Güven ve Gelir Kazanmaya Başlayın

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Güven ve Gelir Kazanmaya Başlayın

Müşterilerinizi süper harika ürününüzü satın almaya ikna etmek, e-ticaret pazarlamasının amacıdır.

İlişkilendirilebilir bir marka sesi ve çarpıcı bir marka estetiği, hedefinize ulaşmada uzun bir yol kat edebilir, ancak Ne kadar harika görünürseniz görünün, alışveriş yapanların yasal olduğunuzu söyleyecek tarafsız bir üçüncü tarafa gerçekten ihtiyacı var.

Müşteri incelemelerinin bu kadar mükemmel olmasının nedeni budur ve pazarlama çabalarınızı güçlendirmek için kullanıcı tarafından oluşturulan bu güçlü içeriği yakalamanız gerekir.

İncelemeler ve onlarla birlikte gelen parlak yıldızlar size yardımcı olabilir satışları artırmak, dönüşüm oranlarını artırın, ve Google’daki o güzel zengin snippet sonuçlarını alın.

Satıcıların sorusu şu: Shopify’a yorumları nasıl eklersiniz?

Bu soruyu yanıtlayacağız ve bu değerli yıldız derecelendirmelerini ürün sayfalarınızda ve ötesinde almanız için size bazı harika seçenekler göstereceğiz.

#cta-visual-pb#Parlak yorumlarınızı herhangi bir mağaza sayfasına ekleyinShogun Sayfa Oluşturucu, sezgisel sürükle ve bırak görsel düzenleyicisiyle herhangi bir sayfaya yorum eklemeyi kolaylaştırır.Ücretsiz tasarlamaya başlayın

Shopify mağazanıza neden ürün incelemeleri eklemeniz gerekiyor?

Tüm e-ticaret pazarlama çabalarınızdan en önemlisi müşterilerinizin markanıza övgüler yağdırması olabilir.

Müşteri yorumları, ürününüz ve markanız hakkında ilk elden deneyime sahip bir kişi tarafından yapılan ciddi değerlendirmelerdir.

Geleneksel pazarlama stratejilerinin tüm güçlü yönlerine rağmen bunların arasında samimiyet yoktur.

Yani nasıl olabilir? Bu pazarlamacıların görevi, ürünlerinin ne kadar harika olduğundan bahsetmek ve alışveriş yapanlar da bunu biliyor.

Müşteri incelemelerinin birkaç önemli faydası şunlardır:

  • Alışveriş yapanlara diğer tüketicilerin dürüst gerçeklerini sunarak güven oluştururlar
  • Alışveriş yapanları bunun abartılmaya değer olduğuna ikna ederek ürün satışlarını artırıyorlar
  • Google’ın alakalı aramalar için gösterdiği değerli içeriği ekleyerek SEO görünürlüğünü artırırlar.

Yorumların ne kadar harika olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için mağazanızda kullanabileceğiniz harika örneklerle dolu büyük müşteri yorumları kılavuzumuza geçin.

Tavsiye Edilen:  Gelir Getiren Bir İşletme Web Sitesi Oluşturmak için 10 Tasarım Uygulaması

Tamam, konumuza geçelim: mağazanıza yorum ekleme.

En iyi Shopify yorum uygulamasını bulma

Shopify App Store’da “yorumlar” için basit bir arama size yaklaşık 900 sonuç verecektir. Dokuz yüz!

Dolayısıyla, müşteri yorumlarınızı toplamanın ve görüntülemenin harika bir yolunu bulmak, başlangıçta düşündüğünüzden biraz daha karmaşık gelmeye başlıyor.

Korku yok; seni koruduk.

Öncelikle premium bir uygulamaya mı ihtiyacınız olduğunu yoksa basit ve ücretsiz bir seçeneğin mi işe yarayacağını belirleyin. Ücretsiz olmayı tercih ediyorsanız Shopify Ürün İncelemeleri uygulaması sizin için gayet iyi çalışacaktır.

Resim: Shopify

Daha tam özellikli bir şey istiyorsanız Shopify için en iyi inceleme uygulamaları kılavuzumuza göz atın; böylece samanlıktaki iğneyi bulmak için 900 uygulamayı karıştırmanıza gerek kalmaz.

İster ücretsiz seçeneği tercih edin ister premium teklifi tercih edin, yeni müşterilerin güvenini kazanmak için hızlı bir şekilde müşteri yorumlarını toplamaya ve bunları mağazanıza eklemeye başlayabileceksiniz.

