Google, Video Optimizasyonu ile Video Oluşturuculara Yardımcı Olacak mı?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Google, Video Optimizasyonu ile Video Oluşturuculara Yardımcı Olacak mı?

Google, Video Optimizasyon Önerileri Sunmaya Başlayacak mı?

İlk olarak Ekim 2013’te yapılan ve 1 Temmuz 2020’de yayınlanan bir patent başvurusu, videolar için optimizasyonları belirleyen ve bu video optimizasyonlarını bu videoların posterlerine öneren bir sistem içermektedir.

Patent, video optimizasyonu ile ilgili çözmeye çalıştığı sorunu şu şekilde sunuyor:

Youtube gibi bir video barındırma hizmetine içerik gönderen kişilere optimizasyon önerileri sağlamada değer gördüklerini ilk kez bir Google patent durumu görüyorum.

Video optimizasyonu patent başvurusunun kapsadığı konuların çok kısaltılmış bir özeti:

Bir patent çizimi, önerilen video optimizasyon önerilerinin örnek bir ekranını da gösterir:

Videoları Optimize Etme Sistemi ve Yöntemi
Başvuranlar GOOGLE LLC
Mucitler Vladmir Vuskovic, Dhruv Bakshi, Forgeot D’arc Amaury ve Christoph Poropatits
Başvuru Numarası 19213032
Dosyalandı: 1 Ekim 2013
Yayın Numarası 3675014
1 Temmuz 2020’de yayınlandı

Soyut:

Şaşırtıcı Video Optimizasyon Önerileri

Bu patentin, video optimizasyon önerilerini uygulamak için video gönderen kişilerin yardımını ne kadar gerektirdiğine şaşırdığımı itiraf ediyorum.

Patent, bunu yapmak için güçlü bir gerekçe oluşturuyor:

Bu tür video optimizasyon önerilerinin bir video barındırma hizmetinin yöneticisi tarafından manuel olarak yapılmasına ek olarak, bir Video Optimize Edici (bir makine), önerileri kabul edebilen bir video sahibine video optimizasyon önerileri yapabilir ve bunlar daha sonra otomatik olarak bir sunucuya uygulanır. video. Patent, video optimizasyonunun sonuçlarının bir videonun aşağıdakileri gerçekleştirmesine neden olabileceğini söylüyor:

 • İzlenme artışı,
 • Artan reklam geliri,
 • Artan izleyici süresi
 • Yakında

Öneriler Sunan Bir Video Optimize Edici

Patent, bir video iyileştirici hakkında daha fazla ayrıntı sağlar. Video iyileştirici şunları içerebilir:

 • Kullanıcı arayüzü
 • video analizörü
 • Tavsiyede bulunan
 • Kural yöneticisi
 • Video düzenleyici
 • Deney tasarımı (DOE) üreteci
Tavsiye Edilen:  Google Ads Kampanyalarınızı Yalnızca Mobil Cihazlara Ayırın: E-Ticaret Mağazaları İçin Ne Zaman ve Nasıl Yapılacağına İlişkin Bir Kılavuz

Video iyileştirici patenti, çeşitli optimizasyon kurallarını açıklar.

Video analizörünün, bir dizi optimizasyon kuralına dayalı olarak bir video için optimizasyonları belirleyen bir kural motoru olduğu söylendi. Sonuç üretmek için optimizasyon kurallarını işleyen bir kural motorudur.

Video iyileştiriciden gelen öneriler, aşağıdakiler gibi belirli optimizasyonları içerebilir:

 • Daha fazla etiket ekleme
 • Bir başlığı veya açıklamayı iyileştirme
 • Bir videoya belirli etiketler ekleme
 • Bir video için belirli bir özel küçük resim kullanma
 • Yakında

Patent, önerilebilecek optimizasyon kuralları hakkında pek çok ayrıntıya giriyor. Bir videodaki nesneler üzerinde gerçekleştirilen görüntü tanıma gibi şeyleri içerebilirler. Bir videodaki nesnelerin analizine dayalı olarak etiketler ve başlıklar önerilebilir (nesne analizi bir videoda dans olduğunu tespit ederse “dans eden” etiketi gibi).

Farklı video türleri için farklı optimizasyon kuralları önerilebilir, örneğin bazıları müzik videolarını optimize etme kurallarından farklı olan çocuk videoları için.

Bazı Optimizasyon kuralları, biri gelirleri en üst düzeye çıkarmak ve biri de maksimum keşfedilebilirlik için görüntüleme veya maksimum izleyici süresini en üst düzeye çıkarmak gibi farklı sonuç türleri için ayarlanabilir.

Video optimizasyon önerilerinin nasıl ayarlanabileceğiyle ilgileniyorsanız, daha fazla ayrıntı için patenti gözden geçirmeniz önerilir.

Video Optimizasyon Getirileri

Google’ın video optimizasyon önerileri sunması durumunda başka optimizasyon önerileri sunmayı düşünür mü diye merak ettim. Google Analytics ve Google Arama Konsolu, Zengin Sonuçlar aracı, mobil uyumlu araç ve Arama Motoru Optimizasyonu Başlangıç ​​Kılavuzu.

İnsanları arama sonuçlarında iyi sonuç veren içerik oluşturmaya teşvik ediyorlar ve nasıl yapılacağı hakkında birçok blog yazısı yayınladılar. yüksek kaliteli web siteleri oluşturun.
Bu video optimizasyon önerileri henüz mevcut değil, ancak Google’ın bunları yakında sunacağını görmek beni şaşırtmaz.

Bill Slawski hakkında

26 yılı aşkın SEO deneyimi ve Hukuk Doktoru Derecesi ile Bill Slawski, Google’ın SEO ile ilgili patentleri konusunda en önde gelen uzmandır. Patent Keşfi, SEO hakkında yeni bilgiler bulmanın en hızlı ve en ayrıntılı yollarından biridir. Bill, önde gelen bir arama motoru optimizasyonu blogu olan SEO by the Sea’nin Editörüdür ve burada 1.300’den fazla gönderinin yazarıdır. Bill’in deneyimi, Fortune 500 markalarını ve dünyanın en büyük web sitelerinden bazılarını içerir. Bill, Moz, Search Engine Land ve Search Engine Journal için katkıda bulunan bir yazardır. 2014-2021’de arama motoru algoritmaları, evrensel ve harmanlanmış arama, aramada kişiselleştirme, arama ve sosyal ve yinelenen içerik sorunları, yapılandırılmış veri ve şema gibi konularda sektör lideri uluslararası konferanslarda konuşma yaptı.