Farklı Kariyer Geçmişlerine Sahip Bir Ekip Kurmak Neden Önemli?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Farklı Kariyer Geçmişlerine Sahip Bir Ekip Kurmak Neden Önemli?

Dijital pazarlama ilginç bir sektör, özellikle de bağlantı kurma yönü. Sektörün dışındaki insanlara işimi açıklamaya çalışıyorum ve nezaketle başlarını sallayıp anlıyormuş gibi yapıyorlar. Go Fish Digital ekibine katılmadan önce, hiç bağlantı oluşturma yapmamıştım ve hatta bunu duymamıştım. Şirketin gazetecilik deneyimi olan ve yaratıcı birini aradığını biliyordum; Bu iki kutuyu da kontrol ettim.

İşe başvurdum ve açık fikirli oldum. İşe alındıktan sonra, ekipteki herkesin farklı bir kariyer geçmişi olduğunu ve tek bir kişinin bağlantı kurma geçmişinden gelmediğini öğrendim. Bir yılı aşkın bir süredir Go Fish Digital’deyim ve farklı çalışma geçmişine sahip bir ekibe sahip olmanın nasıl faydalı olabileceğini ilk elden gördüm.

Aşağıda, farklı sektörlerden belirli becerilerin herhangi bir dijital pazarlama ekibi için nasıl bir varlık olabileceğini özetledim. Ek bir bonus olarak, ekibi tarttım!

Problem çözme yetenekleri:

Hepimiz bir grafikteki bir hata veya verilerimizdeki yanlış bir sayı gibi müşteri sorunlarıyla karşılaştık – böyle şeyler olur. Ancak bu sorunları fark edebilmek ve hızlı hareket edebilmek, herhangi bir çalışanın sahip olması gereken çok büyük bir varlıktır. Kıdemli İçerik Pazarlama Sorumlusu Alex Gaines, bunun son işinden aldığı en faydalı şeylerden biri olduğunu söylüyor.

Gazetecilik Zihniyeti:

İçerik Ekibinde daha önce haberlerde çalışmış iki kişi var, İçerik Pazarlama Sorumlusu Kara Taylor ve ben. Bir haber odasında çalışmış olmanın pek çok farklı kariyer yolunun kapılarını açan bir yanı var. Kara ve ben haberlerin dışında bir şeyler yapmak istediğimize karar verdikten sonra pazarlama yolunu seçtik.

Gazeteciliği bıraktığımızda gazetecilik zihniyetimizi de bırakmadık. Kara diyor ki:

Tutkularınızı İşe Getirin:

Tavsiye Edilen:  SEO, Web Hakkında Bilgi Edinmek İçin Veri Grafiklerine Dönüyor

Hayvanlar, yemek veya spor yapmak gibi hepimizin tutkulu olduğu şeyler var, ancak çoğu zaman kişisel tutkularımızı işle karıştırmıyoruz. Go Fish Digital’de çalışmanın harika yanı, bir ton farklı sektördeki müşterilerle çalışıyor olmamızdır. Bu, ekibin tutkulu hissettiğimiz projeler üzerinde çalışabilmesini sağlar.

Sporla ilgili bir proje üzerinde çalışırken ve sporu gerçekten sevdiğinizde, muhtemelen o küçük ekstra çabayı göstermeniz daha olasıdır. Kıdemli İçerik Pazarlama Sorumlusu Josh Kobert, spor medyasında çalışarak biraz zaman geçirdi ve şöyle diyor:

Geleneksel PR ve Dijital PR’ı Anlamak:

Geleneksel bir halkla ilişkiler ekibinin yaptığı şey ile Go Fish Digital’deki İçerik Ekibinin yaptığı çok farklı iki şeydir, ancak ikisi birbirine büyük fayda sağlayabilir. İçerik kampanyaları için Go Fish Digital’i kiralayan ama aynı zamanda geleneksel bir halkla ilişkiler firmasıyla da çalışan birçok müşteriyle çalışıyoruz.

Evet, bazen bu ekiplerle medya listeleri ve mesajlar paylaşmak zahmetli olabilir ama aynı zamanda siz ve müşteri için karşılıklı olarak faydalıdır. İçerik Pazarlama Sorumlusu Erica Prush şöyle diyor:

Go Fish Dijital İçerik Ekibindeki farklı kariyer geçmişleri, bence bizi mükemmel bir ekip haline getirdi! İşbirliği yaparız, yaratıcı oluruz ve ilham ve yeni fikirler için birbirimize güveniriz. Hepimiz aynı iş geçmişine sahip olsaydık, bu ne kadar eğlenceli olurdu?