Github Yardımcı Pilot x Yayın Tarihi

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Github Yardımcı Pilot x Yayın Tarihi

GitHub Copilot, 2021 yazında kullanıma sunulan yapay zeka destekli bir kod tamamlama aracıdır. Araç, OpenAI’nin GPT-3’ü tarafından desteklenmektedir ve geliştiricilerin daha verimli kod yazmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bağlama ve doğal dil girdisine dayalı kod parçacıkları ve işlevler önerme yeteneği nedeniyle, geliştirici topluluğunda şimdiden çok sayıda söylenti oluşturdu. Ancak GitHub Copilot X nedir? GitHub Copilot X hakkında en sık sorulan sorulardan biri, ne zaman halka sunulacağıdır. Bu blog gönderisinde, GitHub Copilot X çıkış tarihinin mevcut durumunu ve bu konuda bilmeniz gereken her şeyi keşfedeceğiz.

GitHub Yardımcı Pilot nedir?

GitHub Copilot, doğal dil istemlerine dayalı olarak kod satırları veya tüm işlevleri önererek geliştiricilerin daha hızlı ve daha iyi kod yazmasına yardımcı olan bir yapay zeka aracıdır. OpenAI Codex modeli tarafından desteklenen GitHub ve OpenAI arasındaki bir işbirliğidir.

GitHub Copilot ilk olarak 29 Haziran 2021’de Visual Studio Code için teknik bir önizleme olarak duyurulmuştu. O zamandan beri, JetBrains IDE’ler ve Neovim gibi diğer kod düzenleyicileri destekleyecek şekilde genişletildi. 29 Mart 2022’de GitHub, Copilot’un Visual Studio 2022 için de kullanılabileceğini duyurdu.

GitHub Yardımcı Pilot X nedir?

GitHub Copilot X, 2021’de önizlemeye sunulan popüler Copilot kod tamamlama aracının bir uzantısıdır. Kod tamamlamanın ötesine geçen, sohbet ve sesli arabirimler, çekme istekleri için destek ve soruların yanıtlarını sunan yapay zeka destekli bir geliştirici deneyimidir. belgeler üzerinde. Copilot X, daha kişiselleştirilmiş bir geliştirici deneyimi sağlayan OpenAI GPT-4 tarafından desteklenmektedir.

GitHub Copilot X, GitHub Copilot’u bir sonraki seviyeye taşımayı amaçlayan yeni bir girişimdir. GitHub tarafından 22 Mart 2023’te Visual Studio ve VS Code kullanıcıları için ön izleme olarak duyuruldu. GitHub Copilot’u daha güçlü ve çok yönlü hale getiren çeşitli iyileştirmeler ve yenilikler sunuyor.

Tavsiye Edilen:  O nasıl çalışır? İnceleme ve Alternatifler

GitHub ekibi hala yeni özellikler tasarlamak ve oluşturmak için çalışıyor ve bu özelliklerin ne zaman kullanıma sunulacağı veya nasıl uygulanacağı belli değil. GitHub Copilot X’in teknik önizlemesine kaydolmak için geliştiriciler, önizlemeye kaydolmak için iki seçenek sunan kayıt sayfasını ziyaret edebilir: teknik önizlemeye kaydolmak ve teknik önizlemeye bir havuza kaydolmak.

Ayrıca okuyun: https://openaimaster.com/When-will-github-copilot-x-be-available/

GitHub Copilot X’in çıkış tarihi nedir?

GitHub, Copilot X’i 22 Mart 2023’te duyurdu. Kullanıcılar, aynı günden itibaren yeni özelliklerin teknik önizlemesi için kaydolabilir. Bir GitHub sözcüsüne göre, Copilot X önümüzdeki haftalarda ve aylarda genel olarak kullanıma sunulacak. Henüz resmi bir tarih açıklanmadı. Ancak, şu anda GitHub Copilot’un sunduğu bir ürün olarak sunulmamaktadır.

GitHub Copilot X, geliştiricilerin genellikle bir kılavuzun derinliklerinde gömülü olan veya Yığın Taşması araması gerektiren bilgileri bulmasına yardımcı olan kod merkezli bir sohbet modu sunar. Ayrıca, çekme isteklerinin açıklamalarını oluşturur ve bunları otomatik olarak etiketler, bu da geliştiricileri sıkıcı ve basit işler yapmaktan kurtarır.

GitHub Copilot X’e Nasıl Kaydolunur?

