Google AdWords Planlayıcı için Hızlı bir kılavuz

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Google AdWords Planlayıcı için Hızlı bir kılavuz

İşinizi İnternet’te yürütme işindeyseniz, kesinlikle Google AdWords Planlayıcı ile karşılaşmışsınızdır. Artık Anahtar Kelime Planlayıcı olarak bilinen Google AdWords planlayıcısı, internette görünmek için kelime ustalığı becerilerinizi en iyi nasıl kullanacağınıza karar vermenize olanak tanıyan şık, küçük bir anahtar kelime aracıdır. İnternetteki görünürlüğünüzü artırmak için Google AdWords anahtar kelime aracını kullanma hakkında bilmeniz gereken her şey burada!

Temel Çıkarımlar

  • Google AdWords, Google tarafından sunulan güçlü bir reklam aracıdır.
  • En güçlü tekliflerinden biri, kullanıcıların işleriyle alakalı anahtar kelimeler bulmasına olanak tanıyan Google AdWords anahtar kelime aracıdır.
  • Anahtar kelimeler, İnternet’teki görünürlüğün anahtarıdır ve Google’ın AdWords planlayıcısının etkin kullanımı, çevrimiçi varlığınız söz konusu olduğunda oyunun kurallarını değiştirebilir.

Google AdWords Planlayıcı Tam Olarak Nedir?

İnternetteki arama motorlarının tartışmasız hükümdarı olan Google, internetteki irili ufaklı işletmelerin hedef kitlelerine ulaşmasını sağlayan Adwords adlı bir reklamcılık ekosistemi sunuyor. Google’ın arayüzünde çok fazla alan var. Bir kullanıcı arama yaptığında Google, arama sonuçlarının yanı sıra kullanıcılarına bir nevi billboard sunmaktadır. Google AdWords Planlayıcı ile, bir kullanıcıya alakalı bir arama yaptıklarında işletmenizi göstermek için Google’ın reklam panosunu kullanabilirsiniz!

Bu korkutucu gelebilir – Google’da reklam panoları! – ancak AdWords platformu, süreci turta yemek kadar kolaylaştırır. İşletmeniz, sektörünüz, ürünleriniz, hizmetlerinizle vb. ilgili anahtar kelimeleri içeren içerikleri seçersiniz ve bunu Google’a söylersiniz. Gerisini onlar halleder!

O nasıl çalışır?

Her işletme bir niş işgal eder ve müşteriler, işletmenizi doğal olarak, kendi küçük anahtar kelimeleri ve kelime öbekleriyle birlikte gelen bu nişle ilişkilendirir.

Google AdWords planlayıcı, işletmeniz için son derece merkezi olan bu anahtar kelimeleri, sattığınız ürünleri arayan insanlara ulaşmak için kullanmanıza olanak tanır.

Tavsiye Edilen:  CX'in geleceği, temsilci artırmayla başlar

AdWords’ü internetin karanlık ve fırtınalı denizlerinde feneriniz olarak düşünebilirsiniz. Google AdWords anahtar kelime planlama aracı, yalnızca nişinizle ilgili anahtar kelimeleri bulmanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda önemli demografik bilgiler açısından sizi kimin aradığını da söyler.

Google AdWords planlayıcı, işletmenizin internetteki satışlarını ve trafiğini artırmak için kullanabileceğiniz paha biçilmez bir araç olabilir.

Google AdWords Planlayıcı Nasıl Kullanılır: Hızlı ve Kolay Bir Kılavuz

Anahtar kelime planlamasının derin sularında yüzmeye başlamadan önce, bazı temel malzemeleri elinizin altında bulundurmalısınız. Arabanızın anahtarlarına uzanmanıza gerek yok! Anahtar kelime planlama aracına erişmek için bir Google AdWords hesabınızın olması gerektiğini kastediyoruz. Ücretsiz, hızlı ve kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz.

İşiniz bittiğinde, Araçlar bölümüne gidin ve Anahtar Kelime Planlayıcı’yı seçin.

Hoş geldiniz, geldiniz!

1. Silahınızı Seçin

Anahtar Kelime Planlayıcı’yı kullanmayı seçtiğinizde size üç seçenek sunulur: yeni anahtar kelimeler keşfedin, arama hacmini ve tahminleri&düzenli anahtar kelimeleri reklam gruplarına alın

Adından da anlaşılacağı gibi, her seçenek ayrı bir işlev sunar ve seçiminiz, elinizde ne olduğuna bağlı olacaktır. Teneke üzerinde yazdığı gibi, yeni anahtar kelimeler keşfedin, anahtar kelimeleriniz hakkında belirsiz bir fikriniz olduğunda ve daha fazla fikir aradığınızda harikadır. Sahip olduğunuz anahtar kelimeleri girerek Google’a “Hey, şimdiye kadar sahip olduğum şey bu” diyebilirsiniz. Buna karşılık Google, bazen binlerce anahtar kelime fikri getirecektir! – bir cin gibi.

