GitHub Copilot X nasıl kullanılır?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:GitHub Copilot X nasıl kullanılır?

GitHub Copilot X ile kodlama oyununuzu bir sonraki seviyeye taşımaya hazır olun! Yapay zeka destekli bu geliştirici deneyimi, sohbet ve ses arabirimleri, çekme isteği desteği ve OpenAI GPT-4’ün gücü gibi özelliklerle parmaklarınızın ucunda kendi kişiselleştirilmiş kodlama yardımcınıza sahip olmak gibidir.

GitHub Copilot X ile kodlama hiç bu kadar hızlı ve verimli olmamıştı. Doğal dil istemleri sihirli bir şekilde koda dönüşür, çok satırlı işlev önerileri kodlamayı çocuk oyuncağı haline getirir ve test oluşturma ışık hızındadır. Ancak hepsi bu kadar değil – Copilot X, eksik birim testlerini işaret ederek ve her derlemeden sonra yenilerini üreterek otomasyonu bir sonraki seviyeye taşıyor.

Daha Fazlasını Gör: Microsoft 365 Copilot AI’yı Word, Outlook, PowerPoint ve Excel’de Kullanma

Ve bu sinir bozucu çekme isteği şablonlarını doldurmaktan sıkıldıysanız, GitHub Copilot X size yardımcı olur. Yapay zeka tarafından oluşturulan PR açıklamalarıyla, çekme isteklerini kolayca halledecek ve kodlamaya hemen geri döneceksiniz.

GitHub Yardımcı Pilot X nedir?

GitHub Copilot X, daha kişiselleştirilmiş ve verimli bir kodlama deneyimi sunan yapay zeka destekli bir geliştirici deneyimidir. Sohbet ve ses arabirimleri, çekme istekleri için destek, belgelerdeki soruları yanıtlama ve OpenAI’nin GPT-4’ünü benimseme gibi özellikleri içerir. GitHub Copilot X, yapay zeka destekli yazılım geliştirmeyi daha erişilebilir hale getirmeyi amaçlayan GitHub Copilot’un yükseltilmiş bir sürümüdür. Geliştiriciler, doğal dil istemlerini koda dönüştürerek, çok satırlı işlev önerileri sunarak ve test oluşturmayı hızlandırarak daha hızlı kodlamak için GitHub Copilot’u kullanabilir.

GitHub Copilot X’teki yeni özelliklerle geliştiriciler, eksik birim testlerini işaret ederek ve her derlemeden sonra yeni test senaryoları oluşturarak otomatik testi otomatikleştirebilir. Ayrıca, geliştiricilerin çekme isteği şablonlarını hızlı bir şekilde doldurmasına yardımcı olmak için yapay zeka tarafından oluşturulan PR açıklamaları içerir.

GitHub Copilot X, geliştiricilerin daha hızlı kod yazmasına yardımcı olan yapay zeka destekli bir geliştirici deneyimidir. GitHub Copilot’u kullanmak için önce Visual Studio Code uzantısını yüklemeniz gerekir.

Tavsiye Edilen:  2023'te YouTube'a Özel Video Nasıl Yüklenir?

GitHub Copilot X Nasıl Kullanılır?

Not: Şu anda GitHub Copilot X sürümü geliştirici aşamasındadır ve yakında herkesin kullanımına sunulacaktır.

GitHub Copilot X’i kurma ve kullanma adımları şunlardır:

1. Visual Studio Code’u Kurun: Bilgisayarınızda Visual Studio Code yüklü değilse, resmi web sitesinden indirip yükleyin.

2. GitHub Copilot uzantısını yükleyin: Visual Studio Code Marketplace’te GitHub Copilot uzantısı sayfasına gidin ve Yükle’ye tıklayın. Visual Studio Code’u açmanızı isteyen bir açılır pencere görünecektir. Visual Studio Kodunu Aç’a tıklayın.

