Google Ads Optimizasyonu: Eksiksiz Kurulum ve Optimizasyon Kontrol Listesi

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Google Ads Optimizasyonu: Eksiksiz Kurulum ve Optimizasyon Kontrol Listesi

Çoğu kullanıcı için karmaşık görünen Google Reklamlarında, çaba ve zaman harcamaya hazırsanız uzmanlaşabilirsiniz. Kampanya optimizasyonu, etkili ve başarılı tıklama başına ödeme (PPC) reklam kampanyaları oluşturmanın ve yürütmenin anahtarıdır. ihtiyacınız olacak mükemmel Google Ads optimizasyon kontrol listesi istenen reklam harcaması getirisini (ROAS) oluşturmak için.

Başarılı kampanyalar geliştirmek söz konusu olduğunda, bir Google AdWords optimizasyon takvimi oluşturmak önemlidir.

Google Ads Kurulum Kontrol Listesi ve İpuçları

Doğru stratejiler uygulanmadan önce doğru şekilde başlamak esastır.

Ben. Google Ads Hesabınızı Düzenleyin

Bir Google Ads hesabının iki farklı düzenleme düzeyi vardır:

 • kampanyalar: Bu, daha yüksek düzeydir ve işletmenizdeki daha büyük kategorileri temsil eder.
 • reklam Gruplar: Bu alt düzeydir ve daha küçük ve daha odaklı ürün veya hizmetleri temsil eder.

Teklifleriniz için seviyeleri, reklamları ve anahtar kelime listelerini ayırmak faydalıdır. Reklamlarınızın alakalı kalmasını sağlar ve belirli bir ürünü arayan kişilerin başka bir ürününüz için reklam görmemesini sağlar.

daha iyi kaynağı Google AdWords hesapları reklamlarınızın daha fazla odaklanması ve özellikle sunduğunuz ürün ve hizmetlerle ilgilenen daha fazla kişiye ulaşması anlamına gelir.

En yüksek puan alan bir Google reklam danışmanıyla çalışın

ii. Kampanya Bütçesini Belirleyin

Google Ads, harcamalarınızı 2 farklı ayar kullanarak kontrol etmenizi sağlar:

 • günlük bütçe: Bu, her bir kampanya için günlük olarak harcamaya hazır olduğunuz miktardır.
 • teklifler: Bu, birisi anahtar kelime için arama yaptığında ve hedeflenen reklama tıkladığında harcamaya hazır olduğunuz miktardır.

Başlangıçta, toplam bütçenizi iş hedeflerinize ve önceliklerine bağlı olarak tüm kampanyalara yaymanız önerilir. Hangi kampanyanın en iyi sonuçları verdiğini belirlemek için bu stratejiyi kullanın. Zaman ilerledikçe ve kampanya performans raporlarını aldıkça, neyin işe yarayıp neyin yaramadığına göre bütçede ve tekliflerde ayarlamalar yapın.

Anahtar kelimelerinize göre teklif belirlemek söz konusu olduğunda, bütçeyi aşmadan reklamınızın iyi bir sıralama elde etmesine yardımcı olacak bir teklif seçmeniz tercih edilir.

iii. Anahtar Kelimeleri Seçin

Google Ads’ün ücretsiz aracı Anahtar Kelime Planlayıcı (Keyword araştırma uzmanını işe alın) vardır. PPC kampanyalarınız için bir anahtar kelime listesi oluşturmak için kullanılabilir. Araç, reklamınızın arama sonuçlarında sıralanabilmesi için belirli bir anahtar kelimeye ne kadar teklif verebileceğinizi belirlemenize yardımcı olmaya devam eder.

Bütçenize uygun ve teklif veremeyeceğiniz kadar pahalı olmayan anahtar kelimeleri kontrol edin. Genellikle, daha rekabetçi olan anahtar kelimeler teklif vermek için bir prim çeker. Başlangıçta, oldukça rekabetçi anahtar kelimelerden kaçınmak daha iyidir. Aksi takdirde, bütçenizi yalnızca birkaç tıklamayı artırmaya harcamanız olasıdır.

Kampanyalarınızın etkililiğini test etmenize olanak tanırken, çok fazla tıklama sağlayabilen daha uygun maliyetli anahtar kelimelere odaklanın.

