Google Domains’den Alan Adı Satın Almak İçin En Önemli 10 Neden – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Google Domains’den Alan Adı Satın Almak İçin En Önemli 10 Neden – Showeblogin

Whois gizlilik koruması, güvenli hesap ve alan yönetimi paylaşım araçları ile makul bir maliyetle alan adı aktarmak veya satın almak için Google Domains incelemesi.

Google Domains, Google’a ait bir alan adı kayıt şirketidir. Aslında Google, Google Domains beta sürümünü 2014 yılında kullanıma sundu. Google Domains (beta), Google ile aynı DNS sunucularıyla Alan Kaydı veya Transfer hizmetleri sağlamak için 2017 yılında Hindistan’da kullanıma sunuldu. Ek ücret ödemeden özel kayıt, G Suite ile Özel e-posta, Özelleştirilebilir alt alanlar, E-posta yönlendirme ve Hintlilerin çevrimiçi kimliklerini oluşturmaları için canlı yayına girmeleri için birçok harika özellik.

Google Domains ile yeni alan adı satın alabilir veya diğer alan adı kayıt sitelerinden satın aldığınız mevcut alan adınızı özel WHOIS kaydı ile Google Hesabınıza aktarabilirsiniz. Aynı anahtar kelimelerle ilgili alan adı seçeneği ile birlikte aradığınız mükemmel alan adını bulmanıza yardımcı olacak sorunsuz arama olanağı sunar.

Google Alan Adları Kayıt Hizmeti – Hindistan’da Canlı Yayına Geçin

Son eğitimde, alan adınızı bir alan adı kayıt kuruluşundan satın almanız ve güvenli tarafta başka bir barındırma sağlayıcısından barındırma hizmeti almanız gerektiğinden bahsetmiştim. Alan adı satın almak için Google Domains’i şiddetle tavsiye ederim. İşte Kızılderililer için Google Domains incelemesi.

1) Whois Gizlilik Koruması:

İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu (ICANN), herhangi bir kayıt kuruluşundan herhangi bir alan adı için kaydolan bir kişinin, tam ad, telefon numarası, e-posta adresi ve ikamet adresi dahil olmak üzere kişisel bilgilerini zorunlu olarak vermesini şart koşar.

Tüm bu kişisel bilgiler daha sonra bir WHOIS araması yoluyla pazarlamacılar ve spam gönderenler dahil olmak üzere halka görünür hale getirilir. Çoğu alan adı kayıt kuruluşu, bu WHOIS bilgilerini korumak için ücret alır.

Tavsiye Edilen:  Pazarlama için LinkedIn Nasıl Kullanılır: En İyi 7 İpucumuz

Ancak, Google Domain, herkese açık WHOIS veritabanındaki alan adı sahibi, cep telefonu numarası, e-posta adresi vb. kişisel bilgilerinizi korumak için herhangi bir ücret talep etmeyecektir. Google Domains’e bir alan adı satın alırken veya transfer ederken, özel kaydın neredeyse her zaman bir seçenek olduğunu unutmayın. Bunun nedeni, bazı alan adı uzantılarının bu özelliği desteklememesidir.

2) Güvenli Hesap:

Google Domains’den alan adı satın almak için Google hesabınızın olması gerekir. Bu, hesabınızın yedek kodlara ek olarak 2 Adımlı Doğrulama, sesli veya kısa mesaj dahil olmak üzere en gelişmiş çevrimiçi güvenlik tarafından korunacağı anlamına gelir. Bugüne kadar, Google Domains dışında hiç kimse 2 faktörlü kimlik doğrulama sağlamamaktadır.

3) Ücretsiz Alan Adı Transferi:

Google Domains, alan adınızı başka bir kayıt kuruluşundan Google Domains’e aktarmak için herhangi bir ücret alacaktır. Ancak, ek bir kayıt yılı satın almayı gerektiren alan adınızın kayıt süresini uzatmanız gerekir.

Örneğin: Alan adı kayıt bitiş tarihiniz transferden önce 1 Ekim 2019 ise transferden sonra 1 Ekim 2020 tarihine kadar tescil edilecektir.

