Gelirinizi Ölçeklendirmek için En İyi 13 Shopify Pazarlama Stratejisi

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Gelirinizi Ölçeklendirmek için En İyi 13 Shopify Pazarlama Stratejisi

Bir e-ticaret mağazası oluşturmak her zamankinden daha kolay. Gelecek vaat eden satıcılar Shopify gibi bir platforma gidebilir ve gün içinde yeni bir mağaza açabilirler. İnanılmaz.

Ancak e-ticarette başarıyı yakalamak, bundan çok daha fazlası anlamına geliyor sahip olmak bir dükkan. İnsanları o mağazaya götürmeniz gerekiyor ve bu insanların Sağ insanlar.

Bu pazarlamadır bebeğim!

Shopify satıcıları için pazarlama çok yönlü bir şeydir. İhtiyacınız olan trafiği yönlendirmek için tek bir pazarlama kanalına güvenemezsiniz. Müşterileriniz ürünleri birçok yoldan buluyor ve bu yerlerde keşfedilebilir olmanız gerekiyor.

Bu yazıda şunları ele alacağız:

#cta-visual-pb#Shopify mağazanızı bir profesyonel gibi özelleştirinShopify için en iyi sayfa oluşturucuyla yaratıcılığınızı serbest bırakın ve benzersiz bir çevrimiçi alışveriş deneyimi oluşturun.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Shopify pazarlaması nedir?

Shopify pazarlaması bir şemsiye terimdir. satıcıların trafiği yönlendirmek ve dönüşümleri artırmak için kullandıkları stratejiler Shopify mağazalarından.

Önde gelen Shopify mağazaları, müşterilerin dikkatini dönüşüm hunisinin en üstünden en altına çekmek için çeşitli pazarlama kanallarını kullanarak daha fazla yeni müşteri çekmelerine ve mevcut müşterilerin geri gelmelerini sağlamalarına olanak tanır.

Shopify markaları için en iyi pazarlama stratejileri markanın kendisine (yani sattığı ürünlere, hedef müşteriye, faaliyet gösterdiği bölgeye vb.) bağlı olacaktır.

Shopify’da pazarlama için doğru strateji karışımını bulmak, markanızla ilgili bu hayati ayrıntıları anlamak için gerekli çalışmayı yapmakla ilgilidir.

Pazarlamanıza başlamadan önce biraz iç araştırma yapmalısınız.

Shopify pazarlama stratejinizi oluşturmadan önce yapmanız gerekenler

Sonuçları görmeye başlamak için ilk önce dalmak isteyebilirsiniz, ancak pazarlama yaklaşımınızın başarısı bazı hayati ön çalışmalar yapmanıza bağlı olacaktır.

İşte tüm bu yeni pazarlama kanallarını harekete geçirmeden önce yapmanız gerekenler.

Hedef kitlenizi ve satış yolculuğunuzu belirleyin

Resim: IconScout

Ürünlerinizi kimin satın alma olasılığının yüksek olduğunu bilmek, anlamlı bir pazarlama stratejisi geliştirmek için hayati önem taşır. Aksi takdirde, sadece dart atıyor ve isabet etmesini umuyorsunuz.

Sattığınız her şeyin bir izleyici kitlesi vardır.

Pazarlamanızın onları hedeflediğinden emin olmak için alıcı kişilikleri oluşturmanız gerekir. Bu tür bir pazar araştırması, alışveriş yapanların nelerden hoşlandığını, sıkıntılı noktalarını, medyayı nerede tükettiklerini, ne kadar kazandıklarını ve çok daha fazlasını derinlemesine inceler.

Daha da ileri giderek, müşterilerinizin yaşam döngüsü boyunca (markanızın farkındalığından markanıza bağlılığa kadar) her temas noktasını anlayacak şekilde müşteri yolculuğunun haritasını çıkararak ilerlemeye devam edebilirsiniz.

Marka kimliğinizi ve stilinizi tanımlayın

Resim: IconScout

İdeal müşterilerinizi tanıdıktan sonra marka kimliğinizin onların sevdikleri şeylerle uyumlu olduğundan ve tüm temas noktalarında tutarlı olduğundan emin olabilirsiniz.

