Göz önünde bulundurmanız gereken 3 Alternatif E-ticaret Ödeme Yöntemi

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Göz önünde bulundurmanız gereken 3 Alternatif E-ticaret Ödeme Yöntemi

Bir potansiyel müşteriyi sepetine ürün ekleyecek noktaya getirmek zor olabilir.

Satış hunisinin bu aşamasına ulaşmadan önce, mağazanıza ziyaretçi çekmek için doğrudan reklamcılık ve organik arama motoru optimizasyonu genellikle küçük bir servete mal olur. Bunun da ötesinde, onları satın almaya ikna etmek için yüksek kaliteli web tasarımına ve pazarlama metnine yatırım yapmanız gerekecektir.

Ancak o aşamaya ulaştığınızda bile genellikle satışı yapmazsınız. Mağazanız hangi sektöre ait olursa olsun, çevrimiçi alışveriş sepetlerinin büyük çoğunluğu terk edilirler.

Sepetten ayrılma oranınızı birkaç yüzde puan bile azaltmak, mağazanız için çok daha fazla gelir elde etmenizi sağlayacaktır. Aşağıda, vazgeçme oranınızı azaltmanın en etkili yollarından birini inceleyeceğiz: birden fazla alternatif e-ticaret ödeme yöntemi sunmak.

Çoklu Ödeme Yöntemleri Sunmanın Faydaları

Çevrimiçi mağazanızda birden fazla ödeme yöntemi sunmak artık isteğe bağlı değil, bir zorunluluktur.

Tüketiciler, ödeme sırasında seçebilecekleri birden fazla ödeme seçeneğinin olmasını bekliyor. Hatta bazıları, en sevdikleri ödeme yönteminin mevcut olmaması durumunda, satın alma işlemlerini tamamlamadan web sitenizden ayrılacaktır. Aslında, terk edilen alışveriş sepetlerinin %6’sı, alışveriş yapanların tercih ettikleri ödeme yöntemini kullanamadılar.

Resim kaynağı: Baymard

Birden fazla ödeme yöntemi sunmak, müşterileriniz için daha uygun bir alışveriş deneyimi yaratır. Bu da alışveriş sepetini terk etmeyi azaltmaya ve dönüşüm oranını artırmaya yardımcı olarak müşterilerinizden daha fazla gelir elde etmenize olanak tanır.

Birden fazla ödeme yöntemini desteklemek, ister bir ödeme yönteminden kaynaklansın, ister belirli bir ödeme yöntemiyle ortaya çıkabilecek sorunlardan işletmenizi güvence altına almanın harika bir yoludur. teknik arıza veya bir skandal. Ödeme seçeneklerinizden birinde sorun olması durumunda, alışveriş yapanları desteklediğiniz diğer ödeme yöntemlerinden birini kullanmaya yönlendirebilirsiniz.

Mağazanıza hangi ödeme yöntemlerini eklemeniz gerektiğini belirlemek için ortalama müşterinizin demografik özelliklerini dikkate almanız gerekir. Örneğin, müşterileriniz nispeten gençse PayPal seçeneğinin olması önemlidir; Y kuşağının %32’si. Müşteri tabanınız yaşlı taraftaysa American Express mutlaka sahip olunması gereken bir ödeme yöntemidir; yaşlıların %28’inin Amex kartı vardır.

Yeni Bir Ödeme Yöntemine Karar Verirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Dolayısıyla, yeni bir ödeme yöntemi ekleyerek işletmenizin ödeme seçeneklerini genişletmeye karar verdiniz. Ancak hangi ödeme yöntemini uygulamanız gerektiğinden emin değilsiniz.

İşte dikkate alınması gereken faktörler.

Müşteri Tercihleri

Yeni bir ödeme seçeneğine karar verirken öncelikle müşterilerinizin hangi ödeme yöntemlerini kullandığını düşünmelisiniz.