Neyse ki, Ürün İncelemeleri veya Yotpo’yu kullanarak e-ticaret operasyonlarının bu bölümünü ele alanlar için Shogun Sayfa Oluşturucu her ikisiyle de sorunsuz bir şekilde bütünleşiyor.

Resim: Shopify

Gerçekten iyi bir ücretsiz seçenek olduğundan, bunları mağazanıza nasıl ekleyeceğinizi göstermeden önce, Ürün İncelemeleri uygulamasını bulma ve yükleme konusunda size kısaca rehberlik edeceğiz.

Shopify Ürün İncelemeleri uygulamasını yükleme

Yorum toplamak için ücretli bir seçeneği tercih etmiyorsanız Ürün İncelemelerini yüklemelisiniz. Ücretsizdir ve mağazanızda yorum almaya başlamanıza yardımcı olur.

1. Adım: Shopify App Store’a gidin

Zaten Shopify yöneticinizdeyseniz şuraya gidin: Uygulamalar ve yeşile tıklayın Mağazanızı özelleştirin Shopify App Store’a gönderilecek düğme.

Shopify ayrıca, Ürün İncelemeleri uygulamasına doğrudan yöneticinizden erişilebilmesi için kontrol panelinizde uygulamalar önerir (yukarıdaki benimkinde olduğu gibi).

2. Adım: App Store’da Ürün İncelemelerini Arayın

Shopify App Store’a girdikten sonra “Ürün İncelemeleri”ni aramanız yeterlidir. Veya ana sayfada öne çıktığını görürseniz uygulamaya tıklamanız yeterlidir.

Resim: Shopify

Aramanız sizi bir sonuç sayfasına götürecektir. Ürün İncelemeleri uygulamasını bulmak için aşağı kaydırın.

Resim: Shopify

3. Adım: Ürün İncelemeleri uygulamasını ekleyin ve yükleyin

Ürün İncelemeleri uygulama sayfasında yeşil simgeye tıklayın Uygulama ekle düğme.

Resim: Shopify

Bu sizi, uygulamanın çalışması için gereken izinleri göreceğiniz Shopify yöneticinize geri götürecektir. Tıklamak Uygulamayı yükle Devam etmek için.

Bununla birlikte, o tatlı müşteri geri bildirimlerini toplamaya başlamak için mağazanızda bir inceleme uygulamanız var. Artık incelemeler widget’ını ürün sayfası şablonunuza eklemeniz yeterli.

Uygulama ayarlarında, ürün sayfası şablonlarınıza inceleme ekleme konusunda hızlı bir eğitim veriyorlar.

Bunu nasıl yapacağınızı aşağıda daha ayrıntılı olarak göstereceğiz.

#cta-paragraph-pb#Müşteri yorumları son derece değerlidir, bu nedenle memnun müşterilerinizden nasıl yorum isteyeceğinizi bilmeniz gerekir.

Shopify ürün sayfanıza yorumlar nasıl eklenir?

Bu eğitim için Shopify’ın Ürün İncelemeleri uygulamasına sahip olduğunuzu varsayacağız. Ücretli bir uygulama kullanıyorsanız süreç hemen hemen aynı görünecektir ancak uygulamanıza özel ekstra özelliklere sahip olacaksınız.

Shopify ürün sayfanıza ürün incelemeleri eklemek, başka herhangi bir blok veya bölüm eklemek kadar kolaydır.

1. Adım: Shopify tema düzenleyicisine gidin

Öncelikle özelleştirmelerinizi yapmaya başlamak için tema düzenleyicisine girmek isteyeceksiniz.

Git Çevrimiçi Mağaza > Temalar ve tıklayın Özelleştirmek Düzenlemek istediğiniz temanın üzerindeki düğmesine basın.

Adım 2: Tema düzenleyicide ürün sayfası şablonunu bulun

Tema düzenleyicisine girdikten sonra ana sayfadan başlayacaksınız. Ekranın üst kısmındaki açılır menüye gidin ve Ürünler’e tıklayın.

Düzenlemek için varsayılan ürün şablonunu seçmek isteyeceksiniz.

3. Adım: “Bölüm ekle”yi tıklayın ve “Uygulamalar”ın altındaki incelemeler bölümünü bulun

Ürün sayfası şablonunda, sol taraftaki bölüm menüsünün en altına doğru ilerleyin.

