Google, Soruları Yeniden Yazarak Daha İyi Soruları Nasıl Yanıtlayabilir?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Google, Soruları Yeniden Yazarak Daha İyi Soruları Nasıl Yanıtlayabilir?

Google’ın son zamanlarda yapmak için yola çıktığı bir görev, Soru Soran Sorgular İçin İyi Yanıtlar Nelerdir? başlıklı gönderide yazdığım gibi, yanıt arayan sorgulara yanıt vermektir.

Bazen bir sorgu, web’de bulunan belgelerin bağlantılarının bir listesiyle en iyi şekilde yanıtlanır (örneğin, “NYC’deki en iyi restoranlar”) ve bazen gerçek ve öz bir yanıt, arama yapan kişiye en iyi şekilde hizmet eder (Bağımsızlık Bildirgesi ne zaman imzalandı?) .

Google’ın SERP’lerde organik sonuçların üst kısımlarında yer alan cevap kutularındaki soruları cevaplamaya çalıştığını görüyoruz. Google Research Publications veri tabanından geçen yılın Kasım ayında yayınlanan bir makale, bize daha iyi soruları ve bunların nasıl şekillendiğini ve Google’ın soruları yeniden yazmakla nasıl meşgul olabileceğini gösteriyor. Daha İyi Sorular Nasıl Sorulur? Yanlış Biçimlendirilmiş Soruları Yeniden Yazmak için Büyük Ölçekli Çok Alanlı Veri Kümesi. Ayrıca Google’ın bize Yanıt verdikleri Kişiler Ayrıca Soru Soran Soruları ve bu yanıtların kaynaklarına bağlantılar gösterdiğini de görüyoruz.

Bu makalenin odak noktası “nasıl daha iyi sorular sorulur?” ve soruları daha iyi sorular haline getirmek için yeniden yazmak hakkında Özet bize daha fazlasını anlatır ve şöyledir:

Makale, soruların yeniden yazılması sorununun çözümüne ne gibi katkılar sağladığının bir özetini içeriyor ve bu katkıları şu şekilde ortaya koyuyor:

  1. Anlamlarını veya anlamlarını koruyarak metinsel olarak kötü biçimlendirilmiş soruları çok daha iyi biçimlendirilmiş sorularla değiştirmeyi içeren soruları yeniden yazma görevi.
  2. Bu, insan tarafından oluşturulan Stack Exchange soru düzenleme geçmişlerinden büyük ölçekli, çok alanlı bir soru yeniden yazma veri kümesi (MQR) oluşturmayı gerektirir. Geliştirme ve test setleri, insan açıklamalarına göre yüksek kalitede kabul edilir. Soru yeniden yazma görevi üzerine araştırmayı teşvik etmek için MQR veri setini yayınladılar.
  3. MQR veri setinde eğitilmiş, diğer soru yeniden yazma veri setleriyle ve diğer yorumlama teknikleriyle eğitilmiş birkaç nöral modeli kıyasladılar. Bize MQR ve Quora veri kümeleri üzerinde eğitilen modellerin ardından dilbilgisi hatası düzeltmesinin MQR soru yeniden yazma görevinde en iyi performansı gösterdiğini söylüyorlar.
Tavsiye Edilen:  Birden Çok Platform İçin Yazarak Kazancınızı En Üst Düzeye Çıkarma

Bu makaleyi yayınlama motivasyonlarını ve bu soru yeniden yazma süreci hakkında diğer araştırmaları teşvik etmeyi umduklarını okuduktan sonra, bu proje hakkında blog yazmak ve makalelerini paylaşmak mantıklı geldi.

