Google Adwords Kullanmanın 6 Faydası

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Google Adwords Kullanmanın 6 Faydası

Mart 2020’de yeni koronavirüsün patlak vermesi dünyamızı birden fazla şekilde değiştirdi. Her sektörün dijital araçlar, uygulamalar ve platformlar aracılığıyla çalışmayı öğrenmesini sağlayarak toplumumuzun temel yapısının temellerini değiştirdi. Bu yazımızda en önemli online reklam platformlarından biri olan Google Adwords’ü ele alacağız.

Basit bir ifadeyle Google Adwords, hem küçük ölçekli hem de büyük ölçekli işletmeleri arzu ettikleri hedeflere ulaşmalarında desteklemek ve yardımcı olmak için tasarlanmış bir reklamcılık sistemi olarak adlandırılabilir. Bu nasıl olur? Bu, ortak sitelerden ve arama motoru platformlarından yararlanarak gerçekleşir.

Bu ortak siteler, bir kullanıcı belirli ürünler, işletmeler veya hizmetlerle bağlantılı ifadeleri veya anahtar kelimeleri aradığında sayfada gösterilen bir resim veya metin reklam barındırır. Genellikle, Google’da AdWords belirli belirli konumlarda, yani sonuç sayfasının sağ tarafında görüntülenir.

Ayrıca, AdWords hesabınız için markanız, hizmetleriniz ve sektörünüzle alakalı belirli anahtar kelimeler seçme özgürlüğüne sahipsiniz. Aşağıda, AdWords’ün altı avantajından ve bunların e-Ticaret işletmelerine nasıl fayda sağlayabileceğinden bahsettik:

  • AdWords’ü kullanmanın en önemli faydalarından biri, belirli ifadeleri ve anahtar kelimeleri markanızla ilişkilendirmesidir.
  • Markanız veya şirketiniz için reklamı hangi sitenin barındırabileceğini seçme esnekliğine sahipsiniz.
  • AdWords, dijital hedeflerinize ulaşmayı planlarken stratejik olmanızı sağlar. Örneğin belirli şehir ve bölgeleri hedef alarak hedef pazara odaklanmanıza yardımcı olur.
  • Google AdWords, devam eden dijital kampanyalarınızı optimize etmek ve geliştirmek için tasarlanmıştır.
  • AdWords, hizmetlerinizi veya ürünlerinizi arayan kitleyle iletişim kurmanızı sağlayarak size müşterilerinizi inceleme şansı verir.
  • Ayrıca Google Adwords, insanlara aradıklarını aktif olarak hatırlatarak, aynı anda markanızın aktif olarak tanıtılmasını sağlar.

Google AdWords: Bilmeniz Gerekenler

Son birkaç yılda, dijital pazarlama alanı büyük bir patlama gördü. İnsanlar dijital pazarlamanın temelleri hakkında bilgi sahibi olsalar da, çok az kişi Google AdWords’ü kurma, yönetme ve optimize etme konusunda kapsamlı bilgiye sahiptir. Anlayışınız için, etkili bir reklam kampanyası yürütmenize yardımcı olacak bazı genel terimlerden oluşan bir liste hazırladık:

Tavsiye Edilen:  İletişim merkezi analitiği nedir? İşte bilmeniz gereken her şey

Çoğu kişi, PPC kavramını anlamak için yeterli zaman ayırmadıkları için Google AdWords’te yanılıyor. Bu reklam türü Google Adwords’e özel olmasa da en çok kullanılan ücretli kampanyadır. Adından da anlaşılacağı gibi, tıklama başına ödeme, reklamverenin kümülatif bir değer yerine tıklama başına tutarı ödemeyi kabul ettiği anlamına gelir.

Google AdWords’ün temel önermesi, teklif verme sistemine dayanmaktadır. Bu, danışmanın bir tıklama için ödeyebileceği maksimum teklif tutarını seçmesi gerektiği anlamına gelir. Bu nedenle, ne kadar yüksek teklif verirseniz, o kadar iyi yerleştirme alırsınız. Tıklama başına maliyet, mil başına maliyet ve etkileşim başına maliyet, danışmanın teklif vermek için genellikle sahip olduğu üç seçenektir.

