Headless ile Çoklu Mağazaya Ulaşmak: Markalar Neden Değişiyor?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Headless ile Çoklu Mağazaya Ulaşmak: Markalar Neden Değişiyor?

İster alt markalar oluşturarak mağazanızın büyümesini hızlandırıyor olun ister uluslararasılaşmaya yönelik ilk adımınızı kolaylaştırıyor olun, e-ticaret için çok mağazalı örnekler oluşturmak birçok markanın yapmak istediği bir şeydir.

Yeni küresel pazarlara açılmak için, ilk mağazanızın bir kopyasının ek mağazalar oluşturmanın temeli olarak hizmet etmesini istiyorsunuz.

Yeterince kolay bir soru gibi görünüyor!

Tek yakalama mı? Bunun için mevcut seçenekler her zaman ideal değildir.

Neyse ki, başsız ticaretin esnekliği Shopify için çok mağazalı bulut sunucularını mümkün kılıyor ve bugüne kadar satıcıların kullanımına sunulanlardan daha kolay.

Bu yazıda markaların çoklu mağaza kapasitesine nasıl daha kolay ulaştığını ve sizin de aynısını nasıl yapabileceğinizi ele alacağız.

Markalar neden çoklu mağaza yeteneği istiyor?

Çoklu mağaza birçok kapıyı açar. Mağaza örneğinizin klonlanmış varyantlarına sahip olmak, normalde ulaşamayacağınız yeni pazarlara ulaşmanızı sağlayabilir ve bu da büyümenizi hızlandırır.

Markaların çoklu mağaza yeteneği arayışında olmasının en büyük nedenlerinden bazılarına bakalım.

Daha kısa sürede özelleştirilmiş (varyant) vitrinler

Her pazar farklıdır. Bu nedenle, e-ticaret deneyiminizi belirli bir pazarın para birimi, dil, yerelleştirme vb. gibi nüanslarına göre uyarlamanız önemlidir.

Çoklu mağaza işlevi bunu kolaylaştırır. Kurulduktan sonra, varyant mağazanızın deneyimini müşterilerinizin bulunduğu yere göre kolayca uyarlayabilir ve onlara mümkün olan en iyi alışverişi sunabilirsiniz.

Geliştirilmiş içerik yönetimi

Birden fazla e-ticaret sitesini tek tek yönetme düşüncesi sizi geceleri ayakta tutmaya yetiyorsa, bunu anlıyoruz. Bu çok iş!

Bunun yerine, bir sitenin düzenindeki değişikliğin, diğerlerinin (seçtiğiniz) sorunsuzca değiştirilmesi anlamına geldiği bir dünya hayal ediyorsunuz.

Çoklu mağaza yeteneği, farklı alt markalara ve karmaşık ürün kataloglarına ve SKU’lara sahip markaların içeriklerini yönetmeleri için güçlü bir yoldur. Ayrıca markaların benzer ürün kataloglarına sahip alt markaların içeriğini yönetmeleri için de harika bir yoldur.

Örneğin, PMI Worldwide iki benzer içecek markasına sahiptir: Alaaddin Ve Stanely. Çoklu mağaza işlevselliği sayesinde PMI Worldwide, her mağazayı tek yerden yönetebilir.

(Resim Kaynağı)
(Resim Kaynağı)

Her iki markanın da PMI’ın tek noktadan yönetebildiği benzer koleksiyonları var. Bu, değişikliklerin çok kısa sürede dağıtılmasını kolaylaştırır.

Uluslararası pazarlara adım atmak

Son olarak, markaların çoklu mağaza kapasitesi istemesinin büyük bir nedeni, uluslararası pazarlara ilk yolculuğu kolaylaştırmaktır.

Bu durumda mevcut mağazanız, farklı bölgeler için yerelleştirilmiş gelecekteki sitelerin planı gibi davranır. Bunun için sıfırdan başka bir mağaza oluşturmak zorlu olabilir (ve açıkçası tonlarca zaman alır), ancak çoklu mağaza özelliği size gelecekteki uluslararası URL’ler için bir başlangıç ​​noktası sağlar. Ayrıca, uluslararası vizyonunuzun gerçekleşmesi ve gelişmesi için bir sanal alan vitrinine sahip olursunuz.

