Her Salesforce Commerce Bulut Mağazasının İhtiyaç Duyduğu 4 Uygulama

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Her Salesforce Commerce Bulut Mağazasının İhtiyaç Duyduğu 4 Uygulama

Çevrimiçi satıcıları Salesforce Commerce Cloud (SFCC) platformuna çeken birçok şey var.

Tamamen barındırılan, kullanımı kolay bu e-ticaret çözümü, kutudan çıktığı anda bir çevrimiçi mağaza işletmek için ihtiyacınız olan her şeyi size sağlar. Ayrıca aşağıdaki gibi gelişmiş özellikleri de içerir: Einstein yapay zeka asistanı ve bir sonsuz koridor aracı Mağaza içi satışları artırmak için.

Ayrıca mağazanızın görünümünü daha da iyileştirmek ve işlevselliğini genişletmek için kullanabileceğiniz birçok SFCC uygulaması ve entegrasyonu vardır.

Bu uzantılardan bazıları özel amaçlar için tasarlanmıştır; çeviri uygulamaları Düzenli olarak uluslararası satış yapan mağazalar için abonelik uygulamaları yinelenen siparişlerle ilgilenen mağazalar için. Ve hemen hemen her tür e-ticaret sitesi için yararlı olan uzantılar vardır.

Salesforce Commerce Bulut Mağazanız için 4 Temel Uygulama

İşte her SFCC mağazasında olması gereken dört uygulama.

1.Adyen Ödemeler ve Dolandırıcılığın Önlenmesi için

Hakkında Sepetlerin %69’u Ödeme işleminden önce iptal ediliyor ve bu iptallerin %6’sı mevcut ödeme yöntemlerinin bulunmamasından kaynaklanıyor. Bir müşteri, tercih ettiği ödeme yönteminin bir seçenek olmadığını görürse, siparişi tamamlamak yerine geri çekilme ihtimali yüksektir.

Yani yapmanız gereken şey açık; mağazanızda daha fazla ödeme yöntemi sunarak sepeti terk etme oranınızı azaltabilecek ve gelirinizi artırabileceksiniz.

Adyen tam olarak bunu yapmanızı sağlar.

Özellikle Adyen, mağazanızda alışveriş yapmak için 250’den fazla ödeme seçeneğine erişim sağlar. Bu kadar çok seçenek varken birinin tercih ettiği ödeme yönteminin kullanılamadığını görmesi pek olası değildir. Bu nedenle e-ticaretteki en büyük markalardan bazıları, örneğin Ebay ve Etsyödeme çözümü olarak Adyen’i kullanın.

Adyen’in bir diğer avantajı da dolandırıcılığın önlenmesi için ayrı bir uygulama satın alma ve yükleme ihtiyacını ortadan kaldırması. Gelir Koruması risk yönetimi için.

Dolandırıcılık oldukça pahalı olabilir. Birisi başka bir kişinin ödeme bilgilerini çaldığında ve bunu mağazanızda alışveriş yapmak için kullandığında, sahtekarlık tespit edildikten sonra geri ödeme yapmanız gerekir. Bu, herhangi bir gelir elde etmeden envanterinizin bir kısmını kaybedeceğiniz ve işlemi geri almak için muhtemelen bankanızdan bir ters ibraz ücreti ödemeniz gerekeceği anlamına gelir.

Ancak bazı dolandırıcılık tespit araçları aşırıya kaçar ve birçok orijinal işlemi engeller; bu da mağazanızın gelir kaybetmesinin başka bir yoludur.

Adyen, yetkisiz etkinlikleri engellemek arasında mükemmel bir denge kuruyor (Spotify, Ters ibrazları %70 azaltın Adyen ile birlikte) aynı zamanda yetkili etkinlikleri engellemez. Ve uygulama tüm bunları otomatik olarak yapar, böylece değerli zamanınızı işlemleri manuel olarak gözden geçirerek harcamanıza gerek kalmaz.

Adyen’i kullanmak için herhangi bir kurulum veya aylık ücret yoktur. Maliyet, ziyaretçinin kullandığı ödeme yöntemine göre belirlenir (örneğin, American Express ile yapılan ödemelerde 12 sent işlem ücreti ve %3,95 ödeme yöntemi ücreti alınır).

2. Gemi İstasyonu Sipariş Yönetimi ve Gönderim için

Müşterinin ödemesi gerçekleştikten ve sipariş verildikten sonra, ürünlerin müşteriye hızlı bir şekilde gönderildiğinden emin olmanız gerekir. Siparişleriniz sıklıkla gecikiyorsa müşterilerinizin markanıza sadık kalmasını sağlamakta zorlanacaksınız.

Tavsiye Edilen:  Mini Kurs Nasıl Oluşturulur (Örnekler, Adımlar ve 7 Uzman İpucu)

Bu artık her zamankinden daha zor. On yıl kadar önce, çevrimiçi bir siparişin gelmesinin yaklaşık bir hafta sürmesi müşterileri pek rahatsız etmezdi. O zamanlar standart buydu. Ama şimdi Amazon sayesinde Çevrimiçi alışveriş yapanların %39’u iki günlük gönderimin bir seçenek olmasını bekliyoruz. Hızlı teslimat sunmazsanız çok iş kaybedersiniz.

Gibi bir sipariş yönetimi ve nakliye çözümü Gemi İstasyonu size bunu başarmanız için gerekli araçları verecektir.

Mağazanız büyümeye başladıkça tüm siparişlerinizi takip etmek zorlaşabilir. Bir şeyin gözden kaçması ve bir siparişin gecikmesine neden olması, bir müşteriye ömür boyu mal olabilir.

Ancak ShipStation, siparişleri birleştirme (birden fazla sipariş aynı adrese gittiğinde, verimliliği artırmak için bunları aynı siparişte birleştirebilirsiniz), siparişleri filtreleme (kullanma) gibi sipariş yönetimi özellikleriyle her şeyi düzenli tutmanıza ve bunun olmasını önlemenize yardımcı olabilir. belirli siparişleri hızlı bir şekilde görüntülemek, önceliklendirmek ve işaretlemek için filtreler) ve uyarıları (sizin tarafınızda işlem yapılması gerektiğinde bir bildirim alırsınız).

ShipStation’ın Gönderi Ücreti Tarayıcısı özelliğiyle, gönderileriniz için en düşük fiyatı bulmak üzere büyük taşıyıcıların önceden pazarlık yaptığı fiyatlara göz atabilirsiniz. ShipStation’ın diğer nakliye özellikleri arasında ShipStation Connect (etiket yazdırma işlerini doğrudan yazıcınıza gönderin) ve Doğrulamak için Tara (bir öğenin barkodunu taradığınızda sesli ve görsel geri bildirim sağlanır ve çok geç olmadan hataları yakalamanıza olanak tanır) bulunur.

Bu uygulamanın size ne kadara mal olacağına gelince, ShipStation aşağıdakileri sunuyor: planlar:

 • Başlangıç: Ayda 9 ABD doları, bir kullanıcıya ve ayda 50’ye kadar gönderiye izin verir. Etiketler ve sevk irsaliyeleri ShipStation logosuyla markalanmıştır. E-posta ve topluluk forumu desteği.
 • Bronz: Ayda 29 ABD doları, bir kullanıcıya ve ayda 500’e kadar gönderiye izin verir.
 • Gümüş: Aylık 49 ABD doları, iki kullanıcıya ve ayda 1.500’e kadar gönderiye izin verir. Gümüş seviyesinde ve ötesinde, etiketler ve sevk irsaliyeleri özelleştirilebilir ve canlı sohbet desteği de mevcuttur.
 • Altın: Ayda 69 ABD doları, üç kullanıcıya ve ayda 3.000’e kadar gönderiye olanak tanır.
 • Platin: Ayda 99 ABD doları, beş kullanıcıya ve ayda 6.000’e kadar gönderiye olanak tanır.
 • Girişim: Aylık 159 ABD doları, 10 kullanıcıya ve ayda 10.000’e kadar gönderiye olanak tanır. Ayrıca telefon desteği de dahildir.

Ayda 10.000’den fazla gönderiniz varsa özel bir fiyat teklifi için ShipStation ile iletişime geçmeniz gerekecektir.

3.Yotpo Derecelendirmeler ve İncelemeler için

E-ticarette bir sorun var.

Ürünleri kendi kanepenizin rahatlığında sipariş edebilmenin rahatlığı inkar edilemezken, birçok müşteri, ürünleri satın almaya karar vermeden önce ürünleri görme ve dokunma şansının olmamasından rahatsız oluyor. Aslında bu 1 numaralı sebep Neden fiziksel mağazalardan alışveriş yapmayı çevrimiçi mağazalara tercih eden insanlar böyle hissediyor?

Ziyaretçilere bir ürün sipariş ederken ne bekleyecekleri konusunda iyi bir fikir vermek önemlidir. Kapılarına gelen ürünün internette anlatılanla eşleşmeme ihtimalinin güçlü olduğunu düşünürlerse, muhtemelen satın alma işlemini hiç gerçekleştirmeyeceklerdir.

Tavsiye Edilen:  İş Ağı Uygulamaları için: Bir Bilgisayardan Uzakta Olsanız Bile İş Bağlantılarınızı Geliştirin

Ürün sayfalarınıza çok sayıda yüksek kaliteli ürün görseli (ve video) eklemek, bu endişeleri gidermenin etkili bir yöntemidir. Belki de en etkili yöntem müşteri yorumlarını bu tür sayfalarda sergilemektir.

Ziyaretçiler, ürün sayfalarınız için yazdığınız metnin taraflı olduğunun her zaman farkında olacaktır. Nihai hedefiniz satış yapmaktır, dolayısıyla elbette tüm olumlu noktalara odaklanıp olası olumsuzlukları göz ardı edeceksiniz. Müşteri incelemeleri sayesinde, ziyaretçiler ürünleriniz hakkındaki bilgileri daha nesnel bir kaynaktan görebilirler ve eğer değerlendirmeler olumluysa, ziyaretçiler “Sepete Ekle”yi tıklama konusunda kendilerini çok daha rahat hissedecek (ve dolayısıyla daha olası olacaktır).

Yotpo derecelendirmeler ve incelemeler için en iyi uygulamalardan biri olarak öne çıkıyor. Sonuçta büyük markalar tarafından kullanılıyor Steve Madden, Everlast ve GoPro.

Yotpo’nun ücretsiz sürümü aylık 50 siparişe kadar çalışır ve aşağıdaki özellikleri içerir:

 • Temel İçerik Üretimi: Mağazanızda yeni alışveriş yapan kişilere otomatik olarak inceleme isteği gönderin.
 • Temel İçerik Denetimi: Tüm müşteri içeriğinizi yönetin ve incelemelere yorum yapın.
 • Seçilen Site İçi Widget’lar: Müşteri yolculuğu boyunca yorumlarınızı ve derecelendirmelerinizi öne çıkarmak için Yotpo’nun İnceleme Widget’ını, İncelemeler Sekmesini ve Yıldız Derecelendirmelerini kullanın.
 • Temel Özelleştirme: Yotpo içeriğinin görünümünü yerleşik markalama malzemelerinize uyacak şekilde düzenleyin.
 • Analitik: Yotpo’nun Konuşma, E-posta ve Dönüşüm kontrol panelleri, inceleme toplama çabalarınızın performansını ölçmenize yardımcı olacaktır.
 • Kurumsal Gizlilik ve Güvenlik: Yotpo, SOC2 veri gizliliği standardıyla tamamen uyumludur.

Yotpo’nun premium sürümünde yer alan ekstra özelliklerden bazıları şunlardır (fiyat teklifi için onlarla iletişime geçmeniz gerekir):

 • Gelişmiş İçerik Üretimi: Müşterilerinizden daha fazla yorum ve fotoğraf toplamak için yapay zekayı kullanın.
 • Gelişmiş İçerik Denetimi: Önceden belirlenmiş özel kurallara göre incelemeleri otomatik olarak yayınlayın ve ihtiyaç duyduğunuzda Yotpo’nun şirket içi uzman ekibinden yardım alın.
 • Site İçi Widget’lar: Yotpo’nun eksiksiz widget kitaplığına erişim. Bu şunları içerir: Gömülü Widgetsitenizdeki herhangi bir sayfaya derecelendirme ve yorum eklemenizi sağlar.
 • Gelişmiş Özelleştirme: Bir CSS/HTML düzenleyici, Yotpo öğelerinin görünümü üzerinde size daha da fazla kontrol sağlar.
 • Görsel Pazarlama Paketi: Müşterilerinizin Instagram’da organik olarak yayınladığı fotoğrafları ve videoları yakalayın ve bunları reklam malzemelerinizi daha özgün ve etkili hale getirmek için kullanın.
 • Özel Başarı Yöneticisi: Şirket içi bir uzman, Yotpo’daki yatırımınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için size tavsiyeler, sektör bilgileri ve en iyi ürün uygulamalarını sağlayacaktır.

4. Klaviyo E-posta ve SMS Pazarlama için

Buna hiç şüphe yok; e-posta pazarlaması, çevrimiçi mağazanızı tanıtmanın en iyi yöntemlerinden biridir. Araştırmalar e-posta pazarlamasının ortalama %124 yatırım getirisi sosyal medya pazarlamasından (%30 yatırım getirisi), doğrudan posta pazarlamasından (%29), ücretli arama reklamlarından (%23) ve çevrimiçi görüntülü reklamlardan (%16) çok daha yüksektir.

Klaviyo uygulaması, e-postayla pazarlama sürecinin her adımını yönetmenizi kolaylaştıracaktır:

 • Kişi Listenizi Oluşturmak: E-postalarınızı göndereceğiniz kişilerin bir listesine sahip olmadan başarılı bir e-posta pazarlama kampanyası yürütemezsiniz. Klaviyo’da iletişim bilgilerini toplamanıza yardımcı olacak açılır pencereler, açılır pencereler ve formlar için araçlar bulunur. Ayrıca herhangi bir koda ve sürükle-bırak düzenleyiciye gerek olmadığından kurulumu zahmetsizdir.
 • Kitlenizi Segmentlere Ayırmak: Mesajlarınız ne kadar hedefli olursa o kadar etkili olur. Kişi listenizi yaş, konum ve diğer demografik bilgilere göre farklı segmentlere ayırarak e-posta kopyanızı daha kişisel ve ikna edici hale getirebilirsiniz. Klaviyo’nun Dinamik Segmentleri gerçek zamanlı olarak güncellenir, dolayısıyla bunları manuel olarak sürdürme konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Sadece ayarla ve unut.
 • Mesajları Otomatikleştirme: “Ayarla ve unut” demişken, kişilerinize e-posta gönderme işlemini otomatikleştirmek, başarılı e-posta pazarlama kampanyalarının bir diğer önemli unsurudur. Kişi listeniz yüzlerce kişiye ulaştığında (binleri bir yana bırakın), yanıtları manuel olarak takip etmek için yeterli zaman kalmaz. Klaviyo, kişinin yanıtına göre sizin herhangi bir giriş yapmanıza gerek kalmadan gönderilmeye hazır farklı mesajlar içeren, önceden ayarlanmış dallanmış akışlar oluşturmanıza olanak tanır.
Tavsiye Edilen:  Veriler Gen Z TikTok kullanımı hakkında ne diyor?

Kişilerinize e-posta göndermenin yanı sıra Klaviyo, yeni indirimleri duyurmak, müşterilere terkedilen sepetleri hatırlatmak veya göndermek istediğiniz diğer mesajları göndermek için SMS mesajlarını kullanma araçları da sağlar.

Klaviyo ile e-posta pazarlamanın maliyeti, kişi listenizin boyutuna bağlıdır. 250 veya daha az kişiniz varsa (ve buna sınırsız e-posta göndermenin yanı sıra e-posta ve sohbet desteği de dahildir), örneğin 251-500 kişi için ayda 20 ABD doları ve 501-1.000 kişi için ayda 30 ABD doları ücretsizdir.

SMS pazarlamasında ise maliyet, gönderdiğiniz mesaj sayısına göre belirlenir. İlk 50 gönderim ücretsizdir ve sonrasında gönderim başına yaklaşık 7 senttir.

Ve Klaviyo özellikle SFCC platformuna çok iyi uyum sağlıyor. Bunun için bizim sözümüze güvenmenize gerek yok – saç bakım markası Living Proof’un belgelenmiş deneyimi Klaviyo ile uygulamanın sizin için neler yapabileceğini gösterir. Bu SFCC mağazası eski e-posta pazarlama çözümünü Klaviyo entegrasyonuyla değiştirdiğinde aşağıdaki gelişmeleri gördü:

 • E-posta pazarlamasından elde edilen gelirde yıldan yıla %514 artış
 • Alıcı başına gelirde %21 artış
 • Sadece iki çeyrekte iletişim listesinin boyutunda %29 büyüme

#cta-paragraph-fe#SFCC mağazanızı başsız olarak nasıl yükseltebileceğinizi öğrenin.

Mağazanızı Salesforce Commerce Cloud’da Optimize Edin

SFCC zaten sağlam bir platform. Klaviyo’nun yanı sıra Adyen, ShipStation ve Yotpo’nun da eklenmesiyle yeni müşteriler kazanmak ve mevcut müşterilerinizin daha fazlası için geri gelmesini sağlamak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olacaksınız.

SFCC mağazanızı desteklemek ve müşterilerinize hizmet vermek için bu araçlardan yararlanın.