Hippy Feet, Misyon Odaklı Başarılı Bir Çorap Markasını Nasıl Oluşturdu?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Hippy Feet, Misyon Odaklı Başarılı Bir Çorap Markasını Nasıl Oluşturdu?

Çoğumuz çorapları hafife alırız. Onları çekmeceden çıkarıp fazla düşünmeden çekiyoruz.

Ancak birçok insan için bu ortak lükse ulaşmak çok uzaktır.

Evsiz barınaklarında çoraplara olan ciddi ihtiyacın farkına varan Sam Harper ve Micheal Mader, misyona dayalı yardım şirketlerini kurdular. Hippi Ayaklarıevsizlik yaşayanlara yardım etmeye odaklanıyor.

Misyonlarına ulaşmak için başarılı, müşteri odaklı bir marka yaratmaları gerekiyordu.

Shogun’la çalışan inanılmaz markalardan bazılarını kutlayan serimizde, Sam ile Hippy Feet’in nasıl kurulduğunu, misyonunun nasıl geliştiğini ve müşteri odaklı bir çevrimiçi mağaza oluşturarak e-ticarette başarıya nasıl ulaştıklarını konuştuk.

#cta-visual-pb#Daha iyi bir Shopify mağazası oluşturunShopify için en iyi sayfa oluşturucuyla özelleştirerek mağazanızın markanız kadar benzersiz görünmesini ve hissetmesini sağlayın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Misyonlarını tanımlamak

2016 yılında Sam ve Michael, bir startup yarışmasından küçük bir hibe kazandıktan sonra çevre dostu çoraplarını dairelerinde satmaya başladılar.

Evsiz barınaklarında çorapların en çok talep edilen ancak en az bağışlanan ürün olduğunu öğrenen Hippy Feet, sattıkları her çift çorap için bir çift çorap bağışlamaya başladı.

Ve iyi karşılandı.

Minneapolis’teki topluluklarına hem barınaklarda hem de sokaklarda 20.000 çiftten fazla çorap bağışladılar.

Oradaki insanlar onları tanımaya ve yaptıklarını sevmeye başladı.

Bir miktar başarı elde ederek işi dairelerinden bir depoya taşıdılar ve bu işi yapacak tutkulu bir ekip kurdular.

Hippy Feet ekibi

Birkaç yıl sonra, sorunun yalnızca bir belirtisini tedavi ettiklerini ve aslında insanların evsizlik döngüsünden kurtulmalarına yardımcı olmadıklarını hissetmeye başladılar.

2019’da bire bir modelini durdurdular ve evsizlik yaşayan gençlere yönelik bir geçiş dönemi istihdam programı başlattılar. Bu çalışma, ürünlerin montajını ve paketlenmesini, deponun yönetilmesini ve çevrimiçi siparişlerin yerine getirilmesini içerir.

O zamandan bu yana, onlara istikrarlı bir gelir ve iş eğitimi sağlayan altı aylık programda 160’tan fazla genci istihdam ettiler.

Çorapları sadece evsizlere değil aynı zamanda gezegene de yardım ediyor.

ABD’de geri dönüştürülmüş gömlek artıklarından üretilen bu ürünler su tasarrufu sağlıyor ve üretim atıklarını yönlendiriyor.

“Çorap üretmek için pamuk yetiştirmek oldukça yoğun su gerektiren bir süreç—1 pound pamuk için neredeyse 2.400 galon su gerekiyor.” Sam bunu fark etti. “Yeni pamuk yetiştirmek yerine tişört süslemelerinden geri dönüştürülmüş pamuk kullanıyoruz.”

Yalnızca 2021 yılında 6.000 lbs’den fazla pamuğu çöp sahasından uzaklaştırmayı başardılar.

Ancak iyilik yapmak tek başına iş yaratmaz. Hippy Feet’in müşterileri çekmek için markasını (ve değerlerini) tanımlaması gerekiyordu.

“Dünyanın başka bir çorap şirketine ihtiyacı olmayabilir, ancak ilerlemeye yönelen, gezegeni koruyan ve çevrelerindeki en savunmasız insanları ayağa kaldıran organizasyonlara ihtiyacı var.” Sam Harper, Kurucu Ortak

Marka kimliği oluşturmak

Hippy Feet markasının görünüşünü ve hissini geliştirmeye başlamak için onun daha soyut özelliklerini araştırdılar.

“Kendimize ‘Hippy Feet’le bir partide tanışsaydınız onun kişiliği nasıl olurdu?’ gibi sorular sorduk. ve ‘Hippy Feet nasıl kokuyor?’ Markayı daha derinlemesine tanımamıza yardımcı oldu. Oradan pek çok pratik soru kendiliğinden cevaplandı.” Sam Harper, Kurucu Ortak

Buradan logolarını, renk şemalarını ve marka seslerini oluşturmaya başlayabilirler.

Hippy Feet’in marka stil kılavuzundan

Çorap satan tek şirket onlar değildi, dolayısıyla marka kimlikleri kendilerini farklı kılmak ve sağlam bir müşteri tabanı çekmek açısından çok önemliydi.

Sam bunu açıkça anlıyor:

“Harika işler yapan, misyon odaklı birçok şirket var. Kalabalık bir alanda öne çıkmak için marka kimliğimize ve değerlerimize büyük önem veriyoruz.”

Müşteri deneyimini merkeze almak

Net bir marka kimliğiyle vizyonlarına uygun bir çevrimiçi mağaza oluşturmaya başladılar.olağanüstü bir e-ticaret deneyimi.

“Hippy Feet olarak olağanüstü bir e-ticaret sitesinin müşteri odaklı olduğuna inanıyoruz. Bu, müşteri deneyimindeki anlaşmazlıkları ortadan kaldırmak, değerlerimizi açıkça iletmek ve birinin aradığını bulmayı kolaylaştırmak anlamına geliyor.” Sam Harper, Kurucu Ortak

Bu nedenle, Shopify mağazalarını oluştururken temel değerleriyle yola çıktılar ve sorunsuz bir alışveriş deneyimi için basit gezinmeyi dahil ettiler.

Alışveriş yapanlar, ana sayfalarından ürün koleksiyonları ve gezinme yoluyla ihtiyaç duydukları ürünleri kolayca bulabilirler

Müşteri yolculuğunun genellikle Google’da başladığının bilincinde olarak, benzersiz “çevre dostu özel çoraplar” nişine göre sıralanacak açılış sayfaları da oluşturdular ve arama yapanları doğrudan benzersiz ürünlerine yönlendirdiler.

Ancak bu sayfaları oluşturmak her zaman kolay olmadı.

Sayfa oluşturma ihtiyaçlarına hızlı ve esnek bir çözüm

Bu müşteri odaklı alışveriş deneyimini yaratmak için Hippy Feet’in sayfaları her projenin benzersiz ihtiyaçlarına göre uyarlama ve bu tasarımı hızla yineleme esnekliğine ihtiyacı vardı.

Başlangıçta, ya ihtiyaç duydukları şeyleri içerecek şekilde sayfaları kodlayacaklardı ya da sadece Shopify temalarının tasarım sınırlamalarıyla yetineceklerdi.

Bu, özel sayfalar oluşturmanın pahalı olduğu ve nihai ürüne ulaşmanın çok fazla zaman aldığı anlamına geliyordu.

Mağaza özelleştirmesini hızlı, sezgisel ve uygun maliyetli hale getirecek bir şeye ihtiyaçları vardı.

Hippy Feet, Shogun Sayfa Oluşturucu’da açılış sayfalarını hızlı bir şekilde oluşturabilir ve özelleştirebilir

Shogun Page Builder ile yüksek dönüşüm sağlayan mağaza sayfaları üzerinde tam kontrol ve hızlı ve kolay bir şekilde özelleştirme olanağı sağlayan bir çözüm buldular.

Bu sayede maliyetli geliştiricilere ihtiyaç duymadan müşteri odaklı bir alışveriş deneyimi oluşturabilirler.

“Sitemizin görünüşünü ve tarzını özelleştirmek, Hippy Feet ile şahsen, web sitemizde veya sosyal medyada etkileşimde bulunup bulunmadıklarına bakılmaksızın tutarlı bir imaj ortaya koymamıza ve müşterilerimizle daha güçlü, daha anlamlı ilişkiler kurmamıza olanak tanıyor.” Sam Harper, Kurucu Ortak

Kuruluşların ve ünlülerin daha geniş bir kitleye ulaşabilecek özel çoraplar ve giysiler üzerinde birlikte çalıştığı influencer işbirlikleri için açılış sayfaları oluşturmak için Sayfa Oluşturucu’yu kullanıyorlar.

Hippy Feet, sanat kolektifiyle tasarım işbirliklerini öne çıkarıyor @SlimyOddity bunda Shogun yapımı açılış sayfası

Shogun yapımı açılış sayfası Vikings defans oyuncusu Eric Kendricks ile etkileyici işbirliği için

Bu sayfalar, markaya, etkileyicilerin en büyük hayranlarına iş birliğini ve etkilerini doğrudan daha iyi açıklamak amacıyla etkileyicilerden gelen trafiği yönlendirmek için tekil bir yer sağlar.

Yeni trafik geldikçe potansiyel müşterileri mağazaya geri çekmek için yeniden hedefleme reklamlarını kullanabilirler. Üstelik ekip, özel bir açılış sayfası olduğunda başarıyı etkileyici kampanyalar gibi bir pazarlama girişimine daha iyi bağlayabilir.

“Shogun Sayfa Oluşturucu araç setimizde yeni bir araç haline geldi. Açılış sayfalarını hızlı bir şekilde oluşturup optimize ettiğimizde daha etkili bir şekilde kullanabiliyoruz.” Sam Harper, Kurucu Ortak

Özel çoraplar Hippy Feet’in işinin büyük bir bölümünü oluşturuyor (gelirlerinin neredeyse %40’ını oluşturuyor), bu nedenle Hippy Feet’ten özel çorap satın almanın etkisini anlatabilecek bir açılış sayfasına sahip olmak önemliydi.

Özel Çoraplar sayfası güçlü bir eğitim aracı oldu ve onlara organik trafikte önemli bir artış sağladı.

Hippy Feet’in Shogun yapımı Özel Çoraplar sayfası, gelirlerinin %40’ını artırmaya yardımcı oluyor

Daha fazla şirket dünyada iyilik yapmaya odaklandıkça, hayırsever ve çevre dostu promosyon ürünleri pazarı büyümeye devam edecek.

Hippy Feet büyüdükçe ortak çalışma portföylerini genişletmek ve bazı önemli Shopify sayfalarını yenilemek için Sayfa Oluşturucu’yu kullanmayı planlıyor.

Daha fazla başarı ile dünyada yaptıkları iyiliği genişletebilirler:

“Önümüzdeki birkaç yıl içinde etkimizi çok daha yerel hale getireceğiz. Bölgenizdeki ürünleri satın aldığınızda, kendi toplumunuzda evsizlik yaşayan gençlere doğrudan fayda sağlamış olacaksınız.” Sam Harper, Kurucu Ortak

Hippy Feet gibi etik ve sürdürülebilir bir marka oluşturuyorsanız mükemmel pazarlama, misyonunuzu desteklemenin en iyi yoludur.

Hippy Feet’in başarısını tekrarlamak için yapabileceğiniz birkaç şey var:

  • Misyonunuzu ve değerlerinizi yüksek sesle ve net bir şekilde ifade edin
  • Yüksek dönüşüm sağlayan satış hunileri oluşturmak için müşteri yolculuklarınızı tanımlayın
  • Tutarlı ve çarpıcı bir marka kimliği geliştirin
  • Alışveriş deneyimini kolaylaştıran, markaya özel açılış sayfaları oluşturun
  • Mağazanızı diğerlerinden farklı kılmak için mağaza sayfalarınızı özelleştirin

Sam’e yeni girişimcilere ne gibi tavsiyeler vereceğini sorduğumda şöyle dedi:

“Tüm yanıtlara sahip olduğunuzu düşünerek harika bir e-ticaret deneyimi oluşturmaya çalışıyorsanız başarısız olursunuz. Bunun yerine alçakgönüllü olun ve sizi şaşırtacak bulgularla karşılaşmayı bekleyin. Verilerinizin bir hikaye anlatmasına ve varsayımlarınıza meydan okumaya devam etmesine izin verin. Bu, müşterilerinizin seveceği bir deneyime yol açacaktır.”

#cta-visual-pb#Mağazanız bu kadar güzel görünebilirShogun’u ücretsiz deneyin ve mükemmel müşteri odaklı alışveriş deneyiminizi yaratmak için mükemmel mağazanızı oluşturmaya başlayın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Tavsiye Edilen:  2023 İçin Verimli Bir Mobil Uygulama Kullanıcı Deneyimi Oluşturmak İçin Ekran Türleri