Google Ads yönetimi ipuçları ve püf noktaları 2023

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Google Ads yönetimi ipuçları ve püf noktaları 2023

İşletmeler, son birkaç yılda tüketicilerin onları arama biçiminde çeşitli değişiklikler yaşadı. As arama motoru Google da değişiklikleri dahil etti. Bu değişiklikler, işletmeleri stratejilerini yeniden formüle etmeye zorladı. İşletmenizin nasıl maksimum görünürlük elde edip rekabeti nasıl azaltabileceğini bulmakta da zorlanıyorsanız, 2023 için Google Reklam Yönetimi ipuçlarını ve püf noktalarını incelemenizi öneririz. Ayrıca, Google’da güncellenen değişikliklere bir göz atalım Reklamlar.

Google Reklamları nedir?

Google Ads veya Google AdWords, PPC reklamcılık arayüzüdür. Bu hizmetin amacı, işletmelerin web sitelerinde reklam göstererek daha fazla tüketiciye ulaşmasına yardımcı olmaktır. Dönüşüm hunisi stratejisi, Google Reklamlarının faydalarını en üst düzeye çıkaracak şekilde tasarlanmalıdır.

Google Ads, hem çevrimdışı hem de çevrimiçi işletmelerin ihtiyaçlarına hizmet eder. E-Ticaret girişimleri trafik artışından faydalanırken, Google Ads’i bir reklam aracı olarak kullanmak için oluşturulan stratejiler sonucunda fiziksel mağazalar daha iyi ziyaretçi alıyor.

Bir işletme, reklam kampanyasını bütçeye göre planlayabilir. Tesis hem başlangıç ​​seviyesindeki oyunculara hem de deneyimli oyunculara açıktır. Tüm işletmeler, bütçe koşullarına göre kampanyayı başlatma, durdurma veya yeniden başlatma özgürlüğüne sahiptir.

Google Ads’ün son birkaç yılda nasıl değiştiğini ve bu değişikliklere nasıl uyum sağlayacağımızı öğrenelim.

Google Ads’deki değişiklikler ve bunlardan kurtulmak için ipuçları ve püf noktaları

1 Numaralı Değişiklik: Potansiyel müşteri başına maliyet yaklaşık 21 sektör için arttı

Müşteri adayı başına maliyetteki genel artışın %19 olduğu bildirildi. Rakama ulaşmak için yaklaşık 23 sektör dikkate alındı. Bunlardan 21 sektör etkilendi ve liderliği almak için daha fazla para ayırmak zorunda kaldı. En öne çıkan, harcamalarda %134 artış yaşayan Sanat ve Eğlence oldu. Diğer dikkat çekenler ise Eğitim, Seyahat ve Konaklama, Finans/Sigorta ve mobilya oldu.

Hile: Maliyeti düşürmek için stratejiler geliştirin

Negatif anahtar kelime listesine vurgu, olası satış başına artan maliyetten kurtulma sağlayabilir. Tıklamalar daha anlamlı ve sonuç odaklı olacağından harcamaları azaltacaktır. Bütçeyi ve kaynakları yeniden düzenleyin ve akıllı teklif vermenin maksimum kapsam ve iyi ödeme sonuçları elde etmek için nasıl kullanılabileceğini öğrenin.

Değişiklik #2: Akıllı alışveriş ve yerel kampanyalar değiştirildi

2018 yılında reklamverenler arasında akıllı kampanya kavramı dönmeye başladı. Görüntülü Reklam Ağı, YouTube ve Arama gibi birden çok platformu hedeflemelerine olanak sağladı. Hemen ertesi yıl, Google Yerel Kampanyaları tanıttı. Haritalar ve Gmail gibi iki platformu daha kapsaması gerekiyordu. Bu reklam paketleri artık değiştirilmiştir.

Püf Noktası: Maksimum Performansı Benimseyin

Tüm yaygın platformlara erişim sağladığı bilinmektedir; yeni katılımcı, Discovery feed’idir. Maksimum performans, daha iyi erişim ve düşük EBM sağladı. Ayrıca, kampanyaların çabaları azaltan birleşik bir şekilde yönetilmesi mümkün hale gelir. Reklamverenler, tek bir reklam stratejisiyle daha fazla platformu kapsayabilir.