İnsanların ürünlerinizi veya hizmetlerinizi ararken arayacaklarını düşündüğünüz anahtar kelimeleri seçmenin önemli olduğunu unutmayın. Seçilen terimlerin reklamlarla ve ilgili açılış sayfalarıyla yüksek düzeyde alakalı olduğundan emin olun.

iv. Anahtar Kelime Eşleme Türlerini Ayarlayın

Google Ads, “Anahtar Kelime Eşleme Türü” olarak bilinen bir ayar sağlar. Kampanyanızı hassaslaştırmanıza ve reklamınızın Google’da tam olarak ne zaman tetikleneceğini belirlemenize olanak tanır.

Aşağıdaki seçenekler arasından seçim yaparak doğru eşleme türünü belirlemelisiniz:

 • Geniş Eşleme: Bu ayar, reklamınızı, anahtar kelimelerinizi herhangi bir sırayla ve alakalı terimlerle içeren aramalarda gösterir. Bu, herhangi bir Google Ads kampanyası için varsayılan ayardır.
 • Öbek Eşleme: Bu ayar, reklamınızı tam anahtar kelime eşlemesini içeren aramalarda görüntüler. Ayrıca, aramalarda tam olarak anahtar kelime ve ondan önce veya sonra kelimeler bulunduğunda da reklamınızı gösterir.
 • Tam eşleşme: Reklamınız, yalnızca seçilen anahtar kelimeye göre tam eşleme araması yapıldığında gösterilir.
 • Negatif Eşleşme: Bu ayar, reklamı tetiklemesini istemediğiniz kelimelerin ve kelime öbeklerinin hariç tutulmasına olanak tanır. Bu, alakasız trafiği spektrumun dışında tutmaya yardımcı olur.

v. Açılış Sayfalarını Ayarlama

Açılış sayfanız hem anahtar kelimelerinizle hem de reklamınızla alakalı olmalıdır. İnsanlara tam olarak aradıkları bilgileri veya ürünü vermelidir. Birisi bir ürünü tanıtan bir reklama tıkladığında, onu ana sayfanıza götürmek yerine o ürünü sipariş edebilecekleri bir açılış sayfasına yönlendirin.

vi. Cihazları Seçin

Google Ads hesabınızı kurarken, hedef kitlenizin kullandığı cihaz türlerini göz önünde bulundurun. Bir perakende mağazası işlettiğinizi ve alışveriş yapanları yakınınızda olduklarında ve ürünlerinizi ararken çekmek istediğinizi hayal edin. Reklamlarınızı mobil cihazlarda görüntülemek, istediğiniz sonuçları elde etmenize yardımcı olabilir.

Tavsiye Edilen:  Dijital Çağda Göçmenlik Avukatları İçin Etkili Pazarlama Stratejileri

Hedef kitlenizin ürünlerinizi nerede aradığını belirlemek için pazar anketleri veya araştırmaları yapın. Müşterilere dışarıdayken mi yoksa evlerinden veya iş yerlerinden çevrimiçi alışveriş yaptıklarında mı ulaşmak istediğinizi düşünün.

vii. Reklamınızı Oluşturun

Reklamınızın, çoğu insan üzerinde işletmenizle ilgili ilk izlenimi bırakacağını unutmayın. Reklamınızı oluştururken, aşağıdaki gereksinimleri karşıladığından emin olun:

 • Aradıkları şeye sahip olduğunuzu açıkça ifade etmek
 • Reklamlarınız, kitlenizin aradığı anahtar kelimelere sahip olmalıdır.
 • Google Ads kampanyanızı belirli reklam gruplarına ayırın ve her gruba benzersiz reklamlar yazın
 • Reklamınıza bir CTA (harekete geçirici mesaj) ekleyin. İnsanlara, reklamınızı gördükten sonra tam olarak ne yapmalarını istediğinizi söyleyin

viii. Google Ads hesabınızı Google Analytics’e bağlayın

Google Ads, reklamlarınıza tıklayan kişilerin sayısını izlemenize olanak tanır. Google Analytics’i Google Ads hesabınıza bağladığınızda, web sitenize girdikten sonra ne yaptıklarını da görebilirsiniz. Google Analytics tarafından sağlanan bilgiler, kampanyalarınızı düzenlemenize ve daha etkili hale getirmenize yardımcı olabilir. Sağlanan içgörüler, daha iyi kampanya organizasyonuna yardımcı olabilir ve potansiyel olarak pazarlama yatırımınızın getirisini artırabilir.

