Her Pazarlamacının Bilmesi Gereken İçerik Pazarlama Araçları Listesi

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Her Pazarlamacının Bilmesi Gereken İçerik Pazarlama Araçları Listesi

CM Institute’a göre, “İçerik pazarlaması, net bir şekilde tanımlanmış bir kitleyi çekmek ve elde tutmak – ve nihayetinde karlı müşteri eylemini yönlendirmek için değerli, ilgili ve tutarlı içerik oluşturmaya ve dağıtmaya odaklanan stratejik bir pazarlama yaklaşımıdır.” İçerik pazarlaması, hedef kitlenize ulaşmanın ve markanızı bilinir ve izleyiciler için hazır hale getirmenin en iyi yoludur.

İçerik pazarlaması oldukça başarılı olsa da göründüğü kadar kolay değildir. Yararlı bir strateji oluşturmak zor olabilir ve ciddi bir çalışma gerektirir. İçerik pazarlama araçları söz konusu olduğunda çok büyük bir liste var. Bilmeniz gereken en iyilerden bazıları aşağıda listelenmiştir:

HARİKA İÇERİK YAZMAK İÇİN ARAÇLAR

İçeriğin okuyucu için benzersiz, yaratıcı ve çekici olmasını sağlamak için aşağıdaki araçları deneyin:

 • dilbilgisi: Grammarly, içerikteki dilbilgisi, imla ve noktalama hatalarını otomatik olarak tespit eden bir araçtır.
 • Hemingway: Bu, yazarlar için tasarlanmış basit bir kelime işlemci ve redaksiyon aracıdır. Bu uygulama, anlaşılamayacak kadar karmaşık olan cümleleri ve ifadeleri vurgular.
 • iletişim: Mükemmel bir eski moda araç olan eş anlamlılar, düşüncelerinizi iletmek için doğru kelimeyi bulmakta zorlandığınızda veya yazınızı daha heyecanlı ve çeşitli hale getirmeniz gerektiğinde kullanılabilir. Bir sözlük, kelime dağarcığınızı genişletmenize yardımcı olabilir, böylece içeriğiniz sıkıcı ve monoton olmaz, yetenek dolu olur ve eyleme ilham verir.
 • Başlık Oluşturucu: İçeriğiniz için heyecan verici bir başlık oluşturmaya yardımcı olan, kullanımı kolay bir araçtır. Bu, blog yazarlarının okuyucuları için çekici olan yüzlerce fikir üretmelerine yardımcı olur.

İÇERİK FİKİRLERİ İÇİN ARAÇLAR

Hangi konuda yazmanız gerektiğini bilmiyor musunuz? Blogunuz için birçok fikir üretmenize yardımcı olacak, aşağıda listelenen araçlardan yardım alın:

Tavsiye Edilen:  Yolculuk v5.2; Şaşırtıcı Özellikler

 • BuzzSumo: BuzzSumo, konuya göre hangi içeriğin erişilebilir olduğunu belirlemeye yardımcı olan harika bir araştırma aracıdır. Bu araç, yalnızca içerik aramanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda belirli bir bölgedeki etkileyicileri de aramanıza yardımcı olur.
 • Besleme: Feedly, tüm favori bloglarınızın/konularınızın özet akışlarını tek bir panoda sunarak içerik pazarlamasında mükemmel yardım sunar. Neyin trend olduğunu ve ilgi çekici içerik yazmak için fikirleri görmek için kullanın.
 • Twitter Trend Konuları: Tüm dünyada trend olan konuları keşfetmek ister misiniz? Twitter Trending Topics kaçırmamanız gereken bölümlerden biridir. En güncel konular hakkında bilgi verir. İlgili içerik için hashtag aramaları bile kullanılabilir.
 • Flipboard – Tek seferde birden fazla yerden içerik toplamak ve paylaşmak için kullanılan harika bir uygulama. Kampanyanız veya stratejiniz için fikir alabileceğiniz birçok farklı konuyu kapsayan binlerce dergiye sahiptir.

