Google Bard AI Nasıl Kullanılır: Eksiksiz Bir Kılavuz

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Google Bard AI Nasıl Kullanılır: Eksiksiz Bir Kılavuz

Google Bard, Google tarafından geliştirilen ve insanlarla yapılan konuşmaları simüle etmek için doğal dil işleme ve makine öğrenimini kullanan bir sohbet robotudur. Sorulara yararlı yanıtlar vermeyi ve çeşitli görevlerde yardımcı olmayı amaçlar. Bu yazıda, Google Bard’ı, nasıl çalıştığını ve etkili bir şekilde nasıl kullanacağımızı derinlemesine inceleyeceğiz.

Daha Fazlasını Gör : Google Bard Kullanılabilirliği: Dünyanın Bilgisine Erişiminiz

giriiş

Yapay zeka dünyayı kasıp kavurdu ve sohbet robotlarının yükselişi bu teknolojik ilerlemenin önemli bir parçası. Google Bard, çeşitli görevlerde size yardımcı olabilecek ve sorularınıza insan benzeri yanıtlar verebilecek bir AI sohbet robotudur. Kullanımı kolaydır ve Google hesabı olan herkes tarafından erişilebilir.

Google Bard nedir?

Google Bard, Google tarafından geliştirilen ve insanlarla konuşmaları simüle etmek için doğal dil işleme ve makine öğrenimini kullanan bir yapay zeka sohbet robotudur. Doğal dili anlayabilir ve çok çeşitli sorgulara uygun şekilde yanıt verebilir. Google Bard, insan benzeri yanıtlar sağlamak için tasarlanmıştır ve hatta şakalar yapabilir ve küçük konuşmalar yapabilir.

Google Bard, diyalog uygulamaları için özel olarak tasarlanmış LaMDA (Diyalog Uygulamaları için Dil Modeli) adlı bir dil modeli üzerine kurulmuştur. Diğer sohbet robotlarının aksine LaMDA, kullanıcılarla daha doğal ve akıcı konuşmalar oluşturmaya odaklanır.

Google Bard AI Nasıl Kullanılır?

Google Bard’ı kullanmak nispeten kolay ve basittir. Kullanmaya başlamak için şu basit adımları uygulamanız gerekir:

  1. bard.google.com’a gidin.
  2. Google hesabınız ile giriş yapın.
  3. Sohbet penceresi olan Google Bard arayüzüne yönlendirileceksiniz.
  4. Bilgi istemlerinizi veya sorularınızı sohbet penceresine yazın ve yanıt bekleyin.
  5. Sorunuzu veya talimatınızı yazmak yerine konuşmak için mikrofon düğmesine de dokunabilirsiniz.
Tavsiye Edilen:  AWS Destekli Mikro Hizmetler: Başarı için Mimari

Google Bard hala deneme aşamasındadır ve henüz Google arama ile entegre edilmemiştir. Ancak Google, gelecekte Bard’a AI yazma özellikleri eklemeyi planlıyor.

Google Bard Ne Yapabilir?

Google Bard size çok çeşitli görevlerde yardımcı olabilir. Google Bard’ın yapabileceklerinden bazıları şunlardır:

İnternette ara

Google Bard’dan sizin için web’de arama yapmasını isteyebilirsiniz. Örneğin, bölgenizdeki hava durumunu öğrenmek istiyorsanız, “Bugün hava nasıl?” diye sorabilirsiniz. Ardından Google Bard size konumunuz için en son hava durumu güncellemelerini sağlayacaktır.

Hatırlatıcıları Ayarla

Google Bard, hatırlatıcılar ayarlamanıza yardımcı olabilir. Örneğin, yaklaşan bir toplantınız varsa, Google Bard’dan size planlanan saatten on dakika önce toplantıyı hatırlatmasını isteyebilirsiniz.

Bir telefon görüşmesi yap

Telefon görüşmesi yapmak için Google Bard’ı da kullanabilirsiniz. Örneğin, “John’u ara” diyebilirsiniz ve Google Bard, John’a bir telefon araması başlatır.

Dilleri Çevir

Google Bard, dilleri çevirmenize yardımcı olabilir. Örneğin, Fransızca “merhaba” demeyi öğrenmek istiyorsanız, Google Bard’dan sizin için çevirmesini isteyebilirsiniz.

