Güncellendi: Sorgularda Coğrafi Varlık Konumlarını Çıkarma

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Güncellendi: Sorgularda Coğrafi Varlık Konumlarını Çıkarma

Varlık Konumları Sorgularda Nerede Görünüyor?

Arama yapanlar tarafından gönderilen bazı arama sorguları, fiziksel konumlara atıfta bulunur. Arama motoru, duyarlı arama sonuçlarına ek olabilecek varlık konumları hakkında hızlı bir şekilde bilgi sağlayabilir. Örneğin, “Eyfel Kulesi Paris Fransa” yanıtında arama motoru, Eyfel Kulesi ile ilgili arama sonuçlarına ek olarak Paris hakkında bilgi verebilir. Ancak “Eyfel Kulesi” sorgusu fiziksel bir konum belirtmez.

Arama Yapanın Adresini IP Adresine Göre Çıkarımlama

Belirtilmemiş konumları anlamanın bir yolu, arama yapan kişiye coğrafi olarak yakın olan konumları belirlemektir. Bazı durumlarda, bir arayanın coğrafi konumu, arayanın IP adresine göre belirlenebilir. Bu yaklaşımın önemli bir zayıflığı, bir araştırmacı uzak bir konum hakkında bilgi aradığında konum bilgisi sağlamamasıdır; örneğin, Los Angeles’ta Eyfel Kulesi hakkında bilgi arayan bir araştırmacı.

Arama Tablosuna Göre Arama Yapan Kişinin Adresini Çıkarma

Bir arama sorgusunda belirtilmemiş veya “eksik” yerleri çıkarmanın başka bir yolu da bir arama tablosu kullanmaktır. Tablodaki bir arama terimi, sorgudaki bir terimle eşleştiğinde, karşılık gelen konum varsayılır. Bu yöntemin bir dezavantajı, aynı veya benzer ada sahip birden çok varlık olduğunda, arama varlıklarının önemi hakkında bir fikir vermemesidir. Başka bir dezavantaj, çıkarım yapılabilecek konumların, arama tablosundaki önceden seçilmiş varlıklarla ilişkili konumlarla sınırlı olmasıdır.

Yeniden Baştan Deja Vue

Bu patent hakkında neredeyse on yıl önce yazdığımı keşfettiğimde bu yazıyı yazmayı neredeyse bitirmiştim: Google, Varlık Konumlarını Bulmak İçin Sorgu Günlüklerini Nasıl Kullanabilir? Patent değişti: Bu, yeni iddialara sahip bir devam patentidir ve ne kadar farklı olduklarını ve onlardan neyin değiştiğini görmek için eskileri ve yenileri karşılaştırmaya değer. Patent ve bunun bir özetinden sonra. Her iki versiyondaki ilk iddiaları karşılaştırıyorum.

Tavsiye Edilen:  Transkripsiyon, podcast'leri nasıl erişilebilir, aranabilir ve düzenlemeyi daha kolay hale getirir?

Varlık Konumlarını Web Siteleriyle Atama

Bir sorguda fiziksel varlık konumlarının atanmasıyla ilgili eksiklikler ve sorunlar, daha önce gönderilen sorgularla ve fiziksel konumlara atıfta bulunan daha önce yayınlanmış sorguları büyük harfle kullanarak giderilir. Açıkça veya dolaylı olarak konum belirten sorgulardan elde edilen bilgiler, konum belirtmeyen diğer sorgular için konumların belirlenmesine yardımcı olabilir. Aynı ilke, web sitesiyle ilişkili bir varlığın fiziksel konumunu anlamak için web sitelerine de uygulanır.

İlgili konumun bir web sitesiyle ilişkilendirilme olasılığını temsil eden konuma özgü bir puanın hesaplanması.

Yöntem şunlardan oluşur:

  • Web sitesinin fiziksel bir konumla ilişkilendirilme olasılığını temsil eden bir site güven değeri hesaplama
  • Konuma özel puanlar ve site güven değeri kullanılarak web sitesi ile ilişkili bir konum belirleme
  • İlgili arama sorgularını işlerken daha sonra kullanılmak üzere belirlenen konumun web sitesiyle ilişkilendirildiğini gösteren bilgilerin saklanması

Geçici olmayan bir bilgisayar depolama ortamı, bir bilgisayar sisteminin işlemcileri tarafından yürütülen programları depolar. Programlar, bilgisayar sisteminin işlemcileri tarafından yürütüldüğünde, konumları bir web sitesiyle ilişkilendirme yöntemini gerçekleştiren talimatlar içerir.

