Headless ile Yaratıcı Özgürlüğün ve Daha İyi Kullanıcı Deneyiminin Kilidini Açmak

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Headless ile Yaratıcı Özgürlüğün ve Daha İyi Kullanıcı Deneyiminin Kilidini Açmak

Bir e-ticaret ajansı olarak müşterilerin ellerinden gelenin en iyisini yapmalarının ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuz.

Alışveriş yapanların arasından seçim yapabilecekleri yüzlerce doğrudan tüketiciye (DTC) marka olduğunda ilk izlenimler önemlidir. Yani gerçekten Gerçekten konu.

DTC markaları bugünlerde “çevrimiçi alışverişi” bir alışveriş deneyimine dönüştürmek için özellikle benzersiz tasarım ve UX ilkelerini kullanıyor. deneyim. En çok öne çıkan markalar hatırlanıyor.

Düşünmek: Göçebe, No.2Ve Blumebirkaç isim.

Bu siteler duruyor göz alıcı görseller ve heyecan verici kullanıcı deneyimi kullanarak.

Bu mağazaların parlaklığı, tutarlı bir renk paletinin ve net ürün görsellerinin ötesine geçiyor.

Siteye indiğiniz andan ürünü elinize aldığınız ana kadar tam bir deneyim.

Markaların hem geliri hem de farklılaşmayı artıran alışveriş deneyimi türlerini oluşturmak için başsız teknolojiyi nasıl kullandığını konuşmak için e-ticaret ajanslarını ve SaaS’ı yöneten birkaç uzmanla bir araya geldik.

#cta-paragraf-fe#Video mu tercih edersiniz? Xperience Commerce 2021’de uzman panelimizin bu konu hakkındaki sohbetini izleyin.

Başsız teknoloji, e-ticaret tasarımı hakkında düşünme şeklinizi değiştiriyor

Başsız ticaret, ajansların daha önce hiç olmadığı şekilde yaratıcı kullanıcı deneyimlerinin kilidini açmasına olanak tanır.

Bunun nedeni, başsız bir sitenin ön ucu ve arka ucu ayırarak ve her biri için özel yazılım kullanarak sunduğu esnek doğadır.

Geçmişte tasarımcılar, klasik yekpare sitelerde (ön ve arka ucun birbirine kaynaştığı) neyin mümkün olduğu konusunda sınırları ancak bir yere kadar zorlayabilirdi.

Bu, hız değiş tokuşları veya ekleme zorunluluğu nedeniyle mağaza genelinde daha az zengin medya gibi görünebilir ton İhtiyacınız olan işlevselliği elde etmek için karmaşık üçüncü taraf eklentileri (bu aynı zamanda performansta düşüş anlamına da gelebilir).

Çizgilerin arasını renklendirmek genellikle yekpare bir e-ticaret sitesindeki oyunun adıdır.

Tavsiye Edilen:  8 En İyi Ürün Bilgi Yönetim Sistemi

Ancak bir markanın kafası karıştığında, site genelinde farklı tasarım bileşenlerini bir araya getirerek daha olağanüstü deneyimler yaratabilirsiniz. performansı etkilemeden. İstediğiniz tüm zengin medyaları ve heyecan verici UX etkileşimlerini ekleyebilirsiniz.

Ajanslar da bunun sağladığı yaratıcı özgürlüğü seviyor:

Site tasarımı daha verimli hale geliyor

Markalar, daha fazla yaratıcı özgürlüğün yanı sıra, ecomm ekiplerinin her seferinde sıfırdan başlamak zorunda kalmadan bir sitedeki öğeleri yeniden kullanmasını kolaylaştıran paket ön uç çözümleri (Shogun Frontend gibi) buluyor.

Örneğin, aynı ürün kartını veya formunu bir müşterinin sitesinde birden çok yerde kullanacağınızı biliyorsanız, varlığı bir kez oluşturabilir ve gerektiğinde yeniden kullanabilirsiniz.

Shogun Frontend gibi bir çözümdeki Deneyim Yöneticisi ile farklı tasarım bileşenlerini tekrar tekrar kullanmak kolaydır.

Ajansların artık aynı tasarım bileşenlerini önde gelen başsız teknolojiyle oluşturmak ve yeniden inşa etmek için sayısız saatler harcamasına gerek yok. bu da yapabileceğin anlamına geliyor müşterilerinizi mutlu edin Ve daha kısa sürede daha fazla yapıyı tamamlayın.