#cta-visual-fe#E-ticaret mağazanızı uluslararası genişlemeye hazırlayın.Shogun Frontend gibi hepsi bir arada bir Ön Uç Platformu aracılığıyla markanızın çoklu mağazadan nasıl yararlanabileceğini görün.Daha fazla bilgi edinin

Shopify ve Shopify Plus’ta çoklu mağaza kurulumunun en büyük zorluğu

Dolayısıyla, gelişmiş içerik yönetimi ve alt markalar veya yerelleştirilmiş siteler için daha hızlı pazara giriş olanağı sayesinde, çoklu mağaza kapasitesi açıkça güçlüdür. Ancak Şu anda bunu başarmak için mevcut durum nedir?

Tavsiye Edilen:  Google Reklamlarınız Neden Görünmüyor?

2021’in sonlarında, çok mağazalı satışa yönelik bir çözüm olan Shopify Markets piyasaya sürüldü. Shopify Markets ile markalar, müşterilerin kendi para biriminde, dilinde, alan adında ve ödeme tercihlerinde alışveriş yapmasına olanak tanıyan pazara özel e-ticaret deneyimleri oluşturabilir.

(Resim Kaynağı)

Bu, Shopify satıcılarının genişlemesi için harika bir özelliktir. Ancak çoklu mağazaya bu şekilde yaklaşmanın getirdiği büyük bir sınırlama var: içerik esnekliği.

Daha büyük koleksiyonları satmak ve belirli ürün SKU’larını belirli bölgelerle sınırlamak gibi gelişmiş içerik ihtiyaçları olan markalar, Shopify Markets ile içerik yönetimi perspektifinden yapabilecekleri üzerinde sınırlı kontrole sahiptir.

Shopify Markets, mağazanızın bazı yönlerini birden fazla bölge (alanlar, para birimi, vergiler, ödeme yöntemleri) için yönetmek için harika bir başlangıç ​​olsa da, mağazanızın bölge bazında görünümü ve tarzı üzerinde daha fazla kontrole sahip olmak (ör. bir ülkeye veya pazara özeldir), tamamen yeni bir mağaza örneğine ihtiyacınız vardır.

Yani ulaşmak istediğiniz bölgeye göre (alt markalar için bile) yeni bir mağaza kurmanız gerekecek…

  • Ve yeni bir mağaza örneği, yeni, ayrı bir arka uç anlamına gelir.
  • Ve yeni, ayrı bir arka uç, bir mağazada değişiklik yapıldığında şunları yapmanız gerekeceği anlamına gelir: manuel olarak aynı değişikliği diğer örneklerde de yapın. Bu da büyük verimsizliğe yol açıyor.

Birden fazla örnek oluşturmanın mevcut yolu yalnızca iş akışınızı yavaşlatmakla kalmıyor, aynı zamanda her örneği sıfırdan oluşturmanız gerekecek. Bu, siteniz yayına girene kadar birkaç ay boyunca pazara gidip test yapamayacağınız anlamına gelir ve dedikleri gibi, vakit nakittir.

Bu sınırlamayla, markanızın şartlarına göre çoklu mağazayı hayata geçirmek ve birden fazla mağazayı yönetirken verimli olmak zordur. Bu nedenle birçok marka planlarını askıya alıyor.

Neyse ki başka bir yol daha var!

Hepsi bir arada Ön Uç Platformu ile çoklu mağazaya ulaşma

Ölçeklenen markalar, büyümeyi hızlandırmak için çeşitli nedenlerle başsız ticarete yöneliyor.

Ancak Shopify/Shopify Plus’ta çoklu mağazanın sınırlarını aşmak için birçok marka, ihtiyaç duydukları esnekliği elde etmek amacıyla başsız bir CMS’ye (özellikle başsız bir CMS’ye) yöneliyor.

Başsız ticaret, çoklu mağazaya ve ardından uluslararası genişlemeye yardımcı olur çünkü Shopify arka ucunuzu olduğu gibi tutabilir ancak üstüne esnek bir ön uç katmanı ekleyebilirsiniz.

Bu yeni katman ve onu güçlendiren temel teknoloji, size müşteri deneyimi üzerinde tam kontrol ve çoklu mağazaya ulaşmanın yeni bir yolu üzerinde tam kontrol sağlar.

