Hizmetler ve Randevular için Amelia Booking Eklentisini Kullanma

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Hizmetler ve Randevular için Amelia Booking Eklentisini Kullanma

Çoğu site sahibi, öncelikle e-Ticaret işlemleri için kullanılan marka eklentilerine aşinadır. WooCommerce, BigCommerce ve Jigoshop gibi WordPress eklentileri, çevrimiçi ürün satışı ile eşanlamlı hale geldi. Bununla birlikte, bir web sitesi randevu gerektiren hizmetleri satmaya çalıştığında, çevrimiçi işlemler daha karmaşık hale gelir.

Hizmet teklifleri sunan web sitelerinin yukarıda belirtilen eklentileri kullanması yasak değildir, ancak çoğu durumda geçici çözümler gerekir. Hizmet tekliflerinin kare sapını (mecazi olarak) e-Ticaret eklentilerinin yuvarlak deliğine sıkıştırmak yerine, bir takvim ayırma eklentisi kullanmanın çevrimiçi satış sürecini kolaylaştırmaya yardımcı olduğunu bulduk. bu durumda, Amelia wordpress eklentisi dişçi muayenehanelerinden yoga stüdyolarına kadar çevrimiçi tüketicileri işletmelerle buluşturmak için bir boşluğu dolduruyor. Mükemmel olmasa da, Go Fish Digital ekibi bu eklentiyi müşterilerin web sitesi ihtiyaçlarını karşılamak için kullandı. Aşağıda Amelia eklentisinin öne çıktığı alanlara göz atın.

1.Kullanıcı Deneyimi

Amelia eklentisi, bir web sitesinin kullanıcı deneyimini geliştirmeye ve CRO fırsatlarını artırmaya hazır “kutudan çıkar çıkmaz” gelir. Örneğin aşağıdaki ekran görüntüsü, bir spor salonu/fitness web sitesi tarafından sınıf tekliflerini görüntülemek için kullanılan katalog görünümüdür:

Bir mal veya hizmet seçmek için daha standart bir alışveriş sepeti sürecini başlatmanın aksine, Amelia bir site ziyaretçisinin Amelia kısa kodunun bulunduğu sayfadan ayrılmak zorunda kalmadan bir hizmet ve tarih/saat seçmesine izin verir. Ayrıca Amelia, site sahiplerinin her teklif için özel görseller yüklemesine izin vererek müşterilere sunulan hizmetlerin estetik çekiciliğini daha da artırır. Amelia rezervasyonunun varsayılan rengini, gradyanını veya yazı tipini beğenmezseniz, “Özelleştirme” sekmesiyle aracı beğeninize göre ayarlayabilirsiniz:

Amelia Özelleştir sekmesi

Web sitesi ziyaretçilerini doğrudan tarih seçme hunisine yönlendirmek istiyorsanız, bir takvim görünümü bile var:

Tavsiye Edilen:  En İyi 4 Telgraf Pazarlama Aracı

Amelia rezervasyon takviminden bir görünüm

Amelia’nın bu UX geliştirmeleri, sayfa etkileşimini artırmaya yardımcı olur ve bekleme süresi bir web sitesi için. Kalma süresinin organik konumlandırma üzerindeki kesin etkisi tartışmalı olsa da, Amelia’nın etkileşimi artırma yeteneği, yalnızca aracı kullanan web sitelerinin yararına çalışır. Amelia, ziyaretçilerin ilgisini çeker ve çoğu zaman dönüşüm sağlar.

2.Çalışan Planlaması

Amelia’nın ele aldığı randevu rezervasyonlarının zorlu yönlerinden biri, bir müşterinin hizmet seçimini uygun çalışanlarla eşleştirmek. Amelia, her biri kendi ilgili randevu takvimine sahip bireysel çalışan hesaplarının oluşturulmasına izin vererek bu hedefi gerçekleştirir. Sonuç olarak, birden fazla çalışanı olan şirketler randevularını, müsaitlik durumlarını ve verilen hizmetleri kolayca yönetebilir.

Amelia çalışan planlama işlevselliğinin bir görünümü

Eklenti, çalışanların çalışma saatlerinin ve izin günlerinin yapılandırılmasına izin vererek takvim tutma ve çalışan programı yönetimi söz konusu olduğunda “yükün daha fazla omuzlanmasına” olanak tanır.

3. Kurulum ve dağıtım

Amelia eklentisini indirdikten sonra kurulum basittir. “Ayarlar” bölümü, bir site sahibinin aklına gelebilecek hemen hemen her şey için seçenekler sunar. Örneğin, ödeme kabulünün ayarlanması yalnızca birkaç Paypal veya Stripe kimlik bilgisi gerektirir. Ve istenirse, Amelia site sahiplerinin aynı bölümde kupon oluşturmasına veya (listelenen) kabul edilen para birimini ayarlamasına izin verir:

Amelia ödeme yapılandırmasının bir görünümü

Daha önce de belirtildiği gibi, eklentiyi dağıtmak da basittir. Amelia’yı indirdikten ve yapılandırmaları ayarladıktan sonra, her WordPress sayfasında bir kısa kod düğmesi olacaktır. Kısa kod düğmesini seçin ve Amelia’yı gömmek için bir seçenekler listesi görünecektir. Kısa kodlar “ kadar basit[ameliacatalog]”, ancak hangi hizmetlerin görünmesini istediğinize bağlı olarak değiştirilebilir.

Bu listenin kapsamlı olmadığını unutmayın! Amelia, SMS/e-posta bildirimlerinden WooCommerce entegrasyonuna kadar ele almadığım bir dizi başka seçeneğe sahiptir. Eklenti her zaman mükemmel olmasa da (çok azı mükemmel), Amelia site sahiplerinin sorunlarla karşılaştıklarında kullanmaları için bir bilet destek sistemi sağlar.

Tavsiye Edilen:  Sürdürülebilir pazarlama için ChatGPT ve yapay zeka tarafından oluşturulan içeriğin geleceği

Umarım okumaktan keyif almışsınızdır! Aşağıdaki soruları veya yorumları bize bildirin!