Gig Economy Web Sitesi 6 Ayda Nasıl Aylık 100.000 Ziyaretçiye Ulaştı?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Gig Economy Web Sitesi 6 Ayda Nasıl Aylık 100.000 Ziyaretçiye Ulaştı?

Sık sık duyduğumuz bir şey var: Bu özel alanda düşünce lideri olmak istiyorum. İnsanlar bu içeriği aradığında ilk önce web sitemin görünmesini ve insanların o belirli konu için başvurulacak kaynak olduğumu bilmelerini istiyorum.

Bu zor bir iş ama yeterli planlama, zaman ve dikkatli bir stratejiye ve yüksek kaliteli içeriğe ayrılmış kaynaklarla bu mümkün.

2018 sonbaharında, bilgilendirici bir web sitesinin kurucusu benzer bir soruyla Ahrefs’e başvurdu. Esnek ekonomi çalışanları için ilk içerik hedefi olmak istiyorlardı. Mümkün olan en kısa sürede 100.000 aylık ziyaretçiye ulaşma hedefi vardı, bu nedenle bloglarını sıfırdan başlatmak, birlikte bir SEO stratejisi oluşturmak ve içeriği yazmak için Ahrefs ile anlaştılar.

Ve altı ay içinde onları aylık 100.000 ziyaretçiye ulaştırdık. İşte nasıl. (Ancak sesi tercih ediyorsanız bu örnek olay hakkındaki podcast bölümümüzü dinleyin.)

İlk günden itibaren SEO optimizasyonuna odaklandık

Sık sık web sitelerini yanlış kuran müşterilerle karşılaşıyoruz ve hataları düzeltmek onlara büyük bir avantaj sağlıyor. Bazı yaygın hatalar arasında özensiz site yapısı, içeriği düzenlemek için kategori veya etiket kullanılmaması veya meta açıklamaların ve başlık etiketlerinin göz ardı edilmesi yer alır; bu da içeriklerinin Google’ın arama sonuçlarının önizlemesinde görünmeyeceği anlamına gelir.

Bir web sitesi sahibi, sitesini yanlış kurduğunda bunu düzeltmek mümkündür ancak önemli miktarda zaman ve yatırım gerektirir. Bu nedenle müşterilerimizi, sitelerini sıralama başarısına hazırlayacak temiz, iyi organize edilmiş ve gezinmesi kolay bir çerçeveyle doğru şekilde başlatmaya teşvik ediyoruz. Müşterimiz sıfırdan başladığı için onlara bu doğru site yapısı konusunda tavsiyelerde bulunabildik.

Henüz sitenizi kurmadıysanız, ilk günden itibaren doğru şekilde kurduğunuzdan emin olmak için araştırma yapmanız faydalı olacaktır. Blogunuzu SEO başarısı için ayarlamaya yönelik adım adım kılavuzumuzda bunu nasıl yapabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tavsiye Edilen:  Discord'da Netflix Akışı Nasıl Yapılır – 2023 (Son Yöntemler)

Lansmandan önce bir sürü içerik planladık ve oluşturduk

Tipik olarak müşteri ilişkilerimizde ayda 8-12 makale öneriyoruz. Bu, bir yıl boyunca 100-150 harika eser geliştirmenizi sağlayacaktır; bu da çoğu sektördeki ana konulara hakim olabilecek sağlıklı bir kütüphane anlamına gelir.

Ancak bu müşterimiz aylık 100.000 ziyaretçi hedefine mümkün olan en kısa sürede ulaşmak istediği için lansmandan önceki üç ay boyunca haftada en az beş makale hazırladık.

Bu agresif içerik üretim programı, müşterimizin hızlı bir şekilde alan adı otoritesi oluşturmasına ve kalabalık bir kategoriyi etkili bir şekilde yakalamasına olanak tanıdı. Lansman sırasında tüm bu içeriğin sitede bulunması, hem okuyuculara hem de Google’ın algoritmasına bunların güvenilirliğinin ve güvenilirliğinin sinyalini vermeye yardımcı oldu. Bu, sitenin bir “yeni başlayan” gibi değil, sağlam görünmesini sağladı ve okuyuculara yalnızca bir makale okumanın ötesinde sitede kalmaları için nedenler verdi (böylece Google için bir sıralama faktörü olan hemen çıkma oranını azalttı).

Site 75 makaleyle açıldı ve bu miktardaki içeriğin meyvelerini verdi: Altı hafta içinde sıfırdan 19.000 seansa çıktılar. Dördüncü aya gelindiğinde aylık 60.000 ziyaretçiye ulaşmışlardı.

Ve altıncı ayda aylık 105.000 ziyaretçi.

“Toprağı yakmak” işe yaradı

Müşterimizin hedefi mümkün olan en kısa sürede büyük bir trafik akışı elde etmekti ve genel içeriğin nasıl görüneceğine dair güçlü bir vizyonları vardı.