Markaların çoklu mağaza kapasitesine yardımcı olmak için başsız çözüme yönelmesinin bazı nedenleri şunlardır:

1. Tamamen esnek bir ön uç katmanı elde edin

Dükkanını başsız aldığında, her yeni pazara açılmak istediğinizde yeni bir mağaza arka ucu oluşturmanıza gerek yok. Bunun yerine, aynı arka ucu paylaşan her alt marka veya mağaza için farklı bir sunum katmanınız veya ön yüzünüz olur.

Tavsiye Edilen:  Kolayca Ücretsiz Bir ABD Telefon Numarası Nasıl Alınır?

Bu, tekerleği yeniden icat etmeden, geliştiriciye zaman harcamadan veya birden fazla arka ucu yönetmeden mağaza çapında değişiklikleri daha hızlı yapmanıza olanak tanır. Ekibiniz yalnızca birini yönetiyor.

Shogun Frontend gibi hepsi bir arada bir Ön Uç Platformu seçmek, markanızın yalnızca birkaç tıklamayla orijinal vitrininizi kopyalamanıza olanak tanıyan Tam Mağaza Kopyasını kullanabileceği anlamına gelir. Bu, ek mağaza örnekleri kurmanın süresini ve maliyetini azaltır.

Başlangıçtaki İngilizce vitrininizi Tam Mağaza Kopyası aracılığıyla klonlamak, sizi sıfırdan yeni bir site oluşturma zorunluluğundan kurtarır.

Örneğin, önde gelen uygun fiyatlı çevrimiçi yatak markası, Zinusorijinal vitrin örneğini klonlamak ve bu yeni örnekleri farklı ülkeler için özelleştirmek için Shogun Frontend’in Tam Mağaza Kopyasını kullandı.

Zinus, alışveriş yapanları her ülkenin vitrininden pazar yerlerine (öncelikle Amazon ve Wayfair) yönlendirir.

Artık Zinus uluslararası alanda daha da genişledikçe, mağazanın temel yapı taşları her konum için halihazırda inşa edilmiş durumda. Bu, değer elde etme sürelerini önemli ölçüde hızlandırır.

Ayrıca, tam uluslararası senkronizasyon sağlamak isterlerse (ödeme için Amazon sayfalarına yönlendirmek yerine, alışveriş yapanlar sitede kalacaktır), başsız siteleri, bu tür bir büyümenin getirdiği site etkinliğindeki herhangi bir ani artışı karşılamaya hazırdır.

Bonus olarak, başsız gitmek için Shogun Frontend gibi hepsi bir arada bir ön uç platformu kullanmak, teknik olmayan ekip üyelerine, geliştirme kaynaklarına güvenmeden hareket halindeyken site güncellemeleri yapma yetkisi verir. Satıcılar için tasarlanan az kodlu ortam, farklı ön uçlarınızı her pazardaki müşterilerde yankı uyandıracak şekilde özelleştirmeyi kolay ve hızlı hale getirir.

#cta-visual-fe#E-ticaret mağazanızı uluslararası genişlemeye hazırlayın.Shogun Frontend gibi hepsi bir arada bir Ön Uç Platformu aracılığıyla markanızın çoklu mağaza işlevselliğinden nasıl yararlanabileceğini görün.Öğrenin Daha

2. Benzersiz hız

Bölgesel olarak nerede alışveriş yaparlarsa yapsınlar sitenizin müşterileriniz için hızlı olmasını istiyorsunuz. Hızlı mağazalar yüksek dönüşüm sağlayan bir e-ticaret deneyimi sağlar; iki saniye veya daha kısa sürede yüklenen siteler genellikle %15 daha yüksek dönüşüm oranı daha yavaş sitelere göre.

Siteniz başsız olduğunda, arka uç ve ön uç ayrıdır ve uygulama programlama arayüzleri (API’ler) aracılığıyla iletişim kurar. Bu ayrım, e-ticaret için kritik olan sitenizin ışık hızında olmasını sağlar.

Üstelik özellikle Shogun Frontend ile başsız kaldığınızda, siteniz bir şeye dönüştürüldü aşamalı web uygulaması (PWA). PWA’lar veri getirme gereksinimlerini azaltmıştır, bu nedenle tamamen bir kez yüklenirler ve sitenizin yalnızca gerekli bölümlerine hizmet verirler.

Örneğin, bir müşteri sitenize geldiğinde PWA’nız başlangıçta ona yalnızca ekranın üst kısmında olanı gösterir. Ardından, kaydırmaya devam ettikçe siteniz sayfayı doldurmak için gerekli bölümleri dolduracaktır.

