Favori SEO Araçlarımız

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Favori SEO Araçlarımız

Biz dijital pazarlamacılar için çok sayıda araç var. Bu sektöre başladığımda, hangi araçların gerçek değer sunduğunu ve hangileri olmadan yaşayabileceğinizi anlamam biraz zaman aldı. Çevrimiçi pazarlamacılar için favori araçlarımızdan bazılarının kategorilere ayrılmış bir listesi burada. “Tek bir çatı altında birden çok araç” kategorisinin, başarmaya çalıştığınız şeylerin hepsini olmasa da çoğunu gerçekleştirebilecek SEO araçlarını içerdiğini unutmayın (rolünüze bağlı olarak):

Bağlantılar:
Google Web Yöneticisi: Bağlantılar için bir araçtan daha fazlası olsa da, bağlantı profilinize daha yakından bakın ve arama devinin neye bakıyor olabileceğini görün.
LinkDetoks: Bağlantı profilinizin derinliklerine inmenin ve diğer içgörülerin yanı sıra farklı türde zehirli bağlantıları bulup kategorilere ayırmanın harika bir yolu.

Teknik
çığlık atan kurbağa: Harika Paletli yazılım. Xenu da iyi bir seçenek ama Screaming Frog her zaman favorimiz olmuştur. Bunu genellikle tüm 404’lerimizi veya 302’lerimizi tanımlamak için kullanırız.

Analitik:
Google Analytics: Evet, şeffaflık olmamasına rağmen bunu hala kullanıyoruz anahtar kelime verileri. Neden? Çünkü onu nasıl bulacağımızı biliyoruz!

Anahtar Kelime Bilgileri:
Google Anahtar Kelime Planlayıcı: Trend olan aramaları araştırmak için en iyisi olmasa ve şu anda yalnızca Tam eşleme kullanılabiliyor olsa da, anahtar kelime araştırması için hâlâ gerekli bir araç olmaya devam ediyor.
kelime avcısı: Anahtar kelimenin rekabet gücünün bir ölçüsünü veren tescilli bir anahtar kelime etkinlik indeksi kullanırlar. Wordtracker, metacrawlers, Dogpile ve Metacrawler’ı kullanır.

Yerel:
Listeye Alın: Yerel alıntıları belirlemek için en sevdiğim araç. Nişiniz için en iyi alıntıları bulmak için kolayca kategoriye göre sıralayın.

Rekabet Analizi:
SEMrush: Mükemmel anahtar kelime konumlandırma takibi ile sağlam veri ve araştırma sağlar.

İçerik:
Copyscape: Yinelenen içeriği (veya intihali) kontrol etmek için ücretsiz araç.
ubersuggest: Yüzlerce potansiyel sonuç döndürürken anahtar kelime araştırma fikirleri toplamak için harika.

Tavsiye Edilen:  SEO Sıralamanızı Nasıl İyileştirirsiniz?

Yapılandırılmış Veri:
Şema Oluşturucu: Çünkü mikro biçimler yazması en kolay biçimler değil.
yapılandırılmış veri test aracı: Yapılandırılmış verilerinizi uygulamadan önce test edin.

Tek çatı altında birden çok araç:
SeoClarity: Enterprise araçları arasında favori.
Arama Metrikleri: PPC verilerini analiz etme yeteneği ile birlikte görünürlük grafiklerini gerçekten seviyoruz.
Moz: Geniş bir takım yelpazesi için oldukça iyi bir fiyat; ancak, anahtar kelime entegrasyonundan yoksundur.
kuzgun: Bağlantı analizinden sosyal medyayı izlemeye kadar hemen hemen her şeyi yapabilirsiniz.
Ahrefs: Geniş bir dizinleri ve harika bağlantı metni dağıtım çizelgeleri vardır. Bağlantı alımlarını da takip edebilirsiniz (bu konuda paranoyak olmanız durumunda) negatif seo).
Görkemli: Harika tarama yazılımı, neredeyse sınırsız miktarda bağlantı araştırma verisi sağlar. Endüstri standardı yazılım.