Facebook Reklamlarını En Yüksek Yatırım Getirisi İçin Optimize Etmek İçin 24 Uzman İpucu [2023]

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: Facebook Reklamlarını En Yüksek Yatırım Getirisi İçin Optimize Etmek İçin 24 Uzman İpucu [2023]

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

Tüm gizlilik ve algoritma değişikliklerine rağmen, Facebook reklamları, yüksek değerli potansiyel müşterilere ulaşmak ve işletmenizin satışlarını artırmak için hala en etkili kanallardan biridir. Ancak, Facebook’ta başarılı bir reklam kampanyası yürütmek, yalnızca bir reklam oluşturup “tanıt” düğmesine basmaktan daha fazlasını gerektirir.

YG’nizi gerçekten maksimize etmek için, her bir reklam kampanyasını nasıl optimize edeceğinizi anlamak önemlidir.

Bu faydalı gönderide, reklamlarınızı optimize etmenize ve iş hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için 8 rakamlı markalarla çalışan uzmanlardan 24 uzman ipucu derledik. Aradığınız yatırım getirisi türünü görmekte zorlanıyor musunuz? Facebook reklam ajansınız veya e-ticaret facebook ajansınız bunu kesiyor mu emin değil misiniz?

Uzmanlardan bu ipuçlarını deneyin.

Facebook Reklamlarınız neden çalışmıyor?

Facebook reklamlarınızın çalışmamasının birkaç nedeni olabilir. Yaygın sorunlardan biri zayıf hedeflemedir. Reklamlarınız doğru kitleye ulaşmıyorsa etkili olmayacaktır. Bu nedenle, reklamlarınızı doğru demografiye, ilgi alanlarına ve davranışlara hedeflemek çok önemlidir.

Diğer bir yaygın sorun, düşük reklam alaka düzeyidir. Farklı öğeleri ve stratejileri test etmek ve denemek, düşük performans gösteren reklamların nedenini belirlemenize ve nihai hedefinize ulaşmanıza yardımcı olacak gerekli değişiklikleri yapmanıza yardımcı olabilir.

[Banner][Looking for a Facebook Ads Expert?][Find them on Mayple. Hand-picked marketers with proven experience, Hire in 72 hours.][Get Started][https://www.mayple.com/welcome-v4/?utm_content=blog-banner-facebook-ads-optimization][orange]

Facebook Reklamlarınızı nasıl optimize edersiniz?

1. Reklamcılık hesabınızı mükemmel bir şekle sokun

İlk olarak, herhangi bir reklama başlamadan önce sağlıklı ve aktif reklam hesaplarınız olduğundan emin olalım.

Facebook reklamcılık hesabınızı mükemmel bir şekle sokmak için şu işlemleri aşağıdaki sırayla gerçekleştirin:

 • İşletmenizi doğrulayın
 • Ayrıntılı bir işletme hesabı oluşturun
 • Bir Facebook pikseli kurun
 • Dönüşüm izlemeyi kurun,
 • Yapılandırılmış bir reklam hesabı oluşturun,
 • Özel hedef kitleler oluşturun, Facebook Reklam Kitaplığı’nı kullanın ve kampanyalarınızı test edip optimize edin.

Bu adımlar, reklam kampanyalarınızın başarısını izlemenize ve ölçmenize, reklamlarınızı daha etkili bir şekilde hedeflemenize ve gelecek için fikirler toplamanıza yardımcı olacaktır.

Mükemmel için buraya tıklayın Madgicx’ten adım adım kılavuz hesabınızı nasıl kuracağınızla ilgili.

2. Meta Pixel’i kurun

Gayri resmi olarak Facebook yeniden hedefleme pikseli olarak da bilinen Meta Piksel, web sitenizin arka ucuna eklediğiniz bir kod parçacığıdır.