  • TO veya Tıklama Oranı

Meslekten olmayan terimlerle ifade edecek olursak, reklamınızın aldığı tıklama sayısı, TO’nuz olarak ölçülebilir. İyi bir CTR değerine sahipseniz, reklamınızın kalitesinin yüksek olduğu, yani hedef anahtar kelimelerle ve kullanıcıların arama amacı ile eşleştiği anlamına gelir.

Yaygın AdWords Uygulamaları|  Reklam Kaldırma

En Yaygın 3 AdWords Uygulamasına Dair Bir Bilgi

1. Uzun Anahtar Kelimelerden Kaçının

Anahtar kelimeler söz konusu olduğunda, test etme ve ince ayar stratejisini benimsemek zorunludur. Seçilen anahtar kelimeler çok uzunsa, reklamınızın yanlış kitleye sunulma ihtimali vardır. Bu nedenle, anahtar kelimelerinizi canlı tutmanız ve size uygun karışımı bulana kadar denemeye devam etmeniz zorunludur.

2. Kalite Puanınızı (QS) yükseltin

Google’ın reklamınızın sıralamasını nasıl belirlediği Kalite Puanınız (QS) olarak bilinir. Dolayısıyla, Google aramalarında ne kadar üst sıralarda yer alırsanız, genel yerleşimleriniz o kadar iyi olur. Tersine, QS’niz düşükse, reklamınız fazla ilgi çekmez. Google size QS’niz hakkında bilgi verecek olsa da, performansını artırmak size kalmış.

3. Optimize Edilmiş Bir Açılış Sayfası

Bir kullanıcının reklamınızı tıkladığını ve reklam açılış sayfanızı ziyaret ettiğini varsayalım. Sırada ne var? Web sitenizin açılış sayfasının, aynı anahtar kelimelere sahip konuşmalar için en iyi şekilde optimize edildiğinden emin olmanız önemlidir. Kısacası, açılış sayfası, kullanıcılar tarafından sorulan tüm soruları doğrudan ve anlaşılır bir şekilde yanıtlamalıdır.

Tavsiye Edilen:  Avatar'ın arkasındaki şirket: The Way Of Water CGI ve Kullandıkları Teknoloji

Google AdWords: Etki ve Alaka Düzeyi

Dijitalleşmenin başlamasından önce insanlar dergiler, gazeteler, radyo, broşürler, televizyon ve daha fazlası gibi platformlar aracılığıyla reklam vermeyi seçiyordu. Bununla birlikte, bu platformların en büyük dezavantajı, bu reklamların izleyiciler üzerinde yarattığı etkiyi anlamanın veya ölçmenin zor olmasıdır.

Tersine, AdWords ile işletmeler çok daha fazla şeffaflığa sahip olur. Reklamlarına kaç kişinin tıkladığını, oluşturulan olası satış sayısını, oluşturulan trafiğin yüzdesini ve olası satış başına kuruluşlarına ne kadara mal olacağını bilirler. Ek olarak, AdWords’ün markanızın sesini güçlendirmeye ve doğru zamanda doğru kitleyle iletişim kurmanıza yardımcı olduğu da kanıtlanmıştır.

AdLift: Edinme. Güçlendirin. İlerlemek

AdLift Hindistan’da parlak, deneyimli ve yenilikçi beyinlerden oluşan bir ekip oluşturduk. Şirketinizin genel performansını artırmak için markanızın sesinin doğru kişilere ulaşmasını sağlamak için özenle çalışırlar. 2009’da kurulan AdLift, şirketlere yatırım getirisini artırmak için oluşturulmuş uzman dijital çözümler sunarak işletmelerin büyümelerini hızlandırmalarına yardımcı oluyor.

Ekibimiz, görüntülü reklamcılık, arama motoru pazarlaması, arama motoru optimizasyonu yönetimi, satış, pazarlama ve daha fazlasının benzersiz bir kombinasyonunu bir araya getiriyor. Son birkaç on yılda, Schneider Electric, Mia, Max Life Insurance, Luminous, Kinara Capital vb. gibi ünlü markalara hizmet verirken gösterdiğimiz tutarlı sıkı çalışmanın ve azmin bir kanıtı olan prestijli ödüller ve takdirler kazandık.