Google’da Görev Arama Önerileri

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Google’da Görev Arama Önerileri

Google’da Görevlere Dayalı Yeni Tür Arama Önerileri

Google, arama kutularından otomatik tamamlamayı kullanarak sorguları tamamlayan bir dizi açılır arama önerisi gösterir. Geçmişte Google’da arama önerileri hakkında yazdım:

Yeni verilen bir Google patenti, bir araştırmacıya bir sorgu için görev arama önerileri sağlayan arama önerileriyle ilgilidir.

Bir araştırmacı, tamamlanması gereken bir görev için bilgi bulmaya çalışabilir. Örneğin, bir uçuş rezervasyonu hakkında bilgi aramak.

Patent bize bunun bir sorguyu tanımlama ve yanıt olarak bir görev arama önerisi döndürme ile ilgili olduğunu söylüyor. Arama motoru, bir öneri açılır menüsünden görev önerisini seçtiğinde, arama yapan kişiyi görevle ilişkilendirebilir. Örneğin, görevler bir sorgudaki terimlere göre tanımlanabilir. Görevler, bir araştırıcıyla ilişkili verilerden de tanımlanabilir. Patent ayrıca bize bir görevi tamamlamayla ilgili ek bilgilerin görev arama önerileriyle ilişkilendirilebileceğini söylüyor.

Patentin arkasındaki süreç şunları içerir:

 • Bir araştırmacının sorgusunu tanımlama
 • En az bir görevle ilişkili en az bir görev önerisi ile sorgu için bir dizi öneri belirleme
 • En az bir görevle ilişkili görev önerisi de dahil olmak üzere kullanıcıya önerilerden bir veya daha fazlasını sağlama
 • Görev önerisinin bir araştırmacı seçimini alma
 • Görev önerisi seçimini almaya yanıt olarak görevi araştıran ile ilişkilendirme

Yöntem ayrıca, en az bir görevin belirtilmesi ve kullanıcıya görev önerisinin sağlanması adımını içerebilir. Ayrıca, arama yapan kişinin bir takvim uygulamasına hatırlatıcı ekleme, kişi listesindeki bir kişiye e-posta gönderme veya faturanın ödenebileceği bir tarayıcı açma gibi bir görevi gerçekleştirmesine olanak sağlayabilir.

Önerilen görev, arama yapan kişiyle ilişkili ek kullanıcı verilerine dayalı olarak belirlenebilir. Bu bilgiler, arama yapan kişi iletişim bilgilerini, arama yapan web sayfası gezinme geçmişini ve arama yapan e-postaları içerebilir.

Görevler Hakkında Ek Bilgiler ve Görevleri Tamamlama Yeteneği

Patentten gelen süreç ayrıca şunları içerebilir:

 • Görevin tamamlanmasıyla ilgili ek bilgilerin belirlenmesi
 • Ek bilgileri görevle ilişkilendirme
 • Görev için bir görev türü belirleme
 • Bir görevin tamamlanmasıyla ilgili ek bilgilerin belirlenmesi, tanımlanan görev türüne bağlı olabilir.
Tavsiye Edilen:  İçerik Dağıtımında Arama Motorlarının Önemi

Bu ek bilgi, arama yapan kişinin kişilerinden, web sayfası gezinme geçmişinden veya e-postalarından olabilir.

Patent, bir görev arama önerisi örneğini ve öneride tanımlanan bir görevi tamamlamanın bir yolunu gösterir (bu durumda randevu almak):

Bu görev arama önerileri patenti şu adreste bulunabilir:

Kullanıcının bir sorgu önerisi seçimine dayalı olarak bir görevi bir kullanıcıyla ilişkilendirme
Mucitler: Andrew Tomkins, Tristan Harris, Can Sar, Angelo DiNardi
Vekil: GOOGLE LLC
ABD Patenti: 10.776.407
Verildi: 15 Eylül 2020
Dosyalandı: 28 Kasım 2017

Soyut

Görev Arama Önerileri Hakkında Daha Fazla Bilgi

Bir araştırmacı, bir cep telefonu faturasını ödemek ve/veya işlemle ilgili bilgileri gelecekte bir hatırlatma olarak saklamak için “cep telefonu faturamı öde” sorgusunu gönderebilir.

