Google SERP’lerinde Varlıkları Kümeleme Güncellendi

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Google SERP’lerinde Varlıkları Kümeleme Güncellendi

Kümelenme Kuruluşlarının Patenti Güncellendi

En son blog gönderilerimden biri, Google’ın haber sonuçlarını organik arama sonuçlarında konuya göre gruplaması hakkındaydı. Google, arama sonuçlarında varlıklarla ilgili bilgileri de kümelemiştir. Şimdi Kazablanka’da Humprey Bogart ile birlikte hareket eden kişileri ararsanız. Bu arama sonuçlarında o filmdeki diğer oyuncuları görebilirsiniz. Bu aktörleri ve filmi (ve filmle ilgili kategoriler hakkındaki ontolojiyi) içeren ilgili soruları da görebilirsiniz. Bu yeni gönderi, varlık kümelemesi ve Google’ın varlık kümelemesi ile ilgili arama sonuçlarını sunma yöntemindeki bir değişiklik hakkındadır.

İşte oyuncular ve Casablanca filmi arasındaki bağlantıları gösteren arama sonuçlarına bir örnek:

Varlık Kümeleme - Kazablanka

Google’ın 3 Ocak 2022 tarihli bir devam patenti var. Google Arama Sonuçlarında Varlık Kümelemesi sonrası 2019’da o patentin önceki bir sürümü hakkında yazmıştım.

İlk Patentten İddialar

Bu yeni patent bir devam patenti olduğu için patentin çoğu aynıdır. Patent, güncellenmiş talepleri içerir. dan ilk iddia Kümeleme Arama Sonuçları patentinin 2019 versiyonu aşağıdaki gibi okur:

Güncellenen Patentten Gelen Hak Talepleri

Ayrıntılı olarak 2019 yılında yazdığım yazı kümeleme varlıkları patentinin arkasındaki süreci anlatıyor. Şimdi, programın yeni versiyonu 2022’nin ilk gününden itibaren patent bize patentin ne yaptığını söyleyen yeni bir dile sahip. 1999’daki ilk iddialar bize yeni iddialarda olmayan bir “siluet skoru” anlattı. 2022 iddiaları, 2019 sürümünde olmayan bazı terimleri içeriyor:

Daha yeni versiyon bize, ilk iddia setinin içermediği “ontolojik ilişkileri” içerdiğini söylüyor. Dolayısıyla, SERP’lerden Bogart’ın, bu arama sonucuna odaklanan diğer birçok aktör gibi “Casablanca” Filminde yer aldığını biliyoruz.

Arama sonuçlarını kümeleme
Mucitler: Jilin Chen, Dai; Lichan Hong, Tianjiao Zhang, Huazhong Ning ve Ed Huai-Hsin Chi
Vekil: Google LLC
ABD Patenti: 11.216.503
Verildi: 4 Ocak 2022
Dosyalandı: 26 Kasım 2019

Tavsiye Edilen:  Web Semineriniz için En İyi 6 Platform ve Temel Özellikleri

Soyut

2019’daki bu kümeleme varlıkları patentiyle ilgili orijinal yazıma geri dönerseniz, varlıklar hakkında yazarken birçok kez “ontolojilerden” bahsettiğimi göreceksiniz. Kümeleme varlıkları patentinin 2022 versiyonu, bu dili doğrudan iddialara ekler. Film ve oyuncuları arasındaki ilişkiyi tartışmadan SERP’lerde yer alırlar.

Varlıkları Kümeleme ve Haberler

Bu değişiklikten sonra, belirli bir varlık ve haber için arama yaptığımızda, orada da kümelenmiş arama sonuçları görüyoruz:

Kümelenme Varlığı Haberleri

Bu nedenle Google artık SERP’leri bir eşleşme belgelerinin sorgu terimleri için ne kadar iyi olduğuna göre sıralamıyor – Google, arama sonuçlarına nelerin dahil edileceğine ilişkin kararının bir parçası olarak konuları ve varlıklar arasındaki ilişkileri kümeliyor.

Bill Slawski hakkında

26 yılı aşkın SEO deneyimi ve Hukuk Doktoru Derecesi ile Bill Slawski, Google’ın SEO ile ilgili patentleri konusunda en önde gelen uzmandır. Patent Keşfi, SEO hakkında yeni bilgiler bulmanın en hızlı ve en ayrıntılı yollarından biridir. Bill, önde gelen bir arama motoru optimizasyonu blogu olan SEO by the Sea’nin Editörüdür ve burada 1.300’den fazla gönderinin yazarıdır. Bill’in deneyimi, Fortune 500 markalarını ve dünyanın en büyük web sitelerinden bazılarını içerir. Bill, Moz, Search Engine Land ve Search Engine Journal için katkıda bulunan bir yazardır. 2014-2021’de arama motoru algoritmaları, evrensel ve harmanlanmış arama, aramada kişiselleştirme, arama ve sosyal ve yinelenen içerik sorunları, yapılandırılmış veri ve şema gibi konularda sektör lideri uluslararası konferanslarda konuşma yaptı.