Değişiklik #3: Genişletilmiş metin reklamlar sona erdi

PPC reklamlarının hazırlanmasının olağan yolu, manuel yazma, test ve optimizasyondan oluşuyordu. Zaman geçtikçe, birkaç reklam stili ortaya çıktı. 2016 yılında Genişletilmiş Metin reklam formatı piyasaya sürüldü ve sonraki iki yıl içinde yeniden daha büyük formatla yeniden tanımlandı. Ancak, bu artık Google tarafından tamamen kapatıldı.

Tavsiye Edilen:  SEO Araçları Hakkındaki 5 Yaygın Yanılgı Çöktü

Püf Noktası: Duyarlı Arama Ağı Reklamına (RSA) Başvurun

Genişletilmiş metin reklamların cevabı, Duyarlı Arama Ağı Reklamıdır. Daha gelişmiş bir Reklam biçimidir. Bu format, varlığa dayalı bir şekilde çalışır. Yaklaşık 40 bin varyasyona ulaşan birden çok metin reklam oluşturmak mümkündür. Bununla birlikte, bu kadar büyük bir reklam stili, reklamverenlerin kaliteyi kontrol etmesini kısıtlar. Bu nedenle, nihai sonuç o kadar olumlu olmayabilir, yine de bazı eleştirmenlere göre şüphesiz şanslar yaratır.

Değişiklik # 4: Mayıs 2023’te sona eren Benzer Kitleler

Benzer Kitleler, yeniden pazarlama kampanyalarını desteklemek için yaklaşık on yıl önce kullanıma sunuldu. Bu konudaki çabalar, Facebook Benzeri Görün kitle kampanyaları ile ortaya çıktığında ikiye katlandı. Bununla birlikte, reklam verenler, yeni gizlilik artırma gereksinimleri nedeniyle bu kampanyaları geri almak zorundadır.

Hile: Optimize edilmiş hedeflemeyi uygulayın ve akıllı teklif stratejilerinden yararlanın

Birinci taraf verileri veya müşteri eşleştirme verileri güvenilir bir çözüm sunacaktır. Reklamverenler bu çözümlerle daha yeni kitleler oluşturabilir ve erişimlerini genişletebilir. Bundan en iyi şekilde yararlanmak için reklamverenler, Google’ın Hedef Kitle Genişletme özelliğini eyleme geçirmek için çabalarını en üst düzeye çıkarmalıdır.

Değişiklik #5: Rakip reklamlarını değerlendirmenin daha iyi yolları

Google, bir reklamveren doğrulama programı yardımıyla reklamcılıkta daha fazla şeffaflık getirdi. Bu program sayesinde hedeflenen reklamlar daha görünür hale gelir. Reklamveren, reklamda sağlanan özellikler yardımıyla rakip reklam verenlerin ne yayınladığını net bir şekilde kontrol edebilir.

Püf Noktası: Çözüm, Arama Ağı Reklamları üzerinde çalışmaktır.

Minimum çabayla ve maksimum fayda sağlayacak şekilde Google Ads’ün nasıl kullanılacağı üzerinde yeniden çalışın. Arama Ağı Reklamlarını yeniden tanımlayarak rakipleri hedeflemek için başka alternatifler arayın.

Değişiklik #6: Logo ve İşletme Adı ile daha iyi doğrulama

SERP reklamlarında logo ve işletme adının tanıtılması, reklamverenlere daha fazla güvenilirlik sunacaktır. Logo, reklamı görsel olarak daha çekici hale getirir ve sahte reklam verenlerin sisteme girmesini engeller.

Kandırmak: Bu değişikliğin avantajlarından yararlanmak için reklamveren işletmesi, altında faaliyet gösterdiği yasal kimliği veya marka adını vurgulayabilir. Alan adı ile sıkı eşleştirme, hedeflere ulaşmada veya güvenilir bir kimlik kazanmada da yararlıdır.

Değişiklik #7: Araçlar ve seyahat için yeni reklam stilleri

Araç listeleme reklamlarının stili görünürlük açısından değiştirilerek, reklamların SERP’lerde üst sıralarda çıkması sağlandı. Araç alıcıları, arama sayfasından ürün özelliklerine ulaşabilir ve karar verebilir. Bu, araç reklamverenlerine daha fazla potansiyel müşteri getirdi ve onların daha iyi bağlantı kurmasını sağladı.