Başarılı DTC markaları her zaman yenilemelerden geçer, dolayısıyla marka kimliğiniz belirlenmiş olsa bile her zaman ana uyacak şekilde değişebilir.

Markanızın nasıl görünmesi gerektiğini değerlendirirken renk psikolojisini hesaba katın çünkü renk psikolojisinin, tüketicilerin markanız hakkında (bilinçaltında bile) ne hissettiği üzerinde gerçek etkileri vardır.

Yüksek marka değeri (müşterilerin işletmenizin algıladığı değeri) hemen elde edilemez, ancak vereceğiniz kararların bu üzerinde büyük etkisi olacaktır. Bu nedenle, güçlü renkler ve tasarım kararlarıyla güçlü bir başlangıç ​​yapın.

Kanal ne olursa olsun pazarlamanızı tutarlı kılmak için bir marka stili kılavuzu oluşturun. Hippy Feet, renk şemaları, tipografi ve daha fazlasıyla tamamlanan kendi kılavuzuyla bu konuda mükemmel bir iş çıkardı.

Hippy Feet, tüm pazarlama varlıkları için net bir marka renk şemasıyla tutarlılığını koruyor

Açık pazarlama hedefleri ve hangi kanallara odaklanılacağını belirleyin

Son olarak, DTC pazarlamanızla neyi başarmak istediğinizi ve bunu başarma konusunda kendi sınırlamalarınızın neler olduğunu bilmeniz gerekir.

Resim: IconScout

Hedefleriniz değişebilir ve değişecektir, ancak bir yerden başlamalısınız.

Örneğin, pazarlama kampanyalarınız için hedefleri ilk kez belirlerken şu şekilde görünebilirler:

 • Organik trafiği %X artırın
 • Ürün sayfalarında dönüşüm oranlarını %X’e yükseltin
 • Müşteri kaybını %X azaltın
 • E-posta açılma oranını %X artırın

Numaralarınızı seçerken ilham verici ama ulaşılabilir bir şey istersiniz. ‘Uzatılmış hedefler’ dediğimiz şey. E-ticaret markaları için izlenecek en iyi ölçümler hakkında daha fazla bilgi edinin.

Markanız için mümkün olan aylık büyüme miktarının bir sınırı olduğu gibi, ekibinizin gerçekte ne kadar pazarlama yapabileceğinin de bir sınırı vardır. Bu nedenle hangi pazarlama kanallarına odaklanacağınıza karar vermeniz gerekiyor.

Harika alıcı kişilikleri sayesinde ideal müşterinizin nerede takıldığı ve medyayı nasıl tükettiği hakkında iyi bir fikre sahip olacaksınız.

Pazarlama kanallarınızı buna göre seçin, böylece tüm çabanızı markanız üzerinde etki yaratacak şeye harcayabilirsiniz.

#cta-visual-pb#Mağazanızı Shogun ile dönüştürünShogun’un büyüsünü ücretsiz deneyimleyin ve müşterileriniz için unutulmaz bir alışveriş yolculuğu tasarlayın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Markanızı büyütmek için En İyi 13 Shopify pazarlama stratejisi

Artık müşterinizi, yolculuğunu ve dönüşümleri artıracak pazarlama kanallarını anlamaya çalıştığınıza göre, sonuçları görmek için kullanabileceğiniz tüm stratejilere bakalım.

Kullanacağınız kanallar hakkında zaten net bir fikriniz olabileceği için bu listedeki belirli stratejilere geçebilirsiniz.

#cta-paragraph-pb#Stratejilerinizi oluştururken size yardımcı olabilecek bazı mükemmel Shopify pazarlama araçları vardır. Mağazanızı büyütmek için mevcut en iyi Shopify uygulamalarına göz atın (örneğin Shogun Page Builder gibi).

1. İlgi çekici açılış sayfaları oluşturun

Pazarlama kampanyasının türü ne olursa olsun, açılış sayfaları tıklamanın diğer tarafında olmalıdır.

