Facebook Sayfanıza Kimlerin Baktığını Nasıl Görebilirsiniz?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Facebook Sayfanıza Kimlerin Baktığını Nasıl Görebilirsiniz?

Facebook Sayfanıza kimlerin baktığını nasıl göreceğinizi biliyor musunuz? İster tatilde ister sizin bulunmadığınız bir partide olsun, arkadaşlarımızın ne yaptığını hepimiz öğrenmek isteriz. Facebook her zaman arkadaşlarınız veya ailenizle ilgili gelişmelerden haberdar olmanıza yardımcı olur.

Konumunuzu güncelleyebilir, video, görsel ve aklınıza takılan her şeyi paylaşabilirsiniz! Ancak elbette arkadaşlarınız da en son güncellemeleri paylaşıp paylaşmadığınızı görmek için profilinizi kontrol eder. O halde gelin Facebook Sayfanıza kimlerin baktığını nasıl göreceğinizi öğrenelim.

Facebook Sayfanıza Kimlerin Baktığını Öğrenebilir misiniz?

Linkedin kullanıcısıysanız ücretsiz sürümde profilinizi kimin görüntülediğini bilirsiniz. Ancak profilinizi kimlerin görüntülediğini öğrenmek istiyorsanız premium sürüme sahip olmanız gerekir.

Bu özellik daha önce Facebook’taki bildirimlerde mevcuttu. Yani örneğin herhangi biri profilinizi görüntülediğinde, bu sosyal medya platformu kullanıcıya o kişinin adını bildirecektir. Ancak birkaç yıl sonra Facebook, kullanıcının bilgilerinin çoğunu paylaşmak istemediğinden bu özellik kaldırıldı.

Ancak iOS kullanıcısıysanız bu özellik artık Facebook uygulamanızda da mevcut.

iPhone’da Facebook Sayfanıza Kimlerin Baktığını Görmek İçin Adımlar?

1. Facebook Uygulamasını açın ve iPhone’unuzdan hesabınıza giriş yapın.

2. Ana açılır menüyü açın.

3. “Gizlilik Kısayolları”na gidin.

4. “Profilimi kim görüntüledi” seçeneğine dokunun.

Facebook bu özelliği yakın zamanda iOS kullanıcıları için başlattı ve yakında Android kullanıcıları için de kullanıma sunacak.

Masaüstünde Facebook Sayfanıza Kimlerin Baktığını Görmek İçin Adımlar?

Facebook profilinizi masaüstü sürümünde kimin görüntülediğini bilmek için Chrome uzantılarını indirmeniz yeterlidir. Süper görüntüleyici, takipçilerin listesini bulmanıza yardımcı olacak Chrome uzantılarından biridir. Ayrıca bu uzantının en iyi yanı, arkadaşlarınız bu uzantıyı kullanmasa bile tüm verilerin elinizin altında olmasıdır.

Çözüm

Artık Facebook Sayfanıza kimlerin baktığını nasıl göreceğinizi biliyorsunuz. iOS kullanıcısıysanız ve bu özelliği göremiyorsanız uygulamayı uygulama mağazasından güncelleyebilir veya uygulama önbelleğini temizleyebilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Wordpress Sitenizi Hızlı Çalıştırmak İçin Nasıl Hızlandırırsınız!

Sıkça Sorulan Sorular

S1. Facebook profilimi kimin ziyaret ettiğini nasıl bilebilirim?

Cevap. 1. iOS kullanıcısıysanız Facebook Uygulamasını açın ve iPhone’unuzdan hesabınıza giriş yapın.

2. Ana açılır menüyü açın.

3. “Gizlilik Kısayolları”na gidin.

4. “Profilimi kim görüntüledi” seçeneğine dokunun.

Q2. Facebook’ta birinin profilini görüntülediğinizde ne olur?

Cevap. Facebook kullanıcı verilerini paylaşmaz. Ancak son zamanlarda Facebook bu özelliği iOS kullanıcıları için başlattı. Android kullanıcılarının bu özelliği beklemesi gerekiyor. Facebook’u masaüstünüzde kullanıyorsanız Chrome’unuza bir uzantı ekleyebilirsiniz.

S3. Facebook’ta birini yakalanmadan nasıl takip edersiniz?

Arama çubuğuna adını yazarak kişiyi arayabilirsiniz.

Adını bulduğunuzda, Facebook hesaplarını kilitlemedikleri sürece resimlerini ve güncellemelerini görebilirsiniz.

S4. Facebook’ta birinin profilini görüntülediğinizde ne olur?

Profilini görüntülediğinizde kişi bilgilendirilecektir. Genellikle Facebook izleyicileri takip etmiyor ancak artık iOS kullanıcıları için de mevcut.