Kandırmak: Google platformuna ayrıcalıklı erişim ile daha çekici reklamlar yapılacak. Ayrıca, reklamverenlerin, doğrulama için Google Merchant Center aracılığıyla düzenli olarak gönderilmesi gereken etkin bir envanter feed’ine sahip olması gerekir.

Tavsiye Edilen:  Avukatlar İçin Google Reklamları: Avukatların Daha Fazla Potansiyel Müşteri Elde Etmek İçin Google Reklamlarını Kullanabilecekleri 15+ İpucu

Değişiklik #8: Daha iyi sunum için video reklamlarda seslendirme seçeneği

Google Reklamları artık reklamverenlerin seslendirme eklemesine yardımcı olacak düzenlemeye sahip. Sekiz seslendirme eklemek mümkündür. Bunlardan dördü erkek, dördü kadın sesine şimdilik izin veriliyor.

Kandırmak: Daha iyi izleyici deneyimi ve daha hızlı sonuçlar için video düzenleme yazılımı kullanımını bırakın ve bu özelliği kullanmaya başlayın. Bütçeyi aşmadan videolar hazırlamanın püf noktalarını öğrenin ve ince baskı ayarlarına alışın.

Değişiklik #9: Geniş anahtar kelime hedeflemesi yakında

Gelecek, geniş anahtar kelimelere ve Akıllı teklife ait olabilir. Çok yakın bir zamanda Google, geniş anahtar kelime eşleme için Beta testini tanıttı. Tüm reklamverenlerin stratejilerini değiştirmesine neden oldu.

Kandırmak: Anahtar kelime eşlemeyle ilgili Google güncellemelerini takip etmek, ilerici bir yaklaşıma sahip olmanıza yardımcı olabilir. Anahtar kelime eşleme türleriyle ilgili tüm değişiklikleri elde edin ve uygulanabilir bir strateji oluşturmak için bunları karıştırın.

10 Numaralı Değişiklik: Sesli Reklamlar yayında

YouTube’daki podcast dinleyicileri, erişilebilirlik ve daha az mobil veri tüketimini gerekçe göstererek son zamanlarda arttı. Google, Google Ads, Display veya Video 360 aracılığıyla sesli reklam sunmalarına izin vererek reklamverenlerin beklentilerini karşılamaktadır. İstatistikler, sesli reklamların daha iyi bir marka hatırlanabilirliğine sahip olduğunu ortaya koymaktadır. Sesli reklamlar sayesinde %85’ten fazla iyileşti.

Kandırmak: Dinleyicilerin beklentilerini karşılamak için sesli reklamlar tasarlayın. Bu reklamlar, video reklamların istenen etkiyi sağlayamayacağı durumlarda kullanılmalıdır. Müşterilere ses içeriğini dinledikleri yerde ulaşmak için Music Mood Lineups ve Podcast Lineups’a kaydolun.

Google Ads’den maksimum düzeyde yararlanmak için üç temel ilkeyi uygulayın

Google Ads, reklamverenler faaliyet gösterdiği üç ana ilkeye göre hareket ettiğinde en iyi sonuçları verebilir. Bu ilkeler şunlardır:

  • Kontrol: İzlenecek ve denenecek pek çok numarayla, reklamverenler kampanyaları üzerinde daha iyi kontrole sahip olabilir. İhtiyaçlarına göre reklam kampanyasını büyütüp küçültebilirler. Ayrıca başlangıç ​​ve bitiş tarihini seçebilir veya reklam süresini uzatabilirler. Kampanyayı yeniden başlatmak için bir tesis de var. Böylece, herhangi bir kampanya başarılı olursa, kampanyayı uzatarak veya yeniden başlatarak başarı öyküsünü tekrarlayabilirsiniz.
  • Sonuçlar: Google Ads sonuç odaklı bir hizmettir. Reklamverenler, yalnızca yayınlanan herhangi bir türdeki reklamlara tıklandığında hizmet için ödeme yapar. Sonuçları kanallar arasında kolay yöntemlerle ölçebilirsiniz. Akıllı teklif verme ve diğer akıllı özellikler, eylemlere bir otomatiklik unsuru getirir ve reklamverenler, zamanında ve doğru kapasitede gerçekleştirilen eylemlerle daha iyi yanıtlar alır.
  • alaka: Reklamları en çok arandıkları yerde yayınlayın. SERP’de en üstteki reklam konumu oldukça rekabetçi bir yer haline geldi. İstatistikler, ürün ve hizmet aramalarının %92’sinin Google’da yapıldığını gösteriyor. Ve bu arama motoru günde yaklaşık bir trilyon sorguyla karşı karşıya. Bu nedenle, reklamları ne kadar alakalı tasarlarsanız, reklamınızın tıklama alma olasılığı o kadar artar. Bu alaka, yukarıda açıklanan ipuçları ve püf noktaları yardımıyla elde edilebilir.
Tavsiye Edilen:  10+ En İyi E-posta Damla Kampanyası Pazarlama İpuçları (Kazanan Örneklerle!) Doğru yapıldığında, damla kampanyanız sadakat oluşturabilir, dönüşümleri artırabilir ve tekrar müşterileri teşvik edebilir. İşte her şeyi nasıl gerçekleştireceğiniz >gt;>Octavia Drexler·9 dk. okuma·30 Haziran 2023 tarihli güncelleme