3. GitHub ile Kimlik Doğrulayın: Uzantıyı yükledikten sonra kullanmak için GitHub hesabınızla kimlik doğrulaması yapmanız gerekir. Visual Studio Code’daki “Extension: GitHub Copilot” sekmesinde “GitHub ile oturum aç” seçeneğine tıklayın ve oturum açmak için yönergeleri izleyin.

4. GitHub Copilot kullanın: Kimlik doğrulaması yapıldıktan sonra, her zamanki gibi bir dosyaya kod yazarak GitHub Copilot’u kullanmaya başlayabilirsiniz. Kod yazma konusunda yardıma ihtiyacınız olduğunda, Copilot’un önerilerini etkinleştirmek için Ctrl+Shift+Boşluk veya Cmd+Shift+Boşluk (Mac’te) tuşlarına basmanız yeterlidir.

GitHub Copilot X, orijinal aracın sohbet ve ses arabirimleri, çekme istekleri için destek, belgelerle ilgili soruları yanıtlayan ve daha kişiselleştirilmiş bir geliştirici deneyimi için OpenAI’nin GPT-4’ünü benimseyen geliştirilmiş bir sürümüdür. Ayrıca, geliştiricilerin kodlarıyla ilgili soru sormasına veya yardım almasına olanak tanıyan bir sohbet arabirimi ekleyerek kod tamamlamanın ötesine geçer.

GitHub Copilot X’in yeni özellikleri nelerdir?

GitHub Copilot X, kodlamayı daha verimli ve ilgi çekici hale getirmek için tasarlanmış bir dizi yenilikçi özellikle gelen son teknoloji bir geliştirici deneyimidir. Sorduğunuz belirli özelliklerin açıklaması aşağıdadır:

  • Kod önerileri için sohbet arayüzü : Copilot X, geliştiricilerin sistemle daha doğal bir şekilde etkileşim kurmasını sağlayan bir sohbet arayüzü içerir. Bu özellik, geliştiricilerin bir sohbet penceresi aracılığıyla yapay zekadan gerçek zamanlı olarak kod önerileri almasını sağlayarak daha sohbete dayalı ve sezgisel bir deneyim sağlar.
  • Kod belgelerinden yapay zeka tarafından oluşturulan yanıtlar : Copilot X’in bir başka etkileyici özelliği de, belgelerle ilgili sorulara yapay zeka tarafından oluşturulan yanıtlar üretebilmesidir. Bu deneysel araç, kullanıcılara belgelerle ilgili sorgulara anında yanıt vermek için bir sohbet arabirimi kullanır ve geliştiricilerin ihtiyaç duydukları bilgileri hızlı bir şekilde bulmalarını kolaylaştırır.
  • Komut satırı için yardımcı pilot: Sağlanan arama sonuçlarında, bir komut satırı arabirimine sahip olan Yardımcı Pilot X’ten özel olarak bahsedilmiyor. Ancak, Copilot’un resmi belgelere göre bir komut satırı arayüzü vardır. Copilot X’in de bu özelliği içerip içermediği net değil.
  • Ses arabirimi: Copilot X, geliştiricilerin sesli komutları kullanarak sistemle etkileşim kurmasına olanak tanıyan bir ses arabirimi içerir. Bu özellik, geliştiricilerin Copilot X ile çalışması için daha da doğal ve kullanışlı bir yol sağlayarak, farklı bir arayüze geçmek zorunda kalmadan çeşitli görevleri gerçekleştirmelerini sağlar.
  • Çekme istekleri için yardımcı pilot : Copilot X ayrıca, geliştiricilerin çekme isteği şablonlarını daha hızlı ve verimli bir şekilde doldurmasını sağlayan çekme istekleri için destek içerir. Yapay zeka tarafından oluşturulan PR açıklamaları özelliği, kod değişikliklerine dayalı olarak ilgili metni önererek geliştiricilerin çekme isteği açıklamaları oluşturmasını kolaylaştıran başka bir yenilikçi araçtır.
Tavsiye Edilen:  Google'dan SGE nedir ve SGE nasıl kullanılır?