Bir araştırmacı, uçuşlarla ilgili bilgileri bulmak için “uçuş bilgileri” sorgusunu da gönderebilir.

Araştırmacıya, araştırmacının gönderdiği sorguyla bir veya daha fazla yönü paylaşan bir veya daha fazla görev arama önerisi gösterilebilir.

Bir görev arama önerisi, bir araştırmacının kısmi sorgusuna dayanan bir otomatik tamamlama önerisi olabilir.

Görev Öneri Türleri

Bazı uygulamalarda, bir görev, bir görev türü ile kategorize edilebilir.

Bir görev türü, bir görevi gerçekleştirmek için gereklilikleri ve/veya görevin amacını açıklayıcı olabilir.

Örneğin, bir görev cep telefonu faturasını ödemekle ilgili olabilir.

Görev, bir kullanıcıya fatura ödemesini hatırlatmak olabileceğinden, görev bir hatırlatma görevi olarak kategorize edilebilir ve/veya görev, bir ürün ve/veya hizmet satın almak olabileceğinden, görev bir satın alma görevi olarak kategorize edilebilir.

Görev türleri şunları içerebilir:

 • Hatırlatma görevleri
 • Ödeme görevleri
 • Etkinlik görevleri
 • Satın alma görevleri
 • Randevu görevleri
 • Arama sorgusu görevleri

Görevlerle İlişkili Ek Bilgiler

Bir görev şunlarla ilişkilendirilebilir:

 • Uçuş süreleri
 • varış noktaları
 • havayolu bilgileri
 • gezinin amacı

“Bana Bakkala gitmeyi hatırlat” gibi bir görev, bir takvim uygulamasına giriş ekleyebilir.

Görev Arama Sorguları Farklı Şekilde İşaretlenebilir

Patent bize, Google’ın bir görev önerisini bunun bir görev önerisi olduğunu belirtmek için bir simge veya kelimelerle işaretleyebileceğini söylüyor. Ancak görev arama önerisi için masaüstümde veya telefonumda herhangi bir simge veya kelime göremiyorum. Böyle bir görev için kullanılabilecek kelimeler, bir görev önerisini belirtmek için “Görev oluştur” gibi bir şey olabilir. Belki gelecekte bu tür öneriler için bunu göreceğiz. Ek olarak, bir görev Önerisi seçmek, o görevi yerine getirme seçeneği sunabilir – Google Asistan görevleri uygulayabilse de bu, Sıradan Google Arama’da mümkün görünmüyor.

Tavsiye Edilen:  Yapay Zeka Blog Yazarlarından En İyi Şekilde Nasıl Yararlanılır?

Bazı görev önerileri, daha önce bir araştırmacı tarafından kullanılan geçmiş sorgular olarak hatırlanabilir.

Sıralama Görevi Arama Önerileri

Görev önerileri sıralanabilir (bir önerinin muhtemelen birden fazla görevle ilişkilendirilebileceği durumlar için).

Patent bize, görev arama önerilerini sıralamak için kullanılabilecek faktörleri anlatıyor:

 • Sorgu önerilerindeki terim sayısı
 • Sorgu önerilerindeki terim(ler)in uzunluğu
 • Hesaplama cihazının parametrelerini göster

Bir görevle ilişkilendirmeyi gösteren bir sorgudaki terimler, görevlerle ilgili sorgu önerilerinde sık sık göründüklerinde, örneğin “pay my…” ile başlayan bir görev olarak tanımlanabilir ve bir görevle ilişkilendirilebilir. ödeme türü bir görevle ilgileniyor.

“Cep telefonu faturamı öde” gibi bir görev önerisiyle terimleri paylaşan “cep telefonu faturası” gibi görev önerileriyle sözcükleri paylaşan bir sorgu, kelimelerin benzerliği nedeniyle sıralı bir görev önerisinde de artabilir. görev önerileri listesindeki bir görev.

