Güçlü Bir Satış Ekibi Oluşturmada SDR’lerin Rolü

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Güçlü Bir Satış Ekibi Oluşturmada SDR’lerin Rolü

SDR Rolü İçin Nasıl İşe Alınır?

Bir satış geliştirme temsilcisi rolünün işe alınması zor olabilir. Küçük ve orta ölçekli işletmeler için bu iş genellikle giriş seviyesi bir pozisyondur. Bu, çekeceğiniz adayların türünü sınırlar. Ayrıca bir SDR’de ne tür niteliklere ve eğitime ihtiyaç duyacağınızı da bilmeniz gerekecektir. Bir satış geliştirme temsilcisinin kişilik özellikleri, geleneksel satış temsilcilerinden farklı olabilir.

Örneğin, bir satış geliştirme temsilcisi satış sürecine dahil olurken temel amaç, potansiyel müşterilerin markanız için ideal potansiyel müşteriler olup olmadığını belirlemektir. Bir müşteri adayını müşteriye dönüştürmeye odaklanmak yerine, SDR rolü aslında potansiyel müşterilerle röportaj yapmaktır. İşletmeniz için en iyi iş fırsatlarını tanımak için zeka ile birlikte dinleme becerilerine sahip olmaları gerekir.

Her ne kadar bu rol coşku ve çekicilik gibi yumuşak insan becerilerini içerse de, bir SDR pozisyonunda zaman yönetimi becerileri, aktif dinleme, organizasyon becerileri, CRM ve veri yazılımı deneyimi ve bir satış profesyoneli olmak için aynı öğrenme sürecine dahil olmak yer almalıdır. Tüm satış ekibi üyelerinin rollerini ve tüm operasyon sürecinizi anlamaları gerekir. Bu onların ortalamanın üzerinde zekaya sahip olmaları gerektiği anlamına gelir.

Ayrıca uyum içinde kalabilecek ve pazar eğilimlerini tahmin edebilecek kapasiteye sahip kişileri işe almanız gerekecektir. SDR’nin rolü, e-postalar, sosyal medya ve diğer platformlar dahil olmak üzere multimedya aracılığıyla potansiyel müşteriyle buluşmaktır. Satış geliştirme temsilcileri ayrıca web sitesi içerik formları, içerik indirmeleri veya etkinlik kaydı gibi pazarlama çalışmaları yoluyla oluşturulan gelen potansiyel müşterilerle de ilgilenebilirler. Tüm araçları anlayan ve potansiyel müşterileri dönüşüm hunisi boyunca akıllıca ve etkili bir şekilde yönlendirebilecek bir ekip kiralamanız gerekecektir.

Tavsiye Edilen:  Startup'lar İçin Güçlü Bir Çalışan Tanıma Programının Faydaları

Empati ve duygusal olgunluğa sahip bir SDR ekibi oluşturmanız gerekecek. Potansiyel müşterileri araştırmak, nitelendirmek ve beslemek sabır ve incelik gerektirir. Pek çok satış ekibi, potansiyel müşterilerin kötü yönetim yüzünden kaybolması nedeniyle zorluk yaşıyor. Yüksek kaliteli potansiyel müşterilerin beslenmesi ve kendi hızlarında hareket etmeleri gerekecektir. Bu, özellikle karar vericilerin birçok değişkeni hesaba katmak zorunda olduğu ve bir satış randevusu ayarlamaya hazır hale gelmelerinin aylar veya bir yıldan fazla zaman alabileceği B2B müşteri adayı değerlendirmesinde önemlidir.

Son olarak, doğru aday ekibini bulduğunuzda, ekibinizin başarılı olması için tüm teknolojiye ve SDR’lere yönelik devam eden iyileştirmelere yatırım yapmanız gerekecektir. Bu süreç zaman alabilir ancak gelirlerin arttırılması açısından son derece faydalı olabilir.

Neden Bir SDR Ekibine Dış Kaynak Sağlamalısınız?

Çoğu pazarlama çabasında olduğu gibi, uzman SDR’lerden oluşan bir ekip oluşturmak sermaye gerektirir. SDR rolünü deneyimli bir pazarlama şirketine devretmek, kolaylıkla zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir. Valve+Meter, iş ortaklarımıza yönelik satış fırsatlarını artırmak için gelen ve giden satış profesyonellerinden oluşan bir ekibe sahiptir. Ekibimiz CRM yazılımı, veri yorumlama ve en iyi satış geliştirme temsilcilerinin sahip olması gereken diğer önkoşullar konusunda yüksek düzeyde eğitimlidir.

Satış geliştirme temsilcimiz, uzmanlığının yanı sıra özel olarak hesabınızla da ilgilenir. SDR ekibi satış ekibinizin bir uzantısı olarak çalışır. Toplanan tüm veriler, stratejiler ve sonuçlar doğrudan satış sürecinize uyar. Sezonluk şirketler, yeni girişimler ve hızla büyüyen işletmeler için, satış geliştirme temsilcisi hizmetlerinin dış kaynaklardan sağlanması, kendi personelinizi oluşturma maliyetinin çok altında bir maliyetle çabalarınızın ölçeğini ve kapasitesini artırır.

Valve + Meter Performance Marketing, potansiyel müşteri yaratma stratejilerinizi verilere dayalı olarak ölçeklendirmenize yardımcı olan deneyimli bir pazarlama şirketidir. Bu, işletmeniz hizmetlerimize ihtiyaç duyduğunda vanayı açıp olası satışları artırabileceğiniz anlamına gelir. Daha yavaş dönemlerde veya satış kanalınız dolduğunda çabalarımızı azaltabilir ve vanayı kapatabiliriz. CRM verileri ve gelişmiş pazarlama araçlarıyla mesajınızın baştan sona akıcı olmasını ve gelen nitelikli potansiyel müşterileri bulmanın doğru, kasıtlı ve etkili olmasını sağlayabiliriz.

Tavsiye Edilen:  Başarılı bir web sitesi oluşturmak için ihtiyacınız olan temel unsurlar

Bugün Satış Hattınıza Daha Fazla Potansiyel Müşteri Ekleme Konusunda V+M ile Konuşun

Mevcut satış ekibinizi güçlendirmeye hazırsanız satış geliştirme temsilcilerini eklemenin zamanı geldi. Satış kalifikasyonunuzun daha hızlı ilerlemesini sağlayabilecek güçlü bir satış geliştirme temsilcisi ekibimiz var, bu da işinize daha fazla potansiyel müşteri ve daha fazla dönüşüm anlamına geliyor. Hesap yöneticileriniz, bir yandan önlerinde tamamlamaları gereken çok sayıda satış fırsatı varken, bir yandan da potansiyel müşteri bulma görevlerini sırtlarından alarak yaptığınız yardımdan memnun kalacaklardır. İşletmenizin büyümesine yardımcı olacak bir satış ekibi oluşturmak amacıyla pazarlama ve satış çabalarınızı nasıl birleştirebileceğimizi görmek için Valve + Meter ile konuşun.