#cta-mini-fe#Shogun Frontend ile üstün bir alışveriş deneyimi oluşturun.Daha fazla bilgi edinin

Yüksek kalite her başsız yapı için varsayılandır

Her e-ticaret ajansı yüksek kaliteli görsellerin önemini bilir. Bir satın alma işlemi yaparlar veya bozarlar.

Örneğin lüks yaşam tarzı ürünleri markası Nomad’ı ele alalım.

Çok sayıda seçenekli içerik sergilemek amacıyla başsız PWA’larını oluşturdular.

“Nomad’ın sitesinin tamamı içerik için oldukça geniş bir alan sağlıyor. Duncan Fairley, kendilerini her ürün lansmanı için gerçekten yüksek kaliteli görüntüler ve videolar üretmeye hazırladılar” dedi.

“Ancak siteleri bu varsayım göz önünde bulundurularak inşa edildi ve bence bu çok büyük. Shogun Frontend gibi platformlar, doğru içeriğin doğru alana, doğru zamanda nasıl yükleneceği konusunda çok fazla düşünüyor.”

Hepsinden iyisi, denetimsiz bir siteyle, platform kısıtlamaları veya yüksek gecikme nedeniyle içeriğin ortalamanın altında veya herhangi bir yerde hatalı şekilde görüntülenmesi konusunda endişelenmenize gerek yok.

Özel ürün sayfaları daha etkileşimli ve ayrıntılı hale geliyor

E-ticaret markaları için yaygın bir uygulama, aynı yapıya, stile ve öğelere sahip şablonlu ürün sayfaları oluşturmaktır.

Bu kötü bir şey olmasa da (şablon oluşturmak harika bir zaman tasarrufu sağlar!), Ürün kadar benzersiz bir hikaye anlatan benzersiz ayrıntı sayfaları gerektiren bazı ürünler vardır.

Ürünün ne olduğunu basitçe açıklamak yerine, eğitici ve hikaye anlatan ürün sayfaları hayati öneme sahiptir.

Nomad, sayfayı özellikle zengin hissettiren etkileşimlerle bunları oluşturma konusunda uzmandır.

Her ürün sayfası açıklama, materyaller, SSS ve çeşitli ürün görselleri gibi temel ürün bilgilerini içerir, ancak her sayfa sundukları her benzersiz ürüne göre uyarlanmıştır.

Eğer onların arasında gezinirseniz iPhone 13 Pro Max ürün sayfasıürüne farklı açılardan yakından bakmanızı sağlayan görseller (hem statik hem de video) göreceksiniz.

Ancak bunlar sadece keyfi değil; görsellerde müşteri (ve onların soruları ve sıkıntılı noktaları) ön plandadır.

Örneğin, ziyaretçiler deri telefon kılıflarına yönelik bir sayfada, kılıfın 100 gün sonraki görünümünü gösteren kaydırıcıyı değiştirebilirler.

Bu, müşterilerin satın alma sırasında düşünmeyebileceği bir şeydir ancak bir bağlam unsuru ekler Ve benzersizlik, çünkü deri kılıfın nasıl göründüğü/eskidiği müşteri için tamamen farklı olacaktır.

Nomad, müşterilerinin her türlü sorusunu yanıtlamak için yüksek kaliteli görseller ve marka tasarımı kullanır.

#cta-mini-fe#Shogun Ön Uç ile burada öne çıkanlar gibi olağanüstü ürün sayfaları oluşturun.Daha fazlasını öğrenin

Buna karşılık, şuraya giderseniz: Baz İstasyonu Pro ürün sayfası ekranın alt kısmındaki görsellerin tamamen bu ürüne özel hazırlanmış olması haricinde aynı tür ürün bilgilerini göreceksiniz.

Bu sayfada, kablosuz şarj cihazının nasıl yapıldığına, ürün özelliklerine ve hatta şarj cihazını AR ile alanınızda görüntüleme olanağına ilişkin animasyonlu görseller görüyorsunuz.

Her ürün sayfası, ürünün benzersizliğine göre özelleştirilmiştir.

Bu seviyedeki tasarım ustalığı ve ince detaylar, telefon kılıfı veya şarj cihazı satın almak kadar sıradan bir şeyi olağanüstü bir e-ticaret deneyimine dönüştürüyor.

“Platformların olması harika Ürün veya ürün kategorisi başına benzersiz içeriğe olan ihtiyacın farkına varılmasıbu da şunları yapmanızı sağlar inşa etmek Müşterilerin soracağını bildiğiniz soruların yanıtları [with the page design and content]”diyor Duncan Fairley.

