Google’dan Zengin Sonuçlar Patenti Yalnızca Kitaplardan Devam Ediyor

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Google’dan Zengin Sonuçlar Patenti Yalnızca Kitaplardan Devam Ediyor

Google’da Zengin Sonuçlar nereden geldi?

Google, 2009’da Ramanathan Guha’dan bir blog yazısı ile bizi zengin snippet kavramıyla tanıştırdı. Zengin Snippet’ler Tanıtımı. Guha daha sonra 2015’te bize schema.org’un başlangıcı hakkında daha fazla bilgi veren ve zengin snippet’lerin bunlarla nasıl ilişkili olduğunu anlatan bir makaleyi birlikte yazmak için içeri girdi. Schema.org: Web Üzerindeki Yapılandırılmış Verilerin Evrimi

Bu blog gönderisinin yayınlanmasından sonraki yıllarda, zengin snippet’ler hakkında daha fazla bilgi sağlayan bir patent veya belge bulmaya çalıştım. Gönderide bir patent başvurusu hakkında yazdığım 2018 yılına kadar, Zengin Sonuçlar Nasıl Seçilebilir ve Oluşturulabilir (Verildi). Google’ın artık sunduğu zengin sonuç türlerini görmek için geliştirici sayfalarında şu konularda daha fazla bilgi edinebilirsiniz: sitenizde arama sonucu özelliklerini etkinleştirmeözellikle zengin sonuçlarla ilgili bir bölüm içerir.

Zengin Sonuçlarla ilgili ilk Google Patenti, Kitaplar Hakkındaydı

Başlangıçta, hakkında yazdığım patent, kitaplarla ilgili arama sorguları için zengin sonuçlarla ilgiliydi, ancak patentin bu sürümü, daha geniş bir zengin sonuçlar yelpazesiyle ilgili olarak onu güncelliyor gibi görünüyor. Patentin kitaplar yönü, güncellenen patentin istemlerinden çıkarılmıştır, ancak bunlar hala patentin açıklamasındadır. İkinci kez güncellenen bir devam patentidir. Pek çok devam patentinden farklı olarak, patentin özeti gibi patentin başlığı da değişti. Başlangıçta “Kitaplar için kullanıcı arama sorgularıyla alakalı zengin sonuçlar” başlığına sahipti ve yeni başlık, bu başlıktaki son iki kelimeyi “Kullanıcı arama sorgularıyla alakalı zengin sonuçlar” olarak kaldırdı.

Bu patentteki ilk iddianın orijinal olarak kitaplarla ilgili olacak şekilde nasıl evrildiğine ve şimdi çok daha geniş bir sonuç yelpazesini kapsadığına bakmaya değer.

5 Kasım 2013 tarihinde verilen bu patentin ilk versiyonu için ilk talep – Kitaplar için kullanıcı arama sorgularıyla alakalı zengin sonuçlar Bize bunun dijital kitap kaynaklarının bir külliyatını aramakla ilgili olduğunu söylüyor:

1. Aşağıdakileri içeren, bilgisayar uygulamalı bir yöntem: bir yayın araştırması talep eden bir sorgunun alınması, yayın araştırması, her biri ilgili belirli bir kitapla ilgili olan dijital kitap kaynaklarının bir külliyatının araştırılmasıdır; dijital kitap kaynakları külliyatından gelen sorguya yanıt veren yayın arama sonuçlarının elde edilmesi, her yayın arama sonucu, daha önce spesifik olarak kitaplarla ilgili olarak tanımlanan ilgili bir kaynağı tanımlar, her yayın arama sonucu, dijital kitap kaynakları külliyatında ilgili bir dijital kitap kaynağını tanımlar; yayın arama sonuçlarının sıralı sıralamasında birinci sırada yer alan bir birinci yayın arama sonucu için bir puanın, diğer yayın arama sonuçlarının ilgili puanlarına göre bir eşiği karşıladığının belirlenmesi; burada, puan aşağıdakileri karşılıyorsa, birinci yayın arama sonucu için zengin bir sonuç sağlanır eşik ve burada puan eşiği karşılamıyorsa birinci yayın arama sonucu için zengin bir sonuç sağlanmaz ve burada ilk yayın arama sonucu bir kitapla ilişkilendirilir; bir birinci yayın arama sonucu için bir puanın, yayın arama sonuçlarının sıralı sıralamasında birinci sırada yer almasının, diğer yayın arama sonuçlarının ilgili puanlarına göre bir eşiği karşıladığını belirlemeye yanıt olarak, birinci yayın aramasıyla ilişkili verileri kullanarak bir web kaynakları külliyatını araştırır kitaba atıfta bulunan bir veya daha fazla web kaynağı elde etmek için sonuç; birinci yayın arama sonucu için zengin bir sonuç üretmek, burada zengin sonuç birinci yayın arama sonucundan gelen verileri ve bir veya daha fazla web kaynağından gelen verileri içerir, burada bir veya daha fazla web kaynağından gelen veriler bir veya daha fazla fiyat bilgisini içerir kitap için, kitapla ilgili bir web sitesine bağlantı, kitaptan bir parça veya kitabın bir veya daha fazla yazarını tanımlayan veriler; ve zengin sonucu bir veya daha fazla başka yayın arama sonucuyla sağlamak.