Makale, MQR Veri Kümesinden yanlış biçimlendirilmiş ve iyi biçimlendirilmiş soru örneklerine işaret ediyor:

İyi Biçimlendirilmiş Soruları Değerlendirme

Makale ayrıca ilgili araştırmalara ve ayrıca soruları yeniden yazarken değişiklikleri nasıl değerlendirdiğine de bakar. İyi biçimlendirilmiş sorulara bakıldığında şunlara bakılabilir:

Kötü biçimlendirilmiş ve iyi biçimlendirilmiş soru çiftlerine bakıldığında, analizin başka bir yönü, her ikisinin de anlamsal olarak benzer görünüp görünmediği veya aynı anlamı taşıyıp taşımadığıdır.

Soruları Yeniden Yazma Hakkında Sonuç

Google’ın bu makalesi, kötü yazılmış soruların yeniden yazılmasını ve bu yeniden yazma sürecinin nasıl değerlendirildiğini araştırıyor. Soruların yeniden yazılmasının daha geniş bir kitleye faydalı olması için nasıl yapılabileceğine dair bazı bilgiler sağlar. Ayrıca, Google’ın iyi biçimlendirilmiş soruları göstermek ve bunlara yanıtlar sağlamak için çaba sarf ettiğini de gösteriyor.

Okurken, Google’ın şu adlı makalesi aklıma geldi: Biperpedia: Arama Uygulamaları için Bir Ontoloji. Biperpedia makalesindeki bana takılan satırlardan biri, “kanonik sorgular” olarak adlandırdıkları şeyi veya sorgu günlüklerinde buldukları sorguları ifade etmenin en iyi yolunu izlediklerini belirten bir ifadeydi. Bunun, arama yapanların arama yaparken sorabilecekleri soruları ifade etmenin en iyi yolunu bulmayı içerip içermediğini merak etmiştim ve etmiş olabilir. Ayrıca, bu konu hakkında daha fazla araştırma yapmak istedikleri bir konu olabilir ve geçen Kasım ayında yayınlanan bu makale, sorgu olarak görünebilecek soruları daha iyi anlamaya ve yeniden yazmaya çalışmanın bir yoluydu.

Öne çıkan snippet olarak görünen bir soru gördüğümüzde veya bir kişi de soru sorduğunda, muhtemelen arama yapanlar için en fazla değeri, sorunun hatalı değil, iyi biçimlendirilmiş bir soru olması sağlar.

Tavsiye Edilen:  Müşterilerin Stoksuz Satış Mağazanızda Daha Fazla Para Harcamasını Sağlayacak Kanıtlanmış 5 Akıl Hilesi

Bu bize Google’ın yalnızca soruların yanıtlarını aramadığını, aynı zamanda öne çıkan snippet’leri gösterdiklerinde ve insanların da sorular sorduğunda yanıtları göstermek için daha iyi sorular aradığını gösteriyor.

Makalede iyi biçimlendirilmiş soruları değerlendirmek için attığınız adımlar, muhtemelen sayfalarınıza cevap vermek için ekleyebileceğiniz sorulara bakarken izlemeye değer adımlardır.

Daha İyi sorular sağlamak, bu soruların yanıtlarının kaynağı olarak görülmek için atılan ilk adımdır.

Bill Slawski hakkında

26 yılı aşkın SEO deneyimi ve Hukuk Doktoru Derecesi ile Bill Slawski, Google’ın SEO ile ilgili patentleri konusunda en önde gelen uzmandır. Patent Keşfi, SEO hakkında yeni bilgiler bulmanın en hızlı ve en ayrıntılı yollarından biridir. Bill, önde gelen bir arama motoru optimizasyonu blogu olan SEO by the Sea’nin Editörüdür ve burada 1.300’den fazla gönderinin yazarıdır. Bill’in deneyimi, Fortune 500 markalarını ve dünyanın en büyük web sitelerinden bazılarını içerir. Bill, Moz, Search Engine Land ve Search Engine Journal için katkıda bulunan bir yazardır. 2014-2021’de arama motoru algoritmaları, evrensel ve harmanlanmış arama, aramada kişiselleştirme, arama ve sosyal ve yinelenen içerik sorunları, yapılandırılmış veri ve şema gibi konularda sektör lideri uluslararası konferanslarda konuşma yaptı.