Gerçek Zamanlı Kişiselleştirme ile Dönüşümleri Artırın [Exceptional Ecomm, Part 3]

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Gerçek Zamanlı Kişiselleştirme ile Dönüşümleri Artırın [Exceptional Ecomm, Part 3]

Alışveriş her şey hakkında kişisel tercih, dolayısıyla e-ticaret markalarının göz attığınız ürünlerin size özel olduğunu göstermeye çalışması şaşırtıcı değil.

Fiziksel perakendede, gerçek zamanlı kişiselleştirme, yeni iPhone’unuzu mağazadan satın almadan önce kişisel ihtiyaçlarınıza göre kazımaya veya farklı cilt bakım ürünlerini denemeye eşdeğerdir. Ezop. Ve içinde dijital Bu genellikle satın almadan önce görme deneyimi sağlayan özel web öğelerini içerir.

Kişiselleştirme genellikle web sitenizin bazı bölümlerini ziyaretçi verilerine (göz atma davranışını, satın alma geçmişini, coğrafyayı veya ziyaret edilen sayfaları düşünün) temel alarak özelleştirme veya sitenizi, ziyaretçilerin kendi yorumlarını aşağıdaki gibi bir ürüne eklemelerine yardımcı olacak şekilde ayarlama şeklini alabilir. macera ayakkabı markası Chacos kişiye özel sandalet ve aksesuarlarıyla şunları yapıyor:

Chaco’nun özelleştirilebilir ürünler sayfası, müşterilerin Chaco’larını *gerçekten* kendilerine ait hale getirmelerine olanak tanır.

Bunun gibi birkaç özel bileşen içeren bir e-ticaret web sitesi sunarak, yalnızca unutulmaz bir alışveriş yolculuğu yaratmakla kalmaz, aynı zamanda satın alma sürecindeki sürtünmeyi azaltabilir ve benzersiz ilgi alanlarını birleştirebilirsiniz.

Kişiselleştirmenin müşteriler için uyandırdığı deneyim, marka farklılaşmasına gerçekten yardımcı olur, mağazanızın olağanüstü hissetmesini sağlayabilir ve dönüşüm oranlarını artırabilir.

Bu yazıda, kişiselleştirilmiş öğelerin e-ticaret sitenizi oluşturmanın neden bu kadar kritik bir parçası olabileceğini açıklayacağım ve bunu doğada iyi yapan markaların örneklerini paylaşacağım.

#cta-paragraf-fe#Mağazanızı olağanüstü kılmanın daha fazla yolunu mu arıyorsunuz? Diğer iki e-ticaret sitesinde olmazsa olmazlar hakkındaki düşüncelerime bir göz atın: güzel işlevsel bir vitrinin gücü ve dinamik, zengin mağazacılığın nasıl dahil edileceği.

Örnekleri olağanüstü Gerçek zamanlı kişiselleştirmeyi kullanan e-ticaret mağazaları

Kişiselleştirilmiş alışverişin en sevdiğim örneklerinden biri birinci sınıf aksesuar markasının Rugged Pet Tag ürün sayfasıdır. Göçebe.

Mağaza tarayıcıları, evcil hayvanlarının adının etikette nasıl görüneceğini görebilir.

Burada müşteriler kişiselleştirilmiş bir evcil hayvan etiketinin nasıl görüneceğini önceden görebilirler; telefon numaraları ve evcil hayvanlarının adıyla birlikte (kesinlikle harika!). Nomad’ın başsız sitesi bu yeteneği güçlendiriyor ve sonuçta müşterilerin tam olarak ne satın aldıklarını ve nasıl görüneceğini görmelerini sağlıyor önce “sepete ekle”ye basmak (daha fazla satış yapılmasına yardımcı olmak).

Çoğu marka, bunun gibi etkileşimlerin web sitelerinde uygulanmasının zor olabileceğini düşünüyor. Büyük ölçüde çünkü Geleneksel bir e-ticaret platformunda veya yekpare bir sitede yayın yapıyorsanız, bunun gibi öğelerin eklenmesi hız açısından ödünleşimlere yol açar. Mağazanıza ne kadar şık özelleştirmeler eklemek isterseniz, site görselleri o kadar ağırlaşır ve site o kadar fazla istekte bulunur, bu da siteyi yavaşlatır.

Neyse ki, başsız ticaret (veya arka uç platformunuzdan ayrı, esnek bir ön uç), bu son derece kişiselleştirilmiş temas noktalarını tanıtmayı mümkün kılıyor olmadan site hızından ve mobil yanıt verme hızından ödün vermek.

Daha ne-siteniz desteksiz olduğunda bunun gibi etkileşimli öğeleri hızlı bir şekilde dağıtabilirsiniz. Nomad’ın sitesini hayata geçirmeye yardımcı olan ajans Form Factory, Bu kişiselleştirme özelliğini yalnızca üç gün içinde oluşturduk. başsız ticaret çözümümüz Shogun Frontend.