Bu, Google kurulum ve organizasyon kontrol listenizi tamamlayacaktır.

Google Ads Optimizasyon Kontrol Listesi ve İpuçları

Aşağıdaki kampanya optimizasyon kontrol listesi ve ipuçları, Google AdWords ile hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir. Bu optimizasyon ipuçları, yukarıda belirtilen adımları sonraki seviyelere taşımanıza yardımcı olacaktır.

Ben. Reklam Kopyanızın Potansiyelini En Üst Düzeye Çıkarın

İstenen web sitesi trafiğini çekmek için reklam metninizin potansiyelini optimize etmek önemlidir. Reklamınızı optimize etmek için aşağıdaki öğeleri oluşturmanız önerilir:

 • Dikkat Çekici Başlık: Başlık, hedef kitlenizin dikkatini çekmede önemlidir. Etkileyici bir başlık oluşturun.
 • Akıllı Reklam Metni: Google Ads, sınırlı sayıda kelimeye izin verir. Kısa olun ve mümkün olduğunca az kelimeyle daha fazlasını söylemeye çalışın. Anahtar, özellikler yerine kullanıcılara değer ve faydalar iletmektir.
 • Güçlü Bir Harekete Geçirici Mesaj: Güçlü bir harekete geçirici mesaj (CTA) oluşturmak, yanıt alma şansınızı artırır. Kitlenizi istenen adımları atmaya teşvik etmek için bir aciliyet duygusu yaratmak önemlidir.
 • Reklam Uzantılarını Kullanın: Site bağlantısı, snippet ve telefon uzantıları gibi uzantılar, reklam metninizin görünürlüğünü artırmanıza olanak tanır. Tıklama oranınızı (TO) artırmanıza yardımcı olurlar.

ii. Açılış Sayfanızı Optimize Edin

Aşağıdaki kampanya optimizasyon ipuçları, açılış sayfasının elde tutma oranlarını artırabilir:

 • Güçlü Bir Başlık: Hem teklifinizle hem de ziyaretçilerle alakalı ilgi çekici bir başlık oluşturun.
 • Daha Yüksek Sayfa Yükleme Hızları: Açılış sayfalarınızdaki içeriğin boyutunu ve miktarını en aza indirin ve hemen çıkma oranlarını en aza indirmek için resimleri optimize edin. Sayfalar için ideal sayfa yükleme süresi 2-3 saniyedir.
 • Duyarlı Açılış Sayfaları: Tüm açılış sayfalarınızın duyarlı olacak şekilde tasarlandığından ve ziyaretçilere herhangi bir cihazdan kolaylaştırılmış bir kullanıcı deneyimi sağladığından emin olun.
 • Yüksek Alakalı İçerik: Alakalı içerik oluşturmak, ziyaretçileriniz sayfada daha fazla zaman geçireceği için Kalite Puanınızı ve Reklam Sıralamanızı yükseltir.
 • Sürekli Güncellemeler: Marka bütünlüğünüzü korumak için açılış sayfası içeriği düzenli olarak güncellenmelidir. Bu, Google Ads kampanya optimizasyonunda önemli bir adımdır.

iii. Daha İyi Kitle Hedefleme

etkili kitle hedefleme sağlamak için hedef kitlenizin beğenilerini ve ilgi alanlarını bilmek önemlidir. Kitle hedeflemenin temel unsurları şunları içerir:

 • Kitle Kişilikleri Oluşturun: Hedef kitlenizin kişiliklerini oluşturmak çok önemlidir. Bu, anahtar kelime araştırması, seçimi ve içerik geliştirmede önemlidir. Bu gerektirir:
  • Hedef kitlenizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak
  • Acı noktalarını göz önünde bulundurarak
  • Reklamlarınızı, ürünlerinizi ve içeriğinizi bu ihtiyaçlara göre özelleştirme
 • Coğrafi Hedefleme: Bu, işinizi belirli alanlarda büyütmenize yardımcı olabilir. Reklamınızın görüntüleneceği hedeflenen yerleri ayarlayabilir, böylece hedeflenmeyen alanlardaki reklam kampanyalarını ortadan kaldırabilirsiniz.
 • Demografik Hedefleme: Kitlenizi yaşlarına, cinsiyetlerine ve/veya gelirlerine göre hedeflemek için Google Ads’ün yeteneklerinden yararlanın. Reklamınız oldukça alakalı bir kitleye gösterildiğinde, boşa harcanan bütçe harcamalarının azaltılmasına veya ortadan kaldırılmasına yardımcı olacaktır.
 • Cihaz Hedefleme: Hedeflemek istediğiniz cihaz, hedef kitleniz, kampanyanız ve/veya ürünleriniz gibi faktörlerden de etkilenecektir. Örneğin, yalnızca telefon araması üreten bir reklam kampanyasıysa, mobil cihazlarında arama yapan kullanıcıları hedeflemek çok mantıklıdır.
 • Zaman Hedefleme: Hedef kitlenizin kişiliklerine göre en aktif oldukları gün ve saatleri belirleyebilirsiniz.

