GA4 Hesabı Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:GA4 Hesabı Nasıl Yapılır?

22.02.2023 10:00’da gönderildi

Google’ın Universal Analytics’i, halka sunulduğu 2013 yılından bu yana en değerli ve güçlü dijital pazarlama araçlarından biri olmuştur. Son on yılda, web sitesi trafiği verilerini toplamanın ve düzenlemenin bu güçlü yolu, sayısız işletme ve dijital pazarlama uzmanının web trafiğini artırmasına ve organize etmesine yardımcı olmuştur. yeni müşteriler edinin. Ancak çevrimiçi gizliliğe ilişkin son hükümet düzenlemeleri nedeniyle hepimizin bildiği Universal Analytics, 1 Temmuz 2023’te yakında çevrimdışı olacak. Universal Analytics kullanımdan kalktıktan sonra web trafiği ve kullanıcı etkileşimi verilerini toplamak için bir Google Analytics 4 hesabı kullanmanız gerekecek.

Neden En Kısa Sürede GA4 Hesabı Oluşturmanız Gerekiyor?

Google Analytics 3 (UA) Temmuz 2023’e kadar sona ermeyecek olsa da, şu an kullanıcıların GA4 hesabı oluşturması için hayati bir zaman. Kullanımdan kaldırılma tarihine kadar Universal Analytics hesabınızı yeni GA4 hesabıyla birlikte kullanmaya devam edebileceksiniz. Bu faydalı örtüşme size GA4’e özgü yeni araçları, özellikleri ve veri noktalarını öğrenmeniz için yeterli zaman sağlar. Ayrıca Google Analytics’in eski biçimi GA4 ile paralel çalıştığı için iki sürüm veri paylaşmaz. GA4 hesabı oluşturmak artık bu güçlü yeni araca, Universal Analytics çevrimdışı olmadan önce yararlı Google Analytics raporları oluşturmaya yetecek kadar veri toplaması için zaman tanıyor.

Adım Adım: Google Analytics 4 Nasıl Kurulur

Bir Google Analytics mülkünün mevcut ve deneyimli bir kullanıcısı olarak, GA3 hesabından GA4 hesabına geçiş yapmak birkaç adım gerektirir. Bu GA4 eğitiminde, yeni bir Google Analytics 4 hesabı oluşturmak için gerekli adımlarda size yol göstereceğiz.

Aşama 1: Mevcut Universal Analytics mülkünüzü açın.

Adım 2: Sol taraftaki gezinme panelinde dişli simgesinin bulunduğu “Yönetici” düğmesine tıklayın.

Tavsiye Edilen:  Dahili Araçlar Oluşturmak İçin Kod Yok

Google Analytics 4 hesabı eğitici görselleri nasıl oluşturulur?

Aşama 3: Üç sütunla karşılaşacaksınız. Dikkatinizi “Emlak” adı verilen orta sütuna odaklayın.

4. Adım: “GA4 Kurulum Asistanı” başlıklı sütundaki ilk seçeneğe tıklayın.

Google Analytics 4 hesabı eğitici görselleri nasıl oluşturulur?

Adım 5: Bir sonraki ekranda “Yeni bir Google Analytics mülkü oluşturmak istiyorum” yazan bir istem göreceksiniz; mavi “Başlayın” düğmesini tıklayın.

Google Analytics 4 hesabı eğitici görselleri nasıl oluşturulur?

Adım 6: Bu açılır pencere görünecektir, devam edin ve “Oluştur ve Devam Et” seçeneğine tıklayın.

Google Analytics 4 hesabı eğitici görselleri nasıl oluşturulur?

Adım 7: Mavi “GA4 mülkünüze gidin” düğmesini tıklayarak Google Analytics 4 mülkünüze gidin.

Google Analytics 4 hesabı eğitici görselleri nasıl oluşturulur?

Adım 8: Mülkünüze girdikten sonra, aslında GA4 mülklerinin UA kodu olan G kodunuzu almanız gerekecektir. Bunu almak için “Veri Akışları”na tıklayın.

Google Analytics 4 hesabı eğitici görselleri nasıl oluşturulur?

Adım 9: Veri akışınıza tıklayın.

Google Analytics 4 hesabı eğitici görselleri nasıl oluşturulur?

Adım 10: En sağda G kodunuzu göreceksiniz. Devam edin ve bu kodu kopyalayın.

Google Analytics 4 hesabı eğitici görselleri nasıl oluşturulur?

Adım 11: Google Analytics kodunu web sitenize yerleştirin, bunun adımları web sitenizin platformuna göre değişiklik gösterecektir.

Adım 1/2: Google Analytics kodunu web sitenize yerleştirdikten sonra: Web sitenizi ziyaret ederek ve GA4’ün bu bölümünün verilerle doldurulup doldurulmadığını kontrol ederek kodun düzgün çalışıp çalışmadığını test edin.

Google Analytics 4 hesabı eğitici görselleri nasıl oluşturulur?

Eğer öyleyse, bu iyi bir işarettir. Birkaç gün verin, daha eksiksiz verilerin geldiğini görmeye başlayacaksınız.

GA4 Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinmeye Devam Edin

Universal Analytics’in çeşitli biçimlerine on yıl boyunca güvendikten sonra, yeni bir analiz platformuna geçmek biraz korkutucu ve korkutucu olabilir. Ancak Ahrefs, geçişi kolaylaştırmaya yardımcı olmak için düzenli Google Analytics 4 eğitimlerimizle karşınızda. Öncekiler gibi GA4 de başarılı dijital pazarlama stratejilerini şekillendirmek ve geliştirmek için vazgeçilmez bir araç olacak.

Daha Fazla GA4 Yardımına mı ihtiyacınız var? Küresel Erişimden Uzman GA4 Hizmetleri Alın!

GA4’ten hâlâ emin değil misiniz veya mevcut bir Google Analytics hesabınız yok mu? Endişelenmeyin, Ahrefs’in GA4’ünüzü kurmanıza yardımcı olmak için hazır bekleyen dijital pazarlama danışmanlarından ve Google Analytics uzmanlarından oluşan bir kadrosu var. Google Analytics uzmanlarımız, hedef kitlenize ulaşıp ulaşmadığınızı görmek için tüm verileri analiz etmenize yardımcı olabilir. Ahrefs’in Google Analytics danışmanlık hizmetleri, başarılı bir çevrimiçi pazarlama kampanyası hazırlamanın kolay ve sorunsuz olmasına yardımcı olabilir!

Tavsiye Edilen:  ROAS'ı Anlamak: 2023'te Reklam Harcama Getirinizi Nasıl Artırırsınız?

Google Analytics 4’ünüzü Kurmaya Bugün Başlayın

Bugün ÜCRETSİZ GA4 Kurulum Danışmanlığı Alın!