Bir düşünün: Kampanyalarınızın her kanalın hedef kitlesine yönelik özel mesajları var, bu nedenle mesajlarınızı yalnızca bu harekete geçirici mesajı bozduktan sonra hedefli tutmak mantıklı olur, değil mi?

Tavsiye Edilen:  En İyi Sosyal Medya Eşantiyon Aracı?

Ve e-ticaret açılış sayfaları, yürüttüğünüz kampanyalar kadar çeşitlidir; tasarım ve metin, amaca uyacak şekilde sorunsuz bir şekilde uyarlanır; ister yaklaşan bir özel teklifi duyuruyor, ister yeni bir ürün grubuna olan ilgiyi ölçüyor, ister bir abonelik programının avantajlarını açıklıyor olsun.

Ana sayfanız her ne kadar gerekli olsa da açılış sayfalarınızın yapabildiğini yapamaz.

Açılış sayfaları aşağıdakiler gibi büyük avantajlar sağlar:

 • Daha yüksek dönüşüm oranları. Açılış sayfaları özellikle tek bir eylemi teşvik etmek için oluşturulduğundan ve yüksek düzeyde hedeflenmiş mesajlara sahip olduğundan, diğer sayfalara göre çok daha yüksek oranlarda dönüşüm sağlarlar.
 • Organik trafiğin artması. Hedefli mesajlaşma kullanıldığında açılış sayfaları SEO için de mükemmeldir. Kopya, ideal müşterilerinin kullanacağı yüksek hacimli anahtar kelimelerin peşine düşerek sayfaya ücretsiz trafik çekebilir.
 • Daha kaliteli yol açar. Bir kez daha, hedeflenen yapıları, açılış sayfasına gelen kullanıcıların markanız için doğru türde müşteri olacağını garanti eder.

Neyse ki, açılış sayfası oyunlarını geliştirmek isteyen markalar için harika kaynaklarımız var:

2. Mağazanızı SEO için optimize edin

Çevrimiçi mağazanızdaki her sayfanın Google’da (ve diğer arama motorlarında) sıralama şansı vardır.

Birisi Google’da ‘mavi moğol kaşmir bere’ diye arama yaparsa ve siz de mavi Moğol kaşmir bere satarsanız, ürün sayfanız onlar için bir yerde açılmalıdır.

Bu e-ticaret SEO stratejisidir.

Markanızın optimize etmesi gereken çok sayıda ticari amaçlı anahtar kelime vardır. Bu şekilde, yüksek niyetli ücretsiz organik trafiği çekebilir ve onunla birlikte gelen dönüşümlerden yararlanabilirsiniz.

Anahtar kelime araştırması e-ticaret markaları için çok önemlidir.

Aylık en yüksek arama hacmine sahip ürün bazlı anahtar kelimelerin listelerini oluşturmak için SEMrush veya Ahrefs gibi bir araç kullanın, ardından başlık etiketlerinizi, ürün açıklamalarınızı ve meta açıklamalarınızı bunları hedeflemek için optimize edin (çok fazla değil).

Bir sonraki ele alacağımız konu için de bu araçlara ihtiyacınız olacak.

Ancak SEO anahtar kelimelerden daha fazlasıdır. Aynı zamanda site mimarisi, sayfa hızı, diğer sitelerden gelen bağlantılar ve kullanıcı deneyimi ile de ilgilidir. Her şeyi yolunda giderseniz, daha fazla trafik ve daha yüksek dönüşüm oranlarıyla ödüllendirileceksiniz.

Shopify SEO kılavuzumuzdan mağazanızı bu güzel ücretsiz trafiğin daha fazlası için optimize etme hakkında daha fazla bilgi edinin.

3. İçerik pazarlamayla dönüşüm hunisinin üst kısmındaki trafiği artırın

Ancak e-ticaret mağazalarının kendilerini SEO’nun ticari tarafıyla sınırlamalarına gerek yok.

