Güncelliğini yitirmiş Basılı Broşürleriniz İş Açısından Kötü

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Güncelliğini yitirmiş Basılı Broşürleriniz İş Açısından Kötü

Pek çok marka sosyal medya ve web içeriklerini her gün, hatta günde birkaç kez değiştiriyor; ancak eski, modası geçmiş basılı materyalleri unutuyor.

Basılı Teminat Nedir?

Basılı materyaller, markalı antetli kağıtlar, kartvizitler, ürün ve hizmetlerle ilgili broşürler, el ilanları, doğrudan posta parçaları, markalı klasörler, ticari tabelalar ve benzeri materyaller gibi fiziksel pazarlama öğeleridir. Bazı çevrimiçi işletmeler için basılı materyalin geçerliliğini yitirdiği düşünülüyor, ancak bazı iş modelleri hâlâ buna büyük ölçüde güveniyor.

Basılı materyaller mükemmel kalıcılığa sahiptir. Bu onun en büyük gücü olabilir ama aynı zamanda en zorlu pazarlama baş ağrınızın da kaynağı olabilir.

Basılı materyalleriniz için daha az çaba harcamak veya tamamen kağıtsız kalmak isteyebilirsiniz. Baskının öldüğü yönündeki çığlıklara rağmen üst düzey markalar, reklam harcamalarının dörtte üçü baskıda. Bu değerli varlıkları güncellemek için Austin veya Houston grafik tasarımcılarına ihtiyacınız varsa bugün WIX’a ulaşın.

Basılı Broşürünüzü Güncellemenin Nedenleri

Bir konferansa veya herhangi bir etkinliğe gittiğinizde defalarca duyduğunuz sorulardan biri şudur: “Yanımda götürebileceğim bir şeyin var mı?” Eski dünya satışlarında buna kaçma denirdi. Bu artık doğru değil. İşbirliğine dayalı satın alma grupları ve karmaşık müşteri yolculuklarının olduğu yeni dünyada, basılı materyaller, marka mesajlarının akıllarda kalmasını sağlamak için kritik bir araç olarak yeniden ön plana çıktı.

1. Ticari teminatın çevirmeli bağlantısı vardır.

San Jose Üniversitesi’nin araştırmasına göre, sayıların, görsellerin ve madde işaretlerinin yer aldığı bloglar ve web siteleri, insanların bunları hızla gözden geçirmesi nedeniyle daha fazla trafik alma eğiliminde. “Ekran tabanlı okuma davranışı, okumaya harcanan daha fazla zaman ile karakterize edilir. tarama ve tarama, anahtar kelime belirleme, tek seferlik okuma, doğrusal olmayan okuma ve daha seçici okuma,” dedi araştırma lideri Ziming Liu.

Tavsiye Edilen:  Maksimum Erişim ve Etkileşim için İçeriğinizi Nasıl Yeniden Amaçlandırırsınız?

Potansiyel müşterilerinizin daha fazla zaman harcamasını ve değer önerinizi daha dikkatli değerlendirmesini istiyorsanız, bunu yazdırın. WIX’un Austin ve Houston’daki grafik tasarımı yardımcı olabilir!

2. Yanlış mesajı göndermeyi göze alamazsınız.

Günümüzün tüketicileri kanalların alakasız olduğunu düşünüyor. Markaları mağazada, internette, mobilde veya basılı ortamda etkileşime girebilecekleri tek bir varlık olarak görüyorlar. Y kuşağının yüzde 60’ı Ankete katılanlar markalardan tüm kanallarda tutarlı bir deneyim bekliyor; bu nedenle basılı ve çevrimiçi mesajlaşma arasındaki uyumsuzluk bir hata olarak görülüyor. Alıcı kişiliğiniz zamanla değişecek ve gelişecektir. Pazar araştırmanızı gönderilen tüm mesajlara uyguladığınızdan ve bunların birleşik bir mesaj paylaştıklarından emin olun.

3. Eskiyen pazarlama malzemeleri marka itibarına zarar verebilir.

CMO Konseyi, ankete katılan şirketlerin yüzde 70’inin herhangi bir araç bulunmadığını tespit etti. eskimişliği takip et pazarlama materyallerinden. Ankete katılanların yüzde 40’ı, pazarlama bütçelerinin en az beşte birini güncel olmayan materyallere harcadıklarını söyledi. Bu sadece şirketinizi daha az rekabetçi hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda mevcut mesajlarınıza ters çalışıyor olabilir. Müşteriler sizin nerede durduğunuzu bilmiyorlarsa, yollarına devam edeceklerdir.