iv. Tekliflerinizi Anahtar Kelime Performansına Göre Ayarlayın

Anahtar kelimelerinizin performansını dönüşüm oranlarına ve TO’ya göre izleyin ve tekliflerinizde ayarlamalar yapın. Genel bir kural olarak, tekliflerinizi yüksek performans gösteren anahtar kelimeler için artırmak ve düşük performans gösteren terimler için azaltmak en iyisidir.

Tavsiye Edilen:  eBay Dropshipping vs Shopify | Uzun vadeli başarı için hangisini seçmelisiniz?

Anahtar Kelime Toplama

Anahtar kelime toplama, anahtar kelimelerinizi tetikleyen arama terimlerini keşfetme ve bu tür terimleri kampanyalarınıza dahil etme sürecini içerir. Bu optimizasyon tekniğini şu ipuçlarının yardımıyla kullanın:

 • Bu yeni anahtar kelimeleri kendi reklam gruplarına ekleyin. Bunları yalnızca mantıklıysa aynı reklam grubuna ekleyebilirsiniz.
 • Çok yakından alakalı anahtar kelimeler eklemekten kaçının.
 • Bu yeni anahtar kelimeleri eklediğinizde, teklifleri aynı tutun.

Negatif Anahtar Kelimeler Kullanın

Negatif anahtar kelime optimizasyonu, genel Google Ads optimizasyonunda önemli bir adımdır. İlgili adımlar, anahtar kelime toplama adımlarına benzer. Anahtar kelimeleri eklemek yerine, onları negatif anahtar kelimelerle hariç tutmuş olacaksınız.

Negatif anahtar kelimeleri bulmak için bir filtre kullanılması önerilir. Kriterleri karşılayan yeni arama terimleri bulmanızı sağlayacaktır.

Ek negatif anahtar kelime ipuçları aşağıdaki gibidir:

 • Keşfedilmemiş arama terimlerini kontrol etmek için Eklenen/Hariç Tutulan filtresini kullanın
 • İhtiyaçlarınıza uygun verilere sahip arama terimlerini bulmak için düzenli olarak 90 gün öncesine bakın
 • Arama terimleri çok az veriye dayalı olarak hariç tutulmamalıdır
 • Negatif anahtar kelimeleri genişletmek için stratejiyi kullanın

v. Düzenli İzleme ve Ayarlamalar

Veri analizi, Google AdWords kampanya optimizasyonunun önemli ve ayrılmaz bir parçasıdır. Kampanyalarınızı düzenli olarak izlemeli ve uygun ayarlamaları yapmalısınız.

 • Düzenli Test ve Analiz: PPC reklamcılığı söz konusu olduğunda, her zaman test etmeye devam etmelisiniz. Sorunları tanımlamanıza, fırsatları bulmanıza yardımcı olacak ve size reklam kampanyalarınızı optimize etmek için anahtarlar sağlayacaktır.
 • Yeni Reklam Metnini Test Edin ve Uygulayın: Kampanya optimizasyonu, en etkili olanı belirlemek için reklam metninizin birden çok sürümünün test edilmesini ve sonuçların analiz edilmesini gerektirir.
 • Rekabetinizi İzleyin: Rakipleriniz tarafından gerçekleştirilen eylemleri takip edin. Önemli dersleri kaydetmek için reklam kampanyalarını analiz edin. Sizden daha iyi performans gösteren rakipleri inceleyerek yararlanılacak çok şey var. Bulabilirsin:
  • Daha akıllı teklif stratejileri
  • Daha etkili reklam metni fikirleri

Teklif ayarlamaları aşağıdaki düzeylerde yapılmalıdır:

 • Cihaz Türü
 • İzleyiciler
 • Haftanın Günü ve/veya Günün Saati

Anahtar kelime performansının kendisi, mobil ve masaüstü performansı gibi faktörlerden etkilenecektir. Daha da ileri giderek, cihaz ayarlamaları yapmak için cihaz performansını reklam grubu düzeyinde incelemeniz önerilir. Her bir cihazın nasıl performans gösterdiğini göz önünde bulundurun ve pozitif veya negatif bir yüzde ayarlaması yapın.