Meta Pixel, platformdaki işletmeler için yatırım getirisini izleyebilir ve artırabilir. Şunun için kullanın:

 • Özel kitleler oluşturun
 • Benzer hedef kitleler oluşturun
 • Dönüşüm oranını izleyin ve iyileştirin
 • Yeniden pazarlama kampanyaları oluşturun

Temelde piksel, işletmelerin web sitesi ziyaretçilerini izlemesine ve davranışları hakkında (her bir dönüşüm olayı dahil) veri toplamasına olanak tanır; bu veriler, daha hedefli ve etkili reklamlar oluşturmak için kullanılabilir.

3. Google Etiket Yöneticisi’ni yükleyin

Web sitenizdeki kullanıcı davranışını izlemek için Google’ın Etiket Yöneticisi’ni (GTM) kullanabilir ve bu verileri Facebook reklam kampanyalarınızı optimize etmek için kullanabilirsiniz.

Hem Facebook Pikselini hem de Google Etiket Yöneticisini bir arada kullanmak şu konularda yardımcı olabilir:

 • Dönüşümleri izleme
 • yeniden hedefleme
 • Reklam dağıtımını optimize etme
 • Olay takibi
 • Reklam harcamanızı optimize etme
Kaynak

Genel olarak, Google Etiket Yöneticisi, üzerinde çalışabileceğiniz daha fazla veri sağlayarak ve Facebook Pixel’i web sitenize eklemeyi kolaylaştırarak Facebook reklam kampanyalarınızı geliştirmek için güçlü bir araç olabilir.

Profesyonel ipucu: yatırım getirinizi artırmanıza yardımcı olabilecek daha etkili ve hedefe yönelik Facebook reklam kampanyaları oluşturmak için Google Analytics ve Google Etiket Yöneticisi’nden topladığınız verileri birleştirin.

buraya tıklayın Google Etiket Yöneticisi’ni kurma hakkında daha fazla bilgi edinmek için.

4. Dönüşümlerinizi birleştirin

Bir başka harika ipucu da, reklamlarınızın performansını, kampanyalarınızın nasıl performans gösterdiğinin tam resmini görmenizi sağlayacak şekilde izlemek ve ölçmektir.

Facebook Reklam dönüşümlerinizi birleştirmek için atabileceğiniz birkaç önemli adım vardır:

 1. Dönüşüm izlemeyi kurun
 2. Özel dönüşümler oluşturun
 3. Facebook’un dönüşüm API’sini kullanın
 4. Benzer Hedef Kitleler Kullanın
 5. Dönüşüm verilerinizi birleştirin
 6. Verilerinize göre kampanyalarınızı optimize edin

Facebook Reklam dönüşümlerinizi birleştirmek biraz kurulum gerektirir, ancak size kampanyalarınızın nasıl performans gösterdiğine dair paha biçilmez içgörüler sağlayabilir ve işletmeniz için daha etkili kararlar almanıza yardımcı olabilir.

5. Doğru teklif verme stratejisini seçin

Facebook reklamlarınız için doğru teklif verme stratejisini seçmek, reklamcılık hedeflerinize en uygun seçeneği seçmek anlamına gelir ve reklam harcamalarınızı etkili bir şekilde dağıtmanıza olanak tanır.

Aşağıdakiler dahil olmak üzere birkaç farklı teklif stratejisi ve teklif verme yöntemi vardır:

 1. Tıklama başına maliyet (TBM) teklifi
 2. Gösterim başına maliyet (BGBM) teklifi
 3. İşlem başına maliyet (EBM) teklifi
 4. Ömür boyu bütçe
 5. Günlük bütçe
Tavsiye Edilen:  StoryChief, pazarlama ekiplerinin içerik performansını ölçeklendirmesine ve daha iyi sonuçlar elde etmesine yardımcı olmak için yapay zeka odaklı bir Güç Modu başlatır. | hikaye şefi

Teklif stratejilerini seçmeden önce, reklamcılık hedeflerinizi, hedef kitlenizi ve bütçenizi ve ayrıca reklamlarınızın o ana kadarki performansını göz önünde bulundurmanız önemlidir.

6. Hedefinizi tanımlayın

Bir Facebook reklam kampanyası oluşturduğunuzda, yapılacak ilk adımlardan biri kampanyanın amacını belirlemektir. Kampanyanızın amacı, size sunulacak reklam türü ve hedefleme seçeneklerinin yanı sıra Facebook’un reklam yayınınızı nasıl optimize edeceğini belirler.

