Google’da Kümelenmiş Haber Sonuçları

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Google’da Kümelenmiş Haber Sonuçları

Haber Sonuçlarının Sınırlamaları

Bir araştırmacı, arama terimlerini içeren bir sorgu kullanarak belirli bir konu, hikaye veya kategori hakkındaki haberleri arayabilir. Arama terimleri, sorguya yanıt olarak kullanıcıya sonuç sağlamaya alışır. Ancak sağlanan sonuçlar, kullanıcıya her zaman tam olarak aradığı haber veya hikayeyi sağlamayabilir. Bu gibi durumlarda, kullanıcıların sorgularını iyileştirmeleri veya genişletmeleri ve deneme yanılma yoluyla yanıtlarını bulmaya çalışmaları gerekir.

Ek Ek Haberler Sağlamak İçin Kümelenmiş Haber Sonuçları

Google Haberler için Twitter Hesabı, aramayla ilgili haber sonuçları ve aranan sorgu terimi etrafında Kümelenmiş Haber Sonuçları için yeni bir görünüm duyurdu ve bir örnek sunuyor. 7 Aralık 2021’de verilen bu değişikliği ayrıntılarıyla anlatan bir patentle karşılaştım:

Artık, aramanızla ilgili birden fazla haber olduğunda, sonuçları hikayeye göre düzenleyeceğiz, böylece en alakalı olanı anlamak daha kolay olacak ve hangi belirli makaleleri keşfedeceğiniz konusunda daha bilinçli bir karar verebilirsiniz. İşte böyle görünüyor: https://t.co/PQ2DHiZKH4

— Google Haberler (@googlenews) 7 Aralık 2021

İşte bu hafta verilen ve haberlerin ve tamamlayıcı bilgilerin, sorgu konusu etrafında kümelenmiş haber sonuçlarında nasıl gösterilebileceğini açıklayan patent. Bu nedenle, yerel olarak neler olup bittiğini öğrenmek isteseydim, yakındaki plajda neler olduğunu öğrenmek için “Carlsbad News” araması yapabilirdim.

Açıklanan konu, bir sorgunun alınmasını ve sorguya yanıt olarak arama sonuçlarının tanımlanmasını içeren, makine tarafından uygulanan bir yöntemle ilgilidir. Yöntem şunları içerir:

 • Arama sonuçlarını kümeler halinde gruplama
 • Kümeler arasındaki benzerlikleri belirleme
 • Kümelerin benzerliklerine göre sorgu ile ilişkili bir konu belirleme
 • Sorguyla ilişkili bir kategori bulma
 • İlgili konu ve kategoriye göre ek bilgilerin bulunması
 • Kümelenmiş haber sonuçlarında sorguya yanıt olarak görüntülenmek üzere arama sonuçlarının ve ek bilgilerin sağlanması
Tavsiye Edilen:  Slug Nedir ve En İyi SEO Sonuçları İçin Nasıl Optimize Edilir?

Diğer yönler, bilgisayar programı ürünleri dahil olmak üzere karşılık gelen sistemlerde ve aparatlarda somutlaştırılabilir.

Kümelenmiş Haber Sonuçlarının ek özellikleri

İlgili konu şu şekilde belirlenir:

 • Kümelerin benzerliklerini sıralama
 • Sıralamaya göre ilgili konunun benzerliklerinin seçilmesi
 • Arama sonuçlarının gruplandırılması, aynı olayla ilgili arama sonuçlarının tanımlanması anlamına gelir.
 • Kategorinin belirlenmesi ayrıca, arama sonuçlarının her birinin ilgili içeriğine dayalı olarak kategorinin belirlenmesi anlamına gelir.

Bir örnekte, ek bilgilerin tanımlanması ayrıca ilgili konuyla ilişkili bir içerik öğesine bir bağlantının tanımlanmasını içerir. Bir örnekte, ek bilgilerin tanımlanması ayrıca kategori ile ilişkili bir içerik öğesine bir bağlantının tanımlanmasını içerir. Bir örnekte yöntem ayrıca, sorgu için ek arama kriteri olarak ilgili konu veya kategorinin kullanılmasına dayalı olarak arama sonuçlarının değiştirilmesini içerir.

İlgili konu veya kategori ile ilişkili içerik öğelerinin arama sonuçlarına eklenmesi

Sorgu, belirli bir içerik öğesi tipindeki içerik öğeleri için dikey bir sorgu içerebilir.

Sorgu, haber öğeleri için bir sorgu içerir.

Tamamlayıcı bilgiler, konulara veya kategorilere bağlantılar içerebilir.

Bir konunun bağlantısını takip etmek, konuyla ilgili içerik öğelerinin arama yapan kişiye sunulmasına neden olabilir.

