Harika İçerik Yazmak İçin 4 İpucu

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Harika İçerik Yazmak İçin 4 İpucu

Yazacak çok fikriniz olduğunu düşünerek kelime belgesini açarsınız ve sonra yazmaya başladığınız anda zihniniz uyuşur! Hata! Bu acı verici, değil mi? Ne yazık ki, modern çağın harika içerik oluşturucularının %80’inde böyle oluyor. Bizler, karmaşık beyinlerimizin içinde koca bir evreni dokuyabilen yaratıcı varlıklarız ve sıra onları tasvir etmeye geldiğinde, !

Harry Potter filmlerinde olduğu gibi, tehlikeli durumlardan gizlice kaçmanın gizli bir yolu olmalı?

Derin bir nefes alın ve yaratıcılığımın psikotik bir şekilde dans ettiği güzel bir sabah bir araya getirdiğim bu ipuçlarını düşünün, yemin ederim!

kedi dansı

1. Orijinal Olun:

Kulağa ne kadar klişe gelse de, şüphesiz birinin içerik yazmanız için size verebileceği en önemli ipucu budur. Taze ve orijinal olan her şey, okuyucuların duyularını en beklenmedik şekillerde yakalar. Orijinal olmanın en iyi yanı, sizin gibi aklınızdakilerle bağlantı kurabilecek daha fazla insan olup olmadığını keşfetmektir. Yaratılışınızın hangi bölümünün okuyucuların duygularına hitap ettiğini asla bilemezsiniz ve o bir hayran olur!

Bu ipucu, bu dünyadaki her insanın katkıda bulunacak benzersiz bir şeyi olduğuna olan inancımdan geliyor. Yazı stilimiz parmak izimiz gibidir, benzersizdir. İnternette benzer disiplinler etrafında bu kadar çok içeriğin nasıl olup da intihalin neredeyse hiç olmadığını hiç merak ettiniz mi? Düşünmek!

2. Kişisel Olun

İçeriğinizin bir kalabalık için yazılmasını istemezsiniz, değil mi? İçeriğinizi kalabalığın içindeki her bir kişi için ilgi çekici ve çekici hale getirin. Pekala, içeriğinizi oradaki her kişi için özelleştiremeyeceğinizi anlıyorum.

Peki hile ne?

http://i901.photobucket.com/albums/ac220/thealisaurus/GIF%20Animations/Ron.gif

İşin püf noktası, evrensel sorunları kabul etmek ve ardından bu soruna birinci şahıs ağzından kişiselleştirilmiş bir çözüm bulmaktır. Ayrıca, şiddetle inandığım başka bir numara daha var. Tartışma ve Çelişki. Bu, çok önceleri edebiyat derslerimde hocalarımın uğruna haykırdıkları bir numaraydı ve içime o kadar işledi ki, en önemli özelliklerimden biri haline geldi. Şşş… bu bir sır!

Tavsiye Edilen:  Kişisel Bir Marka Oluşturmak İçin Serbest Yazarlık Nasıl Kullanılır?

ben Batman'im

İşte bunu nasıl yapacağınız: Bir gerçeği belirtin. Hikayenizde bundan bir argüman oluşturun. Tartışmayı yoğunlaştırın. Bir çözüm verin. Ardından, çözümünüzle çelişin. Karıştırdığınız ipleri çözerek daha fazla çözüm sunun. İşte. Yazınız artık sürükleyici bir hikayenin harika bir örneği. Ancak unutmayın, bunu yaparken okuyucuların anlayabileceği akıcılıkta bir hikaye oluşturduğunuzdan emin olmalısınız. Çözülmemiş tek bir düğüm bırakmayın.

HAYIR!

3. Cümle Yapısıyla Deney Yapın

Ben Disha’yım. AdLift’te çalışıyorum. Delhi’de yaşıyorum. Okumayı seviyorum. Hugh Jackman’ı severim. Eee, kulağa çok çirkin geliyor! Hem de kesinlikle tuhaf! Tahmin et neden. Çünkü her cümle aynı yapıya sahiptir. Cümle yapınızla denemeler yapın. Sırf onları öncekilerden farklı kılmak için cümlelerinize ilginç öğeler eklemeyi deneyin. Hikayelerinizi basit ve anlaşılır kılmak için belirli bir cümle yapısında yazmak zorunda değilsiniz. Yaratıcılık, hikayelerinizi aynı anda çekici ve anlaşılır kılmak için ihtiyacınız olan şeydir. Ancak her cümle yapısını diğerlerinden farklı kılmak için çabalarınızı aşırıya kaçmamaya özen göstermenizi öneririm. Sonunda daha fazla zaman harcayacak ve daha az mantıklı davranacaksınız.

Az önce ne okudum?

4. İçerik sadece kelimelerden ibaret değildir:

Biri size içerik yazmanızı söylediğinde, ne hayal ediyorsunuz? İçinde pek çok bilgi bulunan 500-800 kelimelik bir makale mi? Bunu yeniden hayal edin: İlişki kurabileceğiniz bir hikaye anlatan ve eğlenirken hikayeyi daha iyi anlamanıza yardımcı olacak birçok görsel sunan bir içerik parçası.

Kulağa daha iyi geliyor, değil mi?

İçerik sadece kelimelerden ibaret değildir; görseller, resimler, videolar, gifler, infografikler, çizelgeler, grafikler ve içine koymayı hayal edebileceğiniz her şeyle ilgilidir. Etkileşimli tutun. Her öğe, anlatımınızın güzelliğine katkıda bulunmalıdır.
Bunu neden yapmanız gerektiğini söylememe gerek yok sanırım çünkü görsellerin baskı etkisi yarattığı çok açık.

Görsel ve metin

Harekete geçirici mesaj verme, anahtar kelimeler kullanma gibi internette bulabileceğiniz daha birçok ipucu var. Bunlar da önemlidir. Ancak, bunun açıkça yapacağınız bir şey olduğunu düşünüyorum. Buradaki amacım daha yaratıcı bir çıktıyı teşvik etmekti. Ürettiğiniz her makale yaratıcı bir sanat eseri olmalıdır. Neden biliyor musun? Çünkü çalışırken tükenirsiniz ama sanat yaptığınızda büyür, tatmin olmuş ve başarılı hissedersiniz.