geçin.