Neden Google Ads’de reklam vermelisiniz? Kısa bir özet

Google Ads, son birkaç yılda bir dizi değişiklik geçirdi. Reklamverenler, burayı kampanyalarını başlatmak için hâlâ alakalı bir yer olarak görüyor. Google Ads’de reklam vermenin birkaç nedeni burada listelenmiştir.

  1. Karar vermeyi etkiler: Google Ads, müşterilere bir seçenek sunarak alışveriş alanlarını genişletir. Kullanıcılar, reklamları inceleyebilir ve ürün veya hizmetleri kullanma konusunda daha iyi kararlar verebilir.
  2. Trafiği yönlendirir: Web siteleri, Google Ads kampanyalarını kullanarak kendilerine trafik çekebilir ve etkileşimi artırabilir
  3. Farkındalığı artırır: Kullanıcılar, Google Ads’de reklamı yapılan ürün veya hizmet hakkında daha fazla bilgi sahibi olur. Teklifler, fiyat ve teslimat süresi gibi çeşitli faktörlerdeki değişiklikler, sorulan soruya yanıt olarak reklamlar gösterildiğinde müşterilere bildirilebilir.
  4. Sürücü numaraları: Farkındalığın artması ve kendini bir seçenek olarak sunması sonucunda işletmeler daha fazla satış kaydedebilir veya dönüşümleri artırabilir.
  5. Web Varlığını Tanıtın: Tüm web siteleri ve uygulamalar Google Reklamları aracılığıyla tanıtılabilir. İşletmeler, daha iyi Reklam Sıralaması elde ederek varlıklarının görünürlüğünü artırabilir.
  6. Müşteri adaylarını artırın: Yeniden hedefleme gibi çeşitli tekniklerin yardımıyla Google Ads, olumlu müşteri adaylarının sayısını artırmaya yardımcı olabilir. Müşteri reklama ilgi duyduğunda ve bilişsel bir satın alma yapmak için daha fazla bilgi almak üzere tıkladığında dönüşüm oranı şansı artar.

Google, sunduğu çeşitli avantajlar nedeniyle ürünün reklamını yapmak için en iyi seçenek olmaya devam ediyor. Bu arama motoru, her gün yapılan aramaların %90’ından fazlasının kaydedildiği belki de tek kanaldır. Bu arama motorundaki PPC kampanyası, başarılı bir işletmenin temel bileşenidir. Bu nedenle, kampanyaları yukarıda belirtilen ipuçlarını kullanarak tasarlayın ve önemli sayıda çevrimiçi satışa sahip başarılı işletmeler arasında yer alın. E-posta kaydı, uygulama yüklemeleri, ürün satın alma veya diğer hedeflere ulaşmak için Google Ads uygulanabilir bir çözüm sunar.

Özetliyor,

Google Reklamları çeşitli şekillerde dönüştürülür. Değişiklikler, değişen ihtiyaçları ve ekonomi koşullarını tamamlamak için ortaya konulmuştur. Yukarıda belirtilen püf noktalarını ve ipuçlarını takip ederek, getirilen değişikliklerden bağımsız olarak oyunda kalabilirsiniz. Stratejinizin seviyesini yükseltin ve yol boyunca çalışın