Kampanya hedefinizi tanımlarken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli noktalardan bazıları şunlardır:

 1. Marka bilinirliği
 2. Trafik
 3. Nişanlanmak
 4. uygulama yüklemeleri
 5. Video Görüntülemeleri
 6. Kurşun nesiller
 7. Mesajlar
 8. Dönüşümler
 9. Mağaza ziyaretleri

İyi tanımlanmış bir kampanya hedefine sahip olmak, belirli amaç ve hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak daha etkili ve verimli Facebook reklam kampanyaları oluşturmanıza olanak tanır.

7. İlgi alanlarınızı genişletin

Hedeflemenizi geliştirmek istiyorsanız, hedef kitlenizin ilgi alanlarını genişletmeniz gerekir. Deneyebileceğiniz tonlarca farklı ilgi alanı vardır:

 • Okuyabilecekleri dergiler (ticari yayınlar dahil)
 • Favori şahsiyetler veya takip ettikleri etkileyiciler
 • Kullanabilecekleri profesyonel araç veya gereçler
 • İzleyebilecekleri TV şovları
 • Dinleyebilecekleri podcast’ler
 • favori markalar
 • İş pozisyonları
 • Hobiler

Ayrıca, ideal hedef kitlenizin ziyaret ediyor olabileceği web sitelerini ve ilgilenebilecekleri rakipleri düşünün. İşte onu yıkan harika bir video.

8. Rakiplerin hedef kitlelerini hedefleyin

Rakiplerinizin hedef kitlesini hedeflemek, halihazırda benzer ürün veya hizmetlerle ilgilenen kişilere ulaşmanın bir yoludur.

Rakiplerinizin hedef kitlesini hedeflemek, yeni ideal müşterilere ulaşmanın etkili bir yolu olsa da, kendi hedef kitlenizi oluşturmaya ve kendi benzersiz değer teklifinizi tanıtmaya da odaklanmanız gerektiğini unutmayın.

Ayrıca, olumlu tutun. Facebook’un reklamcılık politikaları, ayrımcı uygulamaları veya reklamların kullanıcıları veya şirketleri olumsuz amaçla hedeflemesini yasaklar.

9. Otomasyonu kullanın

Tüm ağır işleri otomasyona bırakın! Reklam harcamanızı ve hedeflemenizi kampanya performansınıza göre otomatik olarak ayarlayabilen bir sistem kurun.

Bu, yatırım getirinizi en üst düzeye çıkarmanıza ve reklamcılık hedeflerinize daha verimli bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olabilir. Reklamlarınızı otomatikleştirmek için kullanabileceğiniz birkaç strateji aşağıda verilmiştir:

 1. otomatik kurallar
 2. Teklif stratejileri
 3. Özel kitleler
 4. A/B testi
 5. Kodlar
 6. Otomatikleştirilmiş performans optimizasyon araçları

Otomasyon, reklam harcamanızı ve hedeflemenizi manuel optimizasyon yerine kampanyalarınızın performansına göre ayarlamak için makine öğrenimi algoritmalarını kullanarak kampanyalarınızı daha verimli ve etkili bir şekilde ölçeklendirmenize yardımcı olabilir.

10. Dönüşüm hunisinin her aşamasında kullanıcıları hedefleyin

Tüm kullanıcılarınız için aynı yaklaşımı kullanamazsınız. İlk bilinirlikten satın alma sonrası elde tutmaya kadar, müşteri yolculuğunun farklı aşamalarındaki kullanıcıları hedefleyen spesifik reklamlar oluşturmanız gerekir.

Dönüşüm hunisinin tamamını kapsayan bir strateji genellikle üç ana aşamadan oluşur:

1. Dönüşüm hunisinin üstü

Dönüşüm hunisinin tepesi, müşteri yolculuğunun ilk aşamasıdır; burada kullanıcılar, bir sorun veya ihtiyacın farkına yeni varırlar. Bu aşamada, reklamlarınız marka bilinirliği oluşturmaya ve web sitesi trafiğini artırmaya odaklanmalıdır.