4) Uygun Alan Adı Fiyatı:

Google Domains’den alan adı satın almak için makul bir fiyat ödemeniz gerekiyor. Üst düzey alanlar (TLD’ler) yani. .com alan adı, .in alan adı, .info alan adı, .org alan adı, .net alan adı, .biz alan adı, .business alan adı, .us alan adı, .ca alan adı, .co.uk alan adı vb. Yapabilirsin buraya tıklayın Google Domains fiyatlandırmasının tam fiyat listesini öğrenmek için.

Google Domains, BigRock, Bluehost, BluehostIndia, GoDaddy, Hostgator, Namecheap, DomainIndia ve diğer kayıt şirketleri gibi çeşitli üst düzey alan adı kayıt kuruluşu veya alan adı sağlayıcılarıyla rekabet eder.

5) Alan Yönetimi Paylaşımı:

Başkalarının alan adınızı yönetmesine izin verebilirsiniz. Alan İzinleri altında, alan adını paylaşmak istediğiniz kişinin google hesap sahibinin e-posta adresini ekleyebilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Google Erişimini Pazarlama Ekibinizle Paylaşma

Bu olanağı kullanarak, herhangi bir kişinin etki alanınızı yenilemesine, etki alanını silmesine, web sitelerinizin ayarlarını yönetmesine, herhangi bir kaynak kaydı, sentetik kayıt veya DNS sunucusu ayarı eklemesine, düzenlemesine ve silmesine izin verebilirsiniz.

Bir alan adının paylaşılması, alan adının sahibinin değişeceği anlamına gelmediğini unutmayın. Alan adınızın sahibi olmaya devam edersiniz. Diğer bir deyişle, alan yönetimi paylaşımı alan adının sahipliğini değiştirmez.

6) Etki Alanı Yönetim Aracı:

Google Domains, ad sunucuları ve A, AAAA, CNAME, MX, TXT vb. diğer kaynak kayıtlarını eklemek için basit alan yönetimi aracı sağlar.

7) E-posta ve Etki Alanı Yönlendirme:

Google Domains’e kaydedilen veya aktarılan alan adınız ile 100 adede kadar e-posta takma adı oluşturabilirsiniz. Bu, farklı amaçlar için belirli e-posta kimlikleri oluşturabileceğiniz anlamına gelir, yani. [email protected], [email protected], [email protected], [email protected] ve tüm bu e-postaları mevcut [email protected] hesabınıza yönlendirin.

Benzer şekilde, alan adınızı mevcut bir alan adına da yönlendirebilirsiniz. Başka bir deyişle, www.domain.in satın alırsanız, kullanıcıları bir konuma çekmek için bu alan adını mevcut www.domain.com’a yönlendirebilirsiniz.

8) Özel Alt alan:

Google Domains, forum.domain.com, support.domain.com, blog.domain.com gibi 100 adede kadar alt alan oluşturmanıza olanak tanır. Her bir alt alan adını yeni bir web sitesi, blog veya forum oluşturmak için kullanabilirsiniz.

9) Güvenilir Barındırma:

Google Domains, barındırma hizmeti sağlamaz. Ancak, alan adınız için bir web varlığı oluşturmak üzere web barındırıcılarıyla entegre olabilirsiniz. Alan adını satın aldıktan sonra, web sitenizi oluşturmaya başlamak için hemen bir web barındırma sağlayıcısı seçebilirsiniz:

  • Google web araçları (Blogger, Google App Engine, Google Sites)
  • Shopify
  • Kare boşluk
  • Weebly
  • Wix
  • Bluehost tarafından WordPress
  • Diğer üçüncü taraf web barındırma sağlayıcısı
  • Mevcut bir web sitesine web yönlendirme
Tavsiye Edilen:  11 wskazówek dotyczących projektowania efektownych banerów e-mailowych

10) Google Alan Adları Yardımı:

Alan adınızla ilgili herhangi bir sorunuz veya sorununuz varsa, destek ekibiyle iletişime geç e-posta, sohbet ve arama isteği yoluyla. Google Domains Destek Ekibi her gün hizmetinizdedir. düğmesini kullanarak bir Destek PIN’i oluşturabilirsiniz.

Ayrıca alan adı, profesyonel e-posta, Google+ profili, çevrimiçi depolama (Google Drive), paylaşılan takvimler, görüntülü toplantılar (Google Hangouts) ve daha fazlası için G Suite (Google Apps) ile kolayca entegre edilebilir.

Google Domains’den alan adı ile ilgili herhangi bir geri bildiriminiz veya sorunuz varsa, aşağıdaki yorumlarınızla bana bildirin.