Konumları bir istemci cihazdan gelen bir sorgu ile ilişkilendirmek, bir sunucu sistemi tarafından gerçekleştirilir. Cihaz, işlemcileri ve işlemciler tarafından yürütülmesi için programları depolayan belleği içerir. Yöntem şunları içerir:

Konumları bir sorgu ile ilişkilendirme yöntemi, işlemcileri ve işlemciler tarafından yürütülmek üzere bellek depolama programlarını içeren bir sunucu sistemi tarafından gerçekleştirilir. Yöntem, bir sorgunun tanımlanmasını, belirtilen sorguya yanıt veren bir dizi belgenin seçilmesini ve en azından kısmen, üretilen arama sonuçlarında arama sonucu bağlantılarının seçilmesine ilişkin araştırmacı tıklamalarının geçmiş verilerine dayalı olarak kağıt koleksiyonundaki bireysel kayıtlara ağırlıklar atamayı içerir. geçmiş sorgular için tanımlanan sorgu ile aynıdır.

Tavsiye Edilen:  Bir YouTube kanalı nasıl başlatılır

Yöntem ayrıca, belgeler kümesindeki belgeleri barındıran ilgili web sitelerinin tanımlanmasını içerir. Her web sitesi, konuma özgü bir puanla her konum için alınan veriler için konuma özgü bilgileri alır. Bu puan, ilgili konumun tanımlanan web sitelerinin ayrı bir web sitesine gitme olasılığına karşılık gelir.

Yöntem ayrıca, konuma özgü bilgilerin alındığı her konum için, ayrı konumun sorguyla ilişkilendirilme olasılığını hesaplamak için, belge ağırlıklarıyla ağırlıklandırılmış olarak konuma özgü puanların toplamını içerir; ve kriterler karşılandığında sorguya belirli bir lokasyon atamak, önceden tanımlanmış kriterler, belirli lokasyon için birleştirilmiş olasılığın bir birinci önceden tanımlanmış değeri aşması ihtiyacını içerir.

Geçici olmayan bir bilgisayar depolama ortamı, bir bilgisayar sisteminin işlemcileri tarafından yürütülecek programları depolar. Programlar, bilgisayar sistemi tarafından yürütüldüğünde, bir sorgu ile ilişkili konumları gerçekleştiren talimatlar içerir.

Böylece, daha önce yayınlanan arama sorgularından alınan bilgileri kullanarak bir web sitesi veya bir arama sorgusu için fiziksel bir konum çıkaran yöntemler, sistemler ve bilgisayar tarafından okunabilen depolama ortamları sağlanır.

Arama motorları daha sonra arama motoruyla gelişmiş, daha verimli bir arama etkileşimi yaratarak, arama yapan kişiye uygun fiziksel konumla ilgili bilgiler sağlayabilir.

Arama sorgularında görünen varlıklar için coğrafi konum çıkarımı
Mucitler: Sushrut Suresh KaranjkarViswanath Subramanian ve Shashidhar Anil Thakur
Vekil: Google LLC
ABD Patenti: 11.176.181
Verildi: 16 Kasım 2021
Dosyalandı: 7 Ekim 2019

Soyut

Tüzel Kişi Konumları Patentlerinin Farklı Versiyonlarından Taleplerin Karşılaştırılması

2012 patentinden: Arama Sorgularında Görünen Varlıklar için Coğrafi Konum Çıkarımı Nispeten kısa bir ilk iddia görüyoruz:

2021 patentinden: Arama sorgularında görünen varlıklar için coğrafi konum çıkarımıgeçmiş verilerin ve kullanıcı tıklama bilgilerinin kullanılmasından bahseden çok daha uzun bir iddia:

Tavsiye Edilen:  HTML E-postası Oluşturmanın Basit Kılavuzu [+ Free Templates]

Kuruluş Konumları Patentler Sonuçlar

Çok daha uzun ve modern patent iddiası, Google’ın geçmiş veriler ve kullanıcı tıklama verileri dahil olmak üzere daha fazla veriye baktığını gösteriyor. Google, sorgular için varlık konumlarını bulma yöntemini geliştirdi. On yıl sonra görmeyi beklediğim şey bu ve elde ettiğimiz şey bu.

Bill Slawski hakkında

26 yılı aşkın SEO deneyimi ve Hukuk Doktoru Derecesi ile Bill Slawski, Google’ın SEO ile ilgili patentleri konusunda en önde gelen uzmandır. Patent Keşfi, SEO hakkında yeni bilgiler bulmanın en hızlı ve en ayrıntılı yollarından biridir. Bill, önde gelen bir arama motoru optimizasyonu blogu olan SEO by the Sea’nin Editörüdür ve burada 1.300’den fazla gönderinin yazarıdır. Bill’in deneyimi, Fortune 500 markalarını ve dünyanın en büyük web sitelerinden bazılarını içerir. Bill, Moz, Search Engine Land ve Search Engine Journal için katkıda bulunan bir yazardır. 2014-2021’de arama motoru algoritmaları, evrensel ve harmanlanmış arama, aramada kişiselleştirme, arama ve sosyal ve yinelenen içerik sorunları, yapılandırılmış veri ve şema gibi konularda sektör lideri uluslararası konferanslarda konuşma yaptı.