Farkındalık aşamasında olan kullanıcılara ulaşmak için ilgi alanı hedefleme, benzer hedef kitleler ve etkileşim hedefleme gibi hedefleme seçeneklerini kullanabilirsiniz.

2. Dönüşüm hunisinin ortası

Satış hunisinin ortası, kullanıcıların seçeneklerini değerlendirdiği ve bilgi topladığı aşamadır. Bu aşamada, reklamlarınız, ürünleriniz veya hizmetleriniz hakkında daha ayrıntılı bilgiler sağlayarak dönüşümleri artırmaya odaklanmalıdır.

Düşünme aşamasında olan kullanıcılara ulaşmak için özel hedef kitleler, müşteri adayı oluşturma formları ve hatta video görüntülemeleri gibi hedefleme seçeneklerini kullanabilirsiniz.

3. Dönüşüm hunisinin alt kısmı

Pazarlama hunisinin alt kısmı, kullanıcıların bir satın alma işlemi yapmaya hazır oldukları aşamadır. Bu aşamada, reklamlarınız belirli ürün veya hizmetleri tanıtmaya ve kullanıcıları bir dönüşüm işlemi gerçekleştirmeye teşvik etmeye odaklanmalıdır.

Karar aşamasında olan kullanıcılara ulaşmak için dönüşüm izleme, yeniden hedefleme ve katalog satışı gibi hedefleme seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Müşteri yolculuğunun her aşamasında farklı türde reklamlar ve hedefleme seçenekleri kullanarak, kullanıcıları doğru zamanda doğru mesajla hedefleyen daha etkili ve verimli bir dönüşüm hunisi stratejisi oluşturabilirsiniz.

Kaynak: Merkez Noktası

11. Meta’nın reklamcılık politikalarına uyun

Facebook’ta reklam yayınlamayı düşünmeden önce, platformun tüm politikalarını tam olarak anladığınızdan emin olun – yapmak isteyeceğiniz son şey bunları ihlal etmek ve hesabınızı devre dışı bırakmaktır!

Bunlar, tüm reklamların uyması gereken aşağıdaki ilkelerdir:

 • İnsanları güvensiz ve ayrımcı uygulamalardan korumak
 • İnsanları dolandırıcılıktan veya dolandırıcılıktan korumak
 • Olumlu kullanıcı deneyimlerini teşvik etme
 • şeffaflığı teşvik etmek

Facebook bu inceleme sürecini otomatikleştirir ancak aynı zamanda manuel incelemelere ve kısıtlamaların uygulanmasına da güvenir. Reklamlarınız işaretlenmeden önce, platformun yönergelerine uygun olduğundan emin olmak için her bir reklamı dahili olarak inceleyin. Facebook’un tüm topluluk standartlarını buradan okuyun.

12. Hesabınızın güvenliğini sağlayın (2 faktörlü kimlik doğrulama)

Facebook, hesabınızın güvenlik düzeyine göre platformda yapabileceklerinizi kısıtlar. Bu nedenle, Facebook işletme hesabınızın güvenli olduğundan ve kolayca ele geçirilemeyeceğinden emin olmanız gerekir.

Hesabınızda herhangi bir kısıtlama olmaması için, ek hesap güvenliği için iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirdiğinizden emin olun. İki faktörlü kimlik doğrulamayı nasıl açacağınızı öğrenin buraya.

Tavsiye Edilen:  Google'ın Çığır Açan AI Güncellemeleri: Bard'ı Daha Güçlü, Erişilebilir ve Özelleştirilebilir Hale Getiriyor

13. Genişleyen benzer modeller

Benzer modeller, mevcut müşterilerinize benzedikleri için işletmenizle ilgilenmesi muhtemel yeni insanlara ulaşmanızı sağlayan güçlü bir araçtır. Benzer modellerinizi genişletmenin ve daha fazla kişiye ulaşmanın iki ana yolu vardır:

 1. Çekirdek hedef kitlenizin boyutunu artırın (daha büyük bir hedef kitle yükleyin)
 2. Farklı kaynak kitle türleri kullanın (müşteriler, web sitesi ziyaretçileri, etkileşim ölçümleri, uygulama etkinliği)

Benzer modelinizi genişleterek daha fazla potansiyel müşteriye ulaşabilir ve reklamlarınızın performansını artırabilirsiniz.