Hedeflerine en iyi şekilde ulaşmak için “dünyayı yak” stratejisini uyguladık. İstenilen konuların net bir listesiyle, anlamlı arama hacmine sahip bir ana temaya doğru her konuyu ve alt konuyu ele aldık.

Çok fazla içerik vardı. Ancak konular doğrudan anahtar kelime arama hacmi ve amacına göre yönlendiriliyordu. Güçlü bir anahtar kelime listesi oluşturmak için araştırma yaparken, bu anahtar kelimelerin aşağıdaki kriterleri karşıladığından emin olduk:

  • Çok sayıda kişi arıyor (yüksek arama hacmi)
  • İlk sayfaya çıkmak çok zor değil (düşük anahtar kelime zorluğu)
  • Okuyucular için alakalı ve yararlı
Tavsiye Edilen:  Rekabetçi Serbest Yazma Pazarında Kalabalığın Önüne Nasıl Çıkılır?

Kendi SEO stratejinizi yeniden düşünüyorsanız, bu “dünyayı kavurma” yöntemi size uygun olabilir veya olmayabilir; çok sayıda rakibi olan bir bilgilendirici site için işe yarayan şey, niş bir nasıl yapılır sitesi için işe yaramayacaktır. . Daha fazla rehberlik için araştırma stratejisiyle ilgili yayınımıza göz atmayı unutmayın: İçeriğiniz için Mükemmel Hedef Anahtar Kelimeler Nasıl Bulunur?

Başarının kilometre taşlarını birlikte yarattık

Pazarlama stratejinizin henüz kanıtlanmamış bir kısmı için büyük bir SOW imzalamak, sadece parmaklarınızı çaprazlamak ve ajansın sözünü yerine getireceğini ummak korkutucu gelebilir.

Sayfa görüntülemeleri veya anahtar kelime sıralamaları gibi kesin bir ölçümü görmeden önce önemli miktarda makale oluşturduğumuz için, aşağıdaki özelliklere sahip içerik sunmaya odaklandık:

  • Üzerinde anlaşmaya varılan konuların anahtar kelimeleri ele alındı
  • Üslubun markaya uygun olduğundan emin olundu
  • İçeriğin iyi araştırılmış ve yüksek kalitede olduğundan emin olundu
  • Makalenin içeriğinde arama amacının ele alındığından emin olundu
  • Haftalık son teslim tarihlerini karşıladı

Bir satıcıyla benzer bir anlaşmanız varsa ve programın tamamı başlatılmadan önce çok fazla çıktı için ödeme yapıyorsanız, bu satıcıyı makul ölçüde sorumlu tutmanın yollarını düşünün. Size trafiği veya dönüşümleri garanti edemedikleri için, belki belirli zaman dilimlerinde belirli miktarda teslimatı kabul edebilirsiniz.

“Ayarla ve unut” değildi

Müşterimiz bize konuları ve genel bir stratejiyi göz önünde bulundurarak yaklaştı ve biz de bu editoryal vizyonu desteklemek için kapsamlı bir anahtar kelime araştırma planı tasarladık. Stratejik uyumumuzu onayladıktan sonra içeriği hızlı bir şekilde yürütmeyi başardık.

Bu ön stratejinin bir kısmı, aşağıdakileri içeren bir “anahtar kelime başlangıçları” matrisi oluşturmayı içeriyordu: X nedir, X nasıl kullanılır, X tipi işçi ne kadar kazanır?

Bu genel çerçeveyi detaylandırmak, 75’ten fazla makaleyi çok daha hızlı yazmamızı sağladı.

Tavsiye Edilen:  E-ticaret web siteleri için yapay zeka tarafından oluşturulan ürün açıklamaları

Sonuçlar ve sonraki adımlar

Bu müşteri 2019’dan bu yana içerik stratejisini bitişik konu alanlarının yanı sıra haber bültenleri, e-kitaplar ve eğitim kursları gibi yeni içerik türlerini de içerecek şekilde genişletti.

Ayrıca işlerini şubelere açmaya ve genişletmeye devam etme planları da var.

“Diğer birçok ajansın aksine, Ahrefs beni uzun vadeli bir sözleşmeye kilitleyip kaliteden ödün vermedi. Onlarla çalışmak tamamen kusursuz bir deneyimdi ve biraz pahalı olsa da premium bir teklifleri var; içerik harika ve Ahrefs müşterilerini gerçekten önemsiyor ve sonunda sizinle bir satıcı olarak değil, iş ortağı olarak çalışan bir ajansla çalışmak çok güzel” diyor kurucu ve CEO.

İşe gitmeye hazır mısın?

Kollarınızı sıvayıp kendi sitenizi sıfırdan kurmak istiyorsanız bunu yapabilirsiniz. Bir web sitesi barındırıcısı seçiminden içeriğinizin tanıtımına kadar tüm süreç boyunca size yol gösterecek 7 bölümlük ücretsiz serimize göz atın.

Ancak daha hızlı sonuçlar görmek istiyorsanız, iletişim formumuzu doldurun24 saat içinde sizinle iletişime geçeceğiz.