Tıklamak Bölüm ekle ve tekrar aşağıya doğru kaydırarak Uygulamalar bölümler bulunmaktadır. Ürün İncelemeleri için şunu ekleme seçeneğiniz olacak: Yorumlar veya Yıldız derecelendirmesi (ya da her ikisi de).

Yorumlar blok tam müşteri yorumlarını gösterecek, oysa Yıldız derecelendirmesi blok yalnızca incelemelerinizden alınan kümülatif yıldız derecelendirmelerini gösterecektir.

Diğer herhangi bir bölüm veya blok gibi, bunları istediğiniz yere yerleştirmek için sayfada yukarı ve aşağı sürükleyebilirsiniz.

4. Adım: Ürün İncelemeleri bloklarınızı özelleştirin

Ürün İncelemelerinden müşteri yorumlarınızı özelleştirme seçenekleriniz sınırlı olacaktır.

Seçenekler ekranın sağ tarafında görünür. Yıldız derecelendirmesi için yıldız rengini ve boyutunu, hizalamasını, yorum yoksa rozet metnini ve ürünü (mevcut sayfadan farklıysa) ayarlayabilirsiniz.

Diğer tüm değişikliklerin uygulamanın kendi içinde yapılması gerekir.

Ayrıca ekleyebilirsiniz Yorumlar veya Yıldız derecelendirmesi içindeki bloklar Ürün Bilgisi tıklayarak bölüm Blok ekle o bölümde.

Bu şekilde yıldız derecelendirmenizi, ürün başlığının hemen altında, incelemelere giden bir sayı bağlantısıyla birlikte elde edersiniz. Bu bloğu, ürün açıklamasının hemen üstü veya sepete ekle düğmesinin hemen üstü gibi, bu bölüm içinde herhangi bir yere kolayca sürükleyebilirsiniz.

Bu blokları diğer sayfalara ekleyip ekleyemeyeceğiniz temanızın neye izin verdiğine bağlıdır. Bunları Şafak temamda başka bir sayfaya ekleyemedim.

Bonus: Ürün İncelemeleri ayarlarınızı özelleştirin

Gördüğünüz gibi tema düzenleyicide Ürün İncelemeleri için özelleştirme seçenekleriniz sınırlıdır.

Bunun nedeni kısmen ücretsiz uygulamanın zaten sınırlı olması ve ayrıca diğer özelleştirme seçeneklerine uygulama ayarlarından erişilebilmesidir.

Bunları bulmak için Uygulamalar sayfasına gidip Ürün İncelemeleri uygulamasına tıklamanız yeterlidir.

Burada incelemeleri oldukça kolay bir şekilde görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz. Varsayılan olarak incelemeler otomatik olarak yayınlanır. Yayınlamadan önce denetlemeyi seçerseniz, bunu bu sayfada yapacaksınız.

Ayarlarda, otomatik yayınlamayı etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir, yeni incelemeler için e-posta bildirimi almayı seçebilir, yıldız simgelerinin rengini düzenleyebilir ve inceleme listesi düzeni tasarımını değiştirebilirsiniz.

Burası aynı zamanda inceleme listelerinin her bölümü için kullanılan başlıkları ve metni ve inceleme formunun metnini ve işlevselliğini de güncelleyebileceğiniz yerdir.

Böylece Ürün İncelemelerinde yapabileceğiniz tüm özelleştirmeleri yapmış olursunuz.

Yotpo ve Stamped gibi premium uygulamalar, inceleme widget’larının görünümünü ve işlevselliğini özelleştirme konusunda çok daha büyük yeteneklere sahip olacak.

Ayrıca markaların otomasyonla müşterilerden gelen yorumları etkili bir şekilde yakalamasına yardımcı olma gibi ek bir faydaya da sahiptirler.

#cta-visual-pb#Yotpo ve Ürün İncelemelerinden yorumlarınızı kolay bir şekilde ekleyinShogun Sayfa Oluşturucu, sezgisel sürükle ve bırak görsel düzenleyicisiyle herhangi bir sayfaya yorum eklemeyi kolaylaştırır.Başlat ücretsiz tasarım

Shopify’a ürün yorumları eklemenin basit yolu

Shogun Sayfa Oluşturucu, mağazanıza müşteri yorumlarını eklemeyi çok daha kolay hale getirir.

Hem Ürün İncelemeleri hem de Yotpo ile entegre olan Shopify incelemeleriniz, görsel düzenleyicideki Ürün İncelemeleri öğesine yerleşiktir.