Markalar, başlıksız teknolojiyle bu özelleştirilmiş, ultra medya ağırlıklı ürün sayfalarını site performansı konusunda endişelenmeden oluşturabiliyor.

#cta-paragraph-fe#Unutmayın: Tüm bu heyecan verici tasarım gelişmeleriyle, tüm alışveriş yapanların erişebileceği siteler oluşturduğunuzdan her zaman emin olmak önemlidir. 💡

Markalar ödeme öncesi ve sonrası deneyime birleşik bir şekilde bakıyor

Birçok marka, tasarım hususlarıyla birlikte müşteri yaşam boyu değerine (LTV) ve ortalama sipariş değerine (AOV) odaklanıyor.

Recharge’ın CEO’su ve Kurucu Ortağı Oisin O’Connor’a göre, daha fazla marka öncesi ve sonrası hakkında düşünmeye başlıyor tutarlı bir deneyim olarak ödeme bağlantısız olaylar yerine.

Bizimle paylaştığı gibi abonelik modeli ürünler, LTV’nizi ve AOV’nizi art arda en üst düzeye çıkarmanın harika bir yoludur.

Örneğin, müşterilerin kendi abonelik kutularını veya paketlerini oluşturmalarına olanak tanıyan test oluşturucular, alışveriş yapanların baştan sona tüm süreçle ilgilenmesini sağlar. Ve bunun gibi deneyimler, üst satışları doğal bir sonraki adım haline getiriyor.

Markanızın ilham kaynağı olan sürdürülebilir diş macunu ve banyo malzemeleri markası Bite, bunu kusursuz bir şekilde yapıyor.

Bite’ın kusursuz ödeme deneyimi, müşterilerin aboneliklerini önerilen ürünlere göre uyarlamalarını kolaylaştırıyor.

Ödeme işleminin tamamı sorunsuzdur.

Müşteriler, Bite’ın Kaydet ve Deneme abonelik seçenekleriyle istedikleri ürünleri, almak istedikleri oranda seçerler. Dahası, ödeme öncesinde fazladan bir diş fırçası, diş ipi ve hatta bir beyazlatma seti ekleyebilir ve bu ürünleri ne sıklıkta alacağınızı seçebilirsiniz.

Aboneliklerin amacı, ödeme öncesi ve sonrasındaki anlaşmazlıkları azaltmaktır.

Müşterilerinizin müşteri LTV’sini ve AOV’sini artırmanın anahtarı, tüm süreci müşteriler için kolaylaştırmaktır.

#cta-paragraph-fe#Yeniden Ödeme Ödemeleri gibi yazılımlar, müşterilerinizin kolaylıkla kaydolmasına veya abonelikleri sürdürmesine yardımcı olur, böylece bildikleri ve sevdikleri ürünleri hiçbir şeyi kaçırmadan almaya devam edebilirler. Sorunsuz abonelikler ve son derece hızlı, kafasız bir site el ele gider.

Unutulmaz e-ticaret deneyimleri, bir hikaye anlatmak için kullanıcı deneyimini ve tasarımı birleştiriyor

Yüksek kaliteli web tasarımı, e-ticaret markaları için “sahip olmak güzel” bir şey olmaktan çok daha fazlasıdır; daha geniş çevrimiçi ortamda öne çıkmanın hayati bir yoludur.

Alt çizgi: Olağanüstü e-ticaret tasarımı, renk paletlerinden ve yüksek çözünürlüklü görsellerden çok daha derinlere gider. Başarılı web tasarımı hikaye anlatımını, marka estetiğini, ürünü ve müşteri yolculuğunu tek bir tutarlı deneyimde birleştirir.

E-ticaret ajansları, satıcıların bu deneyimleri başsız ticaretle elde etmelerine yardımcı oluyor.

Başsız bir mağazanın benzersiz esnekliği ve özellikle esnek bir ön uç, satıcıların yaratıcılıklarını artırmasına olanak tanır ve ajansınızın müşterinizin hayallerindeki web deneyimini oluşturmasına olanak tanır.

#cta-visual-fe#Müşterilerinize kesintisiz ticaret sunmak ister misiniz?Shogun Ajans Ortak Programına katılın ve Shogun Frontend korumalı alan hesabı, Başlangıç ​​Kitimiz ve daha fazlası gibi kaynaklara erişim kazanın .Başlamak