Gelecekteki Bağlantı Kurma Hatalarını Önlemek İçin Üç Adım

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Gelecekteki Bağlantı Kurma Hatalarını Önlemek İçin Üç Adım

Bir pazarlamacı olarak, web siteniz için bağlantılar oluşturmanın arama motoru sıralamanızı yükseltmenin çok önemli bir parçası olduğunu bilirsiniz. Başarısız pazarlama kampanyalarını kimse sevmediği için, bağlantı kurma kampanyalarının neden yetersiz kaldığına ve pek cesaret verici olmayan bu durumu önlemek için neler yapabileceğinize bir göz attık.

İdeal olarak, dijital halkla ilişkiler yüksek kaliteli geri bağlantılar oluşturmak için oluşturduğunuz içerik tam da bunu yapacaktır: Bir gazetecinin dikkatini çekin, onları bir makale yazmaya teşvik edin ve sonunda sitenize geri bağlantı verin. Ancak neden bazı kampanyalar bu yüksek kaliteli bağlantıları oluşturamıyor ve gelecekte aynı sorunun tekrarlanmasını nasıl önleyebilirsiniz?

Bu makalede, dijital halkla ilişkiler ajansımız, bir bağlantı kurma kampanyasının geri bağlantıları güvenli hale getirmekte başarısız olmasının üç nedenini ve gelecekteki başarısızlıkları önlemek için neler yapabileceğinizi bir araya getirdi!

#1 Görüşleriniz Öngörülebilir Değil

Bir e-posta sunumuna ilk bakış, bir gazetecinin e-postayı en başta açma kararını vermesini veya vermesini sağlayabilir, ancak yalnızca bir cümle kullanarak dikkatlerini nasıl çekebilirsiniz? Konu satırı, burada ekmek kazananımızdır. İster şok edici bir istatistik, ister kampanyaya genel bir bakış olsun, bir gazetecinin e-postayı açması için yeterince ilgi çekici hale getirmenin bir yolunu bulmalıyız. Ancak oraya varmadan önce, sürecimizin ilk adımına geri dönmeliyiz: beyin fırtınası.

Bağlantı kurma fikirleri düşünürken, favorilerimiz olan veya kişisel bir bağ hissettiğimiz fikirlere “yeşil ışık yakmak” kolaydır. Ancak, kampanyanın derinliğini dikkate almanın devreye girdiği yer burasıdır.

Bunun kaliteli sonuçlar üretecek kadar ilginç olacağını düşünüyor muyuz?

Bundan görmek istediğimiz sonuçlardan bazıları nelerdir?

Gazetecilerde yankı uyandıracak içgörüler bulabilecek miyiz?

Çalıştırmak için favori fikrinizi seçmeden önce, bir adım geri atın ve kampanyanın geleceğini düşünün.

Tavsiye Edilen:  Dönüştürülebilir Gayrimenkul Açılış Sayfası Tasarlamak İçin En İyi 7 Strateji

Dijital pazarlama ile ilgili güzel bir şey, hikayeyi anlat. Anket sonuçlarını değiştiremesek de, anket sorularını daha ilginç bir anlatım sunacak ve sosyal yardım havuzumuzu açacak şekilde çerçevelendirebiliriz.

Kapsamı belirleyip belirleyemeyecek olan fark şu şekildedir:

Hiç para çaldın mı? (Evet veya hayır)

Hiç borcunu ödemek için para çaldın mı? (Evet veya hayır)

Ailenizden hiç para çaldınız mı? (Evet veya hayır)

İşinizde faturalarınızı karşılayacak kadar kazanmadığınız için hiç para çaldınız mı? (Evet veya hayır)

Tüm bu sorular sonuç verecek olsa da, her birinin içindeki hikaye anlatımındaki farkı görebilirsiniz. Hepsi bir borç ve finans tablosu çizerken, son soru daha derin bir şeye odaklanıyor. Daha büyük bir resimden bir içgörü oluşturma fırsatı sağlar: kurumsal Amerika’da borç. Bu size, ücretler ve iş gibi konulara değinen yazarları dahil ederek erişiminizde daha geniş bir ağ oluşturma fırsatı verir.

#2 Haber Döngüsünü Kaçırdınız

Haber döngüsünü tahmin etmek zor (hatta bazen imkansız) olabilir. Ayrıca, medya kapsamını güvence altına alma yeteneğinizi artırabilir veya bozabilir.