Öte yandan, arama hacmini ve tahminleri alın, zaten zengin bir anahtar kelime büfeniz olduğunda ve yalnızca hangisine öncelik vereceğinize karar vermeye çalıştığınızda kullanışlıdır.

Anahtar kelimeleri reklam grupları halinde düzenlemek söz konusu olduğunda, uygun kitleye uygun reklamları daha iyi sunabilir ve hesabınızı düzenleyerek reklam kampanyalarınızın başarısını takip edebilirsiniz. İnsanlar çevrimiçi arama yaptıklarında, bir kelime veya kelime öbeği yazıp bununla yakından alakalı içeriği ararlar. Aramaya çalıştığınız kişilerin aramalarıyla alakalı reklamları görüntülemek için benzer reklamları ve ilgili anahtar kelimeleri bir reklam grubunda bir araya getirin. hedef. Benzer ürünler arayan müşteriler, tüm bağlantılı reklamlarınızı bu şekilde görebilir.

Tavsiye Edilen:  Reklam Harcama Getirinizi Artıracak En İyi 5 Yapay Zeka Pazarlama Aracı

2. Sonuçları Okumak

Hangi aracı kullanırsanız kullanın, bulduğunuz tüm anahtar kelimeler hakkında size zengin bir bilgi dünyası sunacak olan Anahtar Kelime Sonuçları sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu, arama sıklığını ve rekabetin ne kadar yoğun olduğunu içerir ve coğrafi konum, zaman dilimi ve hatta dil ve bölgeye göre daraltılabilir!

3. Anahtar Kelimelerinizi Seçmek

İnternet yıldızı olmak için en iyi şansınızı bulmanıza yardımcı olacak bir bilgi dünyasıyla donanmış durumdasınız. Sırada ne var? Tüm işi sizin yerinize yapabilecek en iyi anahtar kelimeleri nasıl seçersiniz?

Anahtar kelimeler ve özgüllük söz konusu olduğunda ölçülü olmak çok önemlidir: çok geniş veya çok dar olmayan anahtar kelimeler istiyorsunuz. Bu metrik etrafında anahtar kelime fikirleri oluşturmaya başladığınızda, çok rekabetçi ve çok belirsiz arasındaki o tatlı noktayı bulmak için kullanıcı amacı, arama hacimleri ve rekabet gibi metrikleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

Gerçek şu ki, parmaklarınızın ucunda bu kadar ayrıntılı bilgi varken bile anahtar kelime seçmek bir sanattır. Ne de olsa insanlara ulaşmaya çalışıyorsunuz ve insanlar biraz öngörülemez değilse de hiçbir şey değiller. Bu nedenle, burada tüm formüllere uyan tek bir boyut yoktur; içgüdülerinizi takip edin ve biraz deney yapın, hayalinizdeki anahtar kelimeleri bulacağınızdan emin olabilirsiniz!

Arama Hacmi ve Tahmini Alın

Metriklerini görüntülemek istediğiniz terimlerin bir listesini zaten derlediniz mi?

Tahminler bölümüne, bunları kutuya yapıştırıp “Başlayın”ı seçerek erişebilirsiniz. Burada önerilen anahtar kelime yok. Önümüzdeki 30 gün içinde seçtiğiniz anahtar kelimeler için Google AdWords reklamcılığı yayınlamaya karar verirseniz, tahmin edebileceğiniz tıklama ve gösterim sayısını gösterir. Beklenen giderler, TO ve TBM de görüntülenir. Bu bilgilerin çoğu açıkça AdWords pazarlamacılarına yöneliktir. Ancak, işte hızlı bir ipucu:

“Tarihsel Metrikler” sekmesini seçerek anahtar kelimeleriniz için 12 aylık ortalama arama hacimlerini görüntüleyebilirsiniz. “Yeni anahtar kelimeler bul” seçeneğini kullanırken görüntülenen aralıklar, başlarken gördüğünüz aralıklarla aynıdır.

Tavsiye Edilen:  Çok Kanallı Pazarlama: Strateji, Örnekler, Tanım ve Faydalar Çok Kanallı ve Çok Kanallı Pazarlama arasındaki fark nedir? İşte yatırım getirinizi 10 kat artırmanıza yardımcı olacak stratejiler, araçlar ve ipuçları. Ella Goldfeld · 15 dakika okuma · 5 Temmuz 2023'te güncelleyin

Çözüm

Anahtar kelime planlaması söz konusu olduğunda, işe yarayan bir plan bulmak için içgüdü, yaratıcılık ve bilimsel stratejinin dikkatli bir karışımı kullanılır. Bir tahtaya rastgele dart atmak gibi anahtar kelimeler düşünmek çok kolay. Bununla birlikte, Google AdWords planlayıcı, çevrimiçi varlığınıza aradığınız desteği verebilecek inanılmaz derecede güçlü bir araçtır.

AdLift gibi bir dijital pazarlama şirketi, işinize ve ürünlerinize odaklanmanıza ve anahtar kelime planlamasını emin ellere bırakmanıza olanak tanıyan Google AdWords ile bir dünya deneyimi sunuyor.