Evde Kal Emirlerinin Ardından Yükselişe Geçen Sektörler

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Evde Kal Emirlerinin Ardından Yükselişe Geçen Sektörler

COVID-19 salgınının etkisini abartmak imkansızdır. İşten eğitime ve eğlenceye toplumun her kesimi virüse uyum sağlamak zorunda kaldı.

Tabii ki bunun ekonomi üzerinde derin bir etkisi oldu. evde kal emirleri Virüsün yayılmasını yavaşlatmak için çıkarılan önlemler pek çok sektör için felakete yol açtı. bagaj (Hiçbir yere seyahat edemiyorsanız neden bavul alıyorsunuz?) ve kameralar (Evinizin içinde fotoğrafını çekebileceğiniz çok fazla şey var).

Ancak her sektör bu kadar kötü etkilenmedi. Aslında e-ticaret aracılığıyla, COVID-19’un yarattığı koşullar aslında bu dönemde bazı sektörlerin büyümesine yol açtı.

COVİD-19 Sırasında Gelişen 6 Sektör

Bu makalede, COVID-19 krizi nedeniyle e-ticaret satışlarında önemli bir artış görülen bu sektörlere daha derinlemesine bakacağız.

Resim kaynağı: Ortak Konu Grubu

1. Tıbbi Malzemeler

Başlangıçta Hastalık Kontrol Merkezleri (CDC), yalnızca COVID-19 ile enfekte kişilerin halka açık yerlerde yüz maskesi takmasını tavsiye etti. Ama nisan ayının sonunda bu kararı geri aldı – Artık herkesin yüz maskesi takması tavsiye ediliyor.

Bu noktada bazı eyaletleri bile gördük. vatandaşlara maske takma zorunluluğu getirildi Bir işletmeyi ziyaret ederken veya toplu taşımayı kullanırken birçok mağaza, maskeleri olmayan müşterilerin içeri girmesini engellemek için girişlerine güvenlik görevlileri yerleştiriyor.

Bu son gelişmelerden önce bile, COVİD-19 salgını, yüzbinlerce yüz maskesi Etsy’de günlük olarak satılıyor. Ve maske takmanın birçok alanda tavsiyeden ziyade bir gereklilik haline gelmesiyle bu talep artık daha da artacak.

CDC’nin bir diğer önerisi ise evdeki kapı kolları, ışık anahtarları gibi sık dokunulan alanları sık sık dezenfekte etmeniz ve bunu yaparken tek kullanımlık eldiven giymenizdir. Dolayısıyla tek kullanımlık eldivenlerin satışının mantıklı olması %670 büyüdü Mart 2019’dan Mart 2020’ye kadar bu, bu dönemde diğer tüm e-ticaret ürünlerinden daha büyük bir yıllık değişimdi.

2. Bebek Ürünleri

Herkes tuvalet kağıdının olduğunu biliyor raflardan uçup gidiyor Evde kal emirleri yürürlüğe girmeye başladığından beri. Ancak yakın zamanda ailenize yeni bir üye katılmadıkça, mağazalarda mama ve bebek bezi gibi bebek ürünlerinin de satıldığının farkında olmayabilirsiniz.

Bir göre New York Times’ın raporuİnsanların hem tuvalet kağıdı hem de bebek ürünleri stoklaması basit bir panik alışverişinden kaynaklandı. Tüketiciler bu karantinaların ne kadar süreceğinden emin değiller, bu yüzden haftalarca, hatta aylarca yetecek kadar satın alıyorlar.

3. Temizlik Ürünleri

CDC bir kez daha şunu açıkça ortaya koydu: evlerini temizlemek ve dezenfekte etmek insanların kendilerini COVID-19’a karşı korumalarına yardımcı olacak. Bu durum, aerosol dezenfektanlar gibi temizlik ürünlerinin satış rakamlarının hızla artmasına yol açtı (Yıllık satışlarda %385,3 artış Mart 2020’de banyo/duş mendilleri (%180), çok amaçlı temizleyiciler (%148,2) ve kağıt havlular (%40,8) yer aldı.

4. Yiyecek ve İçecek

Sokağa çıkma yasağı sırasında açık kalmasına izin verilen az sayıda işletmeden biri bakkallar olsa da tüketiciler, sosyal mesafeyi korumak için sıklıkla mağazaya gitmek yerine internet üzerinden alışveriş siparişi veriyor.

Aslında eMarketer’dan gelen veriler şunu gösteriyor: ABD’li yetişkinlerin %11’i 1 Mart haftası itibarıyla normalden daha sık internetten alışveriş siparişi verdiklerini bildirdiler. Bu rakam 8 Mart haftasında ABD’li yetişkinlerin %16’sına yükseldi ve 15 Mart haftasında ABD’li yetişkinlerin %30’una sıçradı. 22 Mart’ta ABD’li yetişkinlerin %37’si, COVID-19 öncesine göre daha sık yiyecek siparişi veriyordu.

