Google, kötü bir SEO şirketinden nasıl kaçınılacağını açıklıyor

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Google, kötü bir SEO şirketinden nasıl kaçınılacağını açıklıyor

Bir SEO şirketiyle çalışmayı düşündüğünüzde birçok seçenek vardır. Fiyatlar ve teklifler o kadar büyük farklılıklar gösteriyor ki, neye mal olması gerektiğini ve bu maliyet karşılığında ne almanız gerektiğini belirlemek biraz zor olabilir.

Bir SEO şirketinin nasıl seçileceğini bilmek zordur. Bir SEO şirketinin sıralamanızı iyileştirmek için meşru bir yaklaşım mı sunduğunu, yoksa modası geçmiş, hoş karşılanmayan ve hatta potansiyel olarak zararlı teknikleri mi öne sürdüğünü belirlemek zor olabilir.

Google’dan Maile Ohye’nin aşağıdaki videoda belirttiği gibi, doğru SEO arayışınızda kötü sonuçlara veya “şaibeli uygulamalara” çok fazla para ödemekten kaçınmaya çalışıyorsunuz. Kendinize soruyorsanız – SEO için ne kadar ödemeliyim? – aşağıdakileri göz önünde bulundur.

Google, iyi SEO’nun “kara büyü” olmadığını söylüyor. Arama motoru sıralamalarında başarı için hızlı yöntemler yoktur. “Çoğu durumda, SEO’ların işletmenizin önce iyileştirmeleri uygulamasına ve ardından potansiyel faydaları görmesine yardımcı olmak için dört aydan bir yıla kadar bir süreye ihtiyaçları vardır.” Bu doğrudan atın ağzından çıkan bilgece bir tavsiyedir.

Sonuç olarak, şirketinizin SEO potansiyeli yalnızca web sitenizin ve oraya koyduğunuz içeriğin kalitesi kadar yüksektir. Sitenizin teknik açıdan sağlam olduğundan ve içeriğinizin odaklandığından emin olmak için birlikte çalışacağınız doğru şirketi bulmak zorlu bir iştir, ancak Google, alanı daraltmanıza yardımcı olacak 4 adımlı bir süreç sunar.

Google’ın tavsiyesi:

  1. Potansiyel SEO şirketinizle 2 yönlü bir röportaj yapın. Sizinle ve işinizle gerçekten ilgilenip ilgilenmediklerini kontrol edin.
  2. Referanslarını kontrol edin.
  3. Teknik ve arama denetimi isteyin (ve muhtemelen bunun için ödeme yapmanız gerekecektir).
  4. Onları işe almak isteyip istemediğinize karar verin.

Google bu adımların her birinde derinlemesine ilerliyor. Şu anda bir SEO şirketi için piyasadaysanız veya şu anda doğru şirketle çalışıp çalışmadığınızı merak ediyorsanız bu videoyu izleyin:

Tavsiye Edilen:  Pazarlama Oyununuzu Güçlendirmek İçin 18+ SEO Uzantısı