Bu gerçek, Rumpl, Nuun ve Dēpology gibi popüler Shopify mağazalarının bloglarına göz atıldığında açıkça ortaya çıkıyor. Mükemmel blog gönderileriyle içerik pazarlama çalışmaları güçlü ve bu da dönüşüm hunisinin en üstündeki trafiği artırıyor.

Dal sundukları ürünle uyumlu içerik oluşturma konusunda harika bir iş çıkarıyor

Şaşırtıcı Tüm web sitesi trafiğinin %53,3’ü organik aramadan geliyorBrightEdge’e göre bir içerik pazarlama stratejisine sahip olmak hiç de küçük bir şey değil.

Ürün sayfası SEO’sunun aksine içerik pazarlaması, ideal müşterinizin sorabileceği daha büyük soruları yanıtlamayı amaçlar. Hemen bir şey satın alamayabilirler ama o zaman geldiğinde başvuracakları kişi olmak istersiniz.

Böylece konunun otoritesi olursunuz.

Örneğin Nuun’u ele alalım. Gazlı nemlendirici içecek tabletleri satıyorlar. Bu nedenle izleyicileri sağlık, egzersiz ve beslenme konusunda ciddidir. Bu nedenle blogları beslenme, sıvı alımı ve fiziksel aktivite ile ilgili tüm soruları yanıtlamaya odaklanmıştır.

Ahrefs ve SEMrush gibi araçların gerçekten parladığı yer burasıdır.

Markalar kendi nişlerindeki en popüler soruları ve konuları araştırabilir ve önemli trafik kazanımlarına dönüşebilecek tonlarca içerik fikri ortaya çıkarabilir.

4. Ücretli Shopify reklam kampanyaları yürütün

Ücretli e-ticaret reklamları korkutucu olabilir, ancak işe yarıyor.

Markanız ne kadar yeni olursa olsun anında binlerce kişinin göreceği bir reklam yaratabilirsiniz. Reklamlarınız mükemmel olduğu sürece sonuçları en kısa sürede görmeye başlayacaksınız.

Yine, güvenilir alıcı personeliniz hazır olduğunda, reklamlarınızı tam olarak göstermek istediğiniz kişi türlerini daraltabilir, böylece maliyetleri kontrol altına alabilir ve yatırım getirinizi artırabilirsiniz.

Belirli demografik bilgileri hedeflemek için platformun derin kullanıcı verilerinden yararlanarak, Facebook ve Instagram gibi Meta mülklerinde süper etkili sosyal reklamlar yayınlayabilirsiniz.

Gerçek (havalı) markaların muhteşem Facebook ve Instagram reklamlarının harika örneklerini görün.

Olipop sosyal medya reklamlarıyla onu eziyor

Veya ürünleriniz için doğru anahtar kelimelere dayalı arama ağı reklamları yayınlamak, milyonlarca iş ortağı sitesinde yayınlanan reklamları görüntülemek veya trafiği doğrudan ürün sayfalarına yönlendiren Google Alışveriş reklamlarını yayınlamak için Google’ı kullanabilirsiniz.

Her marka mükemmel reklamı oluşturmak için farklı stratejiler bulacaktır ancak tıklamaları artırmak için evrensel olarak etkili bir taktik, Müşterilerinizin sizi ne kadar sevdiğini göstermek için reklamlarınıza referanslar ekleyin.

5. Daha akıllı e-posta pazarlama kampanyaları uygulayın

Pek çok DTC markasının e-posta adresinizi verirken neden indirim sunduğunu hiç merak ettiyseniz, bunun nedeni e-posta pazarlamanın geliri artırmasıdır.

Yatırım getirisi çok büyük! Litmus’un bir araştırması, markaların Harcanan her dolar için 36 dolar getiri. Diğer çalışmalar da daha büyük getiriler gösterdi.

Ancak insanları e-postalarla etkileyip tıklayıp satın almalarını umamazsınız. Gelen kutularına saygı duyan (ve sizi spam klasörüne düşürmeyen) bir stratejiye ihtiyacınız var.