GitHub Copilot X için SSS

S1. Copilot X nedir ve ilk Copilot versiyonundan farkı nedir?

A1. Copilot X, Copilot uygulamasının GitHub tarafından oluşturulmuş yeni bir sürümüdür ve artık programcıların kodlama görevlerinde yardım istemesine olanak tanıyan bir sohbet ve ses özelliği içermektedir. Sohbet penceresi, kod bölümlerinin açıklamalarını sağlayabilir, test yöntemleri oluşturabilir ve hata düzeltmeleri önerebilir. Copilot X ayrıca OpenAI’nin önceki sürümden daha yüksek doğruluk oranlarına sahip GPT-4 dil modelini kullanır.

S2. Copilot nedir ve nasıl popülerlik kazandı?

A2. Copilot, yazılım geliştiricilere kod yazarken yardımcı olmak için OpenAI’nin dil oluşturma araçlarını kullanan GitHub tarafından oluşturulmuş bir uygulamadır. Copilot’un ilk sürümü, geliştiriciler yazarken programlama kodu parçacıkları öneren bir tamamlama aracı içeriyordu. Kasım 2021 itibarıyla yüzbinlerce geliştiricinin ilgisini çekmişti ve ürün adı, Microsoft’un yardımcı teknolojileri ürünlerine dahil etme stratejisiyle eşanlamlı hale geldi.

S3. OpenAI’nin ChatGPT sohbet robotu nedir ve şirketler neden onu ürünlerine entegre etmeye çalışıyor?

A3. OpenAI’nin ChatGPT sohbet robotu, insan konuşmasını simüle edebilen bir dil modelidir. Şirketler, anında yardım ve destek sağlayarak kullanıcı deneyimlerini iyileştirebileceği için bu teknolojiyi ürünlerine yerleştirmeye çalışıyor.

S4. Copilot X, tüm özellikleri için OpenAI’nin GPT-4’ünü kullanacak mı?

A4. Hayır, Copilot X, farklı görevler için farklı AI modelleri kullanır. Kod tamamlama özellikleri, hızı optimize eden eski teknolojiyi kullanmaya devam ederken, sohbet özellikleri daha yüksek doğruluk oranlarına sahip olan daha yeni GPT-4’ü kullanacak.

S5. Başka hangi şirketler OpenAI’ye chatbot rakipleri yaratıyor?

A5. Alphabet Inc.’in Google’ı, OpenAI’ye rakip chatbot yaratan şirketlerden biridir.

Çözüm

GitHub Copilot X, kodlama deneyiminizi geliştirebilen devrim niteliğinde bir araçtır. Sohbet ve ses arabirimleri, çekme isteği desteği, yapay zeka tarafından oluşturulan PR açıklamaları ve OpenAI’nin GPT-4’ü gibi bir dizi yenilikçi özellik sunar. GitHub Copilot X ile kodlama hiç bu kadar hızlı ve verimli olmamıştı. Kod oluşturmak, çok satırlı işlev önerileri almak ve testi otomatikleştirmek için doğal dil istemlerini kullanarak iş akışınızı daha akıcı hale getirebilirsiniz. GitHub Copilot X’i kullanmaya başlamak için Visual Studio Code uzantısını kurmanız, GitHub hesabınızla kimliğinizi doğrulamanız ve kodlamaya başlamanız yeterlidir. Sohbet arabirimi, kod belgelerinden yapay zeka tarafından oluşturulan yanıtlar, sesli arabirim ve çekme istekleri desteği ile Copilot X, en üst düzey kodlama asistanıdır. Bir deneyin ve kodlama oyununuzu bir sonraki seviyeye taşıyın!

Tavsiye Edilen:  AAD kimlik doğrulaması ve web işleri ile Azure API Uygulaması oluşturun – Veri kaynağı