Hızlı Makaleler ile Sosyal Medya varlığınızı geliştirin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Hızlı Makaleler ile Sosyal Medya varlığınızı geliştirin

İşte içerik pazarlamacıları ve yayıncıların keşfetmesi için yeni bir şey! Facebook’un etkileşimli bir içerik yükleme özelliği olan Hızlı Makaleler, çevrimiçi olarak sunulan anlık haber akışlarına ve güncellemelere daha fazla güvenen kitleyi hedefliyor. Bu HTML5 belgesi, daha hızlı mobil performans ve özelleştirilmiş görsel ekran paketiyle birlikte gelir. Adının hakkını veren Facebook’un Hızlı Makaleler özelliği, sürdürülebilirlik ve büyüme için büyük ölçüde içeriğe güvenen yayıncılar tarafından anında kabul görüyor.

Hızlı Makaleler platformu, bu özellikten yararlanmak isteyen tüm yayıncılara açıktır. Bu özelliğin kullanılabilirliğini test ettikten sonra Facebook, neşelendirmek için bazı ezici istatistikler yayınladı. İstatistiklere göre, Hızlı Makaleler normal makalelere göre %20 daha sık okunuyor ve geleneksel makalelere göre %30 daha sık paylaşılıyor. Kalıcılık da %70 artar.

Etkileşimli bir biçim için HTML5 ile oluşturuldu HTML5 ile tasarlanan Hızlı Makaleler, yalnızca daha hızlı okuma deneyimi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda sesli altyazılar, otomatik oynatılan video ve etkileşimli haritalar gibi özelliklerle etkileşimli bir platform sağlar. Bu biçim, herhangi bir hızlı makalenin mizanpajına dahil edilmesi gereken tüm özellikleri belirlemeye yardımcı olur. Ayrıca, herhangi bir hazır makaleye reklamlar, analizler ve sosyal medya yerleştirmeleri eklemek için de kullanışlıdır.

İçerik doğrudan İçerik Yönetim Sisteminden yayınlanabilir Mobil cihazlarda oyunun kurallarını değiştiren bir okuma deneyimi vaat eden Facebook’un Hızlı Makaleler teklifi, büyüyen hiçbir işletmenin reddedemeyeceği bir şeydir. Düzen ve tasarımda küçük bir farkla Anında Makaleler özelliği, işletmelerin Facebook’ta istedikleri kadar içerik yayınlamasına olanak tanır. Bu özelliğin bir diğer avantajı da makalelerin doğrudan yayıncıların İçerik Yönetim Sistemi üzerinden yayınlanabilmesidir. Yayıncıların, her içerik parçası için RSS beslemesi oluşturmak üzere CMS’lerini yapılandırmaları gerekir. Her RSS beslemesi, meta verilerle birlikte kısa veya tam bir metinden oluşur. Ardından, yayıncılar içeriklerinin RSS beslemesini Facebook’a sağlar ve bu besleme ayarlandıktan sonra Instant Articles, yayıncının web sitesinden otomatik olarak içerik yüklemeye başlar. İçerikteki herhangi bir güncelleme veya düzeltme, RSS beslemesi aracılığıyla Hızlı Makaleler tarafından otomatik olarak yakalanabilir. Yayıncıların, anında çözülebilmesi için beslemedeki herhangi bir hata için RSS yapılandırma ekranını düzenli olarak kontrol etmesi gerekir.

Tavsiye Edilen:  Web sitesi geliştirme için neden web akışını seçmelisiniz?

Hızlı Makaleler için Mobil Uygulamalar

Facebook tarafından desteklenen üçüncü taraf yayınlama araçlarının yardımıyla WordPress, Drupal ve diğer üçüncü taraf yayınlama araçları, web sitelerinden ve mobil uygulamalardan Facebook’un Hızlı Makalelerine içerik dağıtmada da kullanışlıdır. Bu eklentiler aktif hale geldiğinde, yayıncılar Facebook sayfalarına bağlanmak ve içeriği yüklemek için yeni bir menü alacaklar. Düzenleme sayfasında, her gönderimin durumu görüntülenebilir. Ya WordPress veya herhangi bir Facebook destekli CMS kullanmıyorsanız? Bu durumda, Instant Articles API aracılığıyla Instant Articles’a içerik yüklenebilir. API kullanımı ile herhangi bir CMS aracılığıyla doğrudan içerik oluşturulabilir, yayınlanabilir, yüklenebilir ve silinebilir. Instant Articles API’sini kullanmak için yayıncıların bir Facebook Uygulama Kimliğine sahip olmaları gerekir ve ardından doğrudan mevcut CMS’den içerik oluşturup güncelleyebilirler. Facebook’un Hızlı Makalelerin erişimini iPhone’da Facebook uygulamasını kullanan daha fazla kişiye genişletme planı var. Bu özellik yakında Android için de piyasaya sürülecek ve bu da gözden kaçamayacak bir şey. Dijital pazarlamanın ufkunu genişletmeye odaklanan Ahrefs ve Yral, Hızlı Makaleler özelliğinin kullanılmasından kesinlikle faydalanacaktır. Bu yayıncılar, içeriği Hızlı Makalelere dağıtırken aynı zamanda içeriğin tüm Facebook tarayıcıları tarafından görülebildiğinden emin olmalıdır. Bu, içeriğin görünürlüğünü artırmaya yardımcı olur.

Örnek: Hızlı Makaleler API'sı

Hızlı Makalelere gönderilen ilk 10 makale incelenir ve ancak bundan sonra doğrudan bu Facebook platformuna içerik yüklenebilir. Bu inceleme hem okuyucular hem de yayıncılar için faydalıdır. Süreç, okuyucular için mükemmel bir okuma deneyimi sağlar ve ayrıca yayıncıların bu platformun özelliklerini maksimumda kullanmalarını sağlar.