GitHub Copilot X ücretsiz mi?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:GitHub Copilot X ücretsiz mi?

GitHub Copilot X, programlama dünyasını kasıp kavuran yapay zeka tarafından desteklenen bir kod oluşturma aracıdır. OpenAI ve GitHub tarafından geliştirilen, geliştiriciler için kod yazma sürecini daha hızlı ve kolay hale getirmek için tasarlanmıştır. Ancak herkesin aklındaki asıl sorulardan biri de GitHub Copilot X’in ücretsiz olup olmadığı. Bu makalede, bu güçlü araç için fiyatlandırma ve abonelik planlarını inceleyeceğiz.

GitHub Yardımcı Pilot X nedir?

GitHub Copilot X, yeni bir özelliktir. GitHub Kendi kodunuza ve tercihlerinize göre özel modeller oluşturmanıza ve paylaşmanıza izin veren Copilot. GitHub Copilot X, stilinizden ve tercihlerinizden öğrenerek ve ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize uygun kod önererek daha hızlı ve daha iyi kod yazmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Projeleriniz için kişiselleştirilmiş ve uyarlanmış kod önerileri oluşturmanıza yardımcı olabilecek güçlü bir araçtır. Ancak, insan programcıların veya kod incelemelerinin yerine geçmez. Önerileri kodunuzda kullanmadan önce daima GitHub Copilot X’ten doğrulamalı ve kodlama standartları, test etme, belgeleme ve güvenlikle ilgili en iyi uygulamaları takip etmelisiniz. GitHub Copilot X, sunduğu önerilerin kalitesini, doğruluğunu veya yasallığını garanti etmez.

Ayrıca okuyun: Github Copilot X Fiyat ve Bulunabilirliği

GitHub Copilot X nasıl kullanılır?

GitHub Copilot X şu anda beta sürümündedir ve GitHub Copilot for Business aboneleri tarafından kullanılabilir. GitHub Copilot X’i kullanmak için GitHub Copilot uzantısının en son sürümünü IDE’nize yüklemeniz ve GitHub hesabınızla oturum açmanız gerekir. Daha sonra GitHub Copilot kenar çubuğundan yeni bir model oluşturabilir veya mevcut bir modele katılabilirsiniz.

Yeni bir model oluşturmak için, eğitim verileri olarak kullanmak istediğiniz bir ad, açıklama ve bir dizi havuz sağlamanız gerekir. Diğer kullanıcıları da modelinize katılmaya ve sizinle işbirliği yapmaya davet edebilirsiniz. GitHub Copilot daha sonra OpenAI Codex motorunu ve depolarınızdaki kodu kullanarak modelinizi eğitecektir. Eğitim süreci, kodunuzun boyutuna ve karmaşıklığına bağlı olarak birkaç saat veya gün sürebilir.

Tavsiye Edilen:  Kapıcı Yapay Zekasını Ücretsiz Kullanabilir misiniz?

Modeliniz hazır olduğunda, IDE’nizde GitHub Copilot’tan öneriler almak için onu kullanmaya başlayabilirsiniz. GitHub Copilot kenar çubuğunu veya komut paletini kullanarak farklı modeller arasında geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca önerileri kabul ederek veya reddederek veya özel derecelendirmeler sağlayarak modelinize geri bildirimde bulunabilirsiniz. Bu, modelinizin zaman içinde gelişmesine ve tercihlerinize uyum sağlamasına yardımcı olacaktır.

Ayrıca şunu okuyun: Github Copilot X Bekleme Listesi: Şimdi Nasıl Katılırım?

GitHub Copilot X ücretsiz mi?

GitHub Copilot, geliştiricilerin kodu daha hızlı ve daha kolay yazmasına ve tamamlamasına yardımcı olmak için gerçek zamanlı olarak kod öneren yapay zeka destekli bir geliştirici aracıdır. Copilot, genel olarak tüm geliştiriciler tarafından ayda 10 ABD Doları veya yılda 100 ABD Doları karşılığında kullanılabilir. Ancak, doğrulanmış öğrenciler ve popüler açık kaynak projelerinin sahipleri için kullanmak ücretsizdir.