Bunu yapmanın harika bir yolu, müşterilerinize hangi ödeme yöntemlerini tercih ettiklerini ve çevrimiçi mağazanızda hangilerinin uygulanmasını istediklerini söyleyebilecekleri kısa bir anketi e-postayla göndermektir. Böyle bir anketi manuel olarak yazabilirsiniz, ancak ideal olarak bu süreci kolaylaştırmak için anket özelliğine sahip bir e-posta pazarlama uygulamanız olacaktır.

Ücretler

Ödeme yöntemini değerlendirirken müşterilerin tercihlerinin yanı sıra ücretleri de göz önünde bulundurmalısınız.

Belirli bir yöntemle ödeme kabul etmenin kurulum, bakım ve işlem ücretleri dahil olmak üzere hangi maliyetlerin ilişkili olduğunu öğrenmek isteyeceksiniz. Ayrıca e-ticaret platformunuzun belirli ödeme ağ geçitlerinde özel fiyatlar sunabileceğini unutmayın. BigCommerce Plus, Pro ve Enterprise planları PayPal işlem ücretlerini düşürdük.

Tesis Dışı veya Yerinde İşlem İşleme

Ayrıca işlemlerin nasıl işlenmesini istediğinizi de düşünün. Alışveriş yapanların alışverişlerini tamamlamaları için site dışına yönlendirilmesinden memnun musunuz, yoksa tüm ödeme süreci boyunca web sitenizde kalmalarını mı istiyorsunuz?

İkincisi ise, uygulanacak yeni ödeme yöntemini seçme konusunda sahip olduğunuz seçeneklerin sayısı sınırlanacaktır. Ancak bu daha kusursuz etkileşim, müşteri deneyimi açısından da daha iyidir.

Çoklu Para Birimi Desteği

Daha da ileri giderek, dünyanın her yerindeki müşterilerden sipariş alıyorsanız, birden fazla para birimini destekleyen ve müşterilerin kendi yerel para birimlerinde ödeme yapmasına olanak tanıyan bir ödeme yöntemini tercih etmeyi düşünebilirsiniz. Aslında bu özellik uluslararası satışa bağlı mağazalar için mutlaka gereklidir.

Kolay Entegrasyon

Son olarak, yeni ödeme yönteminizin e-ticaret platformunuzla entegrasyonunu kolaylaştıracak bir eklentiye sahip olması gerekir. İdeal olarak özel bir entegrasyon çözümü geliştirmeye gerek yoktur, ancak mevcut bir API’ye sahip herhangi bir ödeme yöntemini eklemek mümkündür.

En İyi 3 E-ticaret Ödeme Yöntemi

Mağazanız için en iyi ödeme yöntemleri özel ihtiyaçlarınıza bağlı olsa da, hemen hemen her e-ticaret işletmesi için uygun olan birkaç seçenek öne çıkıyor.

Bu bölümde bu tür üç ödeme yöntemini ayrıntılı olarak ele alacağız.

1.Google Pay

Google Pay, Google’ın kendi ödeme yöntemidir. Google’ın Android Pay ve Google Cüzdan hizmetlerini birleştirme Kullanıcıların basit bir dokunuşla çevrimiçi ödeme yapmalarına olanak tanıyan kullanışlı bir ödeme seçeneğidir.

Kullanışlı olmasının yanı sıra Google Pay, müşterilerin kart bilgilerinin satıcılara gönderilmesini önlemek için sanal hesap numaralarını kullanan çok güvenli bir ödeme seçeneğidir. Pek çok işletme halihazırda Google Pay’i uyguladı ve bunu yaparken büyük başarı elde etti. Harika bir örnek LARQ’dur.