Kümelenmiş Haber Sonuçları

Bu patent aynı zamanda işlemcileri ve işlemciler tarafından yürütüldüğünde işlemcilerin aşağıdakileri içeren işlemleri gerçekleştirmesine neden olan, içinde depolanan talimatları içeren makine tarafından okunabilen bir ortamı içerir:

 • Sorgu alma ve sorguya yanıt olarak arama sonuçlarını belirleme
 • Arama sonuçlarını kümeler halinde gruplama
 • Kümeler arasındaki benzerlikleri belirleme
 • Kümelerin benzerliklerine göre sorgu ile ilişkili bir konu belirleme

İşlemler, sorguyla ilişkili bir kategorinin belirlenmesini, ilgili konu ve kategoriye dayalı olarak ek bilgilerin tanımlanmasını ve sorguya yanıt olarak görüntülenmek üzere arama sonuçlarının ve ek bilgilerin sağlanmasını içerir. Diğer yönler, bilgisayar programı ürünleri dahil olmak üzere karşılık gelen sistemlerde ve aparatlarda somutlaştırılabilir.

Tavsiye Edilen:  Çerçeve Kullanmanın Üç Temel Avantajı

Bunlar ve diğer yönler aşağıdaki özellikleri içerebilir:

 • İlgili konuyu bulmak, sorgunun arama terimiyle önceden ilişkilendirilmiş bir konuya dayalı olarak ilgili konuyu belirlemek anlamına gelebilir.
 • Kategoriyi öğrenmek, sorgunun arama terimiyle önceden ilişkilendirilmiş bir kategoriye dayalı olarak kategoriyi belirlemek anlamına gelir.
 • İlgili konuyu bilmek, kümelerin benzerliklerini sıralamak ve sıralamaya göre benzerlikleri ilgili konu olarak seçmek demektir.
 • Arama sonuçlarını gruplamak, aynı olayla ilgili arama sonuçlarını belirlemek anlamına gelir.
 • tamamlayıcı bilgilerin bulunması, ilgili konuyla ilişkili bir içerik öğesinin bağlantısının tanımlanması ve kategoriyle ilişkili bir içerik öğesinin bağlantısının tanımlanması anlamına gelir.
 • Sorgu için daha fazla arama kriteri göründükçe, ilgili konuyu veya kategoriyi kullanmaya dayalı olarak arama sonuçlarını değiştirme.

Bu patent aynı zamanda bize Google gibi bir arama motorunun aşağıdakileri içeren işlemleri nasıl gerçekleştirebileceğini anlatır:

 • Sorgu alma ve sorguya yanıt olarak arama sonuçlarını belirleme
 • Arama sonuçlarını kümeler halinde gruplamak ve kümeler arasındaki benzerlikleri belirlemek
 • Kümelerin benzerliklerini sıralama
 • Benzerliklerden, sıralamaya göre sorguyla ilişkilendirilen ilgili bir konunun belirlenmesi
 • Sorguyla ilişkili bir kategori belirleme
 • İlgili konu ve kategori bazında tamamlayıcı bilgilerin belirlenmesi
 • Sorguya yanıt olarak görüntülenmek üzere arama sonuçlarının ve ek bilgilerin sağlanması

Kümelenmiş Haber Sonuçları Patentinin Avantajları

Arama yapan kişiye, arama sorgusunu daraltmasına ve sorguyu arama sonuçlarının ışığında ilgi duyabileceği diğer konulara genişletmesine yardımcı olmak için arama yapan kişiye daha fazla anahtar terim veya konu sağlayan bir arama sorgusuna yanıt olarak ek bilgiler sağlamak. sorgu.

Bu Kümelenmiş Haber Sonuçları Patenti şurada:

Haber aramada ek bilgi sağlama
Mucitler: Anand Paka, Paul Brian Moody, Mayuresh Saoji, Vikas Sukla, Andre Rohe, Richard Louis Gingras ve Maricia Scott
Vekil: Google LLC
ABD Patenti: 11.194.868
Verilen: 7 Aralık 2021
Dosyalandı: 28 Eylül 2018

Tavsiye Edilen:  Flipboard gibi bir Haber Toplayıcı Uygulaması Nasıl Geliştirilir?

Soyut

Bill Slawski hakkında

26 yılı aşkın SEO deneyimi ve Hukuk Doktoru Derecesi ile Bill Slawski, Google’ın SEO ile ilgili patentleri konusunda en önde gelen uzmandır. Patent Keşfi, SEO hakkında yeni bilgiler bulmanın en hızlı ve en ayrıntılı yollarından biridir. Bill, önde gelen bir arama motoru optimizasyonu blogu olan SEO by the Sea’nin Editörüdür ve burada 1.300’den fazla gönderinin yazarıdır. Bill’in deneyimi, Fortune 500 markalarını ve dünyanın en büyük web sitelerinden bazılarını içerir. Bill, Moz, Search Engine Land ve Search Engine Journal için katkıda bulunan bir yazardır. 2014-2021’de arama motoru algoritmaları, evrensel ve harmanlanmış arama, aramada kişiselleştirme, arama ve sosyal ve yinelenen içerik sorunları, yapılandırılmış veri ve şema gibi konularda sektör lideri uluslararası konferanslarda konuşma yaptı.