14. Geniş hedeflemeyi test edin

Geniş hedefleme, geniş ve çeşitli bir hedef kitleye ulaşmak için demografik bilgiler, ilgi alanları, davranışlar ve daha fazlası gibi çok çeşitli hedefleme seçeneklerinin kullanılması anlamına gelir.

Şunlar gibi farklı şeylere bakın:

 • demografi
 • ilgi alanları
 • davranışlar
 • yerleşimler
 • reklam biçimleri

Bunu test ederken, tüm hedefleme seçeneklerinin işletmenize uygun olmadığını unutmamanız önemlidir.

Hedefleme seçeneklerinin kümülatif bir etkiye sahip olabileceğinin farkında olmak da önemlidir, bu nedenle farklı kombinasyonları test ettiğinizde, her birini tek tek test etmekten daha yararlı olabilir.

Sonuçlarınızı takip edin, testlerinizden çıkan verileri analiz ederek işletmeniz için en iyi hedefleme seçeneklerini bulabileceksiniz.

15. Kopyanızı ve resimlerinizi optimize edin

Reklam metninizin ilgi çekici olduğundan emin olun ve daha geniş bir kitleye ulaşacak, mevcut kitlenizin dikkatini daha iyi çekecek ve ardından satış huninizi geliştirecek bir dizi yaratıcı varlık kullanın.

Bu nedenle, metninizin ve resimlerinizin hedef kitlenizle alakalı olduğundan ve reklam metninizin net ve okunması kolay olduğundan emin olun.

16. Facebook’un dinamik özelliklerinden yararlanın

Facebook, reklamlarınızın canlanmasına yardımcı olmak için daha fazla dinamik özellik eklemeye devam ediyor. Ve platform bu yeni özelliklere öncelik verdiği için, size sunulan tüm özelliklerden, kullanıma sunulur sunulmaz yararlanmanız gerekir. İşte kullanmanız gereken en son ayarlara birkaç örnek:

Kaynak

17. Açılış sayfanızı güncelleyin

Birisi inanılmaz derecede iyi tasarlanmış reklamınıza tıkladığında, açılış sayfanıza gidecektir. Hem bir işletme olarak kim olduğunuzu yansıtan, hem de istediğiniz eylemi yapmalarını sağlayan sıcak bir sayfaya geldiklerinden emin olun.

İyi açılış sayfaları için bazı önemli ipuçları:

 1. Eylem çağrısı
 2. Farklı varyasyonları test edin
 3. Mobil uyumlu hale getirin
 4. hızlı yap
 5. Müşteri incelemelerini ve referanslarını sosyal kanıt olarak ekleyin
 6. Reklamınızla tutarlı olduğundan emin olun

İşte Molekule’den bir reklam örneği:

Ve işte onların açılış sayfası. Renk şemasının ve ifadelerin nasıl eşleştiğine dikkat edin. Her ikisi de ürünün belirli bir avantajından bahsediyor ve “hava temizleyici” kelimesini kullanıyor.

18. A/B Testleri Yapın

Herhangi bir pazarlama kanalında olduğu gibi, A/B testi reklamınızın reklam metni, resimler, hedefleme seçenekleri, yerleştirme ve daha fazlası gibi farklı öğelerini test etmek için kullanılabilir (ve kullanılmalıdır).

Bir A/B testi çalıştırdığınızda, kampanyanızın performansı üzerinde en büyük etkiye sahip olan belirli öğeyi belirleyebildiğinizden emin olmak için her seferinde yalnızca bir değişkeni değiştirdiğinizden emin olmalısınız.

Ayrıca, testin yeterli bir süre çalışmasına izin vermelisiniz, bu şekilde bilinçli bir karar vermek için yeterli veri toplayabilirsiniz.