GitHub, geliştiricilere tüm geliştirme yaşam döngüsü boyunca yardımcı olan bir yapay zeka asistanı olan Copilot X adlı yeni bir özelliği kullanıma sundu. Copilot X şu anda özel beta aşamasındadır ve giriş sınırlıdır. Copilot X bekleme listesine katılmak için, kullanıcıların şu anda tek bir paket için ayda 10 ABD doları veya yıllık 100 ABD doları olan aktif bir GitHub Copilot aboneliği olması gerekir. Bir iş paketi için, her kullanıcı için aylık 19 ABD Doları tutarındadır.

GitHub Copilot X, daha kişiselleştirilmiş bir geliştirici deneyimi için sohbet ve ses arayüzleri getirmek, çekme isteklerini desteklemek, belgelerle ilgili soruları yanıtlamak ve OpenAI’nin GPT-4’ünü benimsemek için gelişiyor. Copilot X, geliştiricilerin Outlook, Word veya kod düzenleyiciler dahil olmak üzere çeşitli uygulamalarda yararlanabilecekleri bir yapay zeka asistanı olacak şekilde tasarlanmıştır. Ancak bu özellik henüz kamu tüketimine hazır değil.

Haziran 2022 itibariyle, GitHub Copilot’un tek bir paket için aylık 10 ABD doları veya yıllık 100 ABD doları maliyeti vardır. Ancak, doğrulanmış öğrenciler ve popüler açık kaynak projelerinin sahipleri için kullanmak ücretsizdir. Mart 2023’te açıklanan son Copilot X girişiminin fiyatlandırma yapısını değiştirip değiştirmeyeceği açık.

Tavsiye Edilen:  2023'te Ücretsiz Olarak Alabileceğiniz En İyi 7 Skillshare Dersi ve Kursu

Şunu da okuyun: GitHub Copilot X ne zaman kullanıma sunulacak ve maliyeti nedir?

GitHub Copilot X’in ücretsiz bir sürümü var mı?

Evet, doğrulanmış öğrenciler ve popüler açık kaynak projelerinin sahipleri için GitHub Copilot’un ücretsiz bir sürümü mevcuttur. Eylül 2022 itibarıyla GitHub Copilot, GitHub Küresel Kampüsü’nde doğrulanmış tüm öğretmenler için de ücretsizdir. Bununla birlikte, açık kaynak projelerinin öğrencisi veya yöneticisi olmayan bireysel geliştiriciler için GitHub Copilot, aylık 10 ABD Doları ücret veya yıllık 100 ABD Doları abonelik karşılığında kullanılabilir.

Doğrulanmış öğrenci, bakıcı veya öğretmen olmayan kişiler için GitHub Copilot, aylık veya yıllık abonelik ücreti karşılığında kullanılabilir. Aylık abonelik ücreti 10 USD/ay ve yıllık abonelik ücreti 100 USD/yıl’dır. Kullanıcılar, GitHub Copilot’un ücretli sürümüne erişmek için GitHub ayarlarında etkinleştirebilir ve aylık mı yoksa yıllık mı ödeme yapmak istediklerini seçebilir.

Son sözler:

Sonuç olarak, GitHub Copilot genellikle aylık bir ücret karşılığında kullanılabilirken, doğrulanmış öğrenciler, popüler açık kaynak projelerinin koruyucuları ve GitHub Küresel Kampüsü’nde doğrulanmış öğretmenler için ücretsiz sürümler mevcuttur. Geliştiriciler ayrıca, genel kullanıma sunulmadan önce yeni özelliklere erişim elde etmek için depolarını GitHub Copilot X’in teknik ön izlemesine kaydedebilirler.

GitHub Copilot X ücretsiz değildir, ancak geliştiricilerin denemesi için ücretsiz bir deneme sunar. Aracı yararlı bulursanız ve kullanmaya devam etmek istiyorsanız, bir abonelik planı satın almanız gerekir. Fiyatlandırma ve planlar, bireysel geliştiricilerin, küçük ekiplerin ve büyük kuruluşların ihtiyaçlarına uyacak şekilde tasarlanmıştır. Yapay zeka destekli kod oluşturma yetenekleriyle GitHub Copilot X, iş akışlarını düzene sokmak ve üretkenliği artırmak isteyen geliştiriciler için önemli bir araçtır.