Ön uç değişiklikleri arka uç platformundan tamamen ayrı olduğundan, ajans tüm yaratıcılığını açığa çıkarabildi ve haftalar yerine birkaç gün içinde olağanüstü, yüksek performanslı bir vitrin deneyimi yaratabildi.

#cta-mini-fe#Shogun Ön Ucu hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Bir demo planlayın

İyi yapılan bir başka harika kişiselleştirme örneği de Target’ın web sitesindedir.

Marka, alışveriş yapanların bir ürünün evlerinde nasıl görüneceğini önizlemesine olanak tanıyan bir “onu kendi alanınızda görün” özelliği sunuyor önce artırılmış gerçeklik kullanarak satın alıyorlar. Bu son derece kullanışlı olmasının yanı sıra, ister dizüstü bilgisayardan ister cep telefonundan alışveriş yapıyor olun, kullanımı son derece kolaydır. –

Müşteriler ürünleri evlerinde önizleyebilir, bu da onlara genellikle yalnızca satın alma sonrasında elde edecekleri güveni verir.

Doğrudan web sitesine yerleştirilmiş olan bu özellik, çevrimiçi alışveriş dünyasındaki önemli bir sürtüşmeyi hafifletiyor: “Bu benim evime sığar mı?” Artık tahmin yürütmenize veya şerit metreyi bulmak için mutfak çekmecesini karıştırmanıza gerek yok. İnanılmaz derecede muhteşem. –

Bu deneyimler mükemmel, ancak dönüşüyorlar mı?

Epsilon’dan yapılan bir araştırma şunu ortaya çıkardı: Tüketicilerin %80’i kişiselleştirilmiş deneyimler sunan markalardan alışveriş yapma olasılıkları gerçekten daha yüksek. Target örneğinde ise eMarketer’ın yaptığı bir araştırma şunu buldu: Katılımcı ABD müşterilerinin %35’i mobilya veya araç özelleştirmelerini görselleştirmek için artırılmış gerçeklik kullandıklarını söylüyorlar.

Dahası, Salesforce’un bir raporu şunu ortaya çıkardı: Müşterilerin %71’i bir markayla yaşadıkları deneyimin kalitesine göre alışveriş yaptıklarını söylüyorlar.

Başka bir deyişle, evet, gerçek zamanlı geri bildirim sağlayan ve müşteri beklentilerini aşma eğiliminde olan kişiselleştirilmiş e-ticaret deneyimlerinin gerçekten etkili olduğunu ve dönüşümleri artırma olasılığının çok yüksek olduğunu varsayabiliriz.

Bu temas noktaları yalnızca bekleme süresini artırmakla kalmaz (müşteriler ürünleri özelleştirmek veya alanlarına nasıl sığacaklarını görmek için zaman harcarlar), aynı zamanda ürün iade oranınızı da azaltabilirler. Müşterilerin ürününüz hakkında ne kadar çok bilgisi varsa, birisinin ürünleri aldıktan sonra geri gönderme ihtiyacı duyma olasılığı o kadar azalır; gerekli tüm bilgileri önceden aldılar.

#cta-visual-fe#Baş ağrılarını başsızlarla değiştirinBaşsız ticaretle Nomad ve Target web sitelerinde bulunanlara benzer kişiselleştirme özellikleri oluşturun.Shogun Arayüzünü deneyin

Kişiselleştirilmiş çevrimiçi alışverişle dönüşümleri artırın ve uzun süreli müşteri ilişkileri kurun

Bugün incelediğimiz kişiselleştirilmiş deneyimler kendi açılarından sürükleyicidir. Target’ın durumunda marka, ziyaretçilerin satın almasını engelleyen gerçek tereddüt veya sürtüşmelerden söz ediyor (“bu sehpa sığıyor mu?”) ve hatta ürün iadelerini bile engelleyebiliyor. Ve Nomad ile marka bir düzeyde gerçek Bu ürünün dijital denemede özel olarak üretilmiş olduğunu hissettiren kişiselleştirme detayı.

Fazladan yol kat etmek her zaman iyi bir fikirdir ve e-ticarette bunu yapmaya istekli markalar için ödül yüksektir. Bu tür bir kişiselleştirme, müşterilerin deneyimlerine önem verdiğinizi gösterir ve ürün kalitenize güvenmelerine yardımcı olur.

Ziyaretçilerinizin düşüncesi şu: Bir deneyim bu kadar iyi olduğunda ürünleriniz de öyle olacaktır.

Müşterileriniz 1:1 deneyimi ve rahatlığı, normalde mağazada bulunduracakları tarayıcıda istiyorlar. Sitenizdeki gerçek zamanlı kişiselleştirme, dönüşümleri artırırken geri dönüş oranınızı düşürürken, uzun vadeli, mutlu bir müşteri ilişkisinin temelindeki tuğlalar görevi görür. Ve kesinlikle unutulmaz markalar yaratıyor. –

Tavsiye Edilen:  Hızlı ve Öfkeli Filmleri Sırasıyla Nasıl İzlenir?