Şakalar Söyle

Google Bard harika bir mizah anlayışına sahiptir ve size fıkralar anlatabilir. Örneğin, Google Bard’dan size bir fıkra anlatmasını isteyebilirsiniz, o size komik bir yanıt verecektir.

Oyun oynamak

Google Bard sizinle oyun da oynayabilir. Örneğin, Google Bard’dan bir tic-tac-toe oyunu oynamasını isteyebilirsiniz ve o, oyunu başlatır.

Ayrıca Okuyun : Google Bard Yapay Zekası Hindistan’da Kullanılabilir: Sohbet Yapay Zekasında Devrim Yaratıyor

Google Bard, Bing AI ve ChatGPT karşılaştırması

  • Google Bard, Bing AI ve ChatGPT, sorulara insan benzeri yanıtlar vermeyi amaçlayan yapay zeka sohbet robotlarıdır. Ancak her chatbot farklı performans gösterir ve hangisinin kullanılacağı kullanıcının ihtiyaç ve tercihlerine bağlıdır.
  • Bing AI, Bing arama motoru, Microsoft Office Suite ve Microsoft Teams gibi Microsoft ürün ve hizmetlerinden bilgi almak için en iyisidir. Ayrıca hatırlatıcı ayarlamak ve randevu ayarlamak gibi temel görevlerde de yardımcı olabilir.
  • Google Bard ise daha yaratıcı ve konuşkan bir sohbet robotu olacak şekilde tasarlanmıştır. Şiir, müzik sözleri ve hatta kısa öyküler üretebilir. En iyi eğlence ve yaratıcı amaçlar için kullanılır.
  • Temel aldığım dil modeli ChatGPT, çok çeşitli konularda bilgi sağlayabilen ve kullanıcılarla diyalog alışverişinde bulunabilen daha genel amaçlı bir sohbet robotudur. Yanıtlarında daha insan benzeri olacak şekilde tasarlanmıştır ve dildeki bağlamı ve nüansı anlayabilir.
Tavsiye Edilen:  İş Hedeflerinizle Uyumlu Bir İçerik Pazarlama Planı Nasıl Oluşturulur?

Çözüm

Google Bard AI, Google tarafından geliştirilen, insanlarla konuşmaları simüle etmek için doğal dil işleme ve makine öğrenimini kullanan, kullanıcı dostu bir sohbet robotudur. Kullanıcılarla daha doğal ve akıcı konuşmalar oluşturmaya odaklanan LaMDA adlı bir dil modeli üzerine kurulmuştur. Google Bard, web’de arama yapmak, hatırlatıcılar ayarlamak, telefon görüşmeleri yapmak, dilleri çevirmek, şakalar yapmak ve oyun oynamak gibi çok çeşitli görevleri gerçekleştirebilir. Henüz deneme aşamasında olan Google, gelecekte Bard’a AI yazma özellikleri eklemeyi planlıyor.

SSS

S. Google Bard ücretsiz mi?

Evet, Google Bard tamamen ücretsizdir ve Google hesabı olan herkes tarafından erişilebilir.

S. Google Bard’ı mobil cihazımda kullanabilir miyim?

Evet, Google Bard’a web tarayıcısı olan herhangi bir cihazdan erişebilirsiniz.

S. Google Bard hangi dilleri destekliyor?

Şu anda, Google Bard yalnızca İngilizce’yi desteklemektedir, ancak Google, dil yeteneklerini genişletmek için çalışmaktadır.

S. Google Bard, randevu alma veya rezervasyon yapma gibi kişisel görevlerimde bana yardımcı olabilir mi?

Şu anda Google Bard, Google arama ile entegre olmadığından kişisel görevlerde yardımcı olamaz. Ancak, hatırlatıcılar ayarlayabilir ve telefon görüşmeleri yapabilir.

S. Google Bard, diğer yapay zeka sohbet robotlarıyla nasıl karşılaştırılır?

Google Bard, Bing AI ve ChatGPT, sorulara insan benzeri yanıtlar vermeyi amaçlayan yapay zeka sohbet robotlarıdır. Bununla birlikte, her chatbot’un kendi güçlü ve zayıf yönleri vardır ve hangisinin kullanılacağı, kullanıcının ihtiyaç ve tercihlerine bağlıdır.