Geri çekilelim. ‘Haber döngüsü’, insanları konuşmaya iten herhangi bir olayın zaman çizelgesini ifade eder – bir ilgi konusu haline geldiği andan insanların onu unuttuğu ana kadar. Çan şeklindeki bir eğriyi takip etme eğilimindedir, bu da popülaritesinin hızla yükselip düşeceği anlamına gelir. Daha büyük, daha etkili olaylar tipik olarak daha uzun süreler boyunca ‘zirve’ dönemlerinde kalır.

Halkla ilişkiler uzmanları için zamanlamayı yakalamanız çok önemlidir. İdeal hikaye, halihazırda trend olan bir etkinliğin yapısıyla uyumlu olacaktır. Çok erken ve insanlar henüz umursamayacak. Çok geç ve gürültüyü kırmak zor olacak.

Nihayetinde, zamana duyarlı bir kanca, bir gazetecinin dikkatini çekmeyi çok daha kolaylaştırır ve onlara acilen haber yapma isteği verir. Eskimeyen içerikle bile, içeriğe bugün dünyada olup bitenlerle bağlantı kurmanın bir yolu varsa, çok daha iyi sonuçlar göreceksiniz.

Tavsiye Edilen:  İşletmeniz İçin Nedenler ve Faydalar

Örneğin, ‘her eyalette en popüler kokteyl‘ yıl boyunca alakalı olabilir. Ancak bunu ‘2020’nin kaosu boyunca her eyaleti ele geçiren kokteyller’ olarak çerçevelendirdiğinizde, biraz daha cazip hale geldi ve 2020 olayları hala geçerliyken muhabirleri gelen kutularına gelir gelmez bunun hakkında konuşmaya teşvik etti.

Haber döngüsünü yakalamanın proaktif düşünme ve hızlı yanıtlar gerektirdiğini unutmamak önemlidir. Bugün haberlerde olan bir şeyle ilgili dört haftalık bir üretim süresi olan bir kampanya fikri üzerinde beyin fırtınası yapıyorsanız, kampanya gerçekten yayına girdiğinde muhtemelen o kadar alakalı olmayacaktır.

Zamana duyarlı kampanyalar harikadır, ancak lansman tarihleri ​​konusunda özellikle dikkatli olmalısınız. Çok önceden satış konuşması yaparak kişileri boşa harcamadığınızdan emin olurken, içeriği tanıtmak için kendinize bolca zaman ayırmayı planlamalısınız. İyi bir kural, etkinlikten önce dört haftalık bir promosyona izin vermektir. Noel gibi daha büyük bir etkinliğin, insanların Ulusal S’mores Günü gibi daha küçük bir etkinlikten daha erken konuşacağını belirtmekte fayda var.

#3 İçeriğiniz Benzersiz Değil

Kabul edelim, internet sürekli bir yeni içerik akışıdır ve buna ayak uydurmak zor olabilir.

Tüm bu içerikle, az önce sahip olduğunuz harika bağlantı kurma kampanyası fikrinin geçen ay yayınlandığını fark edebilirsiniz. Sonra bir sonraki harika fikrinizin de bu yıl yapıldığını öğreniyorsunuz. Hayal kırıklığına uğrayarak çizim tahtasına geri dönersin. Bu bir bağlantı oluşturucunun hayatıdır.

Sahip olabileceğiniz herhangi bir kampanya fikrini iyice incelemeniz çok önemlidir. Bu adımı atmazsanız, bu yıl pek çok büyük yayının şimdiden edindiği içeriğin aynısını oluşturarak kendinizi başarısız bir pazarlama kampanyasına hazırlamış olduğunuzu fark edebilirsiniz.

Yalnızca benzersiz, yüksek kaliteli içerik üreterek, gazetecilerin dikkatini çekmek ve nihayetinde güvenli geri bağlantılar oluşturmak için en iyi potansiyele sahip olursunuz. Go Fish Digital’de, herhangi bir kampanya oluşturmadan önce birkaç tur fikir incelemesinden geçiyoruz.

Tavsiye Edilen:  İçerik Pazarlama için Yönetici Desteği Nasıl Alınır?

Ancak, fikrinizin geçmişte üretilmiş olması, her zaman çizim tahtasına geri döndüğünüz anlamına gelmez; son iki yılda yapıldıysa, onu yeniden üretmenizi önermiyoruz.

Bu üç hatadan kaçınmak, başarılı bir kampanya ile başarısız bir kampanya arasındaki fark olacaktır.

İçeriğiniz zamanında, benzersiz ve ilginç olduğunda, haber döngüsünde bir yer bulacak ve o yüksek kaliteli geri bağlantıları oluşturacaksınız.

Bu makale, Go Fish Digital bağlantı kurma ekibi üyeleriyle işbirliği içinde yazılmıştır. Kalina Mackay Ve Bre Lewis.