Sahip olunması gereken en iyi uygulamalar şunları içerir:

 • Doğru segmentasyon ve kişiselleştirme (ancak tüyler ürpertici olacak kadar değil)
 • Doğru zamanda gerçekleşen damlama kampanyaları için akıllı otomasyonu kullanın
 • E-postanın açıldığı yer burası olduğundan mobil cihazlar için optimize edin
Balık karısı size okumak istediğiniz e-postaları gönderir

#cta-paragraph-pb#Karşılama ve bilgilendirme mesajlarından indirim ve ürün duyurularına kadar her şeyi temsil eden 10 gerçekten etkili e-posta pazarlama örneğinden ilham alın.

Tavsiye Edilen:  Startup'ınız için Çeşitli Beceri Gruplarıyla Güçlü Bir Ekip Oluşturma

Yine de ne yaparsan yap içeri E-postalarınızı açmak için öncelikle abonelerin bunları açmasını sağlamanız gerekir.

Mesajınıza ulaşacakları yolu bulmalarını sağlamak için, ilgi çekici konu satırları yazmak ve ön izleme metnine dikkat etmek gibi bülteninizin açılma oranlarını artıracak taktikler uygulamanız gerekir.

Son olarak, e-postalarınızı nasıl tasarladığınız önemlidir. Marka yönergelerinizin yanı sıra sesiniz ve üslubunuzla desteklenen e-postalarınızda tutarlılık oluşturun.

Başlamanıza yardımcı olacak bir kaynak istiyorsanız, 11 ücretsiz e-posta şablonu ve başarı ipuçlarıyla dolu e-kitabımıza göz atın. Terk edilmiş tüm arabalara elveda deyin!

6. Sosyal medyada potansiyel müşterilerle kişisel olun

Sosyal medya olan çevrimiçi ortak alanlar potansiyel müşterilerinizle doludur.

Sadece onların hoşuna giden şeyleri (ve onlar için doğru zamanda) yayınlamaya başlamalısınız. Bu davulu çalmaya devam etmek istemem ama alıcı kişiliğiniz sizi bir kez daha en iyi stratejiye yönlendirecek.

Doğru şeyleri ısrarla yayınlamak takipçilerinizi artıracak, bu da marka bilinirliğinizi ve sosyal katılımınızı artıracaktır.

Barebone’lar Yaşayan Instagram’da takipçileriyle etkileşimde bulunmak

Twitter konuları, Instagram Hikayeleri, Facebook Grupları, harika hashtag’lere sahip düzenli gönderiler ve sık sık UGC’nin öne çıkanları aracılığıyla hayranlarınızın markanızla daha kişisel bir şekilde etkileşime girdiğini görmeye başlayacaksınız.

Çünkü sosyal medya onlara bunu sağlıyor. ilgili olmak markanıza diğer pazarlama faaliyetlerinizin yapamayacağı bir şekilde. Aniden konuşma derinliği kazandınız!

Bu takipçiler ideal müşterilerinizdir, bu nedenle sosyal medya hesaplarınızı, harika yeni ürünlerinizi ve yaklaşan satış promosyonlarınızı ilgilenen bir kitleye yayınlamak için kullanabilirsiniz. Özel sosyal açılış sayfalarına bağlantı vererek doğru tonu koruyabilir ve onları dönüşüme teşvik edebilirsiniz.

Ayrıca, zaten iyi optimize edilmiş sayfalarınıza biraz sosyal kanıt ve görsel parıltı ekleyerek muhteşem Instagram yayınınızı mağaza sayfalarınıza bile entegre edebilirsiniz (değil mi?).

7. Müşteri yorumlarını mağazanıza entegre edin

Müşteri görüşünün etkisini kendi sorumluluğunuzda hafife alın.

Müşterilerinizin markanız hakkında ne düşündüğü, potansiyel müşterileri yakalamada esprili bir reklam sloganından çok daha etkili olacaktır. Ama iyi bir sloganı seviyoruz.

Ridge’in inceleme bölümü yıldızlar ve memnun müşteriler arasında boğuluyor

Müşterilerin %93’ü Bir ürünü satın almadan önce müşteri yorumlarını okuyun; dolayısıyla harika ürün incelemelerinizin tümünü sunmamak, parayı masada bıraktığınız anlamına gelir (yani, bunu kim yapıyor?).