1. Adım: Sayfa Oluşturucu düzenleyicisinde Ürün Kutusunu yerine sürükleyin

Sayfa Oluşturucu kontrol panelinden, inceleme eklemek istediğiniz sayfayı tıklayın; bu sizi görsel düzenleyiciye götürecektir. Ahhhhhh, ne hoş değil mi?

Tamam, incelemelerinizi eklemek istediğiniz yere ilerleyin ve Ürün Kutusu öğesini yerine sürükleyin.

2. Adım: İncelemesini istediğiniz ürünü seçin

Ürün Kutusunu yerleştirdikten sonra belirli bir ürünü seçmeniz istenecektir. Bu, eklemek istediğiniz Shopify ürün öğeleri için söz konusu ürünün ayrıntılarını yüklemek üzere Ürün Kutunuzu hazırlayacaktır.

Bir ürünü aramaya başladığınızda eşleşen bir liste görünecektir. Ürününüzü seçin.

3. Adım: Ürün İncelemeleri öğesini Ürün Kutusuna sürükleyin

Shopify bölümündeki diğer öğeler artık kullanıma hazır olacak.

Ürün İncelemeleri öğesini bulun ve Ürün Kutusuna sürükleyin. Sonuçta görüntülediği incelemeler belirttiğiniz ürünle ilişkilendirilecektir.

4. Adım: Müşteri yorumlarınızı özelleştirin

Bölümü marka estetiğinize uyacak şekilde özelleştirmenize olanak tanıyan örnek incelemelerin açıldığını göreceksiniz.

Aşağıda görebileceğiniz gibi, incelemeler ekran boyunca uzanıyor, bu yüzden soldaki özelleştirme menüsünün Stiller sekmesine gidip biraz yer açmak için sol ve sağ dolguyu düzenlerdim.

Ben de yapabilrim arka plan rengini, kenarlıkları, gölgeleri ve görünürlüğü değiştirme Stiller menüsünden. Kontroller menüsü şunları yapmanızı sağlar: Sayfa başına incelemeleri, karakter sınırını, yazı tipini ve renk düzenini özelleştirin.

Yotpo kullananlar entegrasyon açılır menüsünden bu uygulamaya kolayca geçiş yapabilirler.

Ürün sayfalarınıza müşteri yorumlarını eklemekle sınırlı değilsiniz. Bunları ana sayfanız veya koleksiyon sayfalarınız gibi istediğiniz herhangi bir sayfaya ekleyebilirsiniz.

Aşağıda Ürün İncelemeleri öğesini ana sayfama ekledim. Ve verdiğim ekstra dolguyu inceleme bölümünde görebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi Shogun Sayfa Oluşturucu ile özellikle ana sayfanız veya ürün açılış sayfalarınız gibi tekil sayfalar için inceleme eklemek son derece kolaydır.

İnceleme widget’larınız önemli mağaza sayfalarınıza başarıyla eklendiğinde, mutlu müşterilerinizin size düşüncelerini göndermelerini sağlamanız yeterlidir.

Alışveriş yapanların güvenini kazanmaya başlamak için müşteri yorumları eklemeye başlayın

Mağazanıza müşteri yorumlarını eklemek, alışveriş yapanları satın almaya teşvik etmek için daha ikna edici bir güç anlamına gelir. Daha etkili pazarlama için referans reklamlar için en iyilerini bile kullanabilirsiniz.

Ardından, bu yeni müşterilerin size bir inceleme vermesini sağlayabilirsiniz, bu da ikna gücünüzü daha da artırır. Doğru kullanıldığında gerçekten inanılmaz bir geri bildirim döngüsü.

Shopify mağazanıza nasıl yorum eklemeyi seçerseniz seçin, bunu yaptığınızdan emin olun. Müşterilerinizde güven oluşturmak için yorumları etkili bir şekilde istemenize ve görüntülemenize yardımcı olacak tonlarca harika uygulama vardır.

Müşteri incelemeleriyle daha akıllıca satış yapmaya başlayın.

#cta-visual-pb#Shopify mağazanıza müşteri yorumlarını ekleyinShogun Sayfa Oluşturucu, sezgisel sürükle ve bırak görsel düzenleyicisiyle herhangi bir sayfaya kolayca yorum eklemeyi sağlar.Ücretsiz tasarlamaya bugün başlayın