Figma için Apple iOS ve iPadOS arayüzleri oluşturun

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Figma için Apple iOS ve iPadOS arayüzleri oluşturun

Figma camiasında ses getiren bir haber: Apple az önce entegre etti Figma Topluluğuatma platformdaki ilk resmi tasarım kiti ! Apple, tasarımcılara son derece gerçekçi iOS ve iPadOS uygulamaları oluşturmaları için kapsamlı bir kaynak seti sağladığı için çığır açan bir ortaklık. Apple platformları için planlanan diğer geliştirmeler ve diğer kitaplıkların yanı sıra bu tasarım kitinin temel özelliklerinin bir özetini burada bulabilirsiniz.

1. Gerçekçi arayüzler için eksiksiz bir tasarım kiti

Apple’ın Figma için resmi tasarım kiti, tasarımcılar için gerçek bir altın madeni. kapsamlı bir diziyi bir araya getirir. bileşenler, ile ilgili görünümler, sistem arayüzleriile ilgili metin stilleriile ilgili renk paletleriile ilgili malzemeler ve düzen kılavuzları. Tasarımcılar, bu kaynaklarla, yüksek görsel doğrulukla iOS ve iPadOS uygulamalarını hızlı bir şekilde oluşturmak için tüm temel özelliklere sahiptir.

2. Sürükleyici bir kullanıcı deneyimi için temel özellikler

Figma kiti, bir tasarımcı için sahip olunması gereken pek çok öğe sunar. sahip olacaksın Apple bileşenlerinin geniş seçimi, uyarılardan widget’lara kadar çeşitli arabirim öğelerinin tasarlanmasına olanak tanır. modelleri ana ekran ve kilit ekranı için widget’lar tutarlı ve çekici arayüzler oluşturmayı kolaylaştıran özellikler de dahil edilmiştir. tasarım şablonlarını bile bulacaksınız. bildirimler kullanıcı deneyimini zenginleştirmek ve daha ilgi çekici Figma tasarımları oluşturmak için.

Bu Figma kiti ayrıca aşağıdakiler gibi farklı uygulama türleri için şablonlar sunar: sekmeli uygulamalar, ebeveyn/çocuk uygulamaları, bölünmüş görünümler ve yapraklar. Ayrıca, kapsamlı bir dinamik tablo sunar. yazı tipleri ve boyutlarıtüm kullanıcılar için en uygun kullanıcı deneyimini sağlar.

Son olarak, renkler, malzemeler, metin stilleri Ve titreşim efektleri iOS sistemine entegre edilen tasarım kitinde doğrudan erişilebilir, bu da görsel tutarlılığı ve Apple yönergelerine uyumu kolaylaştırır.

Tavsiye Edilen:  3 Adımda Güvenilir Bir Sosyal Medya Onay Süreci Nasıl Oluşturulur [2023]

3. Gelecekteki geliştirmeler ve planlanan kitaplıklar

Apple, bu Figma Tasarım Kitinde sürekli iyileştirmeler yapmaya ve Apple teknolojileri için aşağıdakiler gibi yeni bileşenler eklemeye kararlıdır: Apple Pay, Uygulama Klipleri, kısayollar, vesaire. Ayrıca, Apple platformları için başka kütüphaneler de planlanmaktadır. macOS Sonoma, watchOS 10, tvOS Ve vizyonOS. Bu sürekli gelişim, tasarımcıların en son yeniliklerden haberdar olmalarını ve tüm Apple platformlarında olağanüstü kullanıcı deneyimleri oluşturmalarını sağlayacak.

4. Apple’ın Figma Tasarım Kitini Kullanma

Artık bu haberi bildiğinize göre, Apple’ın Design Kit’ini Figma’da en iyi şekilde kullanmak için bazı adımlar:

  1. Tasarım kitine erişin : Başlamak için aşağıdaki bağlantıya gidin: Apple Tasarım Kaynakları – iOS 17 ve iPadOS 17 Figma Topluluğu’ndan. Kiti doğrudan Figma projenizde açmak için “Figma’da Aç”a tıklayın. Kite bir “beğeni” de ekleyebilirsiniz, çünkü evet, minnettarız!
  2. Bileşenleri Keşfedin : Tasarım kiti Figma’da açıldıktan sonra, mevcut farklı bileşenleri keşfetmeye başlayabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza uygun öğeleri bulmak için simgelerden düğmelere ve açılır menülere kadar farklı kategorilere göz atın. Projenize eklemek için bir bileşene tıklayın.
  3. Kişiselleştirme ve uyarlama : Vizyonunuzla uyumlu hale getirmek için tasarım kiti bileşenlerini özelleştirebilirsiniz. Ancak her şeyden önce, Apple uygulamanızı entegre etmek için tüm bu arabirimleri ve öğeleri yeniden kullanabilirsiniz. Uygulamanızı Apple arayüzü ile uyumlu hale getirmek için renkleri, yazı tiplerini, boyutları ve metin stillerini ayarlayın. Ayrıca daha büyük veya daha küçük oranlarda çalışmak için bileşenleri yeniden boyutlandırabilirsiniz.
  4. şablonları kullanma : Tasarım kiti ayrıca widget’lar, bildirimler ve diğer ortak arabirim öğeleri için önceden tasarlanmış şablonlar içerir. İş akışınızı hızlandırmak için bu şablonları başlangıç ​​noktası olarak kullanın. İçerik ekleyerek, görsel özellikleri ayarlayarak ve uygulamanız için özelleştirerek bunları özel ihtiyaçlarınıza göre değiştirin.
  5. İşbirliği yapın ve paylaşın : Figma aynı zamanda bir işbirlikçi platformdur, yani ekibinizin diğer üyelerini sizinle birlikte proje üzerinde çalışmaya davet edebilirsiniz. Geri bildirim almak, gerçek zamanlı işbirliği yapmak ve tasarımınızı birlikte geliştirmek için bu özellikten yararlanın.
Tavsiye Edilen:  Instagram'da Markalı İçerik Nasıl (ve Neden) Oluşturulur?

Apple ve Figma arasındaki iş birliği, tasarımcılara gerçekçi ve çekici Apple arayüzleri yaratmaları için eşsiz bir fırsat sunuyor. Apple’ın Figma için Eksiksiz Tasarım Kiti ile tasarımcılar, aslına uygun iOS ve iPadOS uygulamaları geliştirmek için zengin kaynaklara erişebilir.