LARQ’un işlemlerinin üçte ikisi mobil cihazlar kullanılarak tamamlanıyor ve bu da şirketin mobil ödeme işlemlerini kolaylaştıracak ödeme seçenekleri aramasına neden oldu. Marka, Google Pay’i uyguladıktan sonra ödeme hızı ve doğruluğunun arttığını gördü. dönüşüm oranını %20 artırdı ve bu da alışveriş sepetini terk etme oranının azalmasına neden olur.

Resim kaynağı: Google

Başka bir örnek ise Gelişme Pazarı, Google Pay ile ödeme yapan müşterilerin aylık sipariş sıklığını %27 oranında artırmak için Google Pay’i kullandı. Bu, müşterilerin aylık harcamalarında %17’lik bir artışla sonuçlandı.

Sonra var SpotKahramanGoogle Pay sayesinde dönüşümlerde 20 kat artış, müşteriyi elde tutma oranında %150 iyileşme ve müşteri destek çağrılarının miktarında azalma elde etti.

Satıcıların veya alışveriş yapanların bu ödeme yöntemini kullanması için herhangi bir ücret alınmaz. Diğer bir avantaj ise e-ticaret platformunuzla entegrasyonun genellikle oldukça kolay olmasıdır. Örneğin Shopify’da Google Pay’i bir ödeme seçeneği olarak etkinleştirebilirsiniz. sadece birkaç tıklama. Ayrıca şu adreste de mevcut: Büyük Ticaret ve Magento.

2. Amazon Ödemesi

Amazon Pay, mevcut Amazon kullanıcıları için ödeme işlemini kolaylaştırmak üzere tasarlanmıştır. Amazon hesabında zaten mevcut olan bilgileri kullandığından, müşterinin ödeme sırasında fatura veya kargo ayrıntılarını girme ihtiyacını tamamen ortadan kaldırır. Bu, ödeme sürecini önemli ölçüde hızlandırarak daha fazla alışveriş yapan kişiyi dönüştürmenize ve genel sepeti terk etme oranınızı azaltmanıza olanak tanır.

Amazon Pay’i kullanmak aynı zamanda işletmenizi Amazon markasıyla ilişkilendirmenin harika bir yoludur. 197 milyon tüketici Düzenli olarak Amazon’dan alışveriş yapanlar sizden alışveriş yapma konusunda daha güvende hissediyorlar.

Amazon Pay’i kullanmanın bir diğer yararı da Amazon’un A’dan Z’ye Garanti. Bu sayede, satıcının siparişi maksimum tahmini teslimat tarihi içinde teslim edememesi veya kusurlu veya hasarlı bir ürünü teslim etmesi durumunda alışveriş yapanlar, ürünün satın alma fiyatının 2.500 ABD dolarına kadar geri ödemesini almaya hak kazanacak. Satın alma işlemlerinin Amazon tarafından korunduğunu bilen müşteriler, işletmeniz üzerinden alışveriş yaparken kendilerini çok daha güvende hissedeceklerdir. Amazon Pay sayesinde, alışveriş yapmak için hangi web sitesini kullanırlarsa kullansınlar, siparişlerini Amazon.com üzerinden de takip edebilecekler.

Amazon Pay, Shopify, BigCommerce ve Magento dahil olmak üzere çoğu büyük e-ticaret platformuyla zahmetsizce entegre olur. Ayrıca her Amazon Pay işlemi için %2,9 + 0,30 ABD doları işlem ücreti alınır.

Çevrimiçi bir perakendeci olarak Amazon’un, Amazon Pay kullanan satıcılara 7/24 destek sunduğunu da bilmek isteyeceksiniz. Ayrıca onlara Amazon Pay kontrol paneli aracılığıyla anlaşmazlıkları ve ters ibrazları yönetmeleri için kolay bir yol sağlar.