Ürün incelemelerinizi en etkili sayfaların tümüne (elbette ürün sayfalarının yanı sıra çeşitli açılış sayfalarınıza ve ana sayfanıza) ekleyerek bu parayı masadan alın.

Ancak incelemeler aşağıdakiler gibi çeşitli biçimlerde görünür:

 • Müşteri hikayeleri ve referansları
 • Video ve resim incelemeleri
 • Sosyal medya gönderileri
 • Üçüncü taraf inceleme siteleri
 • Medya yayınları

Bu, sitenize bir inceleme isteği formu ekleyip buna iyi diyemeyeceğiniz anlamına gelir. Bundan biraz daha fazla incelik gerektirir. Ama buna değecek.

Neden bu kadar önemli olduğunu görmek için bu harika müşteri incelemesi örneklerine bakın.

8. Mevcut müşterileri sadakat ve tavsiye programlarıyla ödüllendirin

Müşteriler ‘sizi henüz duymadım’dan ‘herkese sizden bahsediyor’a kadar uzanan bir süreçte var olurlar, ancak birçok marka ilkini cezbetmek adına ikincisini beslemeyi unutur.

Kapıya daha fazla müşteri çekmek harikadır, ancak asıl para, mevcut müşterilerinizi etrafınızda tutmak ve onları dev hayranlarınıza dönüştürmektir.

Yukarıda belirtildiği gibi, insanlar hayranlarınızın (ve sizi eleştirenlerin) samimi görüşlerine pazarlama mesajlarınızdan çok daha fazla güveniyorlar. Acı ama gerçek.

Nuun Düzenli bir müşteri olmaya oyunlaştırma özelliği ekler

Müşterilerinizi sadakatlerinden dolayı ödüllendirerek, markanıza (ve dolayısıyla tanıdıkları insanlara) daha fazla yatırım yapmalarına yardımcı olabilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok sadakat programı türü vardır.

Örneğin, sık alışveriş yapanlar için sadakat puanları sunabilir veya arkadaşlarınızı ve ailenizi tavsiye edenlere büyük indirimler verebilirsiniz.

Bunu müşteri incelemelerinizi artırmaya bağlayarak, müşterilerinizi yorum bıraktıkları ve markanızı çevrimiçi ortamda öne çıkardıkları için ödüllendirebilirsiniz. Bu şekilde onları yalnızca sadakatlerinden dolayı ödüllendirmekle kalmaz, aynı zamanda markanızı tanıtmalarını da sağlarsınız.

Her marka farklıdır, dolayısıyla müşteri sadakat programını nasıl oluşturdukları da farklılık gösterecektir. Markanız için en iyi sürümü bulduğunuzda sadık hayranlardan oluşan sığınağınızı büyütmeye ve satışları artırmaya başlayabilirsiniz.

9. Sosyal satış ve pazar yerlerine doğru genişleyin

İnsanlar günümüzde o kadar çok yerden alışveriş yapabiliyor ki, bu sadece online mağazanızdan satış yapmakla sınırlı olabiliyor.

Sosyal platformlarda halihazırda ticaret yapmaya hazır milyonlarca insan var. Öyleyse neden alışveriş yapma ve satın alma özelliğini Instagram Alışveriş ve Facebook Mağazalarını da kapsayacak şekilde genişletmiyorsunuz?

DIRTEA Ödeme için sizi ürün sayfasına yönlendiren eksiksiz bir Instagram Alışveriş deneyimi var

Bu sosyal platformları Shopify mağazanıza entegre etmenin ne kadar kolay olduğunu ele aldık:

Erişiminizi Amazon, eBay, Walmart ve Etsy gibi pazarlara da genişletebilirsiniz.

Bu e-ticaret pazaryerleri büyük bir yerleşik müşteri tabanına erişmenizi sağlar. Ayrıca insanların bu pazarlara olan güveninden de yararlanabilirsiniz. Bunlara mağaza kurarak satışlarınızı ve müşteri tutma oranınızı artırabilirsiniz.

