Gazetecilerin Dikkatini Çekecek E-posta Konuşmaları Hazırlamak İçin 4 İpucu

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Gazetecilerin Dikkatini Çekecek E-posta Konuşmaları Hazırlamak İçin 4 İpucu

Günümüz dünyasında, her gün bir avuçtan fazla e-posta alıyoruz. Arkadaşlardan ve iş arkadaşlarından favori mağazalarımızın indirimlerine kadar, gelen kutularımız kolayca karışabilir. Bu e-postalardan bazıları açılırken, çoğunun okundu olarak işaretlendiğini veya daha da kötüsü çöp kutusuna taşındığını inkar edemeyiz.

Öyleyse kendinizi bir gazetecinin yerine koyun. Her gün potansiyel hikaye fikirleri için kaç satış konuşması yaptıklarını bir düşünün. Tıpkı bizim gibi, eminim ki onlar da aldıkları her e-postayı okumuyorlar (isteseler bile).

Halkla ilişkiler alanındaysanız, gazetecilerle bağlantı kurmanın işin önemli bir bileşeni olduğunu bilirsiniz. Gazetecileri dikkatlerini toplamaya teşvik edecek ilgi çekici bir e-posta satış konuşması oluşturmak için bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

1. Büyüleyici Bir Konu Satırı Yazın

Gelen kutularımızda biriken tüm konu satırlarını hayal edin. Bu, bir e-postanın yarattığı ilk izlenimdir ve onu okuyup okumamaya karar vermemizi anında etkileyebilir. Konu satırınızın tıklandığından emin olmak için yapabileceğiniz bazı şeyler nelerdir?

Kullanmayı sevdiğim iki kelime İşte Ve Sen.

Bu, gazetecinin e-postanın içindekilerin hedef kitleleri için bilgilendirici olduğunu bilmesini sağlar (İşte her eyaletteki en popüler kahve dükkanı) veya onları kişisel olarak daha fazla okumak isteyecekleri bir şey (Amerikalılara düğünler hakkında gerçekte ne hissettiklerini sorduk ve cevaplar şok edecek Sen).

Ayrıca esprili ve yaratıcı olmaktan korkmayın. Ne kadar sevimsiz olsalar da, hepimizin bir kafiyeye kıkırdadığımızı, kelimelerle oynadığımızı ve hatta iyi bir baba şakasına inkar edemeyiz. Konu satırınızda akıllı olmak, bir gazetecinin e-posta konuşmanızı açmasına yol açabilir.

Örnek: Doggone! İşte Onları Köpek Kulübesine Düşüren En Yaygın Evcil Hayvan Hatası

Yerel erişim için konu satırlarınızı kişiselleştirmek de etkilidir. “Bunlar ABD’deki en popüler çiçeklerdir” ve “Bu, Kuzey Carolina’daki en popüler çiçektir” arasındaki fark, Kuzey Carolina’da bulunan bir gazetecinin e-postayı açmak isteyip istemediğini büyük ölçüde etkileyebilir. Doğrudan izleyicileriyle ilgili olduğundan, eyaletlerini veya şehirlerini görerek onu açma olasılıkları daha yüksektir.

Tavsiye Edilen:  İşletme Büyümesi İçin Çevrimiçi İtibar Yönetimi Ne Kadar Kritiktir?

2. Göz Alıcı Görseller Kullanın

Artık gazeteci e-posta konuşmanızı açtığına göre, onların dikkatini çekmek istiyorsunuz. Uzun, yoğun paragraflar görürlerse ilgilerini hemen kaybedebilirler. E-postanızın gövde kopyasını gözden geçirmesi kolay ve doğrudan konuya gelecek şekilde biçimlendirmeye çalışın.

Kampanyanız çok fazla istatistik olmadan eyalet bazındaysa, bir harita kullanın!

Her eyalette en çok aranan köpek ırkını gösteren harita

Harita kullanmak, yerel haber kuruluşlarındaki gazetecilere satış konuşması yapmanın etkili bir yoludur. Eyaletleri, şehirleri veya hedef kitleleri ile ilgili bilgileri aramak zorunda kalmadan ve ilgilerini kaybetme riskine girmeden anında bulabilirler.

Kampanyanız bir çalışmaysa veya daha çok sayılara odaklanıyorsa, en ilginç istatistikleri çıkarmaya çalışın ve bunları kısa maddeler halinde koyun.

İşte bazı ilginç bilgiler:

  • Sadece insanların %10’u ananasın pizzaya ait olduğuna inan
  • 4 kişiden 1’i kabuğun en iyi kısım olduğunu söyledi
  • Ortalama olarak, insanlar pizza yediklerini söyledi haftada iki kez akşam yemeği için

3. Haber Döngüsünü Kontrol Edin

Geleceği veya haber döngüsünde neler olacağını tahmin edemesek de alaka çok önemlidir. Kampanyanızın konusu güncel bir olayla bağlantılı olabilir mi? Gazetecinin ilgisini çekecek bir şekilde bahsedebileceğiniz bir ulusal bayram veya spor etkinliği var mı? Bunlar, e-posta sunumunuzu bir sonraki seviyeye taşıyabilecek sorulardır.

Bunu konu satırına bağlayabilirsiniz:

Örnek: Tacos için En İyi Şehirlerden Birinde Ulusal Taco Gününü Kutlayın

Hatta kapanış ifadenize ekleyin:

Örnek: Bunun izleyicileriniz için ilginç bir parça olacağını ve Ulusal Taco Günü’nü kutlamak için en iyi taco’ların olduğu bazı şehirlerden daha iyi bir yol olacağını düşündüm.

4. İkinci Bir Görüş İsteyin

Mesajınızı oluşturduktan sonra, onun hakkında ikinci bir görüş alın. E-posta konuşmanızı güçlendirebilecek gözden kaçırdığınız bazı istatistikler veya hatta aklınıza gelmemiş olabilecek farklı bir açı olabilir. Herkes farklı düşünür, bu yüzden farklı bir bakış açısıyla geri bildirim alın. Satış konuşmanızı gözden geçirecek bir ekip üyesine sahip olmak, erişiminizi güçlendirebilir ve nihayetinde başka türlü elde edemeyebileceğiniz kapsama almanıza yardımcı olabilir.

Tavsiye Edilen:  Google Ads için 2023 Premier İş Ortağı

Bu ipuçlarını kullanmak, dijital halkla ilişkiler ajansımızın daha güçlü e-posta sunumları oluşturmasına yardımcı oldu. Bunları aklınızın bir köşesinde tuttuğunuzda, bir sonraki gazetecinin dikkatini çekebilecek farklı bir açı, farklı istatistik veya farklı haber bağlantıları aramak her zaman doğal hale gelir.

Çok güçlü olmayan bir satış konuşmasını, fark yaratacak kadar ikna edici bir sunuma dönüştürmenin etkilerini hepimiz gördük. Günün sonunda, müşterilerinizin kapsamı çok önemlidir ve satış konuşmalarınızın açılmasını sağlamak ilk adımdır!