PWA’lar, sitenizin her sayfa tıklamasında yeniden veri isteme ihtiyacını ortadan kaldırır. yavaş yüklenmetıklamaların çok hızlı olmasını sağlar.

3. Artık karmaşık teknoloji yığını tartışmalarına son

Daha önce de belirttiğimiz gibi, başsız ticaret, markaların çoklu mağazaya ulaşmalarına yardımcı oluyor, ancak başsız ticarete gitmenin birkaç yolu olduğunu unutmamak önemlidir.

Tavsiye Edilen:  Veri Gizliliği ile İşletmeniz İçin Yapay Zeka Destekli Müşteri Adayı Oluşturma

Şekillendirilebilir ticaret gibi bir yolla başsız olmanın avantajlarına ulaşmak çekici görünse de, hızla karmaşık, zaman alıcı ve maliyetli hale gelebilir. Şekillendirilebilir başlıksız çözümler, markaların ara yazılımınızdan CDN ve CMS’nize kadar ön uç teknoloji yığınının her bileşenini elle seçmesini gerektirir.

Teorik olarak bu kulağa harika gelebilir, ancak birden fazla satıcıyla hokkabazlık yapmak zorunda olmak, çoklu mağaza kurulumunu olması gerekenden daha karmaşık hale getirir; çünkü geliştiricilerin yoğun olduğu bir ortamda yalnızca çoklu mağazanın içeriğini yönetmekle kalmayacak, aynı zamanda yöneteceksiniz. inşaat sonrası tüm sitenin teknik denetimi. Bu, sitenizin ön uç altyapısının her bir parçasının devam eden bakımı için ödeme yapmak anlamına gelir ek olarak sıfırdan farklı ön uçlar oluşturma ve sürdürme.

Başsız bir sağlayıcı seçerken çoklu mağaza özelliğini nasıl sağladıklarını düşünün. Birden fazla alt marka çıkarmayı, uluslararası alanda genişlemeyi veya birden fazla mağazaya ihtiyaç duymayı planlıyorsanız, bu izlenmesi gereken önemli bir adımdır. İş verimliliği için gerekenden daha fazla teknoloji tartışmasına girmek istemezsiniz.

TULA Skincare’in dijital proje kıdemli yöneticisi Jessica Zhang, başsızlığa geçtiklerinden (ve özellikle bunu hepsi bir arada platform yaklaşımıyla yaptıklarından) beri markanın uluslararası pazarlara açılmasının daha kolay olacağını söylüyor:

Artık sitemizin ön ucu ayrı olduğuna göre, uluslararası olarak genişledikçe kod ve içeriği bir mağazadan birden çok küresel mağazaya daha verimli bir şekilde senkronize edebileceğiz.”

TULA, başsız geçiş yaklaşımı konusunda oldukça dikkatliydi ve pazara sunma süresini kısaltmak için hepsi bir arada bir platformla gitmeyi seçti. Ön uç altyapılarını Shogun’a devrederek, alışveriş yapanlara olağanüstü içerik sunmaya ve küresel web genişlemelerini ölçeklendirmeye odaklanabildiler.

Uluslararası e-ticarete geçişte bir basamak olarak çoklu mağaza kapasitesi

Genel olarak çoklu mağaza, markaları ölçeklendirmek için caziptir çünkü uluslararası e-ticaretin getirdiği acil karmaşıklıklar olmadan uluslararası pazara kademeli olarak girmenin bir yolunu sunar.

Başsız kalmak size çoklu mağazayı bugünlerde statükoya göre daha kolay uygulama esnekliği sunarken, aynı zamanda sitenizi nihai uluslararasılaşma için hazırlıyor (eğer gittiğiniz yön buysa!)

Shogun Frontend’in alt markalar ve daha fazlası için çoklu mağazayı kolaylaştırmanıza nasıl yardımcı olabileceğini anlamak istiyorsanız, bir demo planlamak için bize ulaşın, biz de size yol gösterelim!

#cta-visual-fe#E-ticaret markanız için çoklu mağaza özelliğinin kilidini açmaya hazır mısınız?Shogun Frontend’in yeni pazarlara açılmanıza nasıl yardımcı olabileceğini görün. Daha fazla bilgi edin