Facebook Reklamları Buna Değer mi?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: Facebook Reklamları Buna Değer mi?

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

Facebook reklamcılığı, çoğu işletme için %100 buna değer. Facebook reklam kazançları yıldan yıla %25 artıyor ve hızla gezegendeki en popüler reklam platformu haline geliyor.

Facebook ayrıca sunduğu dört farklı reklam yerleşimine sahiptir – Facebook’un kendisi, izleyici ağı, Instagram ve Messenger. Diğer bir büyük avantaj da kitlenizi ilgi alanlarına göre hedefleyebilmenizdir (diğer platformlarda bunu yapamazsınız).

Facebook yeniden hedefleme reklamları, sepeti terk etme oranınızı azaltmak ve diğer pazarlama kanallarınızın dönüşüm oranını artırmak için gerçekten iyi çalışıyor.

[Add Banner Here]

Facebook reklamları etkili midir?

Evet, Facebook reklamları birkaç nedenden dolayı gerçekten etkilidir. Birincisi, Facebook’un çok büyük bir kitlesi var. 2.89 milyar dünyanın her yerindeki kullanıcılar ve ortalama kişi harcamaları 34 dakika günde platformda. İkincisi, ideal müşterinize ulaşmak için kullanabileceğiniz çeşitli reklam türleri vardır. Üçüncüsü, kullanıcı deneyimini kişiselleştirmek ve daha fazla dönüşüm oluşturmak için tıklama sonrası otomasyonu kullanabilirsiniz.

Facebook Reklamları tıklama başına ödeme yapar mı?

Evet, Facebook bir tıklama başına ödeme pazarlama kanalıdır. Ancak, sizi gösterim, video görüntüleme ve diğer metrikler başına ücretlendirecek kampanyalar oluşturabilirsiniz.

Google Ads, Facebook reklamlarından daha mı iyi?

Tamamen sektörünüze ve pazarlama bütçenize bağlıdır. Facebook reklamları, e-Ticaret markaları için daha iyi çalışır ve çok daha incelikli hedeflemeye sahiptir. Google reklamlarının kurulumu daha kolay olabilir, en çok B2B markaları için çalışır ve çok daha geniş bir kitleye sahiptir. Görüntüler olmadan da iyi çalışır, bu nedenle kadrosunda tasarımcı olmayan markalar için daha ucuz bir seçenek olabilir.

Tavsiye Edilen:  HubSpot'un Facebook Reklam Maliyetlerini Optimize Etmek İçin Kullandığı 5 Adımlı Süreç

Google reklamları, Facebook reklamlarından çok daha geniş bir erişim sunabilir ve özellikle e-ticaret markaları için yararlı olan YouTube reklamları ve Google Alışveriş gibi şeyleri içerebilir. Facebook reklamları, daha fazla hedef kitleye daha fazla erişim sunar ve Facebook Pixel ile Google reklamlarından daha gelişmiş yeniden hedefleme seçeneklerine sahiptir.

YouTube Reklamları Facebook reklamlarından daha mı iyi?

YouTube video reklamları, pazarlama huninizin bilinirlik aşaması için daha iyidir. Adını duymuş ancak sitenizi hiç ziyaret etmemiş kullanıcılara daha iyi sunulur. Facebook reklamları daha hedeflidir ve alışveriş sepetine zaten bir şey eklemiş veya satın alma yolculuğunun son aşamalarında olan kullanıcıları yeniden hedeflemek için daha iyidir.

iOS 14.5 güncellemesinden sonra Facebook reklamları buna değer mi?

Son iOS 14.5 güncellemesiyle ilgili artan endişeler, Facebook’un ilişkilendirme penceresinin çoğunu kaybetmesine neden oldu. Güncellemeden önce, kullanıcı davranışını 28 güne kadar takip edebiliyordunuz. Bu sayı 7 güne indi. Bu, Facebook reklamlarının daha az karlı olduğu anlamına gelmez, yalnızca satışları onlara atfetmek daha zordur çünkü veriler mevcut değildir.

Dolayısıyla, bunu aşmanın bir yolu, Shopify satışlarınızı (bir e-Ticaret sitesiyseniz) Facebook’un reklam platformuna yüklemek ve reklamlardaki tıklamalar ile sitedeki satışlar arasındaki ilişkiyi bulmaktır. Bu, reklamlarınızın ne kadar karlı olduğuna dair size daha iyi bir fikir verecektir.

Facebook reklam maliyetleri istikrarlı bir şekilde yükseliyor olsa da, hedef kitlenizi hedeflemek ve Facebook’ta satışlarınızı artırmak için hâlâ çok büyük bir fırsat var.

Bir Facebook reklamının maliyeti nedir?

Facebook reklam maliyetleri, hedeflediğiniz kampanya türü, hedef kitle ve anahtar kelimelere göre değişiklik gösterir. AdEspresso, 300 milyon doların üzerinde Facebook reklam harcamasını analiz ettikleri ve bazı ortalamalar bulabildikleri bir çalışma yaptı.

Ortalama olarak, bir Facebook reklamının tıklama başına 0,97 ABD Doları (TBM), bin gösterim başına 7,19 ABD Doları (BGBM), reklamınızın beğenilmesi için 1,07 ABD Doları ve bir indirme maliyeti 5,47 ABD Dolarıdır.

Tavsiye Edilen:  Müşteri edinmede ikna edici bir değer teklifinin rolü

Bu rakamlar sadece ortalama değerlerdir ve referans olarak kullanılmalıdır.