Amazon Pay’in avantajlarından yararlanan işletmelerden bazıları şunlardır:

  • Şinola: Saat markası, ödeme sürecindeki dört adımı ortadan kaldırmak için Amazon Pay’i kullanarak daha fazla mobil satın almayı teşvik etti ve mobil dönüşümleri %19 artırdı.
  • Felix Gray: Bu gözlük markası, kasadaki sürtünmeyi azaltmak ve daha hızlı bir ödeme deneyimi yaratmak amacıyla Amazon Pay’i uyguladı çevrimiçi mağazasında ödeme hızını %60 artırdı ve tekrar satın alma oranını %25 artırdı.
  • NATOMount’lar: Amazon Pay’i uyguladıktan sonra markanın müşterilerinin %47’si bunu kullanmaya başladı tercih ettikleri ödeme seçeneği olarak. Bu müşterilerin tekrar satın alma ihtimalinin %11,4 daha yüksek olduğu görüldü.

3.Apple Ödemesi

Apple Pay, müşteri tabanınızdaki tüm Apple kullanıcıları için harika bir ödeme seçeneğidir. Kullanışlıdır ve kullanıcıların ödeme işlemini büyük ölçüde kolaylaştıran Face ID veya Touch ID kullanarak ödeme yapmalarına olanak tanır.

Apple Pay çoğu modern Apple cihazıyla uyumludur ve şu anda etkindir 383 milyondan fazla iPhone Dünya çapında. Apple Pay, çevrimiçi olmanın yanı sıra temassız ödeme kabul eden yerlerde çevrimdışı olarak da kullanılabiliyor. Müşteri ödemesini de destekleyerek alışveriş yapanların bir hesap oluşturmalarına gerek kalmadan satın alma işlemlerini tamamlamalarına olanak tanır.

Apple Pay aynı zamanda oldukça güvenli bir ödeme seçeneğidir. Cihaza özel hesap numarası, sipariş tutarı ve benzersiz bir kriptogram da dahil olmak üzere belirli bir işlemi tamamlamak için gereken tüm bilgileri içeren şifrelenmiş bir ödeme jetonunun avantajından yararlanan bir jeton sistemi kullanır.

Resim kaynağı: Elma

Bu, işletmenizin müşterilerin kredi kartı bilgilerini işlemesine gerek olmadığı anlamına gelir.

Satıcılar Apple Pay’i kullanarak Mobil dönüşümleri %20 artırınve masaüstü dönüşüm oranını %15 artırın. Bazı perakendeciler de bir ortalama sipariş değerindeki artış mobil müşteriler için. Ek olarak, Apple raporlar Apple Pay’i uygulamaya koyan işletmelerin satın alma sıklığında ve müşteri sadakatinde artışla birlikte ödeme sürelerinde azalma yaşadığını söyledi.

Apple Pay’in kullanımında herhangi bir ücret yoktur ve ayrıca aşağıdaki gibi e-ticaret platformlarında etkinleştirmek de kolaydır: Shopify Ve Büyük Ticaret.

Ek Ödeme Yöntemleri Uygulayın ve Dönüşüm Oranınızı ve Gelirinizi Artırın

Bir e-ticaret işletmesi işletiyorsanız, büyük olasılıkla zaten kredi kartı ödemelerini kabul ediyorsunuz. Belki müşterilerin PayPal’ı kullanarak ödeme yapmalarına bile izin veriyorsunuz.

Ancak dönüşüm oranınızı artırmak, alışveriş sepetini terk etmeyi azaltmak ve müşterilerinize daha iyi bir alışveriş deneyimi sunmak istiyorsanız ek ödeme yöntemleri uygulamayı düşünebilirsiniz.

Google Pay, Amazon Pay ve Apple Pay; bunlar yalnızca başlangıç. Daha fazla ödeme yöntemi kullanıma sunuldukça ve tüketici davranışları geliştikçe, kullanıcılara hizmet vermenin ek yollarını aramak ve sizden alışveriş yapmalarını kolaylaştırmak isteyeceksiniz.

Tavsiye Edilen:  Maksimum Erişim için Etkileyenler Tarafından Oluşturulan İçeriğin Gücü