Google Ads Aylık Bütçesi – Beklediğiniz PPC Özelliği

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Google Ads Aylık Bütçesi – Beklediğiniz PPC Özelliği

Google Ads bütçeniz tartışmasız en az anahtar kelimeleriniz ve reklamlarınız kadar önemlidir. Seçtiğiniz anahtar kelimelerin görünürlüğünü sağlamak için yeterli bir bütçeye ihtiyacınız var, ancak aynı zamanda bütçeyi aşmamak için ne kadar harcadığınızı da izlemelisiniz.

Nisan 2020 güncellemesiyle ilgili editörün notuna bakın!

Teoride yeterince kolay olsa da Google, 4 Ekim 2017’de bütçenizin nasıl harcanacağı konusunda önemli bir değişiklik yaparak bu son kısmı biraz daha zorlaştırdı. O tarihte Google, politikasını değiştirerek günlük bütçenizin daha önce olduğu gibi ek %20 yerine iki katına kadar harcama yapmasına izin verdi. Bunun doğrudan bir sonucu olarak reklamverenler, Google Ads bütçelerini aşma konusunda bazı sorunlarla karşılaştı.

Geçtiğimiz birkaç gün içinde Google, bu sıkıntılı noktayı hafifletmeye yardımcı olacak yeni bir özelliği kullanıma sundu. Ama önce günlük bütçe tam olarak nedir ve bunu nasıl hesaplıyorsunuz? Günlük bütçenin bazı tuzakları nelerdir? Peki Google’ın kullanıma sunduğu bu gizemli yeni özellik nedir?

Günlük Bütçe, Nasıl Hesaplanacağı ve Tuzakları

Günlük bütçeniz kelimenin tam anlamıyla şudur: Google Ads kampanyanızda her gün harcamak istediğiniz ortalama para miktarı. Ancak Google Ads’ün günlük bütçesi, reklamverenler için büyük bir sıkıntı noktası olabilir.

Birincisi, genellikle günlük bütçe yerine aylık veya üç aylık bütçeyle çalışırsınız. Günlük bütçe aynı zamanda hesap düzeyi yerine kampanya düzeyinde de belirlendiğinden, yeni bir hesap oluşturduğunuzda, yeni bir kampanya oluşturduğunuzda veya genel bütçenizi güncellediğinizde sürekli olarak günlük bütçeyi hesaplamak ve yeniden hesaplamak zorunda kalırsınız. .

Günlük bütçenizi hesaplamak için tek yapmanız gereken aylık bütçenizi alıp bunu 30,4’e (bir aydaki ortalama gün sayısı) bölmek olsa da, bu süreç yine de biraz zahmetli olabilir.

Tavsiye Edilen:  Web sitesinin kullanılabilirliğinin müşteri edinimi üzerindeki etkisi

Günlük bütçenin en hantal yönü, bütçeyi aşmadığınızdan emin olmak için yapılan izlemedir. Google, günlük bütçenizin iki katı kadar harcayabilseler bile hesaplanan aylık bütçeden (günlük bütçenin 30,4 ile çarpılması) fazla harcama yapmayacaklarını belirtiyor. İnsanların paniğe kapılıp bütçelerinde olumsuz sonuçlar doğuracak ayarlamalar yapma eğiliminde oldukları bazı durumlar vardır.

Örneğin, hesabınızın ay boyunca bütçenin büyük bir kısmını harcamadığını düşünün. Ayın başında harcanmayan tutarı telafi etmek için son birkaç günde günlük bütçenizi artırırsınız. Aniden, hesabınız birkaç gün üst üste günlük bütçenizin iki katını harcamaya başlar ve bunu çok geç olana kadar fark edemezsiniz.

Bu ve bunun gibi diğer senaryolar her zaman meydana geliyor ve reklamverenlerin sürekli olarak aylık bir bütçe belirleyip bu bütçeyi bitirmeyi istemesine neden oluyor. Eğer siz de onlardan biriyseniz size çok güzel bir haberimiz var.

Yeni Google Ads Aylık Bütçe Özelliği

Hesaplarımızı analiz ederken ve herkesin bütçe açısından aynı hızda ilerlemesini sağlarken, ilginç yeni bir özelliği fark ettik: günlük bütçe ile aylık bütçe arasında seçim yapmanıza olanak tanıyan bir açılır menü. Bu, günlük harcamalarınızda ciddi dalgalanmalar gördüğünüzde ortaya çıkan kafa karışıklığını ve hafif paniği büyük ölçüde ortadan kaldıracaktır.

Şu an itibariyle bu yeni özellikle ilgili çok az bilgi yayınlandı, Google henüz bunu kabul eden bir açıklama yapmadı. Bildiğimiz kadarıyla bu özelliğin yalnızca az sayıda hesaba sunulduğu görülüyor.

Bunun kalıcı bir özellik mi olacağı yoksa Google’ın sınırlı bir süre için test ettiği bir özellik mi olduğu henüz belli değil. Eğer kalıcı bir sabit hale gelirse, bu yeni aylık bütçe yapısının günlük bütçenin yerini alıp almayacağı da belli değil. Bu sadece dikkat etmemiz gereken bir şey olacak.

Tavsiye Edilen:  SEO'da En İyi 10 Google Sıralama Faktörü

2020’de Google Ads Aylık Bütçe Değişikliği

Nisan 2020’den itibaren geçerli olmak üzere editörden güncelleme: Google Ads’deki aylık bütçe özelliği Nisan 2020 itibarıyla kullanılamayacak. Nisan ayı geldiğinde tüm bütçeler tekrar günlük bütçelere dönüştürülecek.

Google Ads’de aylık bütçelemenin güzelliği, reklam stratejinizin gerçek işletme bütçenizle uyumlu olabilmesiydi. Bu özelliği birkaç ay boyunca kullanıma sunduktan sonra Google, reklam geliri üzerinde olumsuz bir etkisi olması durumunda özelliği geri almaya karar vermiş olabilir.

Devam eden ücretli arama kampanyalarınızla ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, bugün Houston ve Austin PPC hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin!

PPC İhtiyaçlarınız için WIX ile İletişime Geçin

Reklam bütçenizi aşma konusunda endişelenmek yerine işinizi yürütmeye odaklanabilmeniz için Google veya Bing Ads hesabınızı yönetecek Houston veya Austin’de bir PPC şirketi arıyorsanız, bugün WIX uzmanlarıyla iletişime geçin.

Houston pazarlama ajansımız, çok sayıda şirketin PPC kampanyalarımızdan potansiyel müşteriler elde etmesine yardımcı oldu. Bugün çevrimiçi olarak bizimle iletişime geçin size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek için.