Genellikle hiç kimse tüm cihaz türleri için aynı getirileri elde etmek istemez. Daha pahalı ürünler sunarsanız, hedef kitlenizin siparişlerini masaüstlerinden verme olasılığı daha yüksektir. Sonra, bu faktörün hiç önemli olmadığı endüstriler var.

Ayrıca, her tür cihaza negatif teklif ayarlamaları yapmaktan kaçınılması önerilir. Tüm cihazlar hedef dönüşünüzde performans gösteremediğinde, anahtar kelime teklifinizde ayarlamalar yapmanız önemlidir. Teklif ayarlamalarının, farklı cihazlar arasındaki performansı eşitlemeyi amaçladığını anlamak önemlidir.

Reklam Testi

Reklam testi, yeni reklamlar oluşturmayı ve ardından mevcut reklamlara kıyasla performanslarını ölçmeyi içerir. En etkili reklam metni çalışır, diğer reklamlar durdurulur ve bu döngü devam eder. Bu, bir kampanya yürütürken asla bitmeyen tek Google Ads optimizasyon görevidir. Keşfedilecek sonsuz anahtar kelime ve bulunacak mükemmel teklifler var.

Mükemmel olan ve sonsuza kadar yayınlanmaya devam edecek hiçbir reklam olmadığı için reklamınızın gelişmeye devam etmesi gerekecek. Rakipleriniz ayrıca kampanyalarınızı analiz edecek, reklamınızı kopyalayacak ve bu, söz konusu reklamın performansını etkileyecektir.

vi. Teklif Yönetimi

Teklif vermek karmaşık bir süreç olabilir, ancak düzenli olarak pratik yaptıkça giderek daha kolay olduğunu göreceksiniz. Bu temel ipuçlarını erkenden takip etmeniz önerilir:

 • Reklam harcamalarından elde ettiğiniz gelir (ROAS) hedeften yüksek olduğunda daha yüksek teklif verin
 • ROAS’ınız hedefin altında olduğunda daha düşük teklif verin

Haftanın Aynı Günü Teklif Ayarlamaları Yapın

 • Her Pazartesi kampanya performansını inceleyin ve teklif ayarlamaları yapın.
 • Bu, teklif yönetimi sürecini basitleştirmeye yardımcı olacak ve haftanın aynı gününde teklif ayarlamaları yapmanızı sağlayacaktır.
 • Bu, teklif ayarlamalarınızın etkisi hakkında fikir edinmenize yardımcı olur. Bu, PPC reklamcılığına ilişkin önemli bir içgörüdür.

Teklif Ayarlamaları için Çerçeve Oluşturma

Son 14 ila 21 günü inceleyin ve teklifleri performansa göre ayarlayın. Gün sayısına göre belirli bir yüzde değişikliği belirleyin:

 • Hedeflenen getirilerinizden %50 daha yüksek: Teklifinizi %20 artırın
 • Hedeflenen getirilerinizden %20 daha yüksek: Teklifinizi %15 artırın
 • Hedeflenen getirilerinizden %20 daha düşük: Teklifinizi %15 azaltın
 • Hedeflenen getirilerinizden %50 daha düşük: Teklifinizi %20 azaltın
Tavsiye Edilen:  Google Yorumlarını WordPress/Shopify Sitenize Nasıl Eklersiniz?

Bu yüzdeleri bütçenize ve hedeflerinize göre ayarlamanız önerilir.