Tavsiye Edilen:  25 faktów o języku, które mogą cię zadziwić

Zengin Sonuçlarla İlgili İkinci Google Patenti de Kitaplarla İlgiliydi

28 Temmuz 2015 tarihinde verilen bu patentin İkinci versiyonu için ilk talep – Kitaplar için kullanıcı arama sorgularıyla alakalı zengin sonuçlar (Bu, üçüncü kez güncelleniyor) kitaplara nasıl uygulandığına odaklanıyor:

1. Aşağıdakileri içeren, bilgisayar uygulamalı bir yöntem: bir sorgunun alınması; sorguya yanıt veren yayın arama sonuçları dahil olmak üzere arama sonuçlarının elde edilmesi, burada her yayın arama sonucu ilgili bir kitaba atıfta bulunur; en yüksek dereceli yayın arama sonucu için bir puanın, sorguya yanıt olarak sağlanacak bir veya daha fazla başka yayın arama sonucunun ilgili puanlarına göre bir eşiği karşıladığının belirlenmesi, burada en yüksek dereceli yayın arama sonucu bir kitaba atıfta bulunur; en yüksek dereceli yayın arama sonucu puanının, diğer yayın arama sonuçlarının ilgili puanlarına göre eşiği karşıladığının belirlenmesine yanıt olarak, burada en yüksek dereceli yayın arama sonucu puanı, puan en az bir eşik ise eşiği karşılar. ikinci bir yayın arama sonucu için ikinci bir puanın katları, yayın arama sonuçlarının sıralı sıralamasında ikinci sırada yer alır ve en yüksek sıradaki yayın arama sonucu için zengin bir sonuç oluşturur; burada en yüksek sıradaki yayın arama sonucu için zengin sonuç daha fazlasını içerir sorguya yanıt olarak sağlanacak diğer yayın arama sonuçlarının herhangi birinden daha fazla veri unsuru içermesi, burada en yüksek dereceli yayın arama sonucu için zengin sonucun kitaba atıfta bulunan bir veya daha fazla web kaynağından veri içermesi ve buradaki unsurların zengin sonuca ilişkin veriler, kitabın başlığını, kitabın yazarını ve kitapla ilgili bir web sitesine bağlantıyı içerir; ve sorguya yanıt olarak zengin sonucun ve bir veya daha fazla başka yayın arama sonucunun sağlanması.

Tavsiye Edilen:  5 codziennych nawyków, które musisz przyjąć, aby opanować sztukę copywritingu

Bu Zengin Sonuçlar Patentinin En Yeni Versiyonu artık sadece kitaplardan ibaret değil.

Patentin bu üçüncü ve en yeni verilmiş versiyonunda, patentin başlığı ve özeti ile ilk istem değişmiştir, Kullanıcı arama sorgularıyla alakalı zengin sonuçlar (17 Aralık 2019’da verildi):