Nisan 2020’de rekor kırıldığı için bu eğilim kesinlikle önümüzdeki ay da devam etti. 5,3 milyar dolar çevrimiçi market satışlarında.

Çevrimiçi market alışverişi teslimatına olan talep o kadar yüksek ki Amazon, Amazon Fresh ve Whole Foods hizmetleri için yeni kullanıcıları bekleme listesine almak zorunda kaldı ve Walmart Grocery, en popüler alışveriş uygulaması Birleşik Devletlerde.

Tüketiciler kendi yemeklerini yapmak için de ekipman satın alıyor; Mart 2019’dan Mart 2020’ye kadar en hızlı büyüyen 100 e-ticaret kategorisi arasında ekmek makineleri 2. sırada yer aldı (%652 büyüme).

5. Evden Çalışma Ekipmanları

CNBC’nin araştırmasına göre Amerikalıların yalnızca %9’u salgından önce evden çalışıyordu. Şimdi o %42.

Milyonlarca işçinin birdenbire kendi ev ofislerini kurma ihtiyacı duymasıyla kağıt, kalem, uzaktan çalışma ekipmanları ve ofis mobilyaları gibi ürünlerin satışları önemli ölçüde arttı.

Resim kaynağı: İkinci Tedbir

Bu eğilimin ağırlıklı olarak borsaya yansıdığını görebilirsiniz. S&P 500 endeksinde kablosuz telekomünikasyon hizmetleri sektörü büyüdü %22,17 yılın başından bu yana (Mayıs 2020 itibarıyla), endeksin tamamı için -%8,52’ye kıyasla.

İnsanlar popüler telekonferans uygulaması Zoom’a (kod sembolü: ZM) yatırım yapmak için o kadar istekliydi ki, birçok yatırımcı paralarını kazara Zoom Technologies’e (kod sembolü: ZOOM) yatırdı; bu şirket, mali durumu hakkında herhangi bir bilgi yayınlamadı. veya son birkaç yıldır yapılan operasyonlar. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu devreye girmek zorunda kaldı ve Zoom Technologies için ticareti durdurma karışıklığa son vermek için.

Evden çalışma ekipmanlarının mobilya tarafında Wayfair, Ocak ve Şubat ayları için her zamanki brüt gelir artış oranının %20 civarında olduğunu görerek yıla başladı. Ancak Mart ve Nisan aylarında bu büyüme oranı iki katından fazla.

Bu satış rakamlarına, işçilerin bu satın alma işlemlerini her zaman kendi başlarına yapmak zorunda olmamaları da yardımcı oldu. Birçok işletme, çalışanlarına bu ekipmanı satın almak için kullanabilecekleri maaşlar da veriyor.

6. Sağlık ve Sağlıklı Yaşam

COVİD-19 nedeniyle kapılarını kapatmak zorunda kalan tek işletmeler perakende mağazaları ve ofis kompleksleri değil. Spor salonlarının da kapanması tüketicilerin ev ofislerinin yanı sıra ev spor salonları da kurmalarına yol açtı.

Fitness ekipmanı satışlarının yılın başında aniden artması alışılmadık bir durum değil, çünkü pek çok kişi bu süre zarfında hala antrenmanla ilgili Yeni Yıl kararlarına uymaya çalışıyor. Geçen yıl, fitness ekipmanlarının çevrimiçi satışları Şubat ayından Mart ayına kadar %70 arttı. Ancak bu yıl, çevrimiçi fitness ekipmanı satışlarının Şubat’tan Mart’a kadar olan büyüme oranı bundan çok daha yüksekti. %535, tam olarak. Bu ani değişimi, Kovid-19’a verilen tepkiden başka bir şey olarak açıklamak zor.

Ancak perakendeciler için bir endişe, bu satışların genellikle koşu bandı ve kürek makinesi gibi yüksek maliyetli, yüksek marjlı ürünlerden ziyade dambıl ve yoga matları gibi düşük maliyetli, düşük marjlı ürünler şeklinde gerçekleşmesidir.

İşsizliğin Büyük Buhran’dan bu yana görülmemiş seviyelere ulaşmasıyla birlikte tüketicilerin şimdilik büyük alımları ertelemesi sürpriz değil. Bu şekilde, evde kal emirlerinden yararlanan sektörler bile Kovid-19’un ekonomi üzerindeki genel etkisinden olumsuz etkilendi.

Tavsiye Edilen:  2023'de Evde SEO Öğrenin [Basic to Advance]