10. SMS ve sohbet pazarlamasıyla sohbete başlayın

İnsanlar desteklendiklerini bilmek isterler. E-ticarette hiçbir şey bu desteği, güvenilir chatbotunuzun görüş alanınızda olmasından daha net olamaz.

Alışveriş yapanlar için sürtünme noktaları ortaya çıktığında basit bir sohbetle engelleri kolayca ortadan kaldırabilirler.

Bu, bir AI sohbet robotu, canlı sohbet veya ikisinin bir karışımı (gerektiğinde yapay zekanın gerçek bir kişiye devredilmesi) yoluyla olabilir. Bu tür etkileşimli ticaret, markaların müşterileriyle daha güvenilir ilişkiler kurmasına yardımcı olur.

Resim: Fantastik Metinler

Müşteriler kaydolduktan sonra SMS pazarlaması, onları gelecekteki satın almalara teşvik etmek için son derece etkili bir kanal olabilir.

Ceplerindeki bilgisayarlara bu doğrudan erişim, onların satışlar ve ürünler hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak için (sizi engellemelerine gerek kalmadan) büyük bir fırsattır.

Tavsiye Edilen:  Restoran web siteleri, restoranların Covid 19 Sonrası Amerika'da gelişmesine nasıl yardımcı oldu?

E-posta pazarlamayla (oldukça etkileyici bir ROI’ye sahip olduğunu belirledik) karşılaştırıldığında, SMS mesajları inanılmaz derecede yüksek açılma oranlarına sahiptir (%98 kadar yüksek e-postanın ~%20 ortalamasına kıyasla).

11. Etkileyici kişiler ve markalarla ortak olun

Doğru kişilerin karşısına çıkmanın bir yolu, halihazırda takip ettikleri influencerlar ve markalarla ortaklık kurmaktır.

Instagram gibi platformlardaki etkileyiciler, sizin gibi markaların kendi niş hedef kitlelerine özgün bir şekilde pazarlama yapmaları için onlara para ödeyebilmesi için bir takipçi kitlesi oluşturmayı iş haline getirdi.

Ve, Her ürün türü için ve her seviyede takipçiye sahip etkileyiciler var— 1.000-10.000 takipçisi olan nano etkileyicilerden, bir milyon veya daha fazla takipçisi olan mega etkileyicilere kadar.

Shopify, etkileyici pazarlamanın değerini anlıyor ve bu nedenle kendi hizmetini oluşturdu: Shopify İşbirliği Influencer programlarını yönetmek için.

Rumpl gibi markalar, ülke çapındaki küçük sanatçılarla olan ortaklıklarını vurgulamak için işbirliği açılış sayfaları oluşturuyor. Niş topluluklara hitap eden ve çeşitli bir müşteri tabanı yaratan, sürekli dönen benzersiz tasarımlı battaniye serileri var.

Resim: Rumpl

Benzer kitleye sahip (ancak doğrudan sizinle rekabet etmeyen) diğer markalarla da ortaklık yapabilirsiniz. Rumpl, iki ürününün mükemmel bir uyum içinde yaşadığı Solo Stove iş birliğiyle bunu iyi bir şekilde gösteriyor.

12. Sosyal kanıtınızı sergileyin

Müşterilerinizin hakkınızdaki olumlu görüşlerinden yararlanmak, onların yorumlarını mağaza sayfalarınıza eklemekten daha ileri bir şeydir. Yararlanabileceğiniz başka sosyal kanıt biçimleri de var.

Bu, uzman veya ünlülerin onayları, ürün inceleme makaleleri ve kullanıcı tarafından oluşturulan içerik (UGC) şeklinde olabilir.

