Google Domains ile Alan Kaydı Nasıl Yapılır – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Google Domains ile Alan Kaydı Nasıl Yapılır – Showeblogin

Google ile aynı DNS sunucularına sahip alan adı kaydedin veya aktarın. Hiçbir ek ücret ödemeden Özel E-posta yönlendirme, alt alanlar ve Özel kayıt.

Google, alan kaydı veya aktarım hizmetleri sağlamak için Hindistan da dahil olmak üzere çeşitli ülkelerde Google Domain’i (BETA) kullanıma sundu. Ancak, Google Domains henüz Kızılderililer için resmi olarak duyurulmadı. Kızılderililer, Google Domains desteğini Yardım makaleleri, forum, e-posta, sohbet yoluyla alacak ve arama isteğinde bulunacak.

Google, alan kaydı veya aktarım hizmetleri sağlamak için Hindistan da dahil olmak üzere çeşitli ülkelerde Google Domain’i (BETA) kullanıma sundu. Ancak, Google Domains henüz Kızılderililer için resmi olarak duyurulmadı. Kızılderililer, Google Domains desteğini Yardım makaleleri, forum, e-posta, sohbet yoluyla alacak ve arama isteğinde bulunacak.

Google Domains yalnızca alan kaydı sağlar. Barındırma gibi tamamlayıcı hizmetler sunmazlar. Ancak, G Suite (Google Apps) aracılığıyla e-posta ve iş hizmetleri sunarlar.

Google Domains’i Kaydetme – Google ile Çevrimiçi Olarak Başlayın‎

Yakın zamanda Google Domains’in artılarını ve eksilerini google domain email, google domain hosting, google domains email ve google domains fiyatlandırma vb. için inceleme eğitimlerinde tartıştık. Bugün, Google Domains kayıt kuruluşundan alan adı satın almak için adım adım süreci göreceksiniz. .

Google Domains ile alan satın almak veya transfer etmek için aşağıdaki basit adımları uygulamanız gerekir:

Adım-1 (Resmi Web Sitesini Ziyaret Edin):

Kayıt veya alan adınızı transfer etmek için domains.google kayıt şirketini ziyaret etmelisiniz.

Ancak, Hintli değilseniz, buraya tıklayın Google Domains’in ülkenizde kullanıma sunulduğu hava durumunu görmek için. Google Domains şu anda aşağıdaki Ülkelerde bulunan kullanıcılar tarafından kullanılabilir:

 • Hindistan
 • Brezilya
 • Kanada
 • Fransa
 • Endonezya
 • Japonya
 • Meksika
 • ispanya
 • Tayland
 • Birleşik Krallık
 • Amerika Birleşik Devletleri
Tavsiye Edilen:  Kuinka palkata oikeat ihmiset kasvattamaan liiketoimintaasi

Adım-2 (Alan Adını Arayın):

Ön sayfanın üst kısmında bir alan adı aramak için bir arama kutusu göreceksiniz. Bu arama kutusunu görmüyorsanız, lütfen tıklayın ALANLARDA ARAMA sol üstten kırmızı metin düğmesi.

Google Domains, aşağıda gösterildiği gibi birkaç popüler uzantı (veya Üst Düzey Alan Adları) ile benzersiz alan adınızı otomatik olarak arar.

Ek olarak, Google Domains ilgili alan adlarını arar.

Adım-3 (Alan Adı Seçin):

Domain amacınız için bir anahtar kelime arattıktan sonra Sepete ekle butonuna tıklayarak bir domain seçiniz. Ek alan seçebilir veya mevcut seçili alan adı ile ödeme işlemine devam edebilirsiniz.

Adım-4 (İletişim Bilgilerini Sağlayın):

Google Domains’e devam etmek için Google hesabınızda oturum açın. Google hesabınız yoksa, bir tane oluşturmak için daha fazla seçeneği tıklayın. Google hesabınızda zaten oturum açtıysanız, iletişim bilgilerinizi onaylamak için bir açılır pencere görünür.

ICANN’in gerektirdiği şekilde aşağıdaki bilgileri sağlamanız istenecektir:

 1. İsim
 2. Organizasyon (Opsiyonel)
 3. Adres
 4. Telefon
 5. E-posta

Google Domains, alan adınızı hiçbir ek ücret ödemeden özel olarak kaydetme seçeneği sunar. Bilgilerinizi gizli veya herkese açık yapmayı seçebilirsiniz. Gizli kayıt, yukarıda verilen kişisel bilgilerinizin e-posta pazarlamacılarından veya spam gönderenlerden ve diğer suistimal biçimlerinden korunmasına yardımcı olur. Bu hizmet, üçüncü taraf WhoisProxy.com Ltd. tarafından sağlanmaktadır.

Otomatik yenilemeyi açma veya bir sonraki adıma geçme seçeneğiniz vardır. Google Domains, sürenin dolmasını ve olası bir yenileme ücretini önlemek için alan adınızı her yıl sona erme tarihinde otomatik olarak yenileyecektir.

Adım-5 (Ödeme Yapın):

Şimdi alan satın alma işleminizi tamamlamak için bir pencere göreceksiniz. Satın alma işleminizi Google hesabı ödeme pencerenizde inceleyin. Her şey yolunda görünüyorsa, kredi veya banka kartı ekleyin ve SATIN AL düğmesine tıklayın, işlem tamamdır. Google Domains’in şu anda yalnızca uluslararası kredi kartlarını desteklediğini unutmayın.

Tavsiye Edilen:  Büyük Verinin Geleceği Küçük Veridir

Ödemeniz başarıyla yapıldıysa, satın aldığınız için teşekkür ederiz açılır penceresi, alanınızla ilgili satın alma bilgileriyle birlikte görünecektir. Tıkla Tamamlamak düğmesine basın ve keyfini çıkarın!