Gecikmeli Dönüşümleri Dikkate Alın

 • Gecikmeli dönüşümler, tıklamadan 1 ila 30 gün sonra gerçekleşen dönüşümleri ifade eder.
 • Bir kullanıcı reklamınızı tıklayabilir ve sonraki 30 gün içinde satın alma işlemini gerçekleştirebilir ve bu tıklama, Google Ads kampanyanıza bağlanır.
 • Daha pahalı ürünler sunduğunuzda, müşteri yolculuğu daha uzun olma eğilimindedir.
 • Gecikmeli dönüşümleri izlemek daha önemli hale geliyor
 • Kampanyalarınızda yüksek derecede gecikmeli dönüşümler olduğunda, performansı incelerken reklam harcamanızın son 5 ila 7 gününü hariç tutmak iyi bir stratejidir.

vii. Birincil, İkincil ve Marjinal Kampanyaları Kategorilere Ayırın

Google Ads kampanyalarının kategorizasyon süreci bir hesaptan diğerine değişiklik gösterir. Reklam kampanyalarınızı kategorilere ayırırken aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurmanız önemlidir:

 • Daha Hızlı Test: Kampanyalarınız ne kadar hızlı test edilirse, önemli verilere erişim o kadar iyi olur. Ne kadar çok veriye sahip olursanız, kampanyalarınızın önemli öğelerini optimize etmek o kadar kolay olur.
 • Optimize etme zamanı: Optimizasyon için kullanılabilecek süreyi göz önünde bulundurun. Farklı sorumluluklarla uğraşmanız veya bir müşteri için sabit sayıda saat ayırmanız gerektiğinde, genellikle zaman önemli bir faktördür. Gerçekten takip edebileceğiniz bir frekansı takip etmek esastır.
 • Anahtar Ürün Kategorileri: İstatistiksel olarak önemli verilere erişmek önemlidir, ancak işletmeniz için çok önemli olan ürünleri veya kategorileri kapsayan kampanyalar olacaktır. Her zaman marjinal kampanyalara ait birkaç kampanya olacaktır, ancak bunları birincil kategori altına yerleştirmelisiniz.
 • Birincil Kampanyaları Belirlemeye Yardımcı Olacak Veriler: Genel bir kural olarak, birincil, ikincil veya marjinal kampanyalar olup olmadığını belirlemek için aşağıdaki veri düzeylerini göz önünde bulundurmalısınız:
  • Birincil Kampanyalar: Ayda 4.000 veya daha fazla tıklama ve 40 veya daha fazla dönüşüm olmalıdır.
  • İkincil Kampanyalar: Ayda 1000 ila 4000 tıklama ve 10 ila 40 dönüşüm olmalıdır.
  • Marjinal Kampanyalar: Kampanyalarınızın ayda 1000 tıklama ve 10 dönüşümden az olması gerekir.

Bu faktörler genellikle takip edilirken, diğer faktörlerin de dikkate alınması gerekecektir. Hesabınız ve kullanılabilir süre de önemli hususlardır. Süre sınırlaması yoksa birincil kategoriye daha fazla kampanya eklemeli ve kampanyaları daha sık optimize etmelisiniz. Sınırlı zamanınız varsa, birincil kategoriye daha az kampanya eklenmelidir. Bu, en önemli kampanyalar için gereken zamanı ayırmanıza olanak tanır.

Google Reklamları birçok avantaj sunar. Pazarlama fikirlerinizin etkinliğini test etmenize ve hızlı sonuçlar almanıza olanak tanır. SEO kampanyalarınızı geliştirmenize yardımcı olacak daha derin bilgiler sağlar. Google Ads, işletmeniz ve ürünleriniz ile doğru kitle arasında bağlantı kurmanıza yardımcı olur.

 • Yeni iş fırsatları yaratmaya yardımcı olur
 • Marka bilinirliğinizi oluşturmanıza yardımcı olur
 • İyi planlandığında, hedef kitlenize ulaşmanın ekonomik bir yolu olabilir.

PPC kampanyalarınız, sizi diğer dijital pazarlama kampanyaları için daha sonra kullanılabilecek anahtar kelimelerle donatabilir.

Çözüm

Etkili bir dijital pazarlama stratejisi oluşturmak zor olabilir. Çabalarınızı belirli bir alana odaklamanızı engelleyebilecek birçok pazarlama tekniği ve aracı vardır. Daha akıllı bir strateji, bütçenizi çok fazla konuya yaymak yerine en iyi sonuçları elde etmek için birkaç yön geliştirmektir. Media Challengers’daki Google reklam uzmanlarının kampanyalarınızla ilgilenmesine izin vermek en iyisidir.