Bazı görev önerileri, aşağıdakiler gibi, bir arama yapanla ilişkili bir veya daha fazla belgeye dayalı olarak bir arama yapan kişiye özel oldukları için öne çıkarılabilir:

 • E-postalar
 • Son görüntülenen web sayfaları
 • Arama geçmişi
 • Takvim girişleri
 • Sosyal medya bildirimleri
 • Metin bildirimleri
 • Kişi listeleri

Bir görev tanıma motoru, bir araştırmacının bazı gizli niteliklerine dayalı olarak bir görevi tanımlayabilir. Bunlar aşağıdakileri içerebilir:

 • Arayıcının coğrafi konumu
 • arayıcının yaşı
 • Bir veya daha fazla kaynaktan araştırmacının mesleği

Bu, formüle edilmiş görev önerisi bir veya daha fazla gizli özniteliğe özgüyse doğrudur.

Bunun bir örneği, bir arama yapan kişinin takviminin “Bob’a bir doğum günü hediyesi al” demesi ve takvim girdisinin kimliğine ve takvim girdisi ile bir sorgunun metninin benzerliğine bağlı olmasıdır.

Görev Arama Önerilerine İlişkin Çıkarımlar

Google Asistan’ı kullanarak hatırlatıcı görevler ayarlamak gibi bu patentte açıklanan özelliklerden bazıları artık kullanılabilir. Ancak, diğer görev türlerinden bazılarını bir Google Asistan’da oluşturmak mantıklı olacak gibi görünüyor. Örneğin, arama içinde görev arama önerilerini görme ve ödeme yapma, bir şey satın alma veya randevu alma gibi görevleri gerçekleştirebilecek kişileri seçme özelliğini asla göremeyebiliriz, ancak bunun yerine bu, Google Asistan’ın bir parçası olabilir.

Tavsiye Edilen:  E-posta Pazarlamasını Çevrimiçi Pazarlama Stratejileri Araç Kemerinizde Tutmanız için 5 Neden

Patent, bilgi grafiklerinden ve görevlerle ilişkili varlıklardan bahsediyor ki bu da bana aktif ontoloji bu Siri’ye güç verir. Görev önerilerini sorgulamak için kullanılan bir cihaz, varlıkları tanıyan bir veritabanı içerebilir.

Siri’nin Aktif Ontolojisi ile bu benzerlik, bu görevleri tamamlama yollarına bağlı olan bu görev arama önerisi yaklaşımının, bir cihazın önerilen bu tür görevleri tamamlamasını ve akıllı bir asistan olmasını sağladığını gösteriyor.

Bu nedenle, bu görev arama önerilerinin Google’daki tüm aramaların bir parçası olmak yerine muhtemelen Google Asistan’ın bir parçası olacağına inanıyorum.

Bill Slawski hakkında

26 yılı aşkın SEO deneyimi ve Hukuk Doktoru Derecesi ile Bill Slawski, Google’ın SEO ile ilgili patentleri konusunda en önde gelen uzmandır. Patent Keşfi, SEO hakkında yeni bilgiler bulmanın en hızlı ve en ayrıntılı yollarından biridir. Bill, önde gelen bir arama motoru optimizasyonu blogu olan SEO by the Sea’nin Editörüdür ve burada 1.300’den fazla gönderinin yazarıdır. Bill’in deneyimi, Fortune 500 markalarını ve dünyanın en büyük web sitelerinden bazılarını içerir. Bill, Moz, Search Engine Land ve Search Engine Journal için katkıda bulunan bir yazardır. 2014-2021’de arama motoru algoritmaları, evrensel ve harmanlanmış arama, aramada kişiselleştirme, arama ve sosyal ve yinelenen içerik sorunları, yapılandırılmış veri ve şema gibi konularda sektör lideri uluslararası konferanslarda konuşma yaptı.