Aldığınız tüm sevgiyi sergilemenin eğlenceli ve ilgi çekici yollarını buldukça yaratıcılığınız burada devreye girebilir. İşte bazı örnekler:

 • Kayar atlıkarınca ekleyin alıntıların vesikalık fotoğraflarıyla dikkat çeken insanlardan
 • Müşterilerinizin oluşturduğu tüm UGC’leri içeren bir Instagram akışı ekleyin
 • İle bir bölüm oluşturun yayınlardan logolar ürünlerinizi öven kişiler
ayıp parlayan müşteri alıntılarından oluşan bir kolaj oluşturur

UGC, genellikle görsel bir varlık olduğundan sosyal kanıtların en ilgi çekici parçalarından biridir.

E-ticaret markaları, hayranlarına ürünlerini belirli bir hashtag ile sergilemeleri için Instagram veya TikTok üzerinden çağrı yaptı. Bu, ister sosyal paylaşım ister ücretli reklam olsun, çeşitli pazarlama kampanyalarınızda kullanmak üzere sürekli bir video ve fotoğraf UGC deposu oluşturmanızı kolaylaştırır.

Sürekli bir sosyal kanıt akışına sahip olduğunuzda, bunu mümkün olduğunca çok kişinin gözü önünde sunmak hayati önem taşır. Bu mücevherleri ödeme deneyiminize bile ekleyebilirsiniz!

13. Dönüşümler için ürün sayfaları tasarlayın

Yolculuğun sonunda güzel ürün sayfalarınız var, dolayısıyla bunların maksimum dönüşüm potansiyeli için tasarlanması gerektiği açıktır.

Bu, diğer şeylerin yanı sıra, ürününüzü her açıdan ve kullanım sırasında nasıl göründüğünü gösteren inanılmaz fotoğraflar, çevrimiçi ve fiziksel alışveriş arasındaki boşluğu doldurmaya yardımcı olan ürün videoları ve heyecan verici ve okunması kolay ürün açıklamaları anlamına gelir. .

Gerçekten muhteşem bir ürün sayfası Büyük Jones

Shopify’ın piyasadaki en büyük e-ticaret platformu olması nedeniyle birçok markanın ürün sayfası, benzer çerez kesici temalar kullanmanın bir sonucu olarak aynı görünmeye mahkumdur.

Bu nedenle, üstün tasarımlara sahip ürün sayfalarıyla bu genel dünyadan çıkmak mantıklıdır. Shopify mağazalarının geçit töreni sırasında alışveriş yapanlar sizi başka nasıl hatırlayacak?

Harika Shopify ürün sayfalarının nasıl oluşturulacağını öğrenmek, satış hunisini güçlü bir şekilde bitirmenize yardımcı olur. Müşterilerinizi bu noktaya getirmek için gereken tüm çalışmaları yaptığınızda, geri döndüklerini düşünün.

Harika değil.

Bu nedenle, harika açılış sayfaları oluşturmayla ilgili ipuçlarımızdan bazı ipuçları alın (unuttuysanız 1. sayfaya geri dönün) ve normal ürün sayfası biçiminden çıkıp bunun yerine dönüştürmeye odaklanın.

Birkaç kaynak:

Shopify mağazanızı doğru taktiklerle büyütün

Shopify mağazanız, insanları mağazanıza ve ödeme sayfasına yönlendirmek için kullandığınız stratejiler kadar iyidir.

Yukarıdaki pazarlama stratejilerinin her biri her mağaza için geçerli olmasa da hedef kitlenize en uygun olanları seçip seçebilirsiniz. Bu stratejilerden bazılarını uygulayarak ve ilerlemenizi takip ederek (ilerledikçe ince ayar yaparak), dönüşümleri ve geliri artıracağınızdan emin olabilirsiniz.

En popüler mağazaların bile bir zamanlar kendilerini e-ticarette başarıya taşıyacak doğru stratejileri bulmaya çalıştıklarını unutmayın.

Çaba göstererek siz de işinizi büyütebilirsiniz (ve en iyilerin arasında yer alabilirsiniz).

#cta-visual-pb#Güçlü açılış sayfalarıyla dönüşümlerinizi en üst düzeye çıkarınKitlenizin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış, yüksek dönüşüm sağlayan açılış sayfaları oluşturmak için kullanımı kolay oluşturucumuzdan yararlanın.Hemen tasarlamaya başlayın