Google Haberler’den Google Haber Yayınları

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Google Haberler’den Google Haber Yayınları

Google Haber Yayınları – Konuyla İlgili Haber Kartları Birlikte Sunulur

Google, ilgimizi çekebilecek konular hakkında bilgi bulmayı kolaylaştırmak için haber bilgilerini bize getirmek için adımlar atıyor ve belirli bir konu hakkında birden fazla makaleyi birleştirerek bir haber programı biçiminde bu tür konuların zengin bir şekilde ele alınmasını sağlıyor.

Gönderide Ocak ayındaki en önemli haberler hakkında yazdım Google En Çok Okunan Haberler Önem Puanlarına Göre Seçiliyor

Haber yayınları olarak adlandırılan yeni bir görsel format, 2018 tarihli bir Verge Makalesinde açıklanmaktadır: Google Haberler elden geçiriliyor ve haber beslemeleri özelleştirildi. Bize bu yeni Google Haber Yayınları biçiminden şu sözlerle bahsediyor:

Bu yılın Haziran ayının başında verilen bir Google patenti, bize Google’ın bu haber bülteni sunumunu anlatıyor. Spesifik olarak, bir konuyla (örneğin bir haber hikayesi) ilgili içerik öğeleriyle (örneğin haber makaleleri) ilişkili kartları görsel olarak kaydıran etkileşimli bir kullanıcı arayüzü ile ilgilidir.

Patent bize çözmeyi amaçladığı sorunu anlatıyor:

Patent bize, haber okuyucularının bir hikayenin tüm boyutlarını anlamakta zorlanabileceklerini ve “bir haber hakkında iyi bilgi sahibi olmak için ilgili bilgileri internette araştırmak için zamanlarının olmadığını” söylüyor.

Patent, tarif ettiği süreci takip etmenin ardındaki avantajları bize anlatıyor:

Bu Google haber yayını konuları patenti şu adreste bulunabilir:

Bir konuyla ilgili içerik öğelerinin sunumu için sistemler ve yöntemler
Mucitler: Ziad Sultan ve Vidhya Ramesh Bhat
Vekil: Google LLC
ABD Patenti: 10.671.267
Verildi: 2 Haziran 2020
Dosyalandı: 6 Mayıs 2019

Soyut

Google haber uygulamasından Google Haber Yayınları

Bu Google haber yayınları, Google haberlerinde ve Google Haberler Uygulamasında mevcuttur. Haber uygulamasında, belirli bir konuyla ilgili bir dizi habere erişmenizi sağlayan “Tam Kapsam” simgesini görürsünüz ve hikayelerden birini seçip bir tarafa veya diğer tarafa kaydırabilir ve diğer hikayeleri okuyabilirsiniz. aynı konu Las Vegas Baskıncıları konulu haberler için “Tam Kapsam” açılış sayfasına bir örnek:

Tavsiye Edilen:  Google, Resim Sorgularını Nasıl Eşleyebilir?

Bunun gibi bir haber programının arkasındaki fikir, bir konu etrafında farklı bakış açıları sağlayan bir dizi bilgiye (örneğin, haber makaleleri veya tepkiler) izin vermektir.

Patent bize bu tür haber yayınlarından bahsediyor:

Patent, çeşitliliği hedefleyen Google haber yayınları için haber seçiminin ardındaki algoritmaya bir göz atmamızı sağlıyor:

Patent bize, haber bülteninin bir uygulamasının şu anda mevcut olan mevcut kartlar arasında kaydırmayı içerdiğini söylüyor. Ancak, kartlar arasında hızlı ve kolay tarama yapmak için bir ileri sarma düğmesi eklemek gibi başka yaklaşımlara da işaret eder.

Patent, Google haber bültenlerinin gelecekte nasıl gelişebileceği hakkında daha fazla bilgi sağlıyor; buna, bir makale koleksiyonunda yer alan farklı hikayelerden kesitler ve bir haber programında sosyal medya tepkileri de dahil.

Makine Öğrenimi ve Google Haber Yayınları

Patent ayrıca, Google’ın mevcut haber yayınlarını iyileştirmeyi amaçlayan haber yayınlarında makine öğrenimi yaklaşımlarını nasıl kullanabileceğini de anlatıyor:

Google Haber Yayınları Çıkarımları

Haberlerimin çoğunu Google Keşfet’i, ara sıra da Google Haberler Uygulamasını kullanarak okuyorum.

“Tam Kapsam” simgelerini ve kaydırılabilen haber yayınlarına götüren açılış sayfalarını fark etmemiştim.

Bir haber konusu hakkında daha geniş bir ilgili içerik yelpazesi görmek ilginçtir.

Artık hakkında daha fazla şey bildiğime ve neden bu şekilde kurulduğuna göre muhtemelen daha sık kullanacağım.

Haberlerde gördüğüm konular hakkında daha çeşitli bilgiler edinmeyi seviyorum.

Google Haberler uygulamasını denediniz mi? Hangisini daha çok seviyorsunuz, Google Haberler mi yoksa Google Keşfet mi?

Bill Slawski hakkında

26 yılı aşkın SEO deneyimi ve Hukuk Doktoru Derecesi ile Bill Slawski, Google’ın SEO ile ilgili patentleri konusunda en önde gelen uzmandır. Patent Keşfi, SEO hakkında yeni bilgiler bulmanın en hızlı ve en ayrıntılı yollarından biridir. Bill, önde gelen bir arama motoru optimizasyonu blogu olan SEO by the Sea’nin Editörüdür ve burada 1.300’den fazla gönderinin yazarıdır. Bill’in deneyimi, Fortune 500 markalarını ve dünyanın en büyük web sitelerinden bazılarını içerir. Bill, Moz, Search Engine Land ve Search Engine Journal için katkıda bulunan bir yazardır. 2014-2021’de arama motoru algoritmaları, evrensel ve harmanlanmış arama, aramada kişiselleştirme, arama ve sosyal ve yinelenen içerik sorunları, yapılandırılmış veri ve şema gibi konularda sektör lideri uluslararası konferanslarda konuşma yaptı.