GitHub Copilot, sizin için satırlar veya tüm işlevleri önererek daha hızlı ve daha iyi kod yazmanıza yardımcı olan bir araçtır. GitHub Copilot X hala önizleme modunda ve ona erişmek için davet gerektiriyor. Denemekle ilgilenen geliştiriciler, resmi web sitesinde kaydolabilirler.

GitHub Copilot’a kaydolmak için bir GitHub hesabınızın olması ve resmi web sitesindeki bekleme listesine katılmanız gerekir. İşte bunu yapmak için gereken adımlar:

  1. git https://kopilot.github.com/ ve “Bekleme listesine katıl”ı tıklayın.
  2. GitHub hesabınızla giriş yapın veya henüz bir hesabınız yoksa oluşturun.
  3. Kodlama tercihleriniz ve deneyiminiz hakkında kısa bir anket doldurun.
  4. E-posta adresinizi onaylayın ve GitHub’dan bir davet bekleyin.

Davet aldıktan sonra GitHub Copilot’u Visual Studio Code eklentisi olarak kurabilir ve projelerinizde kullanmaya başlayabilirsiniz. GitHub Copilot’u etkin bir şekilde nasıl kullanacağınıza ilişkin belgelere ve eğitimlere de erişebilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Tome AI nedir? O nasıl çalışır

GitHub Copilot X’in maliyeti nedir?

GitHub Copilot X’i kullanmanın maliyeti, henüz mevcut bir ürün teklifi olmadığı için şu anda bilinmiyor. GitHub Copilot X’in fiyatlandırması henüz açıklanmadı, ancak kullanım, ortak çalışan sayısı ve model karmaşıklığı gibi faktörlere bağlı olacak. GitHub Copilot X kullanıcılarının hizmete erişmek için bir GitHub Pro veya GitHub Team hesabına da ihtiyacı olacaktır.

Son sözler

Sonuç olarak GitHub Copilot, akıllı kod önerileri ve yardımı sağlayarak geliştirici deneyimini geliştirmeyi amaçlayan gelecek vaat eden bir teknolojidir. İnsan programcıların yerine geçemez, daha çok zorlukların üstesinden gelmelerine ve üretkenliklerini artırmalarına yardımcı olabilecek bir ortaktır. GitHub Copilot hala geliştirme aşamasındadır ve her zaman doğru veya en uygun kodu üretmeyebilir, bu nedenle geliştiriciler kullanmadan önce önerilerini her zaman gözden geçirmelidir. GitHub Copilot’un 2023’te ücretli bir hizmet olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor, ancak ilgilenen geliştiriciler şimdi bekleme listesine kaydolabilir veya teknik ön izleme programına katılabilir.

SSS’ler

GitHub Copilot ücretsiz mi?

GitHub Copilot ücretsiz bir hizmet değildir. Kişisel veya ticari projeler için kullanmak isteyen bireysel geliştiriciler için aylık 10 ABD Doları veya yıllık 100 ABD Doları tutarındadır. Ancak GitHub, doğrulanmış öğrenciler ve popüler açık kaynak projelerinin sahipleri için Copilot’a ücretsiz erişim sunar. GitHub ayrıca bu yıl içinde ekiplerinde Copilot kullanmak isteyen kuruluşlar için bir iş planı başlatmayı planlıyor.

GitHub Copilot, insan programcıların yerini alacak mı?

GitHub Copilot, insan programcıların yerine geçmez. Günlük kodlama görevlerinde onlara yardımcı olabilecek ve yeni dilleri veya çerçeveleri öğrenmelerine yardımcı olabilecek bir araçtır. Ancak kusurludur ve ürettiği kodun kalitesini veya güvenliğini garanti etmez. Geliştiricilerin yine de projelerinde kullanmadan önce Copilot tarafından önerilen kodu gözden geçirmeleri, test etmeleri ve hata ayıklamaları gerekiyor.

Tavsiye Edilen:  HustleGPT nedir? Bu Girişimci Yapay Zekanın Dinamik Potansiyelini Keşfetmek

GitHub Copilot, yazılım geliştirmeyi daha erişilebilir, verimli ve yaratıcı hale getirerek dönüştürme potansiyeline sahip heyecan verici bir yeniliktir. GitHub Copilot’u denemek istiyorsanız şu adresten ücretsiz deneme için kaydolabilirsiniz: https://github.com/features/copilot.