4. Pazarlama malzemelerinin kalitesi markanın kalitesini gösterir.

MIT’de “kalite”nin anlamına ilişkin kapsamlı bir çalışma, tüketicilerin çoğunluğunun Mevcut kalite seviyelerinden memnun değilim satın aldıkları şeylerde işletme yöneticileri “yüksek kalite standartlarında üretim”i şu anki 1 numaralı endişeleri arasında sıraladılar. Araştırmacılar şunu açıkladı: “Tüketiciler bir ürünün özellikleri hakkında her zaman tam bilgiye sahip olmadıklarından, markaları karşılaştırırken sıklıkla dolaylı ölçümlere güvenmek zorunda kalıyorlar.” Pazarlama materyalleri, potansiyel müşterilerin markanın kalitesini değerlendirmesinin en erken ve bazen tek yoludur.

WIX’a bugün ulaşın yaklaşan basılı pazarlama materyalleriniz hakkında fiyat teklifi almak için.

Önce Bu Pazarlama Yardımcı Öğelerini Güncellemeye Odaklanın

1. Kartvizitler

Her şeyden önce, eski kartvizit tasarımlarınızı güncelleyin. Muhtemelen cephaneliğinizde en çok kullanılan basılı materyal olan kartvizitleriniz, çoğu zaman bir kişinin markanızla kuracağı ilk etkileşim olacaktır. İyi bir etkileşim olduğundan emin olun.

Tavsiye Edilen:  Sigorta Pazarlaması - Şirketinizi Haritaya Nasıl Çıkarırsınız?

2. Geride Bırakılanlar

Geride bırakmalarınız pek çok biçimde olabilir, ancak bir noktada geri döneceklerini umarak birine bıraktığınız şeyin teminat olması gerçeğiyle karakterize edilir. Geride kalanlarınızın açık, kendini açıklayıcı ve markaya uygun olmasını sağlamak, bunların etkinliğini büyük ölçüde değiştirebilir.

3. Basılı ve Açık Hava Reklamları

Basılı veya açık hava reklamlarınız birkaç yıllık veya daha eski mi? O zaman güncelleme zamanı. İyi pazarlama, bugün birkaç yıl öncesine göre görsel olarak farklıdır. Doğru, reklamınızı oluştururken değişmez pazarlama ilkeleri söz konusudur. Ve belki de iyi inşa edilmişti. Ancak sonuç olarak, reklamın geneli eskimiş gibi görünüyorsa, etkisi önemli ölçüde azalacaktır.

4. Promosyon Ürünleri

Belki de bu listenizin başında olmalı; belki de en alta aittir. Ne sıklıkta kullandığınıza ve genel pazarlama stratejinize nasıl etki ettiğine bağlı olarak promosyon ürünlerinizi güncellemek, odaklanmanız gereken en önemli basılı malzeme olabilir. Pazarlamada neredeyse hiçbir şey kullandığınız promosyon ürünleri kadar markanızı yansıtmaz. Kaliteli, iyi tasarlanmış promosyon ürünleri güçlü bir markayı temsil ederken, diğer ürünleri “tchotchkes” olarak adlandırıp çöpe atıyoruz.

Götürmek

Buradan çıkan sonuç, modası geçmiş veya kötü tasarlanmış basılı materyallerin iş açısından kötü olduğu, özellikle de tamamlamanın yalnızca bir parmak dokunuşuyla mümkün olduğu hızlı hareket eden dijital dünyada kötü olduğudur. Sadakatlerini kazanmak için müşterilerinize kanallar genelinde tutarlı ve güvenilir bir deneyim sunun. Etkileşim ve yönlendirme trafiğindeki ödüller, ekstra çabaya fazlasıyla değecektir.

Kanaldan bağımsız olarak tüm teminatlarınızın mesaj ve marka üzerinde olmasını sağlamak için bir marka stili kılavuzuyla çalışın.

Son olarak, tüm teminatlarınıza aynı zihniyetle yaklaşın. Markanızı, ister fiziksel ister dijital olsun, bireyin etkileşime gireceği bir ürüne dönüştürmeye çalışıyorsunuz. Teminatınızla olan bu etkileşim ya marka yakınlığı ya da marka ihtiyatlılığı oluşturacaktır.

Tavsiye Edilen:  İş için ChatGPT Eklentileri Nasıl Kullanılır?

Şirket içi bir tasarımcı veya tasarım ekibi olmadan çalışıyorsanız, hem dijital tasarımınıza hem de baskı tasarım hizmetlerinizi sağlamaya yardımcı olacak çok yönlü bir giden VE gelen pazarlama ajansıyla çalışmayı deneyin. Aynı firmayla çalışmak, tüm pazarlama ortamlarında görünüm ve his açısından tutarlılığı sağlamanın harika bir yoludur.