1. Aşağıdakileri içeren, bilgisayar uygulamalı bir yöntem: kaynakların birinci bir bütününün aranmasını talep eden bir sorgunun alınması; kaynakların birinci külliyatından sorguya yanıt veren ilk arama sonuçlarının elde edilmesi, birinci arama sonuçları birinci sıradaki bir sonucu içerir; birinci sıradaki sonuç için bir puanın bir eşiği karşılayıp karşılamadığının belirlenmesi, eşik, birinci arama sonuçlarında kalan sonuçlardan en az birinin ilgili puanına dayalı olarak belirlenir; ve eşiği karşılayan puana yanıt verme: ikinci derlemden birinci sıradaki sonuca atıfta bulunan bir veya daha fazla kaynak elde etmek için birinci dercede birinci sıradaki sonuçla ilişkili verileri kullanarak ikinci bir kaynak külliyatını aramak , birinci sıradaki sonuç için zengin bir sonuç üretir, burada zengin sonuç, birinci sıradaki sonuçtan ve ikinci derlemdeki bir veya daha fazla kaynaktan elde edilen verileri içerir ve zengin sonucu, zengin sorgusuna bir yanıt olarak sağlar. ilk arama sonuçlarında birinci sıradaki sonucu artıran sonuç.

Patentin açıklaması ve beraberindeki çizimler, patentin son halinden bu görselde de görülebileceği gibi, yine kitaplarla ilgili:

Patentin bu son sürümünün yeni bir (daha kısa başlık) ve yeni bir özeti var, ancak patentin açıklaması patentin ilk iki sürümüne çok benziyor ve zengin hakkında öğrenilecek çok şey yok gibi görünüyor. patentlerin en yeni versiyonunun istemlerinde yer alanlar dışında yeni olan sonuçlar.

Kullanıcı arama sorgularıyla alakalı zengin sonuçlar
Mucitler: Matthew K. Gray, Gregory H. Plesur ve Garrett H. Rooney
Vekil: GOOGLE LLC
ABD Patenti: 10.509.830
Verilme tarihi: 17 Aralık 2019
Dosyalandı: 8 Mayıs 2018

Tavsiye Edilen:  Jak Sakshi Verma zarobiła swoje pierwsze 80 000, upraszczając wielkie pomysły

Soyut

Bu Zengin Sonuçlar Patenti Hakkında Çıkarımlar

Şu anda Google’da gördüğüm Zengin Sonuçlar hakkında en iyi bilgi kaynağı, arama özelliği geliştirmeleriyle ilgili yukarıda bağlantısını verdiğim Google Geliştirici sayfalarındaki bilgiler gibi görünüyor. Zengin sonuçlar patentinin bu güncellemesi, “Kitaplar”ı ilk istemden kaldırdı, ancak yine de istemlerin ilerleyen bölümlerinde şu satırla onlara atıfta bulunuyor:

Bu patentteki iddialardan kitaplara yapılan tüm referansları kaldırma niyeti olduğundan şüpheleniyorum ve Google’ın, zengin sonuçların kullanımının ardındaki süreçler ve zengin sonuçların kaynakları hakkında bize daha fazla bilgi vermek için bu patenti başka bir devam patentiyle tekrar güncellemesini umuyorum. bu zengin sonuçların kullandığı bilgiler.

Çünkü Google’ın bu geliştiricinin sayfasında açıklanan zengin sonuçlar için yalnızca bir kitap külliyatından daha fazlasını kullanıyor olmaları muhtemeldir. Galeride Ara.

Bu noktada, en yeni sürümde kullanılan iddialar, Google’ın korumaya çalıştığı patentin arkasındaki süreci açıklamakta pek iyi değil. Umarım, bize daha fazlasını anlatan bir güncelleme sağlarlar.

Bill Slawski hakkında

26 yılı aşkın SEO deneyimi ve Hukuk Doktoru Derecesi ile Bill Slawski, Google’ın SEO ile ilgili patentleri konusunda en önde gelen uzmandır. Patent Keşfi, SEO hakkında yeni bilgiler bulmanın en hızlı ve en ayrıntılı yollarından biridir. Bill, önde gelen bir arama motoru optimizasyonu blogu olan SEO by the Sea’nin Editörüdür ve burada 1.300’den fazla gönderinin yazarıdır. Bill’in deneyimi, Fortune 500 markalarını ve dünyanın en büyük web sitelerinden bazılarını içerir. Bill, Moz, Search Engine Land ve Search Engine Journal için katkıda bulunan bir yazardır. 2014-2021’de arama motoru algoritmaları, evrensel ve harmanlanmış arama, aramada kişiselleştirme, arama ve sosyal ve yinelenen içerik sorunları, yapılandırılmış veri ve şema gibi konularda sektör lideri uluslararası konferanslarda konuşma yaptı.