GRAFİK OLUŞTURMA ARAÇLARI:

Profesyonel infografikler ve çizimler oluşturmak istiyorsanız ilgi çekici görseller oluşturmanıza yardımcı olabilecek bu araç listesine göz atın:

 • Canva: Canva, kullanımı kolay bir grafik tasarım aracıdır. Sosyal medya, bloglar ve başka bir tanıtım ortamı için çeşitli görseller oluşturmanıza olanak tanır.
 • Piktochart: Piktochart, sıkıcı verileri yalnızca birkaç tıklamayla ilgi çekici infografiklere dönüştürmenize yardımcı olan bir infografik ve sunum aracıdır.
 • biraz: Bu web tabanlı infografik araç, başlamanız için tümü kolayca özelleştirilebilen bir dizi şablon sunar.
 • PicMonkey: Fotoğraflar, logolar, sosyal medya grafikleri ve çok daha fazlasını oluşturmaya yardımcı olan çevrimiçi bir fotoğraf düzenleme ve tasarım aracıdır.

İÇERİK TANITIMI İÇİN ARAÇLAR:

İçeriğin oluşturulması ve yayınlanması, bir kampanyanın ilk adımıdır. Parçayı seçip yayınladıktan sonraki en önemli adım, onu ne kadar etkili bir şekilde tanıttığınızdır. İşte bilmeniz gereken bazı içerik tanıtım araçları:

Tavsiye Edilen:  İşletmenize İyi Zamanlar Getiren Bir 1 Nisan E-posta Kampanyası Nasıl Yürütülür (+ Örnekler)Eğlenceli ve benzersiz bir 1 Nisan e-posta kampanyasını nasıl yürüteceğinizi ve bunun pazarlama stratejinize neden iyi bir katkı sağladığını öğrenin ve uzmanla görüşün örnekler.Octavia Drexler·10 dakika okuma·Güncelleme tarihi: 4 Temmuz 2023

 • Tampon – Bir sosyal medya otomasyon aracı olan Buffer, içeriğinizi Facebook, LinkedIn ve Twitter’da planlamanıza yardımcı olur. Buffer ayrıca, yayınlanan içerik üzerindeki etkileşimi zahmetsizce izlemenize yardımcı olur.
 • PostaChimp – MailChimp, doğru kişilere doğru zamanda bir posta göndermenize yardımcı olan en kolay e-posta pazarlama araçlarından biridir.
 • buzzstream: Buzzstream, erişilebilir bir bağlantı oluşturma ve halkla ilişkiler aracıdır. Bağlantı isteyebileceğiniz ve bağlantı oluşturma sürecini bir kişi için daha verimli ve kolay hale getirebileceğiniz siteleri bulmanıza yardımcı olur.
 • Edgar – Edgar, sosyal medya ağınızda program yapmanıza yardımcı olan bir sosyal medya aracıdır. Buffer’dan farklı olarak Edgar, tüm içeriğinizi çevrimiçi olarak kategori tabanlı bir kitaplıkta depolar ve burada bir kez yayınlandıktan sonra bile kalırlar.

ANALİZ İÇİN ARAÇLAR:

Sonuçları takip etmek ister misiniz? İçerik pazarlamanızın olup olmadığını izlemek ve ölçmek için bu analiz ve raporlama araçlarını deneyin:

 • Google Analytics: Google Analytics, web sitesi trafiğini izlemenize yardımcı olan, sahip olunması gereken bir web analizi aracıdır.
 • Ahref’ler: Ahrefs, backlink ve SEO analizi için iyi bilinen bir araçtır. Sadece bu değil, bu araç, anahtar kelime araştırma özellikleri ve site denetim özelliği ile birlikte bir web sitesinin sıralamasını izlemeye de yardımcı olur.
 • basit erişim: Bir içerik dağıtım aracıdır. Sonunda bir web sitesine maksimum trafik çekmeye katkıda bulunan değerli içeriğin tanınmasına ve yayınlanmasına yardımcı olur.
 • Moz pro: Moz Pro, web sitesi trafiğini, dönüşümleri ve çok daha fazlasını artırmaya yardımcı olan popüler bir SEO aracıdır.

Hiç şüphe yok ki ‘içerik kraldır’, ancak içerik pazarlama araçlarını kullanmadan gerçek anlamda doğru olmayacaktır. Bu nedenle, markalarınızı etkili bir şekilde pazarlamak için bu araçları kullanın ve çevrimiçi dünyadaki varlığınızı sürdürmek için iyi içeriğe sahip olmaya hazır olun.

Tavsiye Edilen:  Kampanya Başarısını Ölçmek İçin Influencer Pazarlama Araçları Nasıl Kullanılır?