Google, Google Reklamlarında Varsayılan Reklam Ayarını Değiştirerek Ne Yapmak İstiyor?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Google, Google Reklamlarında Varsayılan Reklam Ayarını Değiştirerek Ne Yapmak İstiyor?

Google, Duyarlı Arama Ağı Reklamlarını (RSA’lar) tüm Google Ads arama kampanyaları için varsayılan reklam türü yaptı. Ancak reklamverenler, Google Ads kampanyaları oluşturmak için Genişletilmiş Metin Reklamlar özelliğini kullanmaya devam edebilir.

Duyarlı Arama Ağı Reklamları nedir?

2018’de başlayan RSA’lar, geleneksel reklam biçimini biraz değiştirdi. Geleneksel bir Google reklamı, bir başlık ve gövde içerir. Ancak Google, reklamın birden çok bağımsız sürümünü oluşturur ve bu sürümler, kampanya ayarlarına göre birbirlerine göre döndürülür.

RSA’larda, reklam sürümleri varlıklar haline gelir. Burada Google, reklam kampanyalarının hedeflerine ulaşmak için en iyi kombinasyonu bulmak üzere bu öğeleri karıştırır ve eşleştirir.

RSA’lar geleneksel reklamlardan daha mı zorlayıcı?

Şaşırtıcı başlık ve gövde kombinasyonları oluşturmak için varlıkların karıştırılmasını ve eşleştirilmesini içerdiğinden, RSA’ları kurarken biraz daha düşünmek gerekir. Burada, daha büyük sonuca ulaşmak için her varlığın bir anlamı olmalıdır. Ancak, Google’ın varlık oluşturmak için araçları olduğu için endişelenecek çok az şey var. Örneğin, RSA’ların görülmesini istediğiniz sıraya ilişkin tercihinizi göstermek için bir varlığı “sabitleyebilirsiniz”.

Bu değişiklik reklamverenler için ne anlama geliyor?

Reklamverenler, Genişletilmiş Metin Reklamları kullanmaya devam edebilir, ancak Google, reklam performanslarını en üst düzeye çıkarmak için daha fazla seçeneği kontrol etmelerini ister. Örneğin, bir reklamın gücünü gösteren Reklam gücü göstergesini ele alalım. Benzer şekilde, konum ve geri sayım özelleştiricileri gibi kişiselleştirme özelliklerinden de yararlanabilirler. Google, yalnızca Google Ads’deki varsayılan hesap ayarını değiştirerek hesap yönetimini düzene sokmak ve basitleştirmek istiyor.

Tavsiye Edilen:  Google Taramasının Nasıl Yapılacağına İlişkin Bir Kılavuz