A/B testi, reklamlarınızın performansını iyileştirmek ve daha iyi sonuçlar elde etmek için güçlü bir araç olabilir. Reklamlarınızın farklı varyasyonlarını test ederek, hedef kitleniz için en iyi olanı bulabilir, YG’nizi artırabilir ve size en düşük maliyeti elde edebilirsiniz. tıklama başına mümkündür.

19. Hızlı Kalkış Yöntemini Deneyin

Herkesin size söyleyeceği şey, neyin en iyi sonucu verdiğini bulmak için kademeli ölçeklendirme, test etme ve optimizasyonu kullanmak olacaktır. Ancak bazen kampanyanızı gerçekten optimize etmek için yeterli veriniz olmaz ve işte o zaman Hızlı Çıkış Yöntemini kullanmalısınız.

Kendinize bir veri artışı sağlamak ve kampanyalarınızı çok daha hızlı optimize edebilmek için, başlangıçta, günlük bütçenizden beklediğinizden daha fazlasını harcamayı içerir.

Bunun yalnızca bütçenizi ölçeklendirmekle ilgili olmadığını, aynı zamanda performans ve uyarlanabilirlik konusunda her zaman tetikte olarak hedefleme ve optimizasyonu ölçeklendirmekle ilgili olduğunu akılda tutmak önemlidir.

Kaynak

20. Reklamlarınızı bir zaman çizelgesine koyun

Facebook reklamlarınızı bir programa koymak, reklamlarınızın yalnızca en etkili zamanlarda gösterilmesini sağlamanın harika bir yoludur, bu da YG’nizi en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilir.

Facebook reklamlarınızı bir programa göre düzenlemek için atabileceğiniz birkaç adım:

 1. Facebook Reklam Yöneticisi’ne gidin: Giriş yapın ve şuraya gidin: Reklam Yöneticisi veya Güç Düzenleyici.
 2. reklam setini seçin: Planlamak istediğiniz reklam setine tıklayın, bu sizi reklam setinin ayarlarına götürecektir.
 3. Program bölümüne gidin: “takvim” bölümüne gidin ve ” üzerine tıklayınDüzenlemek” düğme.
 4. Başlangıç ​​ve bitiş tarihini seçin: Reklam setiniz için başlangıç ​​ve bitiş tarihini belirleyin. Reklam setinin yayınlanmaya başlamasını ve durmasını istediğiniz tarih ve saati seçebilirsiniz.
 5. Günleri ve saatleri seçin: Reklam setinizin yayınlanmasını istediğiniz haftanın günlerini ve günün saatlerini seçin. Örneğin, reklam setinizi sadece hafta içi iş saatlerinde yayınlamayı seçebilirsiniz.
Tavsiye Edilen:  Serbest Yazarlık Kariyerinize Yatırım Yapmanın Önemi

21. Reklam yorgunluğunu azaltmak için yeni reklamlar ekleyin

İnsanlar aynı reklamı tekrar tekrar gördüklerinde sıkılmaya eğilimlidirler. Ürününüzü ve markanızı hedef kitleniz için taze tutmak için farklı türden kreatiflere sahip olduğunuzdan emin olun. Bu, kitlenizin reklamlarınızdan daha fazla çeşitlilik görmesine, etkileşimi artırmasına ve onları müşteri yolculuğu boyunca ilerletmesine yardımcı olacaktır.

Kaynak

22. Otomatik optimizasyon kurallarını ayarlayın

Otomatik optimizasyon kuralları, tüm ağır işleri yapabilir ve uzun vadede size çok zaman kazandırabilir. Bunlar, reklamlarınızın yayınını performanslarına göre ayarlayan otomatik kurallardır. Bu kurallar, reklam kampanyanızı yönetmenizi kolaylaştırır.

Otomatik optimizasyon kurallarına örnekler şunları içerir:

 • TBM’niz çok yüksek olduğunda reklamınızı otomatik olarak kapatma
 • Gerçek zamanlı olarak performansa dayalı olarak bütçenizi ayarlama
 • Gösterimleriniz belirli bir eşiğe ulaştığında bütçenizi artırma

Otomatik optimizasyon kurallarının, reklam performansını izleme ve manuel olarak ayarlama yapma ihtiyacının yerini almadığını, bunun yerine verimliliği artırmaya yardımcı bir yardımcı görevi görebileceğini unutmayın. Bu nedenle, reklamınızın performansını izlemeniz ve optimizasyon hedefinize ulaşmak için gereken değişiklikleri yapmanız yine de önemlidir.

Kaynak: Neil Patel

23. Dönüşümleri artırmak için bir CTA düğmesi ekleyin

Facebook reklamlarınıza harekete geçirici mesaj (CTA) düğmesi eklemek önemlidir, çünkü bu, kullanıcıları satın alma, haber bültenine kaydolma veya bir web sitesini ziyaret etme gibi belirli bir eylemi gerçekleştirmeye yönlendirerek dönüşümleri artırmaya yardımcı olur.

Bir CTA düğmesi ekleyerek, kullanıcıya daha sonra ne yapmalarını istediğinizi netleştirir ve bir aciliyet duygusu yaratmaya yardımcı olursunuz. Bu, istenen eylemi gerçekleştirme şanslarını artırmaya yardımcı olabilir.

Hangi metni kullanacağınızdan emin değil misiniz? İşte 2021’deki en popüler CTA düğmeleri.

Kaynak: Veri Kutusu

24. Video içeriği kullanın

Reklam kampanyalarınızda video kullanmak, dikkat çekmenin, marka bilinirliği oluşturmanın ve dönüşümleri artırmanın etkili bir yolu olabilir. İşte video kullanmak için en önemli nedenler:

 1. Yüksek etkileşim oranları: Videolar, diğer Facebook içeriği türlerinden daha ilgi çekicidir ve paylaşılma ve yorumlanma olasılıkları daha yüksektir. İnsanların bir video izlemesi, metin tabanlı içeriği okumasından daha olasıdır.
 2. Artan marka bilinirliği: Video reklamlar, daha geniş bir kitleye ulaşarak ve izleyiciler için daha akılda kalıcı bir deneyim yaratarak marka bilinirliğini artırmaya yardımcı olabilir.
 3. Artan dönüşümler: Video reklamlar, ürününüz veya hizmetiniz hakkında daha ilgi çekici ve anlaşılması kolay bir şekilde daha fazla bilgi sağlayarak dönüşümleri artırmanıza yardımcı olabilir.

Test etmeniz gereken farklı video türleri:

 • Müşterilerinizin ürünü kullandığını gösteren videolar
 • Müşteri yorumları ve kullanıcı tarafından oluşturulan içerik
 • etkileyici videolar

Facebook Reklamlarının gücünü açığa çıkarın

Facebook reklamcılığı, işletmelerin yüksek değerli potansiyel müşterilere ulaşması ve satışları artırması için güçlü bir araç olabilir. İşletmeler, bu gönderide özetlenen uzman ipuçlarını izleyerek, yatırım getirilerini gerçekten en üst düzeye çıkarmak için Facebook reklam kampanyalarını nasıl optimize edeceklerini öğrenebilirler.

Doğru kitleyi hedeflemekten doğru reklam biçimini seçmeye, farklı stratejileri test etmeye, raporlamaya ve daha fazlasına kadar bu ipuçları, işletmelerin sonuç veren etkili ve yüksek performanslı reklam kampanyaları oluşturmasına yardımcı olabilir.

Facebook Reklamlarınızı optimize etmek için yardıma mı ihtiyacınız var? Mayple’da projeniz için mükemmel uzmanı bulun. 600’den fazla deneyimli uzmandan oluşan bir topluluğumuz var. Bize işinizden biraz bahsedin, sizi nişinizde kanıtlanmış deneyime sahip ve Facebook Reklamları yayınlayarak başarılı bir sicile sahip bir uzmanla eşleştirelim. Buradan başla.

[Banner][Looking for a Facebook Ads Expert?][Find them on Mayple. Hand-picked marketers with proven experience, Hire in 72 hours.][Get Started][https://www.mayple.com/welcome-v4/?utm_content=blog-banner-facebook-ads-optimization][blue]