Hızlı E-ticaret Mağazalarından En İyi 9 PWA Örneği

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Hızlı E-ticaret Mağazalarından En İyi 9 PWA Örneği

Birkaç yıldır, başsız ticareti düşünen e-ticaret markaları, ilerici web uygulamalarının (PWA’lar) sunabileceği site hızı iyileştirmeleri konusunda heyecanlanıyor.

Başsız bir ticaret ön ucunu güçlendirmek için PWA’ları kullanmak, özellikle mobilde inanılmaz yüksek site hızı için ezber bozan bir şeydir.

Hızlı yükleme süreleri sonuçta e-ticaret dönüşüm oranlarını ve kullanıcı başına geliri artırabilir.

Ancak kendi başsız PWA’nızı oluşturmadan önce, muhtemelen diğer bazı markaların inanılmaz mağazalarını çalışırken görmek istersiniz.

#cta-paragraf-pb#Başsızlar dünyasında yeni misiniz? Daha fazla arka plan bilgisi için başsız ticarete ve PWA’ların avantajlarına ilişkin kapsamlı kılavuzlarımıza bakın.

Bu yazıda, mevcut gerçek e-ticaret PWA örneklerine ve markaların alışveriş yapanların genel deneyimini geliştirmek için bu teknolojiyi nasıl kullandığına bakıyoruz.

Her markanın geçişinin ardındaki nedenlere ve her mağazanın rekabet avantajına bakacağız.

#cta-visual-fe#Markanız için bir PWA oluşturunShogun Frontend, mağazanız için bir PWA başlatmanın en kolay yoludur.Daha fazla bilgi edinin

Aşamalı web uygulaması (PWA) nedir?

PWA’lara yönelik kılavuzumuzda açıkladığımız gibi, aşamalı bir web uygulaması:

“…bir web tarayıcısında HTTPS üzerinden sunulan, ancak mimarisi nedeniyle statik bir web sitesinden çok indirilebilir bir yerel uygulama gibi davranan bir web sitesi.”

PWA depoları statik web sayfaları olarak başlar ve giderek tarayıcınızda tek sayfalı web uygulamalarına dönüşür. Kullanıcılar tıkladıkça, PWA yalnızca değişmesi gereken öğeleri değiştirerek sayfa yüklemelerinin son derece hızlı olmasını sağlar.

Geleneksel bir siteden PWA’ya geçiş, İlk İçerikli Boya, En Büyük İçerikli Boya, Etkileşime Geçiş Süresi ve daha fazlası gibi temel ölçümlerde büyük performans kazanımlarıyla sonuçlanacaktır.

PWA’ların en güzel yanı, daha iyi bir deneyim sunmaları ve bakımının yerel mobil uygulamalara göre daha kolay olmasıdır.

PWA’ları kullanmaktan en çok mobil kullanıcılar yararlanır ancak bu, masaüstü bilgisayarlarda da mükemmel bir deneyim sağlar.

Örneğin, her ikisine de mobil cihazın ana ekranlarından erişilebilirken, web üzerinden yalnızca PWA’lara erişilebilir, arama motoru dizine eklenebilir ve cihazdan bağımsızdır.

PWA’lar çevrimdışı bile çalışabilir kaynak verileri önceden tamamen önbelleğe alınmışsa.

Artık bunların ne olduğuna dair biraz bilgi sahibi olduğunuza göre, kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak için PWA’ları kullanan bazı popüler şirketlere bakalım.

Hızlı mobil deneyimler için PWA’ları kullanan en iyi şirketler

Bazı harika e-ticaret markalarının belirli ilerici web uygulaması örneklerine girmeden önce, sadece birkaç tanesine bakalım. PWA’ları seçen şirketler Mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini yaratmak için.

 • Pinterest’te
 • Trivago
 • Tinder
 • Washington Post
 • Hedef
 • AliExpress
 • Walmart
 • Macy’s
 • kablolu
 • Forbes
 • Gardiyan
 • heyecan
 • Telgraf
 • instagram
 • Airbnb
 • Über
 • Spotify

En iyi ecomm markalarından en iyi 9 aşamalı web uygulaması (PWA) örneği

PWA teknolojisiyle benzersiz ve hızlı mobil deneyimler sunabilenler yalnızca yayıncılar, sosyal medya ve esnek ekonomi uygulamaları değil.

E-ticaret markaları da kendi markalarını yaratmaya başladı.

Dünyadaki Walmart’lar ve Target’lar kendi ilerici web uygulamalarını geliştirmek için erkenden harcama yapabilirken, DTC markaları artık aynı deneyimleri sağlıyor.

Belirli bir marka örneğini görmek için ileri atlayın:

 1. Oliver Bonas
 2. Starbucks
 3. Göçebe
 4. Kuyu yolu
 5. Lancome
 6. Zadig ve Voltaire
 7. Thomas Kent
 8. Lilly Pulitzer
 9. Alibaba’nın

Hadi dalalım.

Oliver Bonas – Mağaza içi deneyimi PWA ile çevrimiçi olarak yeniden yaratmak

İlk sırada İngiliz moda, mücevher ve hediyelik eşya mağazası Oliver Bonas var.

Tavsiye Edilen:  2023'de İzlenecek En İyi 16 Mobil Uygulama Geliştirme Trendi

Yaşam tarzı markası, Birleşik Krallık’ta 60’tan fazla perakende satış noktasına sahip olmanın yanı sıra, ABD ve uluslararası pazarlara açılmak için çevrimiçi mağazasını bilinçli bir şekilde kullandı.

Oliver Bonas’ın e-ticaret stratejisti Camilla Tress, amacının şu olduğunu söyledi: müşterilere, fiziksel bir mağazada görecekleri bireysel ilgi ve ilgiye uygun bir çevrimiçi deneyim sunmak.

2018’e açıkladığı gibi Perakende İşletme Teknolojileri Fuarı:

“İnsanlar mağazalarımıza gelmeyi seviyor, mağaza asistanlarımız ürünler hakkında gerçekten bilgili ve iyi tavsiyeler veriyor; biz de bunu çevrimiçi ortamda yeniden yaratmak istiyoruz.”

Bu PWA’nın sevdiğimiz yönleri:

 • Sitede gezinmek sorunsuz ve sezgiseldir. Basit düzen, müşterilerin sitede hızlı ve sorunsuz bir şekilde yönlendirildiği anlamına gelir.
 • Çok sayıda ürün görseli var ancak birbirlerini kalabalıklaştırmıyorlar.
 • Mobil sitede birden fazla ürün görselinin görüntülendiği bir sayfadan tek bir ürünün yer aldığı bir sayfaya geçiş etkileyici derecede hızlıdır; tıpkı markaların müşterilerinin alışveriş yaparken yaşamasını istediği uygulama içi deneyime benzer şekilde.

Starbucks – Hareket halindeyken kolay sipariş vermek için PWA örneği

Starbucks, sitelerine, müşterilerin yerel uygulamalarını indirip yüklemelerini gerektirmeyen bir çevrimiçi sipariş işlevi eklemek istiyordu.

Onların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hareket halindeki müşteriler ve kendilerini konumlandırma hırsıyla İnternet kapsamının genellikle düzensiz olduğu gelişmekte olan pazarlarÇözüm olarak PWA’yı tercih ettiler.

PWA’ların sağladığı çevrimdışı işlevsellik, müşterilerin internete bağlı olmasalar bile siteye göz atabilecekleri, sipariş verebilecekleri ve alışveriş sepetlerine ekleyebilecekleri (hareket halindeyken kahve veya keklerini seçip özelleştirebilecekleri) anlamına geliyor.

Bu e-ticaret PWA’sını özellikle harika yapan şey nedir?

 • Ortaya çıkan aşamalı web uygulaması Markanın önceden mevcut yerel uygulamasından %99’un üzerinde daha küçükbunu müşteriler için önemli ölçüde daha erişilebilir hale getiriyor.
 • Standart mobil sitelerde sunulanlardan çok farklı olan, baş döndürücü bir dizi özelleştirme seçeneği, kullanıcı dostu görseller ve animasyonlarla birlikte gelir.

Göçebe – PWA’nın zaten harika bir deneyimi yükseltme örneği

Yaşam tarzı aksesuarları ve mobil cihazların bir karışımını içeren bu site, ziyaretçilerine sergilenecek pek çok ürüne sahip.

Sunduğumuz diğer markalardan bazılarının aksine, Nomad, PWA öncesi sitelerinin görünümünden zaten memnundu.

Ziyaretçilerin kataloğa göz atmasını engelleyen önemli sayfa yükleme sürelerini kısaltırken, oluşturmak için çok çalıştıkları benzersiz estetiği korumak istediler.

Ayrıca dahili ekiplerinin pazarlama kampanyaları geliştirmek ve özel sayfalar oluşturmak için hazırlık sürelerini kısaltmak istiyorlardı.

Shogun Frontend ile PWA’ya geçtikten sonra, Nomad dönüşüm oranında %25’lik bir artış elde etti.

Nomad’ın eski E-ticaret Direktörü Reese Hammerstrom şunları söylüyor:

“Erken veriler, kullanıcıların sitede daha fazla zaman geçirdiğini ve daha fazla sayfayı ziyaret ettiğini gösteriyor. Müşteriler anında daha fazla içerik tüketebilir, kataloğumuzu daha fazla keşfedebilir ve marka hakkında daha fazlasını keşfedebilir. Sonuç olarak dönüşüm oranı artıyor.”

#cta-mini-fe#Mağazanızın kontrolsüz ticarete uygun olup olmadığını öğrenin. Testi yapın

WellPath – Hızlı bir PWA ile optimize edilmiş bir satış hunisi oluşturmak

Bu nispeten yeni, yalnızca çevrimiçi sağlık ve sağlıklı yaşam markası, müşterilerin ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilecek ek paketler sunuyor.

Ziyaretçiler siteye girdiklerinde üç farklı “yol” arasından seçim yapıyor ve hangi yolu seçeceklerinden emin değillerse iki dakikalık bir danışma formunu (adlarını ve e-postalarını bırakarak) doldurabiliyorlar.

Tavsiye Edilen:  Mükemmel Bir E-Ticaret Açılış Sayfasının En İyi 10 Örneği

Müşteriler açılış sayfasında yollarını seçtikten sonra, karmaşık olmayan navigasyon üç ürün seçeneğini getirir.

Oradan, sepete gitmek ve ödeme yapmak için bir kez daha tıklamanız yeterli.

PWA sitelerinin imza hızı ve tatmin edici kullanıcı deneyiminin yanı sıra, sorunsuz bir şekilde entegre edilmiş özelleştirme seçenekleri, bunu yapmak isteyen bir marka için mükemmel bir seçimdir. müşterilere özel, bütünsel bir deneyim sunun.

Lancome – Mobil uygulama yerine PWA aracılığıyla mobil öncelikli deneyim

Fransız lüks kozmetik markası uzun süredir Mobil öncelikli bir strateji izlemek2016 yılında mobil trafik hacmi masaüstünü geride bıraktı.

Ancak dönüşüm oranları başlangıçta mobil trafik artışına ayak uyduramadı.

Daha yavaş mobil hızlar, müşterilerin sayfaların yüklenmesini beklemekten ve sepetleri terk etmekten yorulduğu anlamına geliyordu.

İlk olarak, Lancôme yerel bir uygulama geliştirmeyi düşündü sorunu çözmek için, ancak müşterilerinin yalnızca küçük bir yüzdesi bir uygulamayı benimseyecek.

Bunun yerine, müşterilerine yalnızca mobil deneyimi geliştirmekle kalmayıp aynı zamanda tüm platform ve cihazlarda UX avantajları sağlayan bir çözümle daha iyi hizmet verileceği kararına vardılar.

Ortaya çıkan PWA hayal kırıklığına uğratmadı.

Genel olarak Lancôme, Dönüşüm oranlarında %17 artışHız ve kullanıcı deneyimindeki iyileştirmeler sayesinde sitelerine IOS (marka için önemli bir müşteri grubu) aracılığıyla erişen ziyaretçilerin mobil oturumlarında %53 artış sağlandı.

#cta-visual-fe#Markanız için bir PWA oluşturunShogun Frontend, mağazanız için bir PWA başlatmanın en kolay yoludur.Daha fazla bilgi edinin

Zadig ve Voltaire – Çok mağazalı bir marka için PWA örneği

PWA’ları benimseyen bir diğer Fransız lüks markası da Zadig & Voltaire’dir.

Süper hızlı sayfa yüklemeleri, müşterilerin hak ettikleri üst düzey alışveriş deneyimini yaşamalarını sağlamak için moda markaları için çok önemlidir. Sepetten vazgeçmeyi azaltın ve sağlıklı bir dönüşüm oranı sağlayın.

Marka, yeni alışveriş deneyimini aşamalı olarak uygulamak için PWA’ların sağladığı esnekliği kullanmaya karar verdi.

İtalyanca sitelerini yeniden tasarlayarak işe başladılar ve hızdaki gelişmelerden yeterince etkilenerek diğer bölgelere geçti.

Geçen yıl PWA destekli amiral gemisi Fransız sitesini faaliyete geçirdiler.

Thomas Kent – Dönüşümlerde büyük artış sağlayan PWA örneği

İngiliz saat üreticisi ve yüksek kaliteli duvar sanatı tedarikçisi de bir başka marka. sitelerini bir PWA ile yeniden kullanıma açtıktan sonra dönüşüm oranlarında çarpıcı artışlar gördüler kaputun altında.

Masaüstü siteden alışveriş yapmayı tercih eden müşterileri geride bırakmadan önce mobil yaklaşımı benimsemek, PWA’ları e-ticaret markaları için bu kadar çekici kılan şeyin temel taşıdır.

Mobil sitede, etkileyici çeşitlilikte menü ve filtreleme seçenekleri, daha fazla sayfa yüklemeye gerek kalmadan ekranın yan tarafından sorunsuz bir şekilde kaydırılarak ürünün zahmetsizce kişiselleştirilmesine olanak tanır.

İmza niteliğindeki ışık hızındaki hızların yanı sıra (%54 daha hızlı sayfa yükleme süresi)bu marka çok büyük bir başarı elde etti Dönüşüm oranlarında %77 artış ve aynı derecede etkileyici Organik trafikten elde edilen gelirde %79 artış.

Lilly Pulitzer – Cihazdan bağımsız bir PWA sitesiyle alıcı yolculuğunu basitleştirme

Bu kadın tatil kıyafeti markası, PWA sitelerinin temiz, basit ve hızlı deneyiminin bir başka örneğidir.

bir tane var sezgisel ve basit yolculuk açılış sayfasından sepete (ya da Lilly Pulitzer’in deyimiyle “kutuya”).

Tavsiye Edilen:  Test için En İyi Otomasyon Araçları

Göze çarpmayan bir menü ekranın üst kısmına kaydırılarak tekrar gelen ziyaretçilerin gitmek istedikleri yere kolayca atlamalarına olanak tanır.

Aynı zamanda yeni müşteriler, birkaç saniye içinde ana sayfadan ödeme aşamasına geçerken, düzenli ürün görselleri tarafından yönlendiriliyor.

Bu seçeneklerin her ikisi de doğrudan ürün sayfasında göründüğünden, teslim almak veya “bir stilistle bağlantı kurmak” için yakındaki bir mağazayı hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.

Mobil ve masaüstü, müşterilere etkileyici derecede benzer bir deneyim sunuyor— her iki cihazı da destekleyen esnek bir PWA sitesine sahip olmanın bir başka büyük avantajı — ve ziyaretçiler, ortaya çıkan sürekli yüksek kaliteyi takdir edeceklerdir.

Alibaba’nın – Cihazlar arasında tutarlı bir deneyim oluşturmak için PWA’yı kullanma

Çinli e-ticaret devi, 200’den fazla ülkede varlığıyla geleneksel bir DTC markası olmasa da dünyanın en büyük B2B ticaret platformudur.

Yavaş mobil internet hızlarından bıkan, Alibaba başlangıçta müşterilerini yerel uygulamalarını indirmeye teşvik etmek için mobil sitesini kullanmak istiyordu.

Ancak tüm çabalara rağmen alımlar inatla beklentilerin altında kaldı.

Ve böylece onların şöyle bir fikri vardı: uygulama deneyimini yeniden oluşturmak için bir PWA sitesi kullanınancak (başka herhangi bir site gibi sıradan web’i kullandığı için) müşteri tabanının çok daha büyük bir kesimi tarafından erişilebilir.

Sitelerini PWA’ya geçirmek, Dönüşümlerde %76 artış. Ve bu, tarayıcıdan bağımsız olarak genel artıştı.

Her ne kadar PWA’ya geçiş, mobil web’deki varlığına ilişkin değerlendirmelerden kaynaklanmış olsa da, hız ve kullanıcı deneyimi iyileştirmeleri, platformlar arasında sonuçlar verdi.

Bir PWA oluşturarak sitenizi süper hızlı hale getirin

Umarız PWA e-ticaret dünyasına bu kısa bakış size biraz ilham vermiştir.

İleriyi düşünen markalar, sundukları hız ve tutarlı kullanıcı deneyimindeki gelişmeler nedeniyle vitrinlerini güçlendirmek için PWA’lara geçiyor.

Mobil öncelikli alışveriş deneyimine odaklanan markalar için, daha sınırlı bir yerel uygulama yerine PWA’yı tercih etmek, hedeflerinize ulaşmanın en iyi yoludur.

PWA’lar, bir web sitesinden elde ettiğiniz erişim ve erişilebilirlik avantajını kaybetmeden yerel uygulamaların zengin ve ilgi çekici kalitesini sunar.

Pek çok büyük markanın onlara yönelmesi şaşırtıcı değil.

#cta-visual-fe#Markanız için bir PWA oluşturunShogun Frontend, mağazanız için bir PWA